Babcia mówi, że przystojny ze mnie kawaler. Lubie skubać surowe ciasto kruche i jeść przejrzałe banany.

 •  

  Jeszcze trochę pokolenie się zmieni, większością będzie ta nowocześniejsza część społeczeństwa. Dudzie i tym podobnym nie uda się w niskończoność hamować postępu cywilizacyjnego i nauki.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #wybory #polityka #takaprawda

 •  

  Jedno pytanie mi się nasuwa... Dlaczego wielce wykształceni obywatele, elita intelektualna narodu, oświeceni ludu - nie potrafią przekonać głupich, debilowatych ludzi? Nie potrafi przeprowadzić w taki sposób kampanii, nie potrafi wytłumaczyć ludziom, że robią źle? Argumentów brakuje?
  #wybory

 •  

  Ciekawostka: poparcie dla PiS w parlamentarnych i kandydata PiS w prezydenckich w 1 i 2 turze w liczbach bezwzględnych od 2005 roku (pojedyncze głosy). Zwróćcie uwagę na ten skok w latach 2019-2020 o_O

  Parlamentarne:
  2005: 3 185 714
  2007: 5 183 477
  2011: 4 295 016
  2015: 5 711 687
  2019: 8 051 935

  Prezydenckie 1 tura:
  2005: 4 947 927
  2010: 6 128 255
  2015: 5 179 092
  2020: 8 450 513

  Prezydenckie 2 tura:
  2005: 8 257 468
  2010: 7 919 134
  2015: 8 630 627
  2020: ~10 400 000 (dane z 99,97% komisji)

  #wybory #polityka
  pokaż całość

 •  

  Kaleta szczuciem i pluciem oraz wyraźną aktywnością w stolicy wyraźnie ogłasza, że po ewentualnym zwycięstwie Trzaskowskiego to on jest kolejnym "go to" po Jakim do zmasakrowania się w wyborach z ramienia PiSu.
  #polityka #bekazpisu #warszawa

  źródło: scontent.fpoz3-1.fna.fbcdn.net

 •  

  #polityka #ztmwarszawa #warszawa #bekazpisu
  TVP przeprowadziła wywiad z byłym kierowcą autobusu i sytuacja wygląda coraz gorzej dla Rafała Trzaskowskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: youtube.com

 •  

  Wrocław nie oszczędza gardeł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #polityka

 •  

  Dlaczego pomimo niezgodności politycznych wyborcy #konfederacja powinni zagłosować na #trzaskowski ?

  Scenariusz 1.
  Konfederacja popiera #duda i Duda wygrywa wybory. PIS wie, że ich jedyną szansą na większościowy rząd przy następnych wyborach parlamentarnych jest przejmowanie głosów Konfederacji więc po wyborach od razu na Konfederację wyleje się szambo TVPIS. To szambo będzie się wylewało przez następne 3 lata, a za 3 lata każdemu w Polsce Konfederacja będzie się kojarzyć z naziolami, faszystami i ruskimi agentami Kremla. Taką retorykę, w mniejszym stopniu, stosuje PIS dzisiaj, więc po wyborach po prostu się podkręci te tematy. Za 3 lata w wyborach Konfederacja spadnie poniżej progu wyborczego bo PIS zmanipuluje ludzi do tego stopnia, że przy tej nazwie zostaną tylko najwytrwalsi. Reszta będzie się bała ostracyzmu społecznego.

  Scenariusz 2.
  Konfederacja popiera Trzaskowskiego i Trzaskowski wygrywa wybory. Trzaskowski, jako prezydent, przerzuca szalę KRRiT z 4:1 dla PIS na 3:2 na stronę opozycji. Szambo TVPIS przykręca kurek. Kaczyński nie wprowadza stanu wyjątkowego, wybory są ważne, i nie rozpisuje wcześniejszych wyborów. W takim scenariuszu Konfederacja kupuje sobie czas, a konkretniej 3 lata, które może poświęcić na budowanie struktur i zwiększanie elektoratu, tak żeby za 3 lata być tą 3. siłą w Sejmie.

  Scenariusz 3.
  Ten jest wg mnie najlepszy dla Konfederacji. Konfederacja głosuje na Trzaskowskiego, Trzaskowskie wygrywa wybory a PIS rozpisuje nowe wybory bo chodzą słuchy, że to jeden z możliwych ruchów w przypadku wygranej Trzaskowskiego. Położą wszystkie karty na stół bo w tej sytuacji im później tym będzie gorzej. Ponownie KRRiR przechodzi w 60% na stronę opozycji, a PISowi zostaje mniejszościowe 40%.
  Dlaczego ten scenariusz byłby dla Konfederacji najlepszy? Bo nigdy wcześniej nie mieli tak dobrego wyniku jak w tych wyborach. Gdyby wybory odbyły się w najbliższym czasie to wszystko wskazuje na to, że Konfederacja nareszcie mogłaby być partnerem do rozmów.

  Są jeszcze inne dużo mniej prawdopodobne scenariusze, np. takie, że Trzaskowski wygrywa i brata się z PISem. Albo, że PIS naprawdę wprowadzi stan wyjątkowy i jakimś sposobem uzna wybory za nieważne. No, ale to wydaje się być tak głupie, że po prostu to pomijam.

  Niezależnie od scenariusza, wygrana PIS to przegrana Konfederacji. W przypadku wygranej Trzaskowskiego nie istnieje ryzyko pogorszenia stanu Konfederacji - to nie są wyborcy, którzy przejdą na stronę KO.

  Znajomi z Konfederacji obawiają się, że jak wygra Trzaskowski to Polska zamieni się w tęczę. Nic takiego nie będzie miało miejsca bo Trzaskowski nie będzie miał takiej możliwości, będzie sukcesywnie blokowany przez PIS. Trzaskowski nie wprowadzi nic z tego co mówi bo będzie blokowany przez PIS a PIS nie wprowadzi nic złego bo będzie blokowany przez Trzaskowskiego. Te wybory to w najgorszym wypadku kupienie sobie 3 lat czasu.

  Dla wyborcy Konfederacji głos oddany na Trzaskowskiego to albo polepszenie wyniku w przypadku wcześniejszych wyborów, albo kupienie sobie czasu na przygotowanie struktur do wyborów Parlamentarnych. Wygrana Dudy to marginalizacja Konfederacji, która straci przez najbliższe 3 lata to co do tej pory wybudowali jej działacze.

  #wybory #4konserwy #bekazpisu #polityka
  pokaż całość

  źródło: glosuj_sercem.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Gaboleusz

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.