"Powiedzieć, co się myśli, jest czasem największym szaleństwem, a czasem najwyższą sztuką." Marie von Ebner-Eschenbach

 •  

  22 marca 2019
  Piątek - wspomnienie dowolne św. Zachariasza, papieża

  (Mt 21, 33-43. 45-46)
  Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu: "Posłuchajcie innej przypowieści: Był pewien gospodarz, który założył winnicę. Otoczył ją murem, wykopał w niej tłocznię, zbudował wieżę, w końcu oddał ją w dzierżawę rolnikom i wyjechał. Gdy nadszedł czas zbiorów, posłał swoje sługi do rolników, by odebrali plon jemu należny. Ale rolnicy chwycili jego sługi i jednego obili, drugiego zabili, trzeciego zaś ukamienowali. Wtedy posłał inne sługi, więcej niż za pierwszym razem, lecz i z nimi tak samo postąpili. W końcu posłał do nich swego syna, tak sobie myśląc: Uszanują mojego syna. Lecz rolnicy, zobaczywszy syna, mówili do siebie: „To jest dziedzic; chodźcie, zabijmy go, a posiądziemy jego dziedzictwo”. Chwyciwszy go, wyrzucili z winnicy i zabili. Kiedy więc przybędzie właściciel winnicy, co uczyni z owymi rolnikami?" Rzekli Mu: "Nędzników marnie wytraci, a winnicę odda w dzierżawę innym rolnikom, takim, którzy mu będą oddawali plon we właściwej porze". Jezus im rzekł: "Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: „Ten właśnie kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach”. Dlatego powiadam wam: królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce". Arcykapłani i faryzeusze, słuchając Jego przypowieści, poznali, że o nich mówi. Toteż starali się Go pochwycić, lecz bali się tłumów, ponieważ miały Go za proroka.

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Powiem wam, ze czasem #logikarozowychpaskow mnie przeraza. Kolezanka na przestrzeni pieciu miesiecy trzy razy oddala pierscionek zareczynowy (6 lat zwiazek). Wesele mialo byc niebawem. Po ostatnim oddaniu pierscionka juz go nie dostala z powrotem. Po tygodniu telefon od niebieskiego, ze wesele odwolane a ona wielce zdziwona dlaczego :D Nie odzywa sie do niego od 2 miesiecy i liczy, ze to pomoze (XD?) i ciagle jeczy, ze go kocha.

  Mojego bliskiego kumpla byla robila to samo, trzy razy oddala piersconek na przestrzeni roku i po trzecim razie juz go nie odzyskala i tez byla wielce zdziwiona, ze to koniec.

  Co jest z niektorymi rozowymi, oddawanie pierscionka jako karta przetargowa w klotni to imo koniec zwiazku. Zero poszanowania faceta i w sumie sprowadzenie zwiazku do poziomu barteru = nie kloc sie ze mna, bo oddam pierscionek. Jak po kilku razach mozna byc zdzwiwionym, ze niebieski juz go nie zwroci i nie chce sie jednak wiazac? :D

  pokaż spoiler taguje rowniez #logikaniebieskichpaskow, bo to tez problem niektorych niebieskich, ze wielokrotnie oddaja ten pierscionek pokazujac rozowej, ze wlasnie 'przesunela granice' i ma dobra bron do osiagania swoich racji.


  #zwiazki
  pokaż całość

  źródło: 2wko1g.jpg

 •  

  21 marca 2019
  Czwartek - wspomnienie dowolne św. Mikołaja z Flüe, pustelnika

  (Łk 16, 19-31)
  Jezus powiedział do faryzeuszów: "Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień ucztował wystawnie. U bramy jego pałacu leżał żebrak pokryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza. A także psy przychodziły i lizały jego wrzody. Umarł żebrak i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. Gdy cierpiąc męki w Otchłani, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: „Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i przyślij Łazarza, aby koniec swego palca umoczył w wodzie i ochłodził mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu”. Lecz Abraham odrzekł: „Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz w podobny sposób – niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A ponadto między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd nie przedostają się do nas”. Tamten rzekł: „Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca. Mam bowiem pięciu braci: niech ich ostrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki”. Lecz Abraham odparł: „Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!” „Nie, ojcze Abrahamie – odrzekł tamten – lecz gdyby ktoś z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą”. Odpowiedział mu: „Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby ktoś z umarłych powstał, nie uwierzą”.

