•  

  No Mirki i Mirabelki. Mam #urodziny, zawsze lubiłem dawać prezenty, w podstawówce były cukierki a teraz że over 30 to będzie #rozdajo chciałbym dożyć 100 lat więc 100pln blikiem, losowanie o 21, zielonki nie biorą udziału.

  pokaż spoiler PS najlepsze miesiące to kwiecień czerwiec maj (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)


  #chwalesie #pijzwykopem #wygryw
  pokaż całość

  źródło: masz-urodziny-gdzie-som-cukierki.jpg

 •  

  Finalnie z wakacji kredytowych i pomocy może skorzystać jedna osoba na jednym kredycie wziętym na własne potrzeby mieszkaniowe. Czyli z pakietu zostali wycięci fliperzy, rentierzy i reszta śmietanki. Tyle dobrze.

  #nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #tarcza

 •  

  #religia #wiara #ateizm #katolicyzm

  Kurcze, wiele się zmieniło w moim życiu na przestrzeni ostatnich 10 lat z pewnością się zmieniło.
  Kiedyś mógłbym powiedzieć wręcz, że byłem katolem. W sensie żarty z papaja raczej mnie nie śmieszyły, a żarty z wiary generowały postawę typu Konfederacja. Ale zacząłem nieco krytyczniej myśleć i powoli to się zmieniało. Na początku stwierdzeniem, że Bóg niekoniecznie jest dobry, aż po zwątpienie czy jako ludzie jesteśmy pozostawieni sami sobie i z chwilą śmierci wszystko się kończy. Może wpadłbym na ten trop nieco wcześniej, gdybym przemyśleniom poświęcił nieco więcej czasu. No ale trudno.

  Jest z pewnością jedna rzecz, której nie potrafię rozwalić na czynniki pierwsze i wprost powiedzieć, czy to prawda czy kolejne katolickie zabobony - egzorcyzmy. Widziałem cześć filmów i czytałem opowieści, które wyglądają na średnią grę aktorską, ale są i takie które wydają się mega prawdziwe, a i opis historii i opowiadania świadków wskazują, że coś takiego wydarzyło się na prawdę. I ten ostatni bastion tak naprawdę nie wyprowadza mnie z wiary, pomimo tego że sam Kościół generalnie to szczyty hipokryzji przez wszystkie lata jej historii i sam jest sobie winien takiej opinii.

  Jestem ciekaw Waszych spostrzeżeń, jak podchodzicie do tematu egzorcyzmów, demonów i tej paranienormalnej otoczki. Jak sobie z tym radzicie, czy myśleliście nas tym, czy są w ogóle jakieś badania przeprowadzone przez naukowców na temat opętanych ludzi? Czuję się zagubiony w tej kwestii, a czuje, że sam temat jest istotny na tym etapie mojego życia.
  pokaż całość

  •  

   @Piotr--K: masz jakieś sprawdzone materiały na ten temat?

   @Anhed: a towarzyszące temu nienaturalne wyginanie rąk? Są niby tacy co tracą świadomość jak im się różaniec na rękę położy i dra mordy. Schizofrenia + tężyczka?

  •  

   @Anhed: @deeprest: dzięki, obejrzę na pewno
   @hej_wisos: ciężko odnieść mi się do Twojej wypowiedzi. Duchowość to dla mnie coś innego niż wiara, taki inny level świadomości i życia człowieka, poszukiwanie sensu człowieka jak samego siebie i odnajdywania swojej roli w życiu. A demony i złe moce to temat o tyle ciekawy, że ludzie albo biorą to śmiechem albo strachem. I sądzę, że jeśli zrozumiemy czy opętania przez demony to faktycznie żyjące stwory albo problemy psychiczne, raz na zawsze rozwiążemy tę zagadkę.

   @lordgrievous: > w przypadku podejrzenia opętań itp. badania psychiatryczne są standardową procedurą

   I tu też dziwna sprawa, bo Ci ludzie wychodzą ze szpitali jako ludzie zdrowi (tak zdiagnozowani), a po powrocie do domow ponownie mają "ataki"
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (10)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Fiftyhang

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)