"Without contraries is no progression" W.B.

 •  

  No nie wierzę XD kibice pomagali policji zmagać się z protestującymi, nagle jacy kochani i religijni się znaleźli XDDDD legła
  Beka że kibice gonili protestujące kobiety, biedne walczą o to by nie rodzic chorych dzieci i dzieci z gwałtu, a kibice wielce oburzeni.

  #legia #kibice #protest #kobiety #warszawa #legiawarszawa #lol #policja #wydarzenia pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: IMG_9912.PNG

 •  

  aktualnie jestem chora i znowu zastanawiam się, czy nie założyć #tinder , ale z drugiej strony teraz nie ma gdzie pójść, pozostają tylko spacery :/ lipa straszna, a czuje się tak cholernie samotna.

  lvl 24 here, na brak znajomych nie narzekam, ale większość ma już swoją drugą połówkę, planuje wspólne mieszkanie, zaręczyny, ślub - ciężko już spotkać się tak jak kiedyś, przy piwku, pogadać, powspominać stare czasy.

  Boję się, że nikogo nie znajdę, co ktoś wpadnie mi w oko, to albo zajęty albo niezainteresowany, przeraża mnie to - większość moich znajomych w związkach po kilka lat a ja prawie zawsze sama. Niedługo całkowicie zamknę się w domu - bo samej w towarzystwie par jest cholernie głupio.

  musiałam się wyżalić, nie bijcie :(

  #tinder #samotnosc
  pokaż całość

 •  

  Kilka słów od osoby, która pracuje od półtora roku w ośrodku opieki nad osobami niedorozwiniętymi psychicznie.

  Zespół Downa to nie jest ani jedyne, ani główne zaburzenie rozwoju. Zespół Downa także występuje w różnych stopniach zaawansowania. Jednak nawet najmniej upośledzona osoba z downem nie jest w stanie przeżyć samodzielnie, do czego zaraz dojdę.

  Dla doprecyzowania, nie pracuję w Polsce. Z moich wiadomości, w Polsce nie ma takich luksusów. Mój ośrodek jest akurat na szczęście w miarę czilowy. Większość roboty to wsparcie psychiczne, kawki, rozmawianko, umawianie wizyt, gotowanie, robienie zakupów. Osoby są mobilne, werbalne i dość samodzielne, mieszkają osobno. Później dojdę do innych ośrodków, bo działają na różnych zasadach. Są dwa umiarkowanie upośledzone downy, które mieszkają razem i generalnie nie ma z nimi wiele problemów, jest jedna upośledzona, średnio mobilna, bez widoczności po bokach, bez mięśni, z wysiadającymi nerkami od urodzenia. Jest też kolejna upośledzona ze schizofrenia i borderline (generalnie zaburzenia psychiatryczne są pod kontrolą). Generalnie osoby uśpośledzone to nie są muminki, ani potwory. Wszystko zależy od charakteru, ale ze względu na brak inhibicji i egocentryczne myślenie, potrafią zgotować piekło jakie ciężko sobie wyobrazić.

