oto ja

 •  

  Pytanie laika.
  Zastanawiam się nad fotowoltaiką i całkowitym przejściem na energie elektryczną łącznie z wymianą kotła na elektryczny dwufunkcyjny do ogrzewania wody użytkowej i centralnego (aktualnie ogrzewam się gazem).
  Dom typu kostka prl w bliźniaku, po termomodernizacji - wymienione okna i ocieplony styropianem. 3 kondygnacje - podpiwniczenie z garażem, parter/pierwsze piętro i drugie piętro. Dach płaski. Rodziny 3 osoby (w przyszłości pewnie więcej).

  Teraz moje pytanie, czy są tu Mirki, które praktykowały taki zabieg lub podobny? Jak efekty, jak wychodzicie na rachunkach, z jakich do jakich sum udało się zejść względem ogrzewania się gazem i korzystania z prądu bez instalacji, jaki był koszt instalacji, czy było warto?

  #fotowoltaika #kiciochpyta #dom #oze
  pokaż całość

  •  

   @Ekspert_z_NASA: ja bym najpierw zainstalował tyle foto ile ci się na dachu zmieści a potem dołożył pompę ciepła a gaz zostawił w razie gdyby pompa zjadała za dużo prądu. A jak nie masz kasy to nic nie zmieniaj tylko oszczędzaj. Dodatkowo ceny spadają bardzo szybko więc niedługo będzie to dość tania inwestycja.

  • więcej komentarzy (14)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika FejsFak

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.