"Powiedzieć, co się myśli, jest czasem największym szaleństwem, a czasem najwyższą sztuką." Marie von Ebner-Eschenbach

 •  

  Wkurza mnie mój niebieski pasek. Zaczął ostatnio sobie popalać, a ja lubię spać przy otwartym oknie. Rano sobie smacznie śpiulkam, a on wychodzi na balkon i zaczyna kurzyć mi prosto w twarz i robi mi smrodliwą pobudkę. On oczywiście mówi, że przesadzam i przecież zamyka za sobą drzwi, ale zawsze jest ten lufcik, przez który wlatuje dym. Poza tym koronny argument, że "sama czasem zapalisz, nie wymyślaj". Owszem, zdarzy mi się, ale raz na ruski rok po alkoholu i zawsze na dworze. Palenie w bloku jest pojebane. Dzisiaj rano poszedł sobie na papieroska, a ja wkurzona go zamknęłam na tym balkonie i poszłam się myć. Wielki foch, przez całą drogę do pracy stroił nadąsane miny w autobusie i nawet się ze mną nie pożegnał. Teraz mi pisze, że jak przeze mnie będzie chory to mi nie daruje. Nie będzie, bo wyszedł w kurtce, więc dramatyzuje. Kto z nas ma rację w tym sporze?

  #zalesie #zwiazki #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #niebieskiepaski #rozowepaski
  pokaż całość

 •  

  Będąc ponad 2 lata temu w Grecji zaszedłem pod wieczór przypadkiem do jednej podrzędnej knajpy. Okazało się, że to jest punkt, w którym miejscowe ćpuny przyłażą kupić narkotyki. Po pół godziny siedzenia tam podbił do mnie jeden Arab pytając czy nie chcę trochę zioła, jak odmówiłem zaczął mi opowiadać, że jest z Algierii ale przyjechał tu półtora roku temu (uchodźca). Spytał mnie skąd jestem no i wtedy się zaczęło:

  UUU POLAND GREAT COUNTRY. I WAS IN CRACOW ONCE FEW YEARS AGO BEAUTIFUL GIRLS I HAD MANY OF THEM DZIEŃ DOBRY KURWA MAĆ PIĘKNA DZIWCZYNA KOCHAM CIĘ HEHEHE

  Wasze kochane polskie księżniczki którym potem będziecie się oświadczać są workami na spermę dla jakichś zaćpanych biednych uchodźców, którzy przyjeżdżają do Europy na bananowych tratwach XDDDDDDD

  Dla mnie to był kolejny dowód, p0lek się po prostu nie dotyka.

  #p0lka #rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki #polska #coolstory #oswiadczenie
  pokaż całość

 •  

  18 PAŹDZIERNIKA 2018
  Czwartek XXVIII tygodnia okresu zwykłego
  Święto świętego Łukasza Ewangelisty

  (Łk 10, 1-9 )
  Spośród swoich uczniów wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: "Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie. Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: „Pokój temu domowi!” Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: „Przybliżyło się do was królestwo Boże”.

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  17 PAŹDZIERNIKA 2018
  Środa XXVII tygodnia okresu zwykłego
  wspomnienie obowiązkowe świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

  (Łk 11, 42-46)
  Jezus powiedział: "Biada wam, faryzeuszom, bo dajecie dziesięcinę z mięty i ruty, i z wszelkiej jarzyny, a pomijacie sprawiedliwość i miłość Bożą. Tymczasem to należało czynić, i tamtego nie pomijać. Biada wam, faryzeuszom, bo lubicie pierwsze miejsce w synagogach i pozdrowienia na rynku. Biada wam, bo jesteście jak groby niewidoczne, po których ludzie bezwiednie przechodzą". Wtedy odezwał się do Niego jeden z uczonych w Prawie: "Nauczycielu, słowami tymi także nam ubliżasz». On odparł: «I wam, uczonym w Prawie, biada! Bo nakładacie na ludzi ciężary nie do uniesienia, a sami nawet jednym palcem ciężarów tych nie dotykacie".

