Lubelak, patriota, katolik i eurorealistyczny eurofederalista

 •  

  Tył głowy Jerzego Urbana został nominowany do nagrody Grand Press Photo 2021.

  W komentarzu link do głosowania.
  #urban #tygodniknie #fotografia #uszy #heheszki

  źródło: received_305747471146588.jpeg

 •  

  A teraz wyobraźmy sobie, że żyjemy w latach 70.
  #koronawirus
  #szczepienia

  Naukowcy robią rzetelne badania, że papierosy nie są szkodliwe, a wręcz mają właściwości lecznicze.
  Lekarze przepisują je na nadwagę, bóle głowy i inne dolegliwości nawet dzieciom. Wstyd było by nie zapalić papieroska, prawda?

  źródło: 1620138851994.jpeg

  •  

   @mexxl: z antyszczepem nie ma sensu rozmawiać więc wyjaśnię pokrótce: Na początek stwierdziłem, zgodnie z prawdą, że spadamy poniżej odporności zbiorowej jak chodzi o odrę co jest winą antyszczepionkowej propagandy. Na to typek przywołał swoje dowody (nie żaden artykuł) gdzie dowodził, że zmniejszenie zachorowalności na odrę wynika wyłącznie z polepszenia się warunków sanitarnych, żywieniowych i ogólnie życiowych, a szczepionki nie mają na to wpływu. O ile to pierwsze jest prawdą – lepsze warunki to mniejsza zachorowalność, o tyle drugie to koszmarna i niebezpieczna bzdura, prowadząca do tego, że jeszcze więcej osób nie chce się szczepić. Chyba nie muszę tłumaczyć, czemu to bardzo złe rozwiązanie? Jego rozumowanie jest jakości bardzo wątpliwej – otóż chorować mają tylko imigranci, bo są osłabieni. O ile przywołuje dane z Polski o zachorowaniach wśród Ukraińców, o tyle w przypadku innych państw już zasłania się "wiadomymi powodami" dla których mają one nie być publikowane. Przy tym w żaden sposób faktycznego zaistnienia tego osłabienia nie podaje. Jeśli stawia bardzo, bardzo mocną tezę – szczepionki nie działają, to na jej potwierdzenie dowody muszą być bardzo, bardzo mocne. No a tutaj są bieda wnioskowania chłopka roztropka.
   A przy tym w sposób dokładnie przeciwny – że to szczepionkom zawdzięczamy opanowanie ospy piszę np. Stanford Medicine

   Thanks to the vaccine, we now have tenuous control over measles, with the tantalizing possibility of eliminating it entirely. But progress toward that goal could easily backslide. Although vaccination ended continuous person-to-person transmission of measles in the United States in 2000, travelers visiting other regions of the world still bring back cases that can cause outbreaks in unvaccinated people.

   Jeśli na przeciwko siebie mam wykopka, który średnio sobie radzi z wyciąganiem wniosków z danych, zwłaszcza na podparcie tak mocnej tezy, a w dodatku popiera od dekad skompromitowanego Andrew Wakefielda oraz Stanford, to sam odpowiedz na to pytanie.

   Ale najważniejsze jest to, że przez takich jak on mogą nas w niedalekiej przyszłości naprawdę czekać niemiłe rzeczy.
   pokaż całość

  •  

   @DanteTooMayCry: ty sobie ciągle nie zdajesz sprawy, że nie jesteś żadnym partnerem do dyskusji. Ludzie nie dlatego wchodzą z tobą w polemikę, że prezentujesz coś ciekawego, tylko dlatego, że rzadko zdarzają się tak durne nadęte buce, w dodatku nawet nie ogarniające swojej niekompetencji.

   Jakiś debil nie dojrzał, że nie chodzi o procenty 100%-6,6% = 93,4%, tylko promile, czyli 0,66%.

   Parafrazując popularną pastę: jedynym debilem jesteś tutaj ty. Nie potrafisz czytać przytaczanych przez siebie samego danych inaczej, niż przez okulary swojego fanatyzmu – naprawdę, ty oczekujesz poważnego traktowania? Czym ty się różnisz od gości wierzących w piramidy zbudowane przez obcych? No poza tym, że ich działalność nikogo nie zabije.

   Czym jest owa liczba 93% wyszczepienia na odrę? Dlaczego podawanie promili zupełnie innych danych, odnoszących się do wszystkich szczepień obowiązkowych, podczas gdy sprawa dotyczy konkretnie odry jest bez sensu? Tu artykuł na ten temat:

   Wysoka wyszczepialność chroniła Polaków do 2017 r., kiedy to liczba zaszczepionych podstawową dawką spadła do 94 proc. Niestety, tendencja spadkowa utrzymuje się - w 2018 r. odsetek osób, które przyjęły pierwszą dawkę, wynosił mniej niż 93 proc.

