Czemu to czytasz? Źąjąłbyś śię ćźymś póżytęćzńym.

 •  

  Klątwa rzucona na policjantów aresztujacych ksiadza. Puszka z wariatami została otwarta ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  #dzbanywiary #bekazkatoli #heheszki #bekazpodludzi #ciekawostki #policja #poznan #kryminalne #katolicyzm #neuropa pokaż całość

  źródło: Screenshot_20201021-225133.jpg

  •  

   @robert5502: Jako wierzący Katolik jest mi wstyd za to, że ktoś ma tak wypaczone pojęcie o Bogu, Jezusie Chrystusie i używa Boga, który jest synonimem miłosierdzia i miłości jako narzędzia (!) do straszenia ludzi o karze Boskiej.
   Sytuacja z tym "księdzem" została wyjaśniona tutaj:
   https://ekai.pl/oswiadczenie-salezjanow-ws-interwencji-policji-w-domu-zakonnym/
   W skrócie - został wydalony z zakonu Salezjanów, ale nadal tam mieszka, ma suspensę (nie może odprawiać mszy, itd.), a na policję zadzwonili sami Salezjanie, bo gość szalony (jak widać było na filmikach) i w dodatku był antymaseczkowy.
   Jego postawa była naganna i nie powinna być traktowana jako stanowisko Kościoła Katolickiego.

   A teraz ta "klątwa". To tak nie działa, nikt nie będzie puszczał ognia z rąk i nie będzie żadnych kar, czy Boskiej zemsty. Policjanci w mojej własnej (i normalnych katolików) opinii zachowali się prawidłowo. Ta "kara" nie została nałożona przez żadnego hierarchę kościelnego ani nie ma żadnej takiej oficjalnej formy karania za cokolwiek. Katolicyzm tak nie działa i to nie jest żadna jego forma, tylko ludzie, którzy wypaczyli sobie mózg zemstą i pogardą dla drugiego człowieka w miejsce, gdzie powinno być zrozumienie, przebaczenie i miłość.

   Jedyne, co można by było zarzucić policjantom, to że mogli poczekać do zakończenia zgromadzenia, za co można by im co najwyżej pogrozić palcem i upomnieć.

   Piszę to, bo zachęcam i uważam, że warto by już przestać się nakręcać w tej sprawie i podobnych, a także iść w myśl "stop making stupid people famous". Przez nagłaśnianie i branie na serio takich skrajnych i wypaczonych sytuacji przestajemy patrzeć na rzeczywistość, tylko tworzymy sobie jakieś fantastyczne światy, gdzie mamy paladynów i klątwy. Był Natanek, był facet z internetowego wywiadu co "zrzucił sutannę", a potem się okazało, że go wywalili bo miał kobietę na boku i generalnie nie zachowywał się właściwie to i jest teraz Woźnicki i wariat rzucający klątwę, za kilka lat będzie inny, kolejny jednostkowy i nie popierany przez Kościół przypadek...
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (52)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Hipokryta

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi Hipokryta

Osiągnięcia (5)