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  
  echme via iOS

  +256

  Mały kitku wita się ponownie!
  Ważymy już 370g, oczka wyglądają już bardzo dobrze, rozrabiamy i jemy za dwóch (ʘ‿ʘ)
  Dziękuje za pomoc i wszystkie rady @frytusia: <3
  #pokazkota #koty #kot

  źródło: embed.jpg

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Po jakim czasie powiedzieliście osobie, z którą jesteście słowa: "Kocham Cię"? Z moim chłopakiem jestem już 3 lata, mieszkamy razem od 2 lat, ale dalej tego nie usłyszałam. Nie ukrywam, że jest mi bardzo przykro z tego powodu, z drugiej strony nie wiem, jak o tym rozmawiać, bo uważam, że takie słowa powinny być wypowiedziane spontanicznie i nie chcę wymuszać takiego wyznania. No i jest też trzecia opcja: skoro tego nie mówi, to znaczy, że po prostu tego nie czuje :( Nie chcę być w związku, w którym nie jestem wystarczająco odpowiednia dla partnera, żeby to usłyszeć... Tym bardziej, że moim zdaniem minęło już bardzo dużo czasu.

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
  Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  pokaż całość

 •  

  Życie bez mózgu

  Czy mózg jest niezbędny do życia?

  Na pierwszy rzut oka takie pytanie brzmi całkowicie absurdalnie. A jednak uzasadnia go kilka przypadków medycznych, których naukowcy nie umieją wytłumaczyć.

  W 2007 r. prestiżowy tygodnik medyczny „The Lancet" opublikował artykuł o pewnym 44-letnim francuskim urzędniku, który zgłosił się do szpitala z bólem lewej nogi. Badający go lekarz uznał, że przyczyną dolegliwości może być jakieś schorzenie centralnego układu nerwowego. Polecił więc wykonać mężczyźnie tomografię komputerową mózgu. Jakież musiało być jego zdziwienie, kiedy na zdjęciach rentgenowskich nie zobaczył mózgu pacjenta. Czaszkę wypełniał niemal w całości płyn rdzeniowo-mózgowy. Francuz miał obustronny zanik kory ciemieniowej, płatów skroniowych i potylicznych. W głowie tego człowieka brakowało 75 proc. tkanki mózgowej. Jako dziecko był leczony z wodogłowia za pomocą drenu odprowadzającego nadmiar płynu. Jednak w późniejszym życiu jego rozwój neurologiczny przebiegał całkowicie bezproblemowo. Mężczyzna otrzymał 75 punktów w skali IQ i bez problemu pracował jako pracownik umysłowy administracji publicznej.

  To niejedyny tak szokujący przypadek osoby, która zachowała pełną sprawność intelektualną i motoryczną mimo braku mózgu.
  Szok wśród lekarzy


  W 1922 r. dr Walter Dandy opublikował pracę o zdumiewających przypadkach ludzi niewykazujących żadnego upośledzenia intelektualnego mimo braku wykształconego mózgu.

  W 1980 r. neurolog John Lorber wprawił w osłupienie brytyjskie środowisko medyczne, kiedy w prestiżowym czasopiśmie „Development Medicine and Child Neurology" opublikował artykuł, w którym dowodził, że „mózg nie jest potrzebny ludziom do życia". Dr Lorber przedstawił wyniki swoich badań nad dwójką dzieci z wodogłowiem, u których nigdy nie wykształciła się tkanka mózgowa. Jedno z dzieci zmarło po trzech miesiącach życia, ale drugie rozwijało się całkowicie normalnie. Dr John Lorber zaczął poszukiwać innych pacjentów bez mózgu. Był przekonany, że jego pacjent jest jedynym na świecie takim przypadkiem. Jakież musiało być jego zdziwienie, kiedy pewien znajomy lekarz opowiedział mu, że zna podobny przypadek młodego mężczyzny, który studiuje na Uniwersytecie Sheffield. Kilkakrotnie wykonane badania potwierdziły, że w czaszce tego człowieka nie ma śladu tkanki mózgowej. Tymczasem testy IQ dowodziły, że ten młody człowiek miał iloraz inteligencji wynoszący 126. Zbliżał się zatem do elitarnej grupy osób, które są określane jako superinteligentne. Jego czaszka była wypełniona płynem rdzeniowo-mózgowym w 95 proc., a grubość kory mózgowej wynosiła zaledwie 1 mm. Ciężar tej śladowej ilości tkanki wynosił 100 g i był 15 razy mniejszy od wagi przeciętnego mózgu u zdrowej osoby.

