Nic.

 •  

  W tym wszystkim najbardziej bawi mnie fakt, że całe 40-minutowe demo za które CDPR dostało tyle nagród było fałszywym renderem i większość czasu podczas developmentu od 2018 spędzili na tym, by odtworzyć rzeczy by się zgadzały z prezentacją zamiast nad właściwą grą.

  Czyli w sumie od 2016, od kiedy Badowski przejął pałeczkę jako reżyser:

  większość czasu spędzone na tworzenie fałszywego dema do pokazania dziennikarzom i by zdobyć nagrody
  większość pozostałego czasu spędzone na próbie odtworzenia tego dema w rozgrywce, kiedy reszta gry leży i kwiczy


  CDPR to chyba szczytowy obraz "januszerki" w polskim gamedev. Wiedźmin 3 nie był jakiś powalający ale chyba im się udał niechcący.

  #cyberpunk2077 #cdprojektred
  pokaż całość

  •  

   @FoolyKewly:

   @EnJoyyy: Badyński! Be jak barbara czy be jak dorota? Be jak baran! :D

   +: EnJoyyy
  •  

   @paul772: przecież po sieci krąży wywiad ze starą ekipą od wiedźmina 1/2, gdzie chłopaki dokładnie opisują, że dema tworzone są pod E3, gdzie mają niewiele wspólnego z samą grą, są specjalnie podkręcane pod marketing itd., gdzie w rzeczywistości proces tworzenia samej gry jest gdzieś na początkowej fazie szukania drogi i celu.

   CDPR to syf pod względem zarządzania i to nie jest coś, co wyskoczyło przy cyberpunku. To jest coś, o czym wiadomo od czasów W2 a prawdopodobnie i W1, bo takie nieogarnięcie to musi być wrodzone.

   + dużo łatwiej jest naszprycować demo pod targi, bo tam w zasadzie nic nawet nie musi działać (tj. skrypty). Jak ktoś jest zdesperowany to może taki materiał spokojnie spreparować samymi assetami w 3D i manualnym ustawianiem scen - teoretycznie to bezsensu, ale mówimy o CDPRze.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (28)

 •  

  Takie coś jest napisane na umowie użytkownika Cyberpunk 2077. Bekę cisnę z ludzi, którzy dali się nabrać na marketing.

  Źródło dla niedowiarków: https://www.cyberpunk.net/pl/user-agreement/

  #cyberpunk2077 #cyberpunk #cdprojektred

  źródło: 234234234.PNG

 •  

  #cyberpunk2077 #cdprojektred #ps4

  Pisałem o tym już wiele razy przed premierą i ostrzegałem ludzi, że będzie to pewnie porażka, i za każdym razem ludzie mnie wyśmiewali, że przecież w grę nie grałem to skąd mogę wiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Cyberpunk 2077 decyzją Sony zostaje zdjęty ze sklepu PS4. Nigdy w historii nie mieliśmy takiej sytuacji z grą AAA. Nie doszło do tego nawet z No Man's Sky. Wiele osób twierdzi, że jest to najbardziej zbugowana gra, w jaką kiedykolwiek grali.

  Powtórzę się po raz kolejny. Cyberpunk to nie jest nic nowego czy jakieś wyjątkowe potknięcie CD Projektu. Tak po prostu Redzi działają. Z Wiedźminem jakimś cudem przetrwali i dobrnęli do końca, ale tam też mieli podobne problemy. Wiedźmin 3 miał crunch, Redzi potwierdzili że grę robili praktycznie od nowa przynajmniej raz, bo nie mogła działać na konsolach (brzmi znajomo?), bo się przeliczyli z grafiką i nie mieli dosyć pieniędzy by robić dwie osobne gry na PC i konsole. Po prostu wtedy im się udało, więc garnitury i menadżerowie stwierdzili, że nie muszą się poprawiać. Wiedźmin też miał świetne recenzje od właściwie każdej strony recenzującej gry i do tej pory jest jednym z najlepiej ocenianych gier przez graczy na Metacritic i Steam.

  Ale tak było od początku. Wiedźmin 1 był w ciągu całej swojej produkcji co najmniej trzema różnymi gatunkami. Najpierw była to gra podobna do Diablo, w której tworzysz własnego Wiedźmina. Potem postanowili zrobić grę z gotowym wiedźminem, którym miał być Berengar, a dopiero na koniec zdecydowali się na Geralta. Ostatecznie jakaś połowa treści została wycięta z gry a reszta została zszyta jak jakiś Potwór Frankensteina. Wiedźmin 2 to samo. Obiecali otwarty świat, kilka krajów do zwiedzania, mechaniki w gameplay'u, które żadna gra do tej pory nie zrobiła, a co dopiero wtedy małe studio w Polsce, więc się nie udało ostatecznie.