  Zacznijmy od downów. Są to dwie panie w wieku pomiędzy 50-60 lat. Jednej umarli rodzice, a rodzeństwo utrzymuje minimalny kontakt. Pani też ma problemy z demencją. Druga pani jest generalnie ogarnięta emocjonalnie, chociaż zdarzają się problemy. Czego downy nie rozumieją? Nie rozróżniają monet, nie rozumieją ile pieniędzy potrzeba na zakupy, nie rozumieją co to ułamki, mylą dodawanie z odejmowaniem prostych liczb, nie potrafią czytać zegara, mylą "przed" i "po" w kontekście czasu, nie rozumieją żeby aby zdążyć na wizytę, trzeba wyjść wcześniej, potrafią byc skrajnie wulgarne i opryskliwe jeśli czegoś nie lubią (np. wizyty u dentysty, osób jeżdżących na rowerach po chodniku, osób przechodzących po ulicy bez pasów), nie potrafią dostosować ubrania do pogody (sandały, brak kurtki w zimę, kurtka latem etc.), nie znają umiaru (w kontekście alkoholu, będą pić ile się da, nawet jak już nie kontaktują. Brzmi znajomo( ͡° ͜ʖ ͡°)?). Osoba z downem nie jest w stanie nic samemu załatwić, bo nie rozumie. Jedną panią od 15 lat zaprowadzamy do pracy oddalonej 500m, bo dalej jej sie myli droga. Jeśli coś robią, to poprzez kilkuletnie wyrabianie nawyku, a nie zrozuminie. Jeśli już jest jakiś nawyk, to ciężko go zmienić. Kiedy przez lockdown przestaliśmy codziennie kupować im gazety, to były afery, ryki, a ostatecznie nawet uciekanie z ośrodka żeby tylko dostać się do kiosku. Przez brak kontroli nad zachowaniem, uzależnienia są bardzo częste. Jedna pani chomikuje gazety do takiego stopnia, że brakuje miejsca w pokoju. Jest też byłą alkoholiczką. Kiedy jeszcze piła, była agresywna i zdarzały się rękoczyny. Kradła pieniądze od współlokatorki, raz na alkohol, raz bez przyczyny. W ośrodku zdarzało się też molestowanie pomiędzy pacjentami, bo LUDZIE UPOŚLEDZENI TEŻ MAJĄ POPĘD SEKSUALNY. Ja sama też często byłam obiektem niewybrednych, silnie seksualnych komentarzy z ich strony, raz, czy dwa próbowały mnie poklepać po pupie, ale jak tylko zobaczyły mój wzrok to im się odechciało. Osoby z downem mają bardzo rozwinięte poczucie uległości wobec autorytetów. Z tego też powodu, bardzo łatwo je wykorzystać jeśli nikt nie sprawuje nad nimi opieki, bo same się nie poskarżą nikomu.

  Teraz przechodzimy do śmietanki. Dziewczyna lat 38, nazwijmy ją M. Tak jak powyżej opisane downy są naprawdę miło usposobione, to ta jest naprawdę kurwą. Nawiasem, to, że część mózgu A nie pracuje, to B może świetnie działać. Ta ledwo potrafi mówić, ale szpilę potrafi wbic perfekcyjnie. Do rękoczynu nigdy nie doszło (bo się boi dotykać ludzi), kilka razy złapała mnie za nadgarstki w amoku. Generalnie powód żeby rozpocząć wyżywanie się na pracowniku może byc: noszenie maseczki w pracy, zbyt długie pisanie w notatniku dla pracowników, wyrzucenie do śmieci pustego opakowania, niewypicie do końca herbaty/kawy albo odmówienie wypicia. W jaki sposób się wyżywa? Ciężko to opisać w sposób oddający jak bolesne jest tego słuchanie. Mnie genralnie mało co rusza i mam nerwy ze stali, ale niektórzy pracownicy się przez to zwolnili. Wyzywanie od głupich, leniwych, beznadziejnych, najgorszych pracowników, że wszyscy inni pracują lepiej, że wszyscy inni są mądrzejsi, z nią włącznie, że ona chce żebym szła do domu teraz, że mam się zwolnić, że ona umrze jak dalej będę tu pracować, notoryczne używanie przekleństw w kontekście mowy o innych, także managerce, krzyczenie, wymachiwanie pięściami (czasem przed samą twarzą). Takie zachowanie zdarza się także podczas wycieczku do banku i sklepu. Normalnie zostawiamy ją w spokoju aż się uspokoi i nie słuchamy tych bredni, ale czasem się nie da ze względu na okoliczności. Zdarzały się też sytuacje, że okłamywała innych pracowników żeby tylko zrobić mi na złość i żeby wyszło, że zawaliłam coś. Kilka razy zdarzyło się, że posądziła innych o molestowanie, w tym swojego ojca. Oczywiście nikt nikomu nie udowodnili, ale jej ojciec ma zakaz przebywania z nią sam na sam, a pracownik ma toczone postępowanie. Ciągle jej się zdarza kogoś posądzić. Oczywiście wszelkie wizyty u lekarza, wizyty u fryzjera, gdziekolwiek kończą się w ten sam sposób. Wyzywanie wszystkich, używanie przekleństw, kiedy zwrócisz uwagę, ona jeszcze bardziej się nakręca.