  Student z Sheffield otwierał długą listę 600 przypadków osób z wodogłowiem i z częściowym lub całkowitym brakiem mózgu, wśród których aż 10 proc. uzyskało powyżej 100 punktów w skali IQ.
  Tajemnicza neuroplastyczność


  Równie zdumiewające co przypadki osób całkowicie lub częściowo niemających wykształconego mózgu są udokumentowane sprawy związane z pacjentami, którym chirurgicznie usunięto duże części mózgu, a mimo to zachowały w pełni wspomnienia, umiejętności intelektualne i zdolności motoryczne. W 2002 r. w magazynie „The Lancet" ukazał się artykuł trzech amerykańskich neurochirurgów opisujących przypadek trzyletniej dziewczynki, której lekarze ze szpitala Johna Hopkinsa w Baltimore musieli usunąć całą lewą półkulę mózgu ze względu na chroniczne zapalenie i ataki epilepsji. Uważano, że dziewczynka jest skazana na niedorozwój językowy, paraliż połowy ciała i utratę wzroku w jednym oku. Tymczasem ku zdumieniu lekarzy dziewczynka nie tylko okazała się w pełni sprawna, ale też wykazuje dużą zdolność do nauki języków obcych.

  Ten i wiele innych podobnych przypadków dowodzi, że w korze mózgowej zachodzą ciągłe procesy adaptacyjne, a sieci neuronowe ulegają systematycznym przemianom. Neuroplastyczność nie tłumaczy jednak normalnego życia osób, które w ogóle nie mają wykształconego mózgu. Niektórzy naukowcy dowodzą na ich podstawie, że kora mózgowa nie może być – wbrew temu, co uważa medycyna konwencjonalna – siedliskiem ludzkiej świadomości

  https://www.rp.pl/Nauka/305229885-Zycie--bez-mozgu.html

  #gruparatowaniapoziomu #nauka
  pokaż całość

 •  

  16 PAŹDZIERNIKA 2018
  Wtorek XXVIII tygodnia okresu zwykłego
  wspomnienie obowiązkowe świętej Jadwigi Śląskiej

  (Łk 11, 37-41)
  Pewien faryzeusz zaprosił Jezusa do siebie na obiad. Poszedł więc i zajął miejsce za stołem. Lecz faryzeusz, widząc to, wyraził zdziwienie, że nie obmył wpierw rąk przed posiłkiem. Na to Pan rzekł do niego: "Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości. Nierozumni! Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza? Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste".

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  15 PAŹDZIERNIKA 2018
  Poniedziałek XXVIII tygodnia okresu zwykłego
  wspomnienie obowiązkowe świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

  (Łk 11, 29-32)
  Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: "To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz stał się znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia. Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz".

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  14 PAŹDZIERNIKA 2018
  Niedziela XXVIII tygodnia okresu zwykłego

  (Mk 10, 17-30)
  Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, zaczął Go pytać: "Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?" Jezus mu rzekł: "Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę". On Mu odpowiedział: "Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości". Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: "Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną". Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości. Wówczas Jezus spojrzał dookoła i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno tym, którzy mają dostatki, wejść do królestwa Bożego». Uczniowie przerazili się Jego słowami, lecz Jezus powtórnie im rzekł: "Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego". A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: "Któż więc może być zbawiony?" Jezus popatrzył na nich i rzekł: "U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe". Wtedy Piotr zaczął mówić do Niego: "Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą". Jezus odpowiedział: "Zaprawdę, powiadam wam: Nikt nie opuszcza domu, braci, sióstr, matki, ojca, dzieci lub pól z powodu Mnie i z powodu Ewangelii, żeby nie otrzymał stokroć więcej teraz, w tym czasie, domów, braci, sióstr, matek, dzieci i pól, wśród prześladowań, a życia wiecznego w czasie przyszłym".

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Halooo, to jaaaa twój telefon
  Halooooo, ja tu dzwonieee
  Kto pamieta ;D?

  #heheszki #feels #pytanie

 •  

  13 PAŹDZIERNIKA 2018
  Sobota XXVII tygodnia okresu zwykłego
  wspomnienie obowiązkowe błogosławionego Honorata Koźmińskiego, prezbitera

  (Łk 11, 27-28)
  Gdy Jezus mówił, jakaś kobieta z tłumu głośno zawołała do Niego: "Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś". Lecz On rzekł: "Tak, błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i go przestrzegają".

