•  

  Jeśli ktoś się zastanawia, czemu nasz system emerytalny jest jednym z najbardziej niewydolnych w Europie (i w ogóle na świecie, wśród krajów wysoko rozwiniętych), to jedną z odpowiedzi może być załączona tabela pochodząca z raportu Komisji Europejskiej z 2018 roku (strona 74). W tabeli - wiek sankcjonowanego prawem przejścia na emeryturę (w nawiasach - wiek tzw. wcześniejszej emerytury). Okazuje się, że Polska wśród uwzględnionych kwiatów jest JEDYNYM krajem, który nie planuje podniesienia wieku emerytalnego kobiet w przeciągu najbliższych 50 (!!) lat.

  #pracbaza #ciekawostki #oszczedzanie
  pokaż całość

  •  

   @mrooczilla:
   1) Analiza nie jest moja ;)
   2) Jest ona przeprowadzona na pewien moment, przy pewnym zastanym stanie prawnym i wedle tego stanu Polska nie planuje podnosić tego wieku (gdyby było inaczej, zakładam, że Komisja Europejska by o tym wiedziała). Uderzył mnie ten fakt, dlatego się nim dzielę.

  •  

   @mrooczilla: Ah, już rozumiem - jeśli zestawienie dwóch faktów nazwiemy analizą, to owszem - dokonałem jej. I ani myślę manipulować, bo z niczego, co jest zawarte w, jak już ustaliliśmy - mojej analizie, nie mam zamiaru się wycofywać, gdyż nie ma tam moich opinii, a same fakty.

   Wydaje mi się też, że mam prawo wyciągać wnioski w oparciu o to co widzę na dzień dzisiejszy, bo nie jestem wróżbitą i nie wiem jak się zachowa ten lub następny rząd. A na dziś sytuacja wygląda tak, że absolutnie wszystkie kraje Wspólnoty ten wiek podnoszą - poza naszym. pokaż całość

  • więcej komentarzy (10)

 •  

  Ej Mirki nowe #oszukujo !

  TL;DR:

  pokaż spoiler Moich rodziców chciano naciągnąć na 80k PLN. Zadzwoniła do nich rzekomo policja i mówiła im, że miałem wypadek, w którym zabiłem kobietę.


  Długi weekend był, trzeba było wrócić do domu - wróciłem. Niestety, po weekendzie trzeba było też wrócić do #pracbaza, więc wczoraj (niedziela) miałem w planach powrót do #krakow z mojego miasta rodzinnego. Żeby przyjemniej się jechało i żeby trochę kasy się zwróciło, jak zwykle opublikowałem przejazd na #blablacar i zebrałem trzy osoby (ten wątek może nie okazać się istotny, ale o tym później).

  Do Krakowa dojechałem w jednym kawałku, tak jak i wszyscy moi pasażerowie i, zwyczajowo, wysłałem mojej mamie SMSa, że już jestem i wszystko wporzo.

  No i dzisiaj dzwoni do mnie rodzicielka z pytaniem, gdzie jestem. No to ja skonsternowany, mówię, że w pracy, bo gdzie mam być. A mama na to, że przed chwilą dzwonili do niej policjanci z pobliskiego miasteczka (nie z tego, z którego pochodzę), że moi rodzice mają wyskakiwać z 80 tys. zł, bo ich syn (ja - padło nawet moje imię) miał wypadek w Krakowie, w którym zabił kobietę. I, że jeżeli nie wypłacą kasy, to pójdę do więzienia.

  Tata trochę w gorącej wodzie kąpany i już się zastanawiał skąd wytrzasnąć kasę, ale jednak do rodziców zaczęło docierać, że coś w tej całej historii nie bangla i stąd telefon do mnie. Policjanci nawet podobno dali rzekomego mnie do słuchawki, gdzie zapłakany (przypuszczam, że celem zmylenia moich rodziców, że to jednak nie jestem prawdziwy ja) ja prosił ich o wykombinowanie tej kasy.

  Dlaczego wspomniałem o przejeździe na blabla? Bo jak sądzę, ten kto tego dokonał, mógł znaleźć moje ogłoszenie, gdzie jest i moje imię i mój numer telefonu i miejsce docelowe. Dodatkowo, na skutek jakiegoś zamieszania, mój numer kiedyś figurował jako numer kontaktowy w internetach do firmy mojego ojca, więc mogli powiązać te kwestie i rozkminić, że mogę być synem swojego ojca. Telefon oczywiście z numeru zastrzeżonego.

  Cała historia skończyła się dobrze (no poza nerwami moich rodziców) i została już zgłoszona na #policja, ale chciałem Was ostrzec przed czymś takim. Jeśli jesteście w podobnej sytacji - przeprowadźcie może jakąś rozmowę wychowawczą z rodzicami czy coś...
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Garrus990

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.