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  20 marca 2019
  Środa - wspomnienie dowolne św. Aleksandry, męczennicy

  (Mt 20, 17-28)
  Udając się do Jerozolimy, Jezus wziął osobno Dwunastu i w drodze rzekł do nich: "Oto idziemy do Jerozolimy: a tam Syn Człowieczy zostanie wydany arcykapłanom i uczonym w Piśmie. Oni skażą Go na śmierć i wydadzą Go poganom, aby został wyszydzony, ubiczowany i ukrzyżowany; a trzeciego dnia zmartwychwstanie". Wtedy podeszła do Niego matka synów Zebedeusza ze swoimi synami i oddawszy Mu pokłon, o coś Go prosiła. On ją zapytał: "Czego pragniesz?" Rzekła Mu: "Powiedz, żeby ci dwaj moi synowie zasiedli w Twoim królestwie jeden po prawej, a drugi po lewej Twej stronie". Odpowiadając zaś, Jezus rzekł: "Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić?" Odpowiedzieli Mu: "Możemy". On rzekł do nich: "Kielich mój wprawdzie pić będziecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej i lewej, ale dostanie się ono tym, dla których mój Ojciec je przygotował". Gdy usłyszało to dziesięciu pozostałych, oburzyli się na tych dwóch braci. Lecz Jezus przywołał ich do siebie i rzekł: "Wiecie, że władcy narodów uciskają je, a wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie u was. Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą. A kto by chciał być pierwszy między wami, niech będzie niewolnikiem waszym, tak jak Syn Człowieczy, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu".

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Znowu na hospitalizacji. Tym razem tylko 3 dni, jednak w sprawie dość poważnej. Dzisiaj opiszę jak przeszła pierwsza chemia drugiej ścieżki leczenia, oraz co spowodowało we mnie największy stres od początku choroby.

  #sarmatawalczyzrakiem #rak #nowotwory #nowotwor #medycyna #zdrowie #szpital

  Po ostatnim TK okazało się, że rak nie zareagował tak jak powinien (tj. nie dostał wpierdolu) i musi zostać zastosowana nowa ścieżka leczenia. Teraz zamiast jednej chemii raz na trzy tygodnie, będę miał trzy chemie w trzech kolejnych tygodniach i tydzień przerwy. Jestem już po pierwszym cyklu nowej ścieżki.

  Jak poszło? Nie mam pojęcia. Za dużo rzeczy mi dolegało, żeby jakkolwiek ocenić.

  Przed rozpoczęciem nowego leczenia czułem się nieco zestresowany, jak przed pierwszą chemią w ogóle. Czekałem i liczyłem na poprawę mentalną u fizyczną, tak jak miało to miejsce właśnie za pierwszym razem.

  Niestety do normalnych objawów zaczęły się pojawiać nowe, przerażające, które wywróciły mój stan zdrowia psychicznego i fizycznego.

  Chemia miała być w czwartek. Jednak już od wcześniejszego czwartku odczuwałem pogorszenie jeżeli chodzi o przełykanie. Kulminacja nastąpiła we wtorek popołudniu, a potem już jak u Hitchcocka - napięcie stopniowo rosło.

  Nie mogłem przełykać, nawet zupy mnie zatykały. W środę przestałem przyjmować również płyny. Byłem osłabiony i odwodniony. Ledwo spałem w nocy i nie miałem na nic sił. W czwartek w szpitalu dostałem nawodnienie PWE, które pomogło doraźnie, ale wszystko wskazywało na jedno - afagia...

  Brak możliwości picia mnie przerażał, bo wiem jak szybko można się załatwić w ten sposób. Przyznam szczerze, że bardziej przestraszyłem się brakiem możliwości picia, niż wiadomością o samej chorobie w listopadzie. Po raz pierwszy odczułem strach, że może być bardzo źle.