  Gwint to była absolutna porażka, to jak niekompetentnie podchodzili do tej gry woła o pomstę do nieba, ale o tym już było mówione i nie ma w sumie nic do dodania.

  Ostatecznie chcę dodać tylko jeden argument: nawet bez bugów Cyberpunk to słaba gra. Jak było w przypadku Wiedźmina 3, historia i postacie są wyższej jakości niż typowa gra, ale mechanicznie i w gameplayu gra leży i kwiczy. Jednak najbardziej mnie fascynuje fakt, że gracze po prostu dostali Wiedźmina 3 po raz drugi i nawet tego nie zauważyli. Powierzchowny świat, słaba walka i gameplay, brak głębi w mechanikach, questy, które są po prostu dobrze napisane ale nie oferują nic ciekawego jeżeli chodzi o rozgrywkę, aktywności na mapie to są izolowane eventy, które najwyżej odegrają jakaś cutscenkę, strażnicy to po prostu napakowani poziomami NPC, którzy pojawiają się za twoimi plecami i zaatakują Cię jak zrobisz coś nie tak i możesz wyrżnąć całą wioskę/dzielince Night City, ale jak tylko odejdziesz na 50 metrów to wszyscy zapominają - to wszystko było w Wiedźminie 3. Ludzie nic nowego nie dostali.

  Problem polega na tym, że w odróżnieniu od Wiedźmina 3, Cyberpunk miał polegać bardziej na swoich mechanikach i gameplay, a nie na fascynującej historii, postaciach i świecie. Ludzie oczekiwali gry jak GTA, Deus Ex etc. które bardziej polegały by na tym, co gracz robi, a nie na tym co się dzieje w cutscence. A CDPR nigdy gameplayu robić nie umiało, więc na tym froncie gra też wypada słabo.
  pokaż całość

  źródło: 345345.PNG

 •  

  #protest #koronawirus

  W międzyczasie pod przykrywką protestów, bo nie można teraz o niczym innym mówić, rząd przegłosował ustawę która będzie zmuszać ludzi do szczepienia się na koronawirusa. A pierwsza fala szczepionek na 100% będzie bardzo niebezpieczna, bo są pośpieszane. Krótko mówiąc z Polaków zrobią sobie świnki doświadczalne. Ładnie sobie to zaplanowali.

  https://dziendobry.tvn.pl/a/sejm-przeglosowal-obowiazek-stosowania-okreslonych-srodkow-profilaktycznych-i-zabiegow-czy-to-oznacza-obowiazkowe-szczepienia-na-koronawirusa
  pokaż całość

 •  

  Nie wiem czy usłyszałem jakikolwiek pozytywny news na temat tej gry od kiedy ujawnili ją w 2018 roku na E3.

  29 samochodów w grze AAA, która chwali się eksploracją i wariacją gameplay'u. Dla porównania GTAV miało... 665 pojazdów. Nie mówiąc o tym że w Cyberpunku nie będziemy nigdy mogli prowadzić pojazdów latających etc.

  Najwięcej uwagi zwrócił dla mnie news, który mówił o usunięciu mechaniki wspinania za pomocą ulepszenia "mantis blades". Okazało się, że rujnowałoby to progres w grze i pozwoliłoby na tzw. sequence break gdzie gracze dostawaliby się do miejsc, gdzie nie powinni. Nie żeby coś, ale żeby po dwóch latach od pokazania gry dopiero się na ten temat zorientowali tylko pokazuje, jak na kolanie jest robiona ta gra. Nie byli nawet pewni swojego level design do ostatnich miesięcy. Nie dość, że przy dawnych wczesnych materiałach z lat 2012/2013 chwalili się "hardkorowym RPG" z klasami z pen'n'paper, a okazało się, że będą tylko trzy klasy (Tech, Netrunner i Solo)... A nie, sorry. Tech i Netrunner zostały połączone w jedną klasę bo nie byli w stanie zrobić dla nich zbyt różnego gameplayu, więc praktycznie mamy klas tylko dwie. Nie ma frakcji poza "background" który wybiera się na starcie i nie zapowiada się na nic innnego, niż co mieliśmy w Dragon Age: Origins. Nie będzie można dołączyć do ŻADNEGO gangu (potwierdzone przez CD Projekt na Twitter), nie będzie można dołączyć do policji i polować na ludzi, którzy zwariowali od ulepszeń jak w trailerze z 2012 roku etc.

  Nie ma tworzenia postaci i roleplayu na poziomie New Vegas, bo zawsze będziemy grali cwaniakiem V z dubbingiem o tym samym charakterze. Jest to po prostu Geralt z możliwością wybrania płci i wyglądu (coś bardziej jak Shepard z Mass Effect).

  Nie wspominając o wciskaniu celebrytów na siłę w celach marketingu. Nie mogę się doczekać na oglądanie mord youtuberów i streamerów z okropnym dubbingiem w ich wykonaniu w żartobliwych i "memicznych" misjach.

  CDPR zawsze śledziłem blisko od pierwszego Wiedźmina. Każda ich gra wychodziła w bólach i przechodziła wiele problemów podczas produkcji, ale o tym, jacy oni są niekompetentni przekonałem się dopiero podczas produkcji Gwinta, gdzie miałem okazję dostać się już do wczesnych wersji Beta i rozmawiałem z twórcami na Discord. To, jak beznadziejnie wygląda zarządzanie w tej firmie woła o pomstę do nieba. Nie ma nikogo, kto by pilnował wizji produktu, by się wszystko zgadzało, często dochodzi do dużych zmian w zespole, główni reżyserzy zostają zastępowani co rok/kilka miesięcy etc. sam Gwint przechodził przynajmniej trzy kompletne reworki a ostatnia zmiana po premierze całkowicie zmieniła mechaniki gry, bo nie byli w stanie ustalić jednej konkretnej wersji i się jej trzymać. I to nie jest coś co tylko ja mówię. Wiele razy (i również teraz z wyciekami o crunch w Cyberpunk etc.) były dramy pracowników narzekających że traktuje się ich jak niewolników, bo zarząd robi wszystko na ostatnią chwilę zamiast planować a od znajomych z działów IT słyszę, że nikt, kto cokolwiek ogarnia, nie chce robić w CDPR bo prawie każda inna polska firma robiąca gry płaci lepiej za mniej.

  Nie mam wątpliwości że Cyberpunk to będzie "dobra gra", ale na pewno nie gra na którą czekałem od tego już legendarnego trailera z 2012. Spodziewam się gry na poziomie nowych Assassin's Creed a najwyżej nowych Deus Ex, które nie są tak złe, ale na pewno nie mają porównania do prawdziwych RPG z krwi i kości.

  #cyberpunk2077 #cdprojektred #gry
  pokaż całość

  źródło: 1603343483987.jpg

 •  

  #cyberpunk2077 #cdprojektred

  CelebPunk 2077.

  Im więcej słyszę o tej grze, tym mniej mi się ona podoba. Wycinanie obiecanych mechanik, całowanie butów zachodnim dziennikarzynom, e-celebryci, styl i humor odpowiadający obecnej Kalifornii i serialom jak Rick n Morty lub BoJack Horseman, a nie futurystycznej przyszłości. Soundtrack tworzony przez obecnych pop artystów uwielbianych przez młodzież, nawet wzięli Billie Eilish do reklamy. Wszystkie dialogi jakie pokazano do tej pory były drętwe i sztuczne, nie ma porównania nawet do poprzednich gier od samych Redów. Gameplay wygląda bardzo słabo i topornie, samochody i kierowanie są lata za GTAV, które wyszło 7 lat temu, miasto jest puste i małe, wrogowie są wyraźnymi "bullet sponges", strzelanie na poziome Fallouta, grafika w niektórych momentach wygląda gorzej, niż Wiedźmin 3, zwłaszcza jeżeli chodzi o modele postaci, są bardzo plastikowe i wyglądają jak z niskobudżetowej gry porno zależnie od oświetlenia.

  Chyba prawdziwe są niedawne plotki od dziennikarzy, mówiące o tym że gra jest robiona na szybko, bo Redzi leżeli dupą do góry przez lata i dopiero około 2017-2018 zorientowali się, że muszą Cyberpunka zrobić, więc stawiają na łatwe chwyty marketingowe jak branie celebrytów, streamerów, youtuberów, opłacanie gwiazd muzyki pop i Hollywood itd. bo nie ma opcji by stworzyć produkt, który by sprostał oczekiwaniom w dwa lata więc po prostu mają nadzieje że przynajmniej sprzeda się dobrze na premierze.
  pokaż całość

  źródło: 1603027820495.jpg

  •  

   Swoją drogą, zawsze mnie fascynowała ta hipokryzja dotycząca dozwolonych reakcji na materiał pokazujący jakiś nadchodzący produkt/grę etc.

