•  

  Z obrzydzeniem czytam najbardziej plusowane komentarze pod tym wpisem. Wielkie oburzenie bo agresor dostał lepę od starego. Nikt już się nie zajmuje tym i nie zadaje pytań, czemu jedno dziecko popycha drugie, co czuje popychane dziecko i jak takie sytuacje mogą mu rozwalić psychikę na całe życie. Nie dziwię się już, czemu w Polszy w tylu sprawach bandyta ma większe prawa od ofiary.
  I te bzdurne wpisy o tym jak to "agresja nie jest rozwiązaniem". Graliście kiedyś w tę grę zwaną życiem? Gdy ktoś was zaatakuje na ulicy, będziecie z nim rozmawiać? Już nie wspomnę o takim małym szczególiku jak to, że ofiara ma prawo się bronić najlepiej jak potrafi. Przemoc DOSKONALE rozwiązuje niektóre problemy takie jak np. zgaszenie światła typowi który właśnie plądruje wasz dom a wy zachodzicie go od tyłu lub właśnie oddanie gdy ktoś Cię bije, popycha, szturcha. To bardzo dobra sytuacja, z której wyjdą same pozytywy.
  Primo, mały patus dostał nauczkę i prawdopodobnie na zawsze lub dłuższy czas da sobie spokój z gnębieniem innych. Secundo, ofiara tj. popychany chłopaczek w szkole będzie miał spokój od patologicznych sytuacji gdy wieść o narwanym starym rozejdzie się po szkole.
  Tertio, popychany chłopaczek do końca życia zapamięta jak stary za nim się wstawił, ta sytuacja da mu na całe życie naukę, że ma w tacie oparcie co dla mężczyzny jest niebywałym boostem (ile ja bym dał, żeby mój stary spytał się tylko co tam u mnie a nie walił browary do odciny przed telewizorem)
  Quatro - chłopaczek dostał lekcję, (której można było uniknąć - najlepiej by było gdyby stary tak wychował syna, że to on by wyprowadził tą lepę) jak rozwiązuje się takie problemy. Tak, na przemoc najlepiej odpowiedzieć przemocą.

  Uprzedzając komentarze mądrych inaczej wykopków. Nie, nie byłem gnębiony w szkole. Za to byłem świadkiem takich sytuacji i jedna utkwiła mi w pamięci, kiedy regularnie gnębiony kolega nie wytrzymał i rzucił krzesłem w oprawcę z całej siły. Do końca szkoły liczba przykrych incydentów z jego udziałem wyniosła 0 (słownie: zero). Pod rozwagę: zastanówcie się, czy rozdmuchując sprawę nie powiększacie zła robiąc ofiarę z agresora. Zapraszam do dyskusji.

  #szkola #edukacja #dzieci #szkolnictwo #nauczyciele #nauczycielka #rozowepaski #patologiazmiasta
  pokaż całość

  •  

   @Krooth: Jeden wpis ze szczątkowo opisaną sytuacją, a już wysnułeś całą siatkę agresorów, gnębicieli i ofiar, także zazdroszczę umiejętności indukcji. Równie dobrze możesz sobie dopowiadać historię jak w Dungeons & Dragons, ale to nie sprawi, że stanie się ona realna. A więc zacznijmy od początku omawiać kilka spraw:
   Ludzie jedynie cisną po tym, że dorosły - w dodatku CZYJŚ ojciec czyli obcy - narusza nietykalność cielesną czyjegoś dziecka, kiedy ojciec jako dorosły powinien być tym odpowiedzialnym, któremu w taki sposób nerwy puszczać nie powinny.

   Druga rzecz, dzieci są dziećmi, one jeszcze nie panują nad swoimi emocjami, zdarza się, że jedno przypadkiem drugie szturchnie, a drugie odpowie już intencjonalnym i o wiele silniejszym szturchnięciem. Jak było tutaj? Nie wiemy, ale w tym wieku nie w ten sposób się załatwia takie sprawy. Przykład z życia, podstawówka: klasowy, a nawet szkolny terrorysta-błazen, lubiący sobie wybrać ofiarę do dokuczania, przeszkadzający na lekcjach, wizyta u pedagoga to dla niego była codzienność. Tak się zdarzyło, że było po WF'ie, rzucił we mnie piłką za mocno, żebym odniósł ją do nauczyciela WF'u, może nawet bym nie zareagował, ale trafił niestety tam gdzie boli najbardziej. Po tym jak ucierpiały moje cojones emocje wzięły górę, podszedłem do niego i sprzedałem mu sierpa. Obyło się bez precedensu żadnego większego, bo to zadziało się między dzieciakami, rówieśnikami, plus w grę weszły emocje nad którymi jeszcze nie potrafiliśmy panować, nikt nikomu krzywdy zrobić nie planował - a potem jakby nic się nie stało gadaliśmy, załatwia się takie rzeczy między sobą, rewanż musi być wymierny. A tutaj ojciec już tej taryfy nie posiada - on odpowiedzialny być musi i co tym chciał osiągnąć? Dać synowi przykład, że jak jesteś 3 razy większy od swojego przeciwnika to możesz mu lepę sprzedać? Że pierwszym wyborem jest przemoc?