  Lekarz prowadzącym od razu zaczął szukać miejsca w którym przyjmą mnie na CITO na założenie stentu do przełyku, żeby poszerzyć i utrzymać pewien poziom "prześwitu". Umówił na dziś (a właściwie na jutro, ale dziś już w szpitalu)

  Chapeau bas, za to mojej żonie, którą kombinowała co zrobić, żebym przynajmniej pił coś. Stwierdziła, że skoro jestem w stanie połykać ślinę, muszę więc pić tak, żeby brać ledwie istniejące łyki. Co okazało się najlepsze? Niemowlęca butelka ze smoczkiem z trzema dziurkami. Ciągnąć z niej na raz dostaję płynu tyle co w splunięciu, ale za to mogę tak siedzieć i ciomkać cały dzień. Takie proste rozwiązanie pozwoliło mi opanować problem picia oraz trochę rozluźniło spięty brzuch i przełyk. Z jedzeniem przestawiłem się na szejki jogurtowo bananowe z domieszką nutridrinków i jakoś w ten sposób uzupełniam braki w trybie oszczędności energii.

  Dzisiaj jest już lepiej - mogę pić przez słomkę (picie normalne niestety odpada, bo jestem przyzwyczajony do łapczywego połykania), jem płynne pokarmy (szejki albo zupy bez dodatków typu makaron etc.). Mam nadzieję tylko, że nie stwierdzą, że nie mam konieczności założenia stentu "bo się poprawiło" (nie wykluczam że problem mógł mieć podłoże psychosomatyczne).

  W czwartek drugi cykl chemii... Jeżeli dobrze pójdzie, to wypiszą mnie rano i pojadę prosto na Wawelską na wlewkę, ale jak będzie, to jeszcze zobaczymy. Mam też nadzieję, że będę mógł po drugiej chemii choć trochę powiedzieć czy czuję się po niej lepiej, bo nie będzie mi doskwierało nic "obok".

  Pierwszy raz w życiu mogę powiedzieć, że śmierć zajżała mi w oczy. Nie polecam...

  *************
  Informacje techniczne:
  Tag do obserwowania/czarnolistowania -> #sarmatawalczyzrakiem
  Chcesz być wołany? Zapisz się na mirkolistę sarmatawalczyzrakien
  Masz pytanie? Proszę sprawdź najpierw czy nie odpowiedziałem w FAQ
  pokaż całość

 •  

  19 marca 2019
  Wtorek - Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

  (Mt 1, 16. 18-21. 24a)
  Jakub był ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem. Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem prawym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: „Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów”. Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański.

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Witam! Z okazji piątych urodzin Gearbesta organizuję #rozdajo #szczoteczka #xiaomi #oclean #gearbest

  Do wygrania: Szczoteczka soniczna Oclean One

  Aby wziąć udział w losowaniu należy:
  1. Zaplusować ten wpis.
  2. W komentarzu wkleić linki do produktów które chcesz kupić na Gearbest i napisać za ile chciałbyś je zamówić.

  Uwaga! Wylosowana osoba będzie sprawdzana pod kątem umieszczenia linku w komentarzu. Jeśli tego nie zrobiła wylosowana będzie inna osoba.

  Z okazji 5-tych urodzin Gearbesta sklep przygotował wiele ciekawych promocji.
  Zachęcam do obserwowania tagu #chinskacebulakupony by być na bieżąco z najnowszymi okazjami.

  Losowanie odbędzie się dnia 21.03.2019 r. około godziny 12:00.

  Zapraszam do wzięcia udziału w losowaniu i życzę powodzenia :) Pozdrawiam.

  pokaż spoiler https://pl.gearbest.com/promotion-SHOPPING-GUIDE-special-4368.html
  https://pl.gearbest.com/tooth-care/pp_1120461.html?wid=1433363
  https://pl.gearbest.com/promotion-SHOPPING-GUIDE-special-4368.html #chinskacebula
  pokaż całość

  źródło: rozdajo1az.jpg

 •  

  18 marca 2019
  Poniedziałek - wspomnienie dowolne św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła

  (Łk 6, 36-38)
  Jezus powiedział do swoich uczniów: "Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie".

