•  

  Na początku przygody mieliście takie momenty, że niektóre reguły było Wam ciężko zapamiętać i mimo, że obiektywnie idziecie do przodu z nauką to macie wrażenie, że chuja umiecie? xD
  Zacząłem naukę jakieś 4 miesiące temu od javy ale przy pętlach stwierdziłem, że to chyba nie dla mnie i odpuściłem na miesiąc. Po tym pomyślałem, że może by tak zacząć od html&css + js i tak też zrobiłem.
  Idzie zdecydowanie lepiej z tym, że co jakiś czas mam jakąś zwiechę i nawet rzecz którą robiłem wiele razy potrafi sprawić mi problem przez fakt, że o czymś zapomnę po czym głowię się czemu nie działa. Dużo czasu minęło zanim pewne oczywiste rzeczy weszły Wam w nawyk?

  Życzę Wam wszystkim w ten piątkowy wieczór miłej majówki ʕ•ᴥ•ʔ

  #programowanie #kodowanie #programista15k
  pokaż całość

  •  

   @WyjmijKija: Pewnie długo, ale przyznaj, że miałeś "click" w głowie w pewnym momencie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Gal_anon: To normalne, jeszcze nie raz będziesz przytłoczony i nie jeden raz w karierze pomyślisz, że jesteś debilem. Poczekaj aż dojdziesz do etapu, gdy zaczniesz coś projektować i sie okaże, żeby ruszyć dalej, musisz zrobić 100 misji pobocznych i przeczytać ze 3 książki po 5 razy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) pokaż całość

  •  

   @Gal_anon: Dla mnie to hobby. Wszystko powiązane z Unity (gamedev), mam jakieś podstawy. Ile siedzę... Powiedzmy 6-8 godzin tygodniowo, więcej czasu nie potrafię wygospodarować, chyba że pozbędę się rodziny w weekendy. Głównie wieczorami, więc umysł nie jest tak wydajny.

   Praktycznie wszystko to praktyka, bo tak jest mi najłatwiej.
   Nie stawiaj sobie za punkt honoru siedzieć xx godzin i patrzeć na zegarek, lepiej mierz to jakimś postępem czy projektem. pokaż całość

  • więcej komentarzy (17)

 •  

  Cześć Mirki :)

  Czy jest tu może ktoś kto prowadzi sklep internetowy z produktami zawierającymi CBD? Mam kilka pytań odnośnie prowadzenia sklepu z takim asortymentem, a niestety informacje znalezione w sieci są bardzo niejednoznaczne.
  Prowadzę sklep na zasadach działalności nierejestrowanej w modelu logistycznym "dropshipping" więc do 1400 zł brutto działalności zakładać nie muszę. Chciałem zapytać czy sprzedając susz czy olejki mam możliwość korzystania ze zwolnienia VAT. Na fakturze rozumiem że w rubryce "stawka VAT" wpisuje wtedy "z/w"? Czy produkty te są objęte akcyzą? Szukałem informacji w sieci jednak informacji jest stosunkowo mało i nie są one zbyt konkretne...
  Wiem że to strona ze śmiesznymi obrazkami ale wielokrotnie to właśnie tu znajdowałem osoby, które w prosty i jasny sposób przekazywały wartościowe informacje :)
  Życzę Wam miłego dnia (。◕‿‿◕。)

  #dropshipping #biznes #sklepyinternetowe #cbd #konopie #podatki
  pokaż całość

 •  

  Cześć Wam Mirki i Mirabelki,

  Otóż piszę z prośbą o porady od osób które wyemigrowały z Polski. Oboje z różową planujemy w ciągu najbliższego roku wyjechać do #norwegia. Ja lvl 21, skończyłem 2 lata temu technikum na profilu logistycznym i od razu po maturze poszedłem do pracy w firmie transportowej jako dyspozytor choć moim zadaniem jest głównie administracja, ogarnianie dokumentów do taboru, kontakt z klientami w sprawie dokumentów itd. Pracuje już 1,5 roku ( za najniższą ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Byłem przez jakiś czas na zarządzaniu zacznie na gównouczelni ale stwierdziłem, że szkoda mi pieniędzy i czasu na to tym bardziej że w weekendy mam sporo telefonów od kierowców. Różowa lvl 18, w tym roku pisze maturę. Oboje język angielski na poziomie B2 / C1.

  Chcielibyśmy iść na studia w Norwegii jednak z tego co mi wiadomo aby studiować po angielsku trzeba mieć certyfikat. Osobiście chciałbym nauczyć się norweskiego i bym może studiować w tym właśnie języku. Jeśli chodzi o pracę to planuje na początek szukać czegoś właśnie w firmach spedycyjnych ze względu na doświadczenie jednak wiadomo jak w życiu bywa i jestem gotowy na pracę gdziekolwiek. Różowa myśli o zrobieniu kursów robienia rzęs, brwi, paznokci i innych dupereli i starać się na tym dorabiać oprócz normalnej pracy.

  I teraz pytania drogie Mireczki. Ile pieniędzy na taki wyjazd najlepiej odłożyć żeby mieć jakąś poduszkę finansową w razie jakichś problemów? Orientuje się może ktoś z Was jak wygląda sytuacja ze studiami oraz pracą biurową? Ciężko jest się odnaleźć w tym kraju i czy w ogóle warto spróbować czy jest to tylko zbędne ryzyko utraty oszczędności?
  Z góry dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi i porady i życzę Wam miłego dzionka (。◕‿‿◕。)

  #emigracja #pracbaza #praca #studia #studbaza
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Gal_anon

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)