Przepraszam, mógłbyś przestać mnie stalkować? Dziękuję.

 •  

  Mieszkanie bez wkładu własnego. W końcu będę mógł kupić moje wymarzone mieszkanie w Gorzowie ( ͡° ͜ʖ ͡°) #nieruchomosci #kredythipoteczny

  źródło: Untitled.jpg

 •  

  Wiecie czemu firmy wprowadzają powoli pracę hybrydową zamiast zdalnej?
  Bo ludzie to zj**by i gdy nie ma się nad nimi kontroli to nie pracują.

  Gdy zaczęła się pandemia byłem zwykłym pracownikiem, mój przełożony był zachwycony wynikami mojego teamu po przejściu na zdalne. Efektywność wzrosła o 15-20% w całej firmie. Po pół roku dostałem awans i zostałem tym znienawidzonym przez wszystkich menadżerem. Nadal wyniki były znakomite. Ludzie się nie opierda**ali, robota szła, deadline'y nie były zagrożone.

  Pierwsze kryzysy zaczęły się latem 2021r. Zacząłem wtedy widzieć, że niektórzy ludzie nie pracują. Piszę do nich na slacku i dostaję odpowiedź po 3h. Dzwonię do gościa, a w tle słyszę gwar jakby był na placu zabaw.
  Niektórzy się wycwanili i pisali mi np., że teraz ich nie będzie na 2-3h, ale będą wieczorem. Zacząłem sprawdzać wieczorem i oczywiście okazywało się, że mnie robili w ch**a.

  Niektórzy zapomnieli, że na Home Office nadal są w pracy. Najlepsza była jedna laska, która ni stąd ni zowąd powiedziała, że jest na wakacjach we Włoszech i wdzwaniała się w spotkania z komórki będąc na mieście.
  Dostała opieprz ode mnie i od teamu legalowego, bo zgodnie z umową może pracować tylko z Polski.

  Co chwilę opieprzałem nierobów, ale skutek był krótkotrwały. Tydzień popracowali sumiennie, a potem wracali do swojego stylu. Wywalić nie mogłem, bo HR ma problem ze znalezieniem specjalistów w zastępstwo.

  Nie oczekuję 100% skupienia na pracy, ale oczekuję responsywności i chociaż 40-50% sumiennej pracy w ciągu dnia.

  Zarząd wkurzony, bo coraz więcej projektów jest niedowożonych.

  Od czerwca wraca u nas praca hybrydowa, 2 dni z biura, 3 dni zdalnie. Jest lament. Sam jestem wkurzony, bo dobrze mi się pracuje z domu.

  Wiem, że na wykopie każdy trzepie nadgodziny na HO i w ogóle jest super i miód. Ale niestety w firmach jest wielu opierdalaczy, którzy w ciągu pracy oglądają seriale, sprzątają dom, zajmują się dziećmi, a pracują realnie 0 albo 1h.

  pokaż spoiler oczywiście są ludzie sumienni, tak realnie jak patrzę na statystyki to z 30-40%. 20% się trochę opierdala, a reszta się opierdala tak że dziwię się, że im nie wstyd


  #pracbaza #pracait #gorzkiezale #homeoffice #pracazdalna #praca #bekazpodludzi #korposwiat
  pokaż całość

  •  

   @wygryw12cm: Zarządzam zespołem od ponad 3 lat i z jednej strony absolutnie Cię rozumiem, kiedy wybuchła pandemia i przechodziliśmy na HO to miałam pełno obaw, m.in czy nie będą traktować tego jak płatnego wolnego. Ja pracowałam już zdalnie w życiu na tamten moment więc wiedziałam, że to dla mnie nie problem. Jednak wśród znajomych widziałam wykorzystywanie tego trybu pracy. Życie zweryfikowało moje obawy i okazały się przesadzone. 2 osoby kompletnie nie odnalazły się na HO, mówiąc mi o tym od razu więc załatwiłam ich powrót do biura na ich życzenie. Pozostałe osoby swietnie odnalazły się w pracy zdalnej, na początku był zdecydowanie wzrost jeżeli chodzi o zaangażowanie i wyniki, jednak u części z czasem zaczęło to słabnąć, miałam też problem z nowymi osobami które dopiero wchodziły do zespołu.
   Mogłam ich potraktować jako grupę i po prostu sciągnąć do biura, ale obrałam inną strategię. Z racji na to, że rozliczam ich nie z czasu, tylko wykonanych zadań i wyników finansowych to w praktyce nie interesuje mnie czy spędzili nad tym czymś 4,6 czy 12h, ale mają być dyspozycyjni w godzinach jakie są wyznaczone, czyli nie wchodziło w ogóle w grę nic takiego jak "wrócę o 20 i to zrobię". Wiem, ile te zadania powinny zająć więc jak ktoś nie dowoził to tracił przywilej pracy zdalnej, potraktowałam to jak premię, czyli coś co jest dane kiedy się sprawdzasz, ale może zostać odebrane jeżeli widać prowizorkę. Metoda okazała się bardzo skuteczna.
   + co mnie zdziwiło w tym roku, najbardziej cenieni przeze mnie pracownicy, finalnie sami wrócili hybrydowo do biura, na koniec dnia okazało się, ze największą orędowniczką pracy zdalnej jestem ja.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (136)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika ImYourPastClaire

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.