  Ostatnia perełka to pani, która poza zaburzeniami rozwoju, ma schizofrenię z borderline. Generalnie schizofrenia jest całkiem dobrze kontrolowana. Problemem jest borderline, który intensyfikowany jest poprzez brak inhibicji. Jeśli odmówisz jej coś, jest 80% szansa, że zacznie krzyczeć, wyzywać cię, a następnie przyjdzie do biura i będzie jeszcze głośniej krzyczeć i kazać ci wypierdalać dopóki tego nie zrobisz. Jeśli mówię krzyczeć, to mam na myśli DRZEĆ MORDE JAK SEBIXY O 2 W NOCY. Miałam zmiany, kiedy miała zły humor, kazała mi wypiedalać do domu (co jest oczywiście niemożliwe) wyzywała mnie, krzyczała, a gdy już na tyle się bałam, że zamykałam się na klucz w biurze, zaczynała walić w drzwi z całej siły, krzyczała, że wezwie na mnie policję i zgłosi mnie do odpowiednich służb. Były sytuacje, że celowała w kogoś nożem, raz rzuciła talerzem z piccą w pracownicę. Ja generalnie mam skórę ze stali i 99% sytuacji w pracy mnie nie rusza, ale czasem gdy ona była w amoku, to chłopak ze mną siedzaił na telefonie i mnie uspokajał, zdarzało mi się płakać, i wychodziłam z pracy kilka godzin wcześniej, bo nie mogłam dalej wytzrymać. Chyba nie muszę mówić, że nikt z nią nie chce pracować. Kilka razy firma starała się ją wypierdolić, ale nikt inny nie chciał jej przyjąć, ani w szpitalu XD Prócz tego regularne sranie pod siebie, upirdalanie gównem losowych miejsc w domu, bo jest na tyle leniwa że nie chce jej się zmienic pampersa.

  Moj ośrodek generalnie nie jest zły. Zdarzaja się dobre momenty. Schizofreniczka potrafi być naprawdę przemiła i wdzięczna i można poprowadzić z nią w miarę sensowną konwersację. M to pizda, a downy potrafią być fajne, prócz tego, że męczące, a pani z demencją jak się zapętli, to gorzej pamięta historię swojego życia niż ja jej. Tylko, że ten ośrodek to jest top najbardziej łagodnych przypadków. W ośrodku naprzeciwko są osoby niewerbalne, niekoniecznie mobilne, które trzeba myć, przewijać, turlać po ziemi żeby nie zanikły im mięśnie i tak dalej. Krzyki, awantury bez przyczyny (bo ktoś ma zły humor), wysmarowywanie poręczy gównem. Ja staram się tego miejsca unikać, nie będę kłamać XD Raz mnie jeden pacjent z zaskoczenia pocałować w policzek, co oczywiście niezbyt mi się podobało. Z przypadków zasłyszanych, jeden podopieczny się mojemu koledze zesrał w taksówce i w supermarkecie. Z zaskoczenia, bez uprzedzenia. Inna pani, przed transferem do nas opiekowała się kobietą, która prawie posuwała się do rękoczynów i codziennie dzwoniła na policję żeby ją o coś oskarżyć.

  Możecie się spytać, jak to możliwe, że coś takiego znosimy? Ja też się zastanawiam. Ja tu tylko pracuję do końca studiów, bo dobra kasa i dużo wolnego czasu, a potem nie chcę mieć nic wspólnego związanego z downami. Większość pracowników pracuje nie dlatego bo lubi, a dlatego, bo potrzebuje pieniędzy. Oczywiście ciężko o pracowników, nikt nie chce pracować, albo wysiadają po miesiącu. Nie dziwię się też, że rodzice oddają dzieci do takich ośrodków. Ja po roku wysiadam, a wyobraź sobie, że ty musisz spędzić w takich warunkach całe życie, i nawet nie możesz dziecka zostawić w domu samemu na dłuższą chwilę, bo może coś odjebać. Dlaczego nic nie zrobimy z tym zachowaniem? A co mamy zrobic? Dać po twarzy? Zakneblować? Problem jest, że ci ludzie mają daną taką samą możliwość wyboru jak dorosły, a mają mózg 5-latka. I taka osoba nigdy w życiu nie będzie potrafiła żyć samodzielnie, nawet w najmniejszym stopniu. Poza tym, w Polsce o takich ośrodkach, dotowanych przez państwo, z mieszkaniami opłacanymi przez państwo, można tylko pomarzyć.

  #zespoldowna #protest #aborcja #pracbaza #zaburzeniapsychiczne
  pokaż całość

 •  

  Cześć, właśnie skończyłam filologię angielską na specjalizacji tłumaczeniowej, razem ze znajomymi z roku poszukujemy pracy niestety na pracuju zero odzewu, a staży nie ma. W ramach zajęć tłumaczyłam teksty z branży turystycznej, literackie i techniczne. Robiłam też napisy do filmów na yt i pomagałam w fanowskim tłumaczeniu gry Alder's Blood. Jeśli jest tutaj jakaś osoba która potrzebuje pomocy przy tłumaczeniu gry, książki, dokumentu, czy artykułu chętnie pomogę. Próbki swoich projektów wyślę zainteresowanym na pw. Jestem osobą komunikatywną i dobrze zorganizowaną, wcześniej miałam kontakt telefoniczny i mailowy z klientem (rozmowy po polsku i po angielsku). Obecnie pracuje w gastronomi ale to jest bardziej gównorobota z powodu covida niż pasja, czy coś w czym mogę się rozwijać. Zainteresowanych proszę o kontakt, ładnie się odwdzięczę (np. sokami z aroni i innymi pysznościami, chyba że po prostu wolicie wódę) ʕ•ᴥ•ʔ
  TLDR; #rozowypasek świeżo po #studbaza #szukampracy na pełen etat lub dodatkowej, #pracazdalna jak najbardziej jest ok #tlumaczenie #pracbaza #warszawa #praca #angielski
  pokaż całość

 •  

  Tak wygląda przyszłość naszego narodu - studenci z #politechnikapoznanska na zajeciach zdalnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #studbaza #studia

  źródło: streamable.com 18+

 •  

  #warszawa #ps4 #gry

  Czołem, Czy ma ktoś może odsprzedać w dobrej cenie Gran Turismo Sport? :)

 •  

  gdzie zjem dobro i niedrogo pitcałkę w warszawie
  nie ciao a tutti, coś nowego chcę
  coś na pradze południe jest fajnego?

  #warszawa #pizza

 •  

  Ostatnia klasa podstawówki
  Miałem 14 lat i życie było piękne
  #nostalgia #starezdjecia #pokazmorde
  Żadnych hoover handow nie było xD

  źródło: 2C2EE3EF-9369-4F5B-87B8-70FB2B0EBCCF.jpeg

 •  
  kwiati via iOS

  +1494

  Mirko, pijcie ze mno kompot, wino, bimber... co kto lubi! (ʘ‿ʘ)
  Właśnie przed chwilą odebrałam klucze do swojego mieszkania! (。◕‿‿◕。)
  Wymarzonego, wyśnionego, idealnego...
  Totalnie odpowiedniego dla mnie - idealnego powierzchnią, w cudownym miejscu... ahhh nawet nie wiem co napisać, jestem tak wzruszona :)
  Siedzę na tej betonowej podłodze i ocieram łzy szczęścia ʕ•ᴥ•ʔ
  Teraz przede mną mega dużo pracy - całe wykończenie, stres z tym związany, wydatki... ale wiecie co? Jestem gotowa, dam sobie radę! ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

  Życzę Wam wszystkim, aby dzisiejszy dzień był dla Was tak samo wspaniały jak dla mnie! :)

  (。◕‿‿◕。) (。◕‿‿◕。) (。◕‿‿◕。)

  #rozowepaski #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #budujzwykopem #remontujzwykopem #chwalesie
  pokaż całość

  źródło: Adjustments.plist

 •  

  Rozdaje bo nie używam - wszystko sprawne, użyteczne, nawet zadbane (pas prawie ogóle nie używany)

  - Pas proud
  - Owijki na nadgarstki monstera
  - Neopreny monstera czerwone rozmiar L
  - Może jeszcze paski pround jak drugi znajdę

  Zasady

  - Jeśli lubisz mnie lub informacje o treningu, diecie, suplementach, dopingu śledź mój IG - https://www.instagram.com/fullborsukworkout/ lub obserwuj tag #fullborsukworkout albo sam profil na wykopie https://www.wykop.pl/ludzie/Kasahara/ - nie jest to obowiązkowe, nie cisnę nigdy na sztuczne polubienia po prostu mile przypominam
  - Daj plusika w wpisie, bo jakoś muszę to wylosować

  Inne:

  - Zielonki out
  - Wygrywają 3 różne osoby
  - Wysyłam tylko paczkomatem

  Bonus:

  Aktualna forma w komencie 6,5 week out, 4-5 dni po odpaleniu apteki

  #mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #fullborsukworkout #dieta #odchudzanie #chudnijzwykopem #zdrowie #doping #sterydy
  pokaż całość

  źródło: giv1.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Euphor

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.