   To stosunek osób, które przyjęły szczepionkę na odrę (a nie ogólnie wszystkie choroby zakaźne) do raportowanego ogółu, a nie żadne promile, jeszcze danych jakościowo różnych. W przytoczonym raporcie z 2020, str 65 są dane rocznikowo pokazujące dokładny rozkład. A wykres poniżej pokazuje wyraźną tendencję spadkową szczepień we wszystkich grupach wiekowych, więc nie jest to kwestie przekładania po prostu szczepień na później. U trzylatków, gdzie przyjęte powinny być już pierwsze dawki w 2019 było to 92,6%, w 2018 – 92,9%, w 2017 – 94%. To tyle z twojego "samodzielnego myślenia".
   W ogóle fakt, że w 2021 roku ktokolwiek wątpi w ogólną skuteczność szczepień to jest rzecz tak niesamowicie abstrakcyjna. To taki książkowy przykład Not even wrong. Napisz jeszcze, że księżyc jest z sera a po jego drugiej stronie mieszkają naziści, będzie to mieć dokładnie tyle samo sensu, ale przynajmniej nie będzie szkodzić innym. EOT
   pokaż całość

   źródło: Zrzut ekranu 2021-05-5 o 04.42.21.png

   +: cukru
  • więcej komentarzy (77)

  •  

   @oczami_kuca: w świecie, gdzie prawo własności jest podstawowym prawem, górującym na innymi żyło by się dość ciekawie. Już nie mówiąc o takich rzeczach jak brak zasiedzenia czy służebności, ale jeśli ratowanie życia wymaga wejścia na trawnik sąsiada to nie ma zmiłuj. Z jakiegoś powodu chyba niemal wszystkie systemy etyczne, jakkolwiek najczęściej prawi własności zajmuje poczesne miejsce, to jest ograniczone przez inne. BTW to ciekawe, kiedy odkryjecie koncept Externalities i to, że w obecnym systemie tak prostacka propaganda leseferystyczna jedyne do czego może doprowadzić, to do wzrostu nastrojów przeciw najlepszemu systemowi gospodarczemu w dziejach, jakim jest rynkowy kapitalizm. Lata 90. się skończyły. pokaż całość

  • więcej komentarzy (102)

 •  

  Zjednoczona Komuna dogadała się w sprawie wprowadzenia Funduszu Zadłużenia (dla niepoznaki zwanym Funduszem Odbudowy), który spowoduje, że Bruksela będzie mogła nakładać podatki.

  Kumacie to w ogóle?!?

  Bruksela nie tylko będzie brać kasę z podatków, które już płacimy, a będzie nakładać sobie nowe wedle własnego uznania...

  Komuniści stwierdzili, że potrzebne im nowe koryto, bo zadłużenie świata jest zbyt małe, by mogli się wszyscy chętni nachapać! Oznacza to nic innego jak przyspieszenie inflacji czyli przyspieszenie upadku walut Europy! Bydło szczęśliwe, bo będzie miało jeszcze mniej praw, a więcej obowiązków! Nowe superpaństwo będzie o nich dbać!

  W tym czasie ETH wybija ATH i przebija 10 000 PLN za sztukę... Co oznacza ni mniej ni więcej, że śmieszne pieniążki z internetów nie są tak śmieszne jak śmieszne pieniążki polityków... Upadek PLN (choć coraz szybszy to nadal powolny względem tego co będzie za kilka miesięcy czy lat) odbywa się na naszych oczach...

  Przeciętny Polak musi pracować 2 miesiące na 1 ETH... A to nadal jest dopiero początek wzrostu cen wszystkiego (nie tylko ETH). Masakra...

  #ztwoichpodatkow

  pokaż spoiler spoiler #4konserwy #konfederacja #bekazpodludzi #bekazpisu #bekazlewactwa #neuropis #kryptowaluty #takaprawda #polityka
  pokaż całość

  źródło: 1619592739213.jpg

  •  

   Funduszu Zadłużenia (dla niepoznaki zwanym Funduszem Odbudowy),

   @Xtreme2007: obligacje te będą mieć ratingi najprawdopodobniej AAA (co jest ważne, bo im wyższy rating tym niższy koszt długu) i oprocentowanie koło 0%. Proszę, powiedz jakie są tańsze dla naszego państwa sposoby zdobycia funduszy. Polskie obligacje zdaje się nie przebijają ratingu A. Z kolei próba wyjścia z obecnego kryzysu bez długu publicznego i zrzucanie wszystkiego na karby prywatnego biznesu jest na tyle ryzykowna, że nikt już po doświadczeniach 2008 i w Europie 2012 nie podejmie. pokaż całość

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  W sumie jak na to spojrzeć to faktycznie, mamy w Polsce i całej Europie totalitaryzm, skoro codziennie każdy w TV czy internecie sprawdza, czy może iść do sklepu i pod jakimi warunkami.

  A puenta dotycząca gospodarki po tych wszystkich lockdownach jest mistrzowska.

  #koronawirus #polska #policja

  źródło: IMG_20210425_081823.jpg

  •  

   @skitarii: W pełni rozumiem sprzeciw wobec obostrzeń ale zachowajmy w tym jakiś rozsądek i proporcje. Taki post mógł napisać tylko człowiek nie mający pojęcia o historii, co zresztą po tym fanpagu nie dziwi. Przecież podobnych kryzysów: z dużym długiem, dużą ingerencją państwa w wolność gospodarczą etc. bywało już trochę. I jakoś nie przechodziło to w trwały totalitaryzm. A "pod korek" państwo teoretycznie równie dobrze co z pandemią opodatkować i bez niej. Kwestia Pospieszalskiego to z kolei patologia Kurskiego i popaprańców®.
   Pandemia jest czymś niecodziennym, ale nie jest aż tak niezwykła. Nie ma co popadać w histerie.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (38)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Fren

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.