•  

  Potrzebuje zrobić screena WebView we flutterze. Okazuje się, że nie jest to możliwe z poziomu fluttera, bo WebView jest zaimplementowane używając AndroidVeiw, do którego flutter nie ma dostępu - tutaj jest to opiane. Mam pomysł żeby zrobić screena całego ekranu w natywny sposób, lecz niestety nie udało mi się znaleźć jak to zrobić we flutterze. Postanowiłem więc napisać to w natywnym kodzie na androidzie np w Javie i potem przesłać to do fluttera, gdzie już mając screenshot całego ekranu, będę w stanie sobie wyciąć tylko część która odpowiada za WebView. Niestety, ale nie moge znaleźć sposobu jak zrobić screenshot całego ekranu w androidzie przy pomocy kodu, ponieważ wszędzie trzeba podać view, które nie wiem w jaki sposób pozyskać w przypadku takiego kodu flutterowo-javowego. Podpowiedziałby mi ktoś jak to zrobić, a najlepiej rzucił linkiem do jakiegos przykładu?

  Może da się ten screen jakoś zrobić z poziomu fluttera bez odwoływania się do natywnego kodu albo ktoś ma jednak lepszy pomysł jak rozwiązać mój problem?

  #flutter #android #programowanie
  pokaż całość

 •  

  Mam WebView owrapowane w Visibility. Za każdym razem gdy visibility zmienia się z false na true, WebView wyświetla strone z InitialUrl, a nie tą, która była widoczna wcześniej przed zmianą visibility. Wygląda tak jakby WebView był tworzony od nowa a nie wyświetlał się poprzedni ten, który miałem poprzednio, z jakąś zapamiętaną aktualną stroną do której przeszedłem. Wydaje mi się, że tracę stan WebView, ale nie wiem jak to naprawić. Ma ktoś jakiś pomysł? kod : https://pastebin.com/WsM4Egk2

  #flutter #androiddev #iosdev #naukaprogramowania
  pokaż całość

  •  

   @krzat: A w jaki sposób zachować stan gdy zamiast return Visibility dałbym taki kod:

   if(snapshot.data.isNavigateMode()==true )
   return WebView(...)
   else
   return Placeholder()

   przy czym chciałbym zachować stan WebView(gdy na stream przyjdą dane gdzie data.isNavigateMode() == true to pojawi się WebView z tą samą stroną, która była włączona gdy WebView zastąpił Placeholder)

  •  

   @krzat: wpakowałem wszystko w stacka i użyłem Visible żeby owrapować webview i śmiga. 3 dni się z tym męczyłem, dzięki wielkie!!

   +: krzat
  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Zna ktoś jakiś chat, cokolwiek gdzie można zadać krótkie pytanie związane z flutterem i ludzie odpowiedzą? Coś w stylu,
  - jak zrobić XYZ?
  - użyj widgetu ABC

  normalnie takie pytania zadaje na wykopie, ale na tym tagu jest raczej mało ludzi
  #flutter

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Groosik

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.