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  17 marca 2019
  Druga Niedziela Wielkiego Postu

  (Łk 9, 28b-36)
  Jezus wziął z sobą Piotra, Jana i Jakuba i wyszedł na górę, aby się modlić. Gdy się modlił, wygląd Jego twarzy się odmienił, a Jego odzienie stało się lśniąco białe. A oto dwóch mężów rozmawiało z Nim. Byli to Mojżesz i Eliasz. Ukazali się oni w chwale i mówili o Jego odejściu, którego miał dopełnić w Jeruzalem. Tymczasem Piotr i towarzysze snem byli zmorzeni. Gdy się ocknęli, ujrzeli Jego chwałę i obydwu mężów, stojących przy Nim. Gdy oni się z Nim rozstawali, Piotr rzekł do Jezusa: "Mistrzu, dobrze, że tu jesteśmy. Postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza". Nie wiedział bowiem, co mówi. Gdy jeszcze to mówił, pojawił się obłok i osłonił ich; zlękli się, gdy weszli w obłok. A z obłoku odezwał się głos: "To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie!" W chwili gdy odezwał się ten głos, okazało się, że Jezus jest sam. A oni zachowali milczenie i w owym czasie nikomu nic nie opowiedzieli o tym, co zobaczyli

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  16 marca 2019
  Sobota - wspomnienie dowolne św. Gabriela Lalemanta, zakonnika i męczennika

  (Mt 5, 43-48)
  Jezus powiedział do swoich uczniów: "Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego”, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski".

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Moja była dziewczyna to chyba największy #logikarozowychpaskow jaki można sobie wyobrazić.Byliśmy w związku 2 lata,półtorej roku mieszkaliśmy razem no i wkońcu mnie zdradziła xD.No cóż zdarza się.Jednego mnie "kochała" na następny wyprowadzała się do innego.Po rozstaniu z początku starała się ukryć to że zostawia mnie dla innego no ale jak wiadomo zawszę takie rzeczy wychodzą i to też wyszło dość szybko.Po rozstaniu żeby nie wyjść na kurwę rozpowiedziała po jego znajomych że gdy byłem z nią w związku to ją biłem(!) dlatego odeszła.No i generalnie pieprzyła głupoty,przez co parę kretynów szukało zaczepki w moją stronę. Potem miesiąc po rozstaniu gdy dowiedziała się że mi się układa przez parę dni przepraszała,udawała skruszoną a gdy już chciałem jej dać drugą szansę to mnie wyśmiała xD .Potem klasycznie obrabiała mi dupę przy wspólnych znajomych, z parę tygodni temu całkiem przypadkiem odblokowała mnie na facebooku i wreszcie zaczęła wrzucać zdjęcia z nowym jak to wielce jest zakochana no to oczywiście dałem im serduszko pod zdjęciem bo co mi innego pozostało xD Od razu mnie po tym zablokowała.Teraz gdy dowiedziała się że poukładałem sobie życie,jest u mnie wporządku to znów zaczyna się odzywać.Wczoraj ciągle robiła głuche telefony do mnie,w nocy napisała mi smsa z przeprosinami,potem jeszcze dzwoniła żebym napewno przeczytał,oczywiście odebrałem i się rozłączyła.Cały jej paradoks polega na tym że oboje mamy świadomość że nie chcielibyśmy wrócić,ona z pewnością nie a robi teraz to wszystko bo ją po prostu dupa boli że ktoś za nią niesamowicie nie tęskni,że ktoś potrafi sobie ułożyć życie itd.Ciągle nie potrafie zrozumieć tej logiki,zdradziła mnie zostawiła i jest zazdrosna o inne, o to że układa mi się itd czy potrafi ktoś mi to choć trochę przybliżyć i odpowiedzieć mi jaki w tym jest sens.Nie chcę napewno ze mną być,wrócić bo tego jestem pewny a jednocześnie nie chce żebym był szczęśliwy z innymi.Więc o co jej kurdę chodzi?xD

  #kobiety #zwiazki #zdrada
  pokaż całość

 •  

  15 marca 2019
  Piątek - wspomnienie dowolne św. Klemensa Marii Hofbauera, prezbitera

  (Mt 5, 20-26)
  Jezus powiedział do swoich uczniów: "Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj!”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: „Raka”, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego. Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam sobie przypomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj. Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie wydał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: Nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie zwrócisz ostatniego grosza".

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  14 marca 2019
  Czwartek - wspomnienie dowolne św. Matyldy

  (Mt 7, 7-12)
  Jezus powiedział do swoich uczniów: "Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. Gdy któregoś z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, to o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą. Wszystko więc, co chcