nie bierzcie na serio tego co pisze, serio

 •  

  Pracuję od kilku lat jako programista #c++, ale zastanawiam się nad przebranżowieniem się na #java i #spring - w Warszawie, gdzie pracuje stawki dla programistów Javy są o kilkanaście procent większe niż dla tych od C++ (przy kilkunastu tys. złotych to około 2 tys. różnicy i nawet senior może mieć problem z zarobieniem tych przysłowiowych 15k w C++ (╥﹏╥)).

  Mam jednak pewne wątpliwości dotyczące tego, jakie projekty robi się pracując w technologiach takich jak Java Spring - czy jest tak, że większość aplikacji webowych to podobne do siebie CRUDy, których rolą jest przede wszystkim dostęp do bazy danych, będącej w centrum aplikacji? Jak bardzo zróżnicowane są projekty i czy praca przy pisaniu aplikacji webowych nie nudzi się Wam po kilku latach?

  Pytam, bo obawiam się, że zmieniając stack na taki, w którym pisze się appki webowe będę w kółko robił to samo i po kilku latach się wypalę. W C++ projekty są bardzo zróżnicowane, więc monotonia nie grozi - zastanawiam się nad zmianą ze względu na lepsze zarobki.

  Proszę też o odpowiedzi osoby pracujące w #csharp #dotnet i innych #programista15k, którzy mogą coś powiedzieć na ten temat.
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Ewentualnie

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi Ewentualnie

Osiągnięcia (2)