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Robię porządki w klockach, otworzyłem szafkę z nierozpakowanymi zestawami i się co nieco uzbierało...
  Gdzieś tam obok jeszcze jest trochę polybagów i minifigurek kolekcjonerskich, ale to kiedy indziej przejrzę. I kilka zestawów używanych, które też tylko miejsce zajmują i będzie im trzeba poszukać nowego domu :D
  #lego #porzadki

 •  
  echme via iOS

  +971

  Cześć Mirki,
  Wracałam dzisiaj z pracy ruchliwą trasą i nagle patrzę - na środku ulicy stoi maleńki kotek. Samochody tylko go omijały. Dobrze że akurat był korek to mogliśmy się zatrzymać i zgarnęłam go do auta. Weterynarz określił jego wiek na 5 tygodni, waży 300g i ma koci katar oraz ktoś go najprawdopodobniej uderzył bo ma rankę na pyszczku przez co nie może sam jeść. Trzymajcie kciuki za kitku żeby wyzdrowiał i nabrał sił.
  #pokazkota #koty #kot
  pokaż całość

  źródło: embed.jpg

 •  

  12 PAŹDZIERNIKA 2018
  Piątek XXVII tygodnia okresu zwykłego
  wspomnienie dowolne błogosławionego Jana Beyzyma, prezbitera

  (Łk 11, 15-26)
  Gdy Jezus wyrzucał złego ducha, niektórzy z tłumu rzekli: "Mocą Belzebuba, władcy złych duchów, wyrzuca złe duchy». Inni zaś, chcąc Go wystawić na próbę, domagali się od Niego znaku z nieba. On jednak, znając ich myśli, rzekł do nich: "Każde królestwo wewnętrznie skłócone pustoszeje i dom na dom się wali. Jeśli więc i Szatan z sobą jest skłócony, jakże się ostoi jego królestwo? Mówicie bowiem, że Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy. Lecz jeśli Ja mocą Belzebuba wyrzucam złe duchy, to czyją mocą wyrzucają je wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami. A jeśli Ja palcem Bożym wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło już do was królestwo Boże. Gdy mocarz uzbrojony strzeże swego dworu, bezpieczne jest jego mienie. Lecz gdy mocniejszy od niego nadejdzie i pokona go, to zabierze całą broń jego, na której polegał, i rozda jego łupy. Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; a kto nie zbiera ze Mną, ten rozprasza. Gdy duch nieczysty opuści człowieka, błąka się po miejscach bezwodnych, szukając spoczynku. A gdy go nie znajduje, mówi: „Wrócę do swego domu, skąd wyszedłem”. Przychodzi i zastaje go wymiecionym i przyozdobionym. Wtedy idzie i bierze siedmiu innych duchów, złośliwszych niż on sam; wchodzą i mieszkają tam. I stan późniejszy owego człowieka staje się gorszy niż poprzedni".

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Mirki pijcie ze mną cokolwiek, byle dużo!

  Dziś mija dokładnie 19 lat od dnia, w którym poznałem swoją kobietę. Piwko ze znajomymi, Ona koleżanka, koleżanki, i wieczór tak ciepły jak dzisiejszy dzień. Potem tydzień starałem się zdobyć jej numer (naturalnie stacjonarny), potem tydzień wieczornych wycieczek do automatu pod pocztę i prób jej złapania, aż w końcu się udało; poprosiłem o spotkanie, i do dziś nie wierzę, zgodziła się !!
  Od 9 lat jesteśmy małżeństwem, szczęśliwym jak tylko się da, mimo, że nie z naszego wyboru, bezdzietnym

  Jak mogę z tego miejsca i po tym czasie zaznaczyć jedną rzecz, to wiem tyle, że na początku bywa znacznie, znacznie gorzej niż później w latach. Warto się uczyć siebie, warto wiedzieć czym jest kompromis i nade wszystko warto stosować złotą stoicką zasadę, że te emocje, ta kłótnia, ta złość, to jest paproch na tle naszego uczucia i lat wspólnego życia i nie ma żadnego sensu pielęgnowanie w sobie choćby szczypty złych emocji, czy wzajemnych pretensji.

  Dziś nasze uczucie jest jeszcze mocniejsze i piękniejsze niż kiedyś. Co dzień cieszymy się sobą, wspólnym popołudniem, wieczorem czy weekendem. Mamy wspólne pasje, a już od lat wszelkie nieporozumienia zamykają się w nawiasie:

  -miałeś wyjść do sąsiada pożyczyć coś z garażu, a wracasz po dwóch godzinach i śmierdzisz chmielem

  lub

  -mówiłaś, że te buty, to max 150 zł, a z konta znika 350 zł..

  i takie tam rozterki. Sprawy poważne zaś to zawsze rozmowa, na ile się da bez emocji i szukanie porozumienia mając w pamięci naturalne różnice, i to, że mózg kobiety i mężczyzny to jednak ciut inne maszyny, bo tego nie zmieni NIC i próba wpłynięcia na naturalny proces postrzegania pewnych spraw, to pewna porażka, frustracja i niepotrzebne złe emocje.. Po co to komu...