   Trzecia, tu się zgodzę, że są sytuacje gdzie przemoc jest rozwiązaniem - ale jeśli to pierwsza rzecz, która przychodzi Ci zawsze do głowy to już jest problem wskazujący na kiepskie umiejętności społeczne, brak kontroli nad emocjami i wachlarz opcji cieńszy niż portfel przy galopującej inflacji. Problemy między dzieciakami (zwłaszcza, że nie znamy kontekstu pełnego) to nie walka o własne życie, kiedy ktoś Cię napada z bronią w ręku lub stara się pozbawić Cię dobytku. Więc jakby popchnięty dzieciak próbował się bronić i oddać pod wpływem emocji? Dla mnie normalna sytuacja, ale jak obcy, 3 razy większy i pewnie 3 razy starszy facet, który bazując na swoim wieku powinien posiadać inne opcje jako pierwszą rzecz ucieka się do przemocy, to winszuję myślenia rodem z jaskini.

   Czwarta, bardzo mi się podoba jak rzucasz w swojej wypowiedzi ofiarami i małymi patusami nie wiedząc nic poza opisanym zdarzeniem pomiędzy dwójką 9-latków xD
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (8)

 •  

  I kolejna inba w szkole mojej żony ( ͡° ʖ̯ ͡°) W przedstawione sytuacji mamy dwójkę dzieci i ich rodziców.

  * miejsce zdarzenia: świetlica szkolna
  * uczestnicy zdarzenia: dziecko 1, dziecko 2, ojciec dziecka 2

  No i przebieg zdarzenia - pierwszego dnia jeden dzieciak popycha drugiego, nauczyciele interweniują ponieważ ten popchnięty lekko się poobijał, wzywają też rodziców obydwojga dzieci. Następnego dnia do świetlicy pierwsza przychodzi matka dziecka, które popchnęło i ojciec tego popchniętego/przewróconego. Niestety, tatusiek myślał, że nikt nie widzi więc najpierw wygarnął tamtemu dzieciakowi tekstem "ja cię ku**** załatwię" a potem sprzedał dzieciakowi takie uderzenie z otwartej dłoni w głowę, że dzieciak się okręcił i przewalił na podłodze po czym zalał się krwią z nosa....

  Wezwany dyrektor, wezwana policja, sprawa w kuratorium (╯︵╰,)

  #szkola #edukacja #dzieci #szkolnictwo #nauczyciele #nauczycielka #rozowepaski #patologiazmiasta
  pokaż całość

  •  

   @CzajkaRuchajka: Tak czasami bywa, że źle są sygnały odbierane. Nie ma co oceniać od razu po szczątkowych informacjach, także słusznie - jak ktoś będzie chciał, to doczyta co miałeś na myśli, a jak nie to wyciągnie swoje (mimo, że błędne) wnioski.
   Już pominę całkiem fakt, że część komentujących osób to popłynęła potężnie i im również by się przydała obserwacja psychologa, jeśli taki model "sprawiedliwości" sobie budują, że dorosły chłop sprzedaje dziecku lepe z całej siły czyli dokonuje w sposób poważny naruszenia nietykalności cielesnej w obecności innych osób, a wykopki klaszczą, bo dokonują projekcji jakiś swoich traum z czasów szkolnych czy innych problemów xD No wymierna kara od oskarżyciela, sędziego i kata jednocześnie jak znalazł, a jakby mu ręce połamał, to już nawet nie popchnie drugiego dziecka. Why not take it further psycho wykopki? pokaż całość

  •  

   @CzajkaRuchajka: Głupio wyszło indeed, Ja tam doczytałem co było na myśli, więc wiem co jest pięć. Zresztą do psycho wykopka Ci daleko, w porównaniu z niektórymi tutaj

  • więcej komentarzy (224)

  •  

   @theicecold: Piszę do swojego promotora (który jednocześnie jest prodziekanem ds. studenckich mojego wydziału) zgodnie z zachowaniem tych wszystkich pierdół (no bo wypada) na temat możliwość konsultacji online w dogodnym terminie, a on odpisuje zwykle dość szybko i na luziku, że jak już ugadamy termin to "jesteśmy umówieni :)" - i takich ludzi to się szanuje, złoty chłop

  • więcej komentarzy (78)

 •  

  Test run z Tartollini dał mi dużo frajdy więc mam i ja, macie jakieś tipy? P.S wygrane 50/50 po raz 8 bez przegranych xD

  #genshinimpact

 •  

  Skończyłem questa o Inazumie i faktycznie wychodzi na to, że Lumine jest drugą najsilniejszą postacią

  pokaż spoiler Zaraz po Xiangling, która z boga zrobiła zwierzątko domowe xD

  #genshinimpact #lumine #anime #randomanimeshit

  źródło: i.pximg.net

 •  

  Bardzo dziękuję @DobreZielePL za szybką realizację zamówienia i mały gratisik. Oby to było pierwsze z wielu zamówień (ʘ‿ʘ) (tam pod gratisem z CBSe leży Cachamate)
  #yerbamatewykopclub #yerbamate

  źródło: yerba.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika GlodnaCykada

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)