   Jak oglądasz trailery i materiały promocyjne i wszystko ci się podoba, jesteś podjarany i mówisz jakie to nie jest wszystko zajebiste, to nikt nie ma z tym problemu. Nawet się zgodzą i będą zachęcać innych do kupienia gry. Nie ma żadnego problemu oceniać przedwcześnie grę pozytywnie na podstawie tych rzeczy.

   Natomiast kiedy napiszesz coś negatywnego, że nie wygląda to dobrze i wszystko pokazane do tej pory nie było jakieś zwalające z nóg, zostaniesz zaatakowany przez stado owiec, bo najwyraźniej można być podekscytowany z jednego powodu ale już nie możesz być cyniczny, mając dostęp do dokładnie tego samego materiału. Konsumpcjonizm po całości.
   pokaż całość

  •  

   @FoolyKewly: RED jest wieźniem schematów - w 2011/12 wywalili z Wiedźmina 2 spowalniającego grę DRMa i gracze napisali pochlebną opinie to do teraz piłują non stop "DRM free" i "we love gamers". Zadziałalo z Keanu to teraz piłują zatrudnianie celebrytów.

   Moje zdanie jest takie - świetna gra będzie stać solidnie na własnych nogach i nie potrzebuje aż tylu "popularnych twarzy" do promocji. No ale to moje zdanie. pokaż całość

  • więcej komentarzy (20)

 •  

  #tlou2 #gry #ps4 #thelastofus

  Śmieszy mnie ta cała sytuacja z tą grą. W sumie cały internet się zjednoczył w hejtowaniu tej gry. Od 4chana, przez Reddit do Twittera i Tumblr. Praktycznie każdy znajduje jakiś powód by uważać tą grę za porażkę. Nawet osoby LGBT, transpłciowe etc. nie są zadowoleni w sposób, w który traktowane są postacie. Np. Dina, postać żydowskiej biseksualistki i dziewczyny Ellie. Jej głównym charakterem jest to że jest rozpustna i czasami rzuci jakiś czerstwy żart (stereotyp, że osoby bi są łatwe i puszczają się z każdym etc.) jest ostro krytykowana przez ludzi z tego środowiska. To samo postać Lev, transpłciowego chłopca, jest według nich bardzo źle przedstawiona - transpłciowość ukazana jako efekt traumy, który zawsze powoduje tylko cierpienie dla danej osoby i jej bliskich, bez żadnych pozytywów.

  A co lewica na polskim internecie? A no to co zawsze. Zakompleksienie i ślepe całowanie butów wielkich zachodnich wydawców i developerów, łykanie każdego słowa dziennikarzy growych, którzy nawet tutoriali w grach nie umieją przejść jak ten tutaj, bo są zdesperowani by wyjść na bardziej edukowanych od prawackich polaczków, więc się nawet nie zastanowią nad własnym zdaniem. Za każdym razem, jak szwajcarski zegarek, to samo zachowanie. Aż nudne się to robi.
  pokaż całość

 •  

  Czyli #koronawirus to było zwykłe oszustwo, czy amerykańscy lekarze właśnie skazali sto tysięcy kolejnych ludzi na śmierć?

  Jeszcze 2 tygodnie temu ci sami ludzie dostawali pierdolca jak 2 osoby były obok siebie w promieniu 3 metrów i celebryci śpiewali z łzami w oczach jak to bardzo musimy #stayathome, ale najwyraźniej wirus atakuje tylko białych rasistów.

  źródło: 3455464566.jpg

 •  

  Hej, pamiętacie jeszcze #koronawirus? Coś szybko o tym media zapomniały. Już nie ma znaczenia "flattening the curve" czy darcie mordy, że chcą otwierać biznesy w USA i wszystkich zarażą na nowo. Teraz wszystko cacy jak dziesiątki tysięcy ludzi wychodzi na ulice grupami i naraża zdrowie i życie całego kraju.

