•  

  Co jest nie tak z obecną młodzieżą?
  Mam 18 lat, ale kilka lat temu, gdy zaczynałem gimnazjum dorabiałem sobie na wiśniach na wsi u mojej babci, miałem jakiegoś starszego Sony Ericssona, a żeby posłuchać sobie muzyki w wiśniach musiałem nagrać piosenkę My Chemical Romance na dyktafon i z tego puszczałem - pomyślcie sobie jaka to musiała być słaba jakość, dodatkowo fejmem było złowienie jak największej ilości ryb w Łowisku, na "nk".
  Teraz nie narzekam na swój żywot, na wszystkie młodzieżowe zachcianki znajdę swój pieniądz i nie muszę o to nikogo prosić, bo jestem nauczony szacunku do pieniądza, którego sam zarobiłem.
  A na drugim biegunie obecne 13-14 latki, powiedzcie mi, co jest głównym źródłem takiego stanu rzeczy jaki obecnie się utrzymuje? Telefony z rozbitymi ekranami, vansy, konta na Instagramie z ponad 750 obserwujących, ogółem wylewający się fejm, durny rap pisany przez ćpunów o nieszczęśliwym życiu i szpan alkoholem. Jak to się stało, że w ciągu kilku lat wcześni nastolatkowie notują taki "regres" społeczny?

  pokaż spoiler Nie przyjmijcie tego tekstu jako mój ból dupy, że kiedyś miałem gorzej i nie miałem wszystkiego podanego na tacy jak te dzieciaki, a mimo wszystko jestem zadowolony z tego co miałem.


  #rozowepaski #niebieskiepaski #mlodziez #gorzkiezale #zalesie #pytanie
  pokaż całość

  •  

   @Exen0: Weź pod uwagę to że teraz ciężej o dostanie pracy tak młodym ludziom bo przepisy itp, a jeśli chodzi o rwanie owoców to proszę Cię... Porównajmy ceny kiedyś i teraz, prognozowana cena malin jesiennych to 1 zł za kg, więc rwacz dostanie z połowę tego, sama kiedyś pół wakacji spędzałam w polu, ale za taką płacę i wysiłek wolałabym przeleżeć do góry dupą przed TV czy robić cokolwiek innego. Żeby nie było jestem w podobnym do Ciebie wieku i też wkurzają mnie trochę te nastoletnie gwiazdki z instagrama, ale zwyczajnie nie otaczam się tymi ludźmi i jak chcą to niech się tak bawią, mam nadzieje że to taki chwilowy stan. pokaż całość

  •  

   @Exen0: 18 lat, a nie 28 przypadkiem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • więcej komentarzy (18)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Exen0

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.