  Dziś nie oczekuje od życia nic więcej bo i tak to co mam, to suma, o której jeszcze 10 - 15 lat temu nie śmiałbym nawet śnić. Pracowaliśmy oboje ciężko od kiedy tylko się dało, nie patrząc na to jaki to januszex, robiliśmy swoje nie oglądając się na innych, opłacaliśmy studia, pomagaliśmy rodzicom, bo w naszych robotniczych domach nigdy się nie przelewało.
  Dziś dzięki własnej pracy, wytrwałości, wielu wyrzeczeniom mieszkamy we własnym domku z ogrodem pod miastem, który już spłaciliśmy, zwiedziliśmy z plecakiem kawał świata, co obok fascynacji przyrodą jest naszą pasją, mamy grono wspaniałych przyjaciół i bliską rodzinę w super relacjach, do tego 10 letnią sukę rasy bokser! Proste, nieskomplikowane życie. W radości, czasem smutku, ale zawsze w pokorze i szacunku dla otoczenia.

  Serdecznie każdemu z WAS życzę, żeby dał swojemu życiu szansę, nie nastawiał się na zbyt wiele, i dał się pozytywnie zaskakiwać, głównie radościom prostym, bo tylko one są solą naszego życia ! Naprawdę #czujedobrzeczlowiek

  #wyznanie #zwiazki
  pokaż całość

 •  

  11 PAŹDZIERNIKA 2018
  Czwartek XXVII tygodnia okresu zwykłego
  wspomnienie dowolne świętego Jana XXIII, papieża

  (Łk 11, 5-13)
  Jezus powiedział do swoich uczniów: "Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: „Przyjacielu, pożycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przybył do mnie z drogi, a nie mam co mu podać”. Lecz tamten odpowie z wewnątrz: „Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci są ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie”. Powiadam wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje. I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a zostanie wam otworzone. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu zostanie otworzone. Jeżeli któregoś z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, to o ileż bardziej Ojciec z nieba udzieli Ducha Świętego tym, którzy Go proszą".

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  10 PAŹDZIERNIKA 2018
  Środa XXVII tygodnia okresu zwykłego
  wspomnienie dowolne świętego Paulina z Yorku, biskupa

  (Łk 11, 1-4)
  Jezus, przebywając w jakimś miejscu, modlił się, a kiedy skończył, rzekł jeden z uczniów do Niego: "Panie, naucz nas modlić się, tak jak i Jan nauczył swoich uczniów". A On rzekł do nich: "Kiedy będziecie się modlić, mówcie: Ojcze, niech się święci Twoje imię; niech przyjdzie Twoje królestwo! Naszego chleba powszedniego dawaj nam na każdy dzień i przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto przeciw nam zawini; i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie".

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  9 PAŹDZIERNIKA 2018
  Wtorek XXVII tygodnia okresu zwykłego
  wspomnienie dowolne błogosławionego Wincentego Kadłubka, biskupa

  (Łk 10, 38-42)
  Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go w swoim domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która usiadłszy u nóg Pana, słuchała Jego słowa. Marta zaś uwijała się około rozmaitych posług. A stanąwszy przy Nim, rzekła: "Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła". A Pan jej odpowiedział: "Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona".

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Hej Ty po drugiej stronie ekranu. Życzę Ci miłego dnia (ʘ‿ʘ) #dziendobry

 •  

  Jakieś pomysły mirki co z tym zrobić? Przydała by się nauczka gówniarom.
  #auschwitz #faszyzm #oswiecim #bekazpodludzi #wykopefekt

