•  

  Proszę państwa, oto @Volki
  Najgorszy kuc na całym portalu.
  Czy zdziwi was to, że nie potrafi podjąć merytorycznej dyskusji? Pewnie nie
  Czy zdziwi was to, że jedyne, co potrafi to wyzywać od lewaków? Pewnie nie
  Pewnie was też nie zdziwi, że będzie w zaparte bronił swojej partii i bezczelnie (i nieudolnie kłamał).
  Poziom fanatyzmu chyba już dawno przekroczył poziom pisowskiego betonu, z którego tak wszyscy chętnie się śmieją (tak te dziadki z demencją, które nigdy nie opuściły swojej gminy i nie bardzo już rozumieją świat).

  Kolega poprosił o program KO, bo wyśmiałem plan gospodarczy Konfederacji, więc z chęcią mu go podesłałem (trudno samemu znaleźć?) i okrasiłem lekkim komentarzem. Co zrobił kolega kuc? Najechał na mnie, bo rzekomo wysłałem program PO. Jak nisko trzeba upaść, żeby nawet nie kliknąć w link, gdzie pierwsza strona wygląda jak pic rel (specjalnie dla ciebie @Volki mogę dużym czerwonym kółeczkiem zaznaczyć na obrazku ten duży napis "PROGRAM KOALICJI OBYWATELSKIEJ" wraz z podpisem na dole "KOALICJA OBYWATELSKA")?

  Czyżby przeczytanie pierwszego słowa linka (platforma.org) jest jednoznaczne z zaznajomieniem się z programem partii? Szkoda, że nie doczytał dalej, bo pdf się nazywa "KO Program" W samym adresie www, rzeczywiście nie ma wyliczeń programu i szczegółów, ale jak wysyłam link, to chyba po to, żeby zaznajomić się z czymś, co się pod nim kryje...

  Pamiętajcie, jak skrytykujecie Konfederację, to nie dostaniecie konkretów, informacji, ale za to na pewno zostaniecie nazwani pisowcem lub lewakiem.

  https://www.wykop.pl/link/6155573/comment/93025309/#comment-93025309

  #bekazprawakow #bekazkonfederacji #neuropa #konfederacja
  pokaż całość

  źródło: Volki.png

 •  

  To wlasnie Ronaldo był osobą która zaczęła kontrę Portugalczyków wybijając piłkę głową, a zaledwie 14 sekund później pakuje bramke będąc pod bramka przeciwnika. GOAT
  #cristiano #mecz

  źródło: 1624120370006.jpg

  •  

   W sumie zabawne, ale czy do końca prawdziwe? Grecki filozof to nie jakiś tam artretyczny mnich, to taki intelektualny chad, wykształcenie szło w hellenistycznej kulturze w parze z atletyką. Taki Platon podobno właściwie nazywał się Arystokles, a jego imię zachowane dla potomnych wywodzi się od przymiotnika "szeroki" nawiązującego wg jednej z teorii do jego szerokich barów ;D.

   @fantazm: Warto wspomnieć, że Sokrates walczył jako hoplita w wojnie peloponeskiej.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (18)

 •  

  Dumne narody:
  Włochy, Turcja, Dania, Finlandia, Rosja, Chorwacja

  Klękające piczki:
  Walia, Szwajcaria, Belgia, Anglia

  Ciąg dalszy nastąpi

  #mecz #euro2020

  •  

   @rybsonk: Ogólnie widzę, że dobra z Ciebie osoba i w kwestiach rasowych mamy najpewniej bardzo podobne poglądy. Nie zmienia to jednak tego, że nie zgadzam się z wieloma Twoimi stwierdzeniami na temat samego klękania przed meczem.

   widać, że piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia - zapoczątkował to Colin Kaepernick już w 2016 roku, niedługo minie 5 lat.

   To od Kaepernicka zaczął się temat klękania podczas hymnu i dyskusja istotnie zaczęła się na długo przed śmiercią Floyda - ale była to dyskusja jedynie na terenie Stanów i dopiero wydarzenia z zeszłego roku (śmierć Floyda i popularyzacja ruchu BLM) spowodowały, że nawyk klękania przywędrował na stary kontynent. Bez śmierci Floyda Anglicy by nie klękali.

   Nie możesz pisać komuś, kto łączy klękanie z Floydem, że nie wie o czym pisze, tylko dlatego, że nie odwołuje się do całego kontekstu afery o klękanie w Stanach. To po prostu merytorycznie nieuczciwe. Floyd ma związek z klękaniem.

   a jaki sens ma uczestniczenie w minucie ciszy przez drużynę przeciwną, która nie miała zazwyczaj nic wspólnego ze zmarłą osobą?

   To po prostu kwestia skali. Jeśli rozbił się samolot z setką Francuzów na pokładzie i Francja gra zaraz po tym mecz, to minuta ciszy wydaje się mieć sens. Jeśli w Amerykanie policja zabiła czarnoskórego człowieka rok temu, to klękanie na meczu między Anglią i Chorwację dla wielu ludzi sensu nie ma. Musisz przyznać, że te dwie sytuacje są jednak dość daleko od siebie na "emocjonalnej skali", że tak to ujmę. Dlaczego zrównujesz je ze sobą?

