•  

  Tak się zastanawiam, czym w pracy zajmuje się taki mid, senior, czy inny doświadczony programista. Wszędzie gdzie ktoś zadaje pytanie o to jakie programy powinien sobie stworzyć do portfolio aby mieć większe szanse na dostanie pracy to zawsze pada coś w rodzaju "nie rób kolejnego cruda, zrób coś dużego, coś co żyje, coś bardziej zaawansowanego". Czyli co konkretnie w takim razie? Co wy na co dzień robicie, co jest o wiele bardziej wymagające od cruda? Allegro, Facebook, Wykop, Amazon, platforma banku - toż to w dużej mierze typowe dodaj / usuń / edytuj. Do tego jakiś algorytm na wyświetlanie użytkownikowi sugerowanych treści na podstawie jego ostatnio przeglądanych towarów czy lakowanych grup / znajomych. Istotą tych aplikacji jest to, że obsługują tysiące requestów na sekundę i muszą zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa (pomijając wykop) ale jakoś nie widzę jak junior miałby się za to wziąć.

  Oprogramowanie do przetwarzania obrazów, dźwięków itp - tutaj rzeczywiście jest coś innego niż standardowy crud, ale nad takimi programami pracuje cały zespół ludzi. Jakiś webcrawler co najwyżej przychodzi mi do głowy. Jak uczę się Springa, czy Reacta to co mam zrobić, skoro ma to nie być kolejna wypożyczalnia książek, czy sklep internetowy?

  #programowanie #naukaprogramowania #programista15k
  pokaż całość

 •  

  Szukam jakiegoś kursu do podstaw sieci. Trochę teorii, ale z naciskiem na wykorzystanie tego w podstawowych czynnościach informatycznych/programistnych (korzystanie z Wiresharka, konfiguracja sieci lokalnych, firewall/porty, podstawowe szyfrowanie i certyfikaty, może jakieś lowlevelowe przykłady na socketach i czytaniu pakietów, narzędzia sieciowe w terminalu, adresy ip/dns/interfejsy sieciowe, vpny).

  Myślę, że może być ciężko o jeden kurs, ale nie chciałbym studiować teorii z Tanenbauma a potem dokumentacje do każdego narzędzia i protokołu - tylko kurs który "liźnie" podstawowe zastosowanie danych narzędzi i przedstawi potrzebną teorię a resztę w razie potrzeby dogoogluje.

  Myślałem o
  http://pasja-informatyki.pl/sieci-komputerowe/podstawy-sieci/
  zakres wydaje się okej, tylko wolałbym poczytać (i fajnie jakby było ciut więcej niż zakres dla technika informatyka)
  edit: http://home.agh.edu.pl/~opal/sieci/ to też spoko, ale slajdy mało opisują
  Ktoś coś poleci?

  #programowanie #siecikomputerowe #sieci #informatyka
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Frogof

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)