Konferencja „W poszukiwaniu europejskiej doktryny wolności słowa", która odbędzie się 23-24 marca br. na WPiA UAM w Poznaniu, zgromadzi naukowców z różnych części świata (m.in. z USA, Niemiec, Ukrainy, Egiptu). Będziemy dyskutować o swobodzie wypowiedzi i jej granicach, również w Internecie.

 •  

  Zajawiamy kolejnych prelegentów, tym razem z zagranicy, którzy wezmą udział w konferencji „W poszukiwaniu europejskiej doktryny wolności słowa”. Wydarzenie odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu w dniach 23-24 marca br. Wszystkie Mirki i Mirabelki mogą czuć się zaproszone. A oto, kogo między innymi będzie można spotkać:

  1) dr Aristotelis Constantinides – wykładowca prawa międzynarodowego oraz praw człowieka na cypryjskim University of Cyprus od 2006 roku. Od 2011 roku jest sprawozdawcą dla Oxford Reports on International Law publikowanych przez Oxford University Press – jednego z najbardziej prestiżowych wydawnictw naukowych na świecie.

  2) dr Ksenia Kakareko – doktor prawa, doktor nauk o polityce, adiunkt w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa oraz polityki w odniesieniu do Polski, państw UE, a także państw byłego ZSRR. Autorka ponad 60 publikacji naukowych m.in. z zakresu prawa autorskiego, prawa prasowego, prawa konstytucyjnego porównawczego, praw człowieka, a także systemów państw byłego ZSRR oraz polskiej polityki wschodniej.

  3) dr Yevhenii Horlov – doktor nauk prawnych i adiunkt na Narodowym Uniwersytecie Kremenchuk Mykhailo Ostrohradskyi. Stypendysta programu Lane Kirkland Program 2016/2017. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i funkcjonowania organów ścigania, ochrony praw człowieka oraz problematyki wolności słowa na Ukrainie.

  4) Mohamed Sakr – przedsiębiorca i specjalista ds. PR. Od 2015 roku pracownik Arab Organization for Public Relations and Popular Diplomacy, tytułowany „Ambasadorem roku 2016”. Dzięki aktywności Sakra powstało International Model United Nations dla Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki, które swoją pierwszą konferencję odbędzie w Sousse w Tunezji w lipcu 2017 roku. W konferencji, celem przedyskutowania kwestii stanowiących przedmiot Agendy Zrównoważonego Rozwoju ONZ, weźmie udział około 350 uczestników z ponad 30 krajów.

  #poznan #prawo #freespeech
  pokaż całość

 •  

  Zajawiamy kilku prelegentów, którzy wezmą udział w konferencji „W poszukiwaniu europejskiej doktryny wolności słowa” (23-24 marca br.), która odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Wszystkie Mirki i Mirabelki mogą czuć się zaproszone. A oto, kogo między innymi będzie można spotkać (najpierw kilku gości z Polski):

  1) prof. Ewa Łętowska – prezydent Fundacji Promocji Prawa Europejskiego (Foundation for the Promotion of European Law). Od 2004 r. Przewodnicząca Rady Naukowej Instytutu Nauk Prawnych PAN, członek korespondent Polskiej Akademii Umiejętności (Wydział Historyczno-Filozoficzny), członek Académie Internationale de Droit Comparé w Paryżu, a także Komitetu Helsińskiego oraz International Commission of Jurists (Geneva). Pierwsza polska rzecznik praw obywatelskich, sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego i Trybunału Konstytucyjnego.

  2) dr hab. Anna Młynarska–Sobaczewska – kierownik Zakładu Prawa Konstytucyjnego i Badań Europejskich INP PAN. Członek zarządu Fundacji Republikańskiej. Specjalizuje się w prawach człowieka, wolności wypowiedzi, prawie do informacji, legitymizacji władzy oraz sprawiedliwości tranzycyjnej. Na konferencji wygłosi referat pt. „Obowiązki państwa w zakresie gwarantowania wolności ekspresji artystycznej - perspektywa europejska”.

  3) prof. Jacek Sobczak – prezes Polskiego Towarzystwa Naukowego Prawa Prasowego, do 2016 roku sędzia Izby Karnej Sądu Najwyższego; do 2010 roku kierownik Zakładu Systemów Prasowych i Prawa Prasowego Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, kierownik Katedry Prawa Ochrony Własności Intelektualnej Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Specjalizuje się w prawie prasowym oraz prawie autorskim, a także prawie karnym, w historii państwa i prawa oraz doktryn politycznych i prawnych.

  Szczegóły dotyczące konferencji możecie znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/events/1282930338490146/
  #poznan #freespeech #prawo #nauka
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Mirki i Mirabelki!
  Witam się z Wami jako zielonka (bo profil wydarzenia), choć na co dzień występuję jako @rogal_marcinski. Chciałem Wam przedstawić wydarzenie, które organizuje grupa zapaleńców z Wydziału Prawa i Administracji UAM, a które może Was zainteresować – międzynarodową konferencję "W poszukiwaniu europejskiej doktryny wolności słowa" (23-24 marca).

  Jak sama nazwa wskazuje, konferencja będzie dotyczyła swobody wypowiedzi, a jej duża część będzie poświęcona swobodzie wypowiedzi w Internecie. Temat na czasie, zwłaszcza w dobie hejtu, memów, trollingu (pozdro #60groszyzawpis ) i całej reszty mniejszych bądź większych problemów, które pojawiły się wraz z przeniesieniem naszego życia online. Konferencja będzie otwarta dla wszystkich zainteresowanych i będzie nam niezmiernie miło powitać Mirków i Mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Wychodzimy z założenia, że dyskusje naukowe nie powinny ograniczać się do murów akademickich. Wręcz przeciwnie – powinny angażować jak najwięcej osób z różnych środowisk. W przypadku organizowania konferencji związanej z wolnością słowa naturalnym wyborem jest właśnie Wykop. Dlatego cieszymy się, że otrzymaliśmy od Wykopu patronat medialny i szykujemy razem małą niespodziankę ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■ Mamy również nadzieję pokazać, że #poznan umie współpracować, nawet jeżeli są to pozornie odległe branże.

  Ale przechodząc do konkretów, dlaczego warto zainteresować się akurat tą konferencją? Ze względu na to, kogo będziecie mieli okazję posłuchać, porozmawiać, zapytać. Swój udział potwierdzili już m.in. prof. Ireneusz C. Kamiński (sędzia ad hoc w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu), prof. Joanna Sieńczyło-Chlabicz (sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego), prof. Jacek Sobczak (sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku). Jednocześnie będziemy gościć wielu gości z zagranicy, m.in. ze Stanów Zjednoczonych (dr Sean Davidson), Wielkiej Brytanii (dr Paresh Kathrani), Niemiec (dr Ewa Tuora-Schwierskott), Holandii (prof. A.L.B. Colombi Ciacchi), Ukrainy (dr Yevhenii Horlov), Egiptu (Mohamed Sakr), Cypru (dr Aristotelis Constantinides).

  Jak widzicie, będzie się działo! Jeżeli macie jakieś pomysły, pytania, sugestie dajcie znać – każdy feedback się liczy. Będziemy się również udzielali na samym Wykopie w znaleziskach dotyczących wolności słowa i na mirko. A szczegóły dotyczące konferencji możecie znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/events/1282930338490146/

  #poznan #freespeech #prawo #nauka
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika FreeSpeech_Poznan

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)