 •  

  8 PAŹDZIERNIKA 2018
  Poniedziałek XXVII tygodnia okresu zwykłego
  wspomnienie dowolne świętej Pelagii męczennnicy

  (Łk 10, 25-37)
  Powstał jakiś uczony w Prawie i wystawiając Jezusa na próbę, zapytał: "Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?" Jezus mu odpowiedział: "Co jest napisane w Prawie? Jak czytasz?" On rzekł: "Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego". Jezus rzekł do niego: "Dobrze odpowiedziałeś. To czyń, a będziesz żył". Lecz on, chcąc się usprawiedliwić, zapytał Jezusa: "A kto jest moim bliźnim?" Jezus, nawiązując do tego, rzekł: "Pewien człowiek schodził z Jeruzalem do Jerycha i wpadł w ręce zbójców. Ci nie tylko go obdarli, lecz jeszcze rany mu zadali i zostawiwszy na pół umarłego, odeszli. Przypadkiem przechodził tą drogą pewien kapłan; zobaczył go i minął. Tak samo lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, minął. Pewien zaś Samarytanin, wędrując, przyszedł również na to miejsce. Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko: podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go. Następnego zaś dnia wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: „Miej o nim staranie, a jeśli co więcej wydasz, ja oddam tobie, gdy będę wracał”. Kto z tych trzech okazał się według ciebie bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców?" On odpowiedział: "Ten, który mu okazał miłosierdzie". Jezus mu rzekł: "Idź i ty czyń podobnie!"

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  7 PAŹDZIERNIKA 2018
  Niedziela XXVII tygodnia okresu zwykłego

  (Mk 10, 2-16)
  Faryzeusze przystąpili do Jezusa, a chcąc Go wystawić na próbę, pytali Go, czy wolno mężowi oddalić żonę. Odpowiadając, zapytał ich: "Co wam przykazał Mojżesz?" Oni rzekli: "Mojżesz pozwolił napisać list rozwodowy i oddalić". Wówczas Jezus rzekł do nich: "Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych napisał wam to przykazanie. Lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę: dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwojgiem, lecz jednym ciałem. Co więc Bóg złączył, tego niech człowiek nie rozdziela". W domu uczniowie raz jeszcze pytali Go o to. Powiedział im: "Kto oddala swoją żonę, a bierze inną, popełnia względem niej cudzołóstwo. I jeśli żona opuści swego męża, a wyjdzie za innego, popełnia cudzołóstwo". Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego". I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Siema Mirki i Mirabelki
  Właśnie się zaręczyłem!
  W związku z tym mam do was ogromną prośbę. Moi kumple wszyscy siedzą na wypoku i chciał bym żeby właśnie na Mirko dowiedzieli się co się stało i że zapraszam ich na obiecane whisky (。◕‿‿◕。)
  Dla was też mam prezent i robię małe #rozdajo. Z pośród plusujacych ten wpis zostanie wylosowana osoba której wyślę oryginalnego francuskiego champagna.
  Wyślijcie to proszę w gorące.
  Przy okazji robię #pokazmorde i #pokazrozowegopaska.
  #zwiazki

  Jeśli już to czytacie to dupa cicho bo rodzicom chcemy powiedzieć w tradycyjny sposób.
  pokaż całość

 •  

  6 PAŹDZIERNIKA 2018
  Sobota XXVI tygodnia okresu zwykłego
  wspomnienie dowolne św. Brunona Kartuza, opata

  (Łk 10, 17-24)
  Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością, mówiąc: "Panie, przez wzgląd na Twoje imię nawet złe duchy nam się poddają". Wtedy rzekł do nich: "Widziałem Szatana, który spadł z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi. Jednakże nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie". W tej to chwili rozradował się Jezus w Duchu Świętym i rzekł: "Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić". Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: "Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli".

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  5 PAŹDZIERNIKA 2018
  Piątek XXVI tygodnia okresu zwykłego
  wspomnienie obowiązkowe świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy

  (J 19, 31-37)
  Ponieważ był to dzień Przygotowania, aby zatem ciała nie pozostawały na krzyżu w szabat, ów bowiem dzień szabatu był wielkim świętem, Żydzi prosili Piłata, aby ukrzyżowanym połamano golenie i usunięto ich ciała. Przyszli więc żołnierze i połamali golenie tak pierwszemu, jak i drugiemu, którzy z Nim byli ukrzyżowani. Lecz gdy podeszli do Jezusa i zobaczyli, że on już umarł, nie łamali Mu goleni, tylko jeden z żołnierzy włócznią przebił Mu bok i natychmiast wypłynęła krew i woda. Zaświadczył to ten, który widział, a świadectwo jego jest prawdziwe. On wie, że mówi prawdę, abyście i wy wierzyli. Stało się to bowiem, aby się wypełniło Pismo: Kości Jego nie będą łamane. I znowu na innym miejscu mówi Pismo: Będą patrzeć na tego, którego przebodli.

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika InsaneMaiden

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (6)