  #usa #zamieszki

 •  

  Oj coś ten Cyberpunk prezentuje się gorzej i gorzej z każdym newsem. Już nawet oficjalna strona na Twitterze nie mówi o RPG tylko o "open world, action-adventure story". Z każdą informacją wygląda to mniej jak RPG a bardziej jak klon GTA w bliskiej przyszłości.

  #cyberpunk2077 #gry #cyberpunk #cdprojektred

  źródło: 1.PNG

  •  

   gra już nie jest o "osobistej historii" jak było zapowiedziane a bardziej wygląda jak film akcji, ponieważ musimy "spalić całe Night City" etc

   @FoolyKewly: Aha i to się wg ciebie jakoś wyklucza, tak?

   Nawet jeżeli komuś pasuje taki format gry i będzie dobrą grą, to to już nie jest w ogóle RPG, którego gracze się spodziewali po zwiastunach i prezentacjach w 2012 roku.

   Szczęściarz, już grał! xD
   pokaż całość

  •  

   @FoolyKewly: Ja w sumie trochę nie czaję o co ci chodzi. New Vegas jest w dzisiejszych czasach już strasznym drewnem i jak chcesz w coś takiego zagrać to zagraj w The Outer Worlds, które robili ci sami ludzie. Pełne przestarzałych mechanik. (I tu zaznaczam, że nie mówię że nie może się podobać, ale to że to drewno to fakt, więc nie podajmy tego jako jakiś idealny wzór dla perfekt gry, bo w widoczny sposób kierujesz się tutaj swoimi gustami).

   Nie możemy mieć całkowitej pewności co to będzie za gra ale myślę, że wiemy czego możemy się spodziewać. Trzeba sobie zrobić szczerą analizę tego co tworzy CD Projekt Red. Przecież Wiedźmin 3 to gameplayowo gówno. Walka jest krótko mówiąc mocno średnia, a dokładniej słaba. Elementy typowe dla RPG, system rozwoju postaci to również ich własne wynalazki, które zdają się być po to żeby były, a nie mają istotnego wpływu na gameplay. Movement postacią jest gówniany, jazda koniem jest gówniana. No i przechodzimy do fabuły czyli powodu dlaczego ta gra jest lubiana, popularna i uważana za dobrą. Widać, że tu poszło najwięcej pracy. Oczywiście można się wielu rzeczy czepiać jak np. wybory, które nie działają tak niesamowicie jak twórcy to reklamowali (rzeczy typu nie pobawisz się śnieżkami z Ciri to bad ending), no ale wybory to zawsze będzie określona ścieżka i punkty które ją triggerują więc nie ma co oczekiwać cudów. Wątek główny i rozwinięte fabularnie questy poboczne to jest ich główna moc.

   Już sam typ marketingu jaki prowadzi CDPR wskazuje co jest dla nich najważniejsze. Na E3 do wywiadów pchają quest designerów, używają ciągle pojęć typu story-driven itp. Nie oczekujmy od nich gier, które będą miały zajebiste mechaniki, movement, system walki bo oni jeszcze nigdy nie pokazali że są w stanie to dobrze zrobić. No chyba że to się zmieni ale szczerze mówiąc wątpię szczególnie widząc gameplaye (chciałbym się mylić). I to wszystko mówiąc w sumie jestem bardzo ciekawy tej gry i szczerze na nią czekam i nie nazywam jej gównem bo wiem czego oczekiwać.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (14)

 •  

  Nigdy nie mogę traktować tych butów poważnie.

  #heheszki #humorobrazkowy

  źródło: D0gmQ_HX4AI9PGG.jpg

 •  

  Obejrzałem sobie ostatnio film "King" na #netflix i gorąco polecam. Realistyczna walka średniowieczna i ogólnie bardzo dobre podejście do tematu bycia władcą, nawet jeśli powierzchowne. Scenarzyści #wiedzmin sporo by się mogli nauczyć jak pisać media w tym temacie.

  Również pozdro dla ludzi z #diuna bo Timothee będzie grał Paula w filmie w 2020 r. i po zobaczeniu go w tej roli nie mam żadnych obaw, że odda Paulowi pełnię charakteru. pokaż całość

 •  

  Ej ktoś tutaj z #studbaza albo #agh zmieniał wydział/kierunek? Jak to wygląda? Będę miał spokojnie średnia 4.5 ale słyszałem że w większości zależy to od tego, który wydział i jaki jest humor dziekana danego dnia. Ktoś może potwierdzić albo podzielić się doświadczeniami?

  +: a......k

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika FoolyKewly

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)