•  

  Grę rozpocząłem jako Hrabia posiadający tylko kawałek wielkopolski wraz z Poznaniem w roku 1066. Gram bez modów.

  Aktualnie mam rok 1256

  Pierwszym założeniem mojej gry było zdobycie tylko królestwa Polski.

  Parę razy dżuma krzyżowała mi plany

  Kolejna historyjka z CK3

  Odłączyłem się jako poprzedni władca krótko przed śmiercią od królestwa Polski bo nakładał na mnie król zbyt duże podatki i skutecznie podbierał chłopstwo do Armii. Zrobiłem to przy pomocy królestwa Francji.

  Następną drogą było uzurpowanie(opcja Usurpe na mapie księstw) sobie drogi do kolejnych księstw, tak przejąłem Kujawy i Mazowsze. Król był słaby wiec z pomocą papieża mogłem walczyć o koronę, którą zdobyłem na początku władztwa Bożydara.
  Poprzedni król jako, że miał prawa do Białorusi został tam królem i odłączył te ziemie od korony, wiec za cel obrałem sobie zniszczenie go co mi się udało. Nie ma pieniędzy, sojuszy i armii. Wcześniej gdy jeszcze Białoruś liczyła się na mapie w
  to w wojnie o Mińsk udało mi się go pojmać. W zamian za wypuszczenie odebrałem mu roszczenia do tronu polskiego. Jego następcy nic prawie nie zostało.
  Niestety wyhodowałem sobie przez to Ruś, która odzyskuje potęgę ale w zanadrzu mam wojnę religijną z nimi - więc mam nadzieję, że ich trochę przyhamuję.

  Opanowałem też zbuntowanych wasali poprzedniego władcy wprowadzając władzę na poziomie 3/4 co pozwala napełniać skarbiec i tworzyć większe armie. Niestety tak wysoki autorytaryzm powoduje, że następca będzie musiał umocnić władzę przy pomocy walki, ale w zamian nasi wasale i książęta nie uciekają wraz z ziemią do ościennych państw co zdarzyło mi się raz. Zostawiam następcy sojusze z Francją, Węgrami i Niemcami - więc nie podnosząc nawet Armii sojusznicy pokonają buntowników a długie posiedzenie w kazamatach ostudzi ich głowy i chęć do buntu. Ufundowałem świętemu przymierzu miasto Wronki a w zamian mogę ich za darmo używać do wojen religijnych tj dodatkowe 1500 chłopa.

  W aktualnym momencie jak ze zdjęcia gdy podnoszę całą Armię w jednym miejscu to jest tego ponad 20k.
  Przytemperowałem po drodzę samodzielnie Wielką Brytanię, która próbowała mieszać na moich ziemiach.

  Osadziłem na Tronie w Jerozolimie kolejną siostrę po zwycięskiej krucjacie, ale szybko została obalona przez lokalnych szejków. Aktualnie jest księżniczką u wasala Bizancjum.

  Jedyną rzeczą z jaką mam problem to osadzanie rodziny jako władców innych państw. Maksymalnie są książętami, ale popracuję jeszcze nad żeniaczką.

  Plany na pózniej.
  Po zajęciu Rusi i Białorusi i podbiciu pomniejszych rozdrobnionych księstw mam zamiar zając się trochę imperium Seldżuków, bo jest ogromne w mojej grze. Na szczęście aktualnie to kolos na glinianych nogach - nie mający póki co pieniędzy, ale mają parę sojuszy i mogą powołać 13k armii.

  Wszystkie podbite ziemie konwertuję na Katolicyzm i wprowadzam polską kulturę. Pozwala to mieć pełna kontrolę nad prowincjami.

  Intratnych wrogów pojmanych w bitwach rekrutuje do swojego dworu.

  Ziemie należące do mnie po prawej to książeta, którzy po przejęciu tronu zostali ze mną.

  #ck3 #gry #strategie
  pokaż całość

  źródło: i am king.png

 •  

  o ja pierdole... jak ogarnałem ile się trzeba narobić żeby głupie latanie odblokować na obszarze legionu to głowa mała i sobie przypomniałem dlaczego od lat nie grałem w mmo xD boże święty #wow #worldofwarcraft

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Gartarr

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)