   Ludzie raczej nie argumentują przeciw klękaniu mówiąc, że gesty nie mają znaczenia. Raczej, że ten konkretny gest wydaje się być bez znaczenia.

   tu przecież nie chodzi o Floyda a o setki podobnych przypadków które były przed nim, o rasizm systemu.

   Setki czarnoskórych zostało niesprawiedliwie zabitych przez policję w ostatnich latach (na tyle ostatnich, by można było o tych przypadkach dyskutować w kontekście stanu obecnego systemu)? Chyba trochę przesadzasz.

   Tak naprawdę trudno nawet udowodnić, że policja chętniej zabija czarnoskórych od białych, najpewniej ma po prostu ku temu więcej okazji.

   One of the main points made is that black people are significantly more likely to die at the hands of the police in comparison to white people in he US. This source ( https://www.statista.com/statistics/585152/people-shot-to-death-by-us-police-by-race/ ) shows that 987 people were killed by police in 2017, with 223 of the people being black (maybe slightly more with the 84 unknown figure). This is 22.6% of all police killings with a gun in 2017. The population of black people in the US at this time was around 14%, which shows that there is a disproportionate amount of black people being shot by police in relation to their population. However, when looking at crime statistics for 2017 ( https://ucr.fbi.gov/crime-in-the-u.s/2017/crime-in-the-u.s.-2017/tables/table-43 ), it appears that 27.2% of reported arrests were black people, with some of the more serious crimes being caused very disproportionately by black people (Murder and non-negligent manslaughter = 53.1%, Robbery = 54.3%), which is disproportionate to the population of black people.

   https://www.reddit.com/r/JordanPeterson/comments/gvj1g9/maybe_the_disproportion_of_black_people_killed_by/

   W skrócie: czarni częściej giną z rąk policji (sprawiedliwie lub nie), ale czarni popełniają też proporcjonalnie o wiele więcej przestępstw niż biali.

   O ile więc można argumentować za tym, że potrzebne są działania zmniejszające ilość przestępstw wśród czarnych (i że są jakieś systemowe powodu dla obecnego stanu rzeczy), to trudno jest wskazać statystykami, że czarni giną bez powodu częściej. Chyba że znasz jakieś statystyki ku temu, to chętnie się zapoznam.

   Na pewno mówienie o setkach przypadków podobnych do Floyda to spore nadużycie.

   A akcja ma wymiar światowy bo rasizm wciąż jest problemem w wielu krajach, co najlepiej widać przeglądając wykop.

   Ktoś równie dobrze mógłby powiedzieć: przed każdym meczem każdy ma zrobić sto pajacyków dla Palestyny, a jak nie zrobi, to znaczy, że nienawidzi muzułmanów. Przecież to zwyczajny szantaż emocjonalny.

   Słuszność ideałów za daną akcją nie dowodzi jednocześnie, że sama akcja ma sens i "działa".

   ***

   Moje trzy grosze na tę sprawę.

   W tym roku był pucz wojskowy w Myanmarze, kilkaset osób zabito tylko za to, że protestowali w obronie demokracji swojego kraju. Na Białorusi zabija się i więzi opozycjonistów, naszych sąsiadów. W Palestynie - wiadomo. Jest wiele, wiele zła na tym świecie. To, że to właśnie śmierć Afroamerykanina w Stanach Zjednoczonych ma wpływ na przebieg europejskich rozgrywek wydaje mi się zupełnie kuriozalnym przykładem tego, jak chętnie importujemy amerykańską kulturę i jej problemy. W Polsce nie ma systemowego rasizmu. W Anglii policja należy do najprzyjaźniejszych formacji tego typu na świecie. I mamy wykonywać jakieś czcze gesty, bo Amerykanie nie ogarniają swojego podwórka?

   Naprawdę trudno jest mieć do Polaków pretensję o to, że temat rasizmu ich mało obchodzi, gdy chcą po prostu obejrzeć mecz piłki nożnej.

   Dodatkowo dla wielu osób drażniące jest to, że klękanie w polskiej kulturze ma bardzo, bardzo konkretne znaczenie. Statystyczny Polak klęka tylko w kościele lub gdy się oświadcza. Kiedyś klękał jeszcze przed królem w akcie poddaństwa. Ewentualnie klęczy błagając o życie. "Klękanie dla czarnoskórych" po prostu zupełnie się nie wpisuje w nasze pojmowanie tego gestu. Tutaj Orban (tfu) miał rację parę dni temu.

   No i na koniec (a może przede wszystkim): panuje też powszechny brak wiary w to, że takie puste gesty cokolwiek dają. Niedługo gramy w Katarze na stadionach zbudowanych niewolniczą pracą - klękanie by pomóc uciśnionym wydaje się być w takim przypadku niesmaczną hipokryzją.
   pokaż całość

  •  

   na całym świecie im wyższy poziom życia i wykształcenie tym mniejsza przestępczość w danej społeczności. Czarni w USA często żyją w gettach które nie dają za wiele okazji na wyjście z niego. Więc czarni popełniają więcej przestępstw nie dlatego, że są czarni a głównie dlatego, że wychowują się w biednych dzielnicach otoczeni brutalnością.

   @rybsonk: Zgadzam się w stu procentach

   +: rybsonk
  • więcej komentarzy (81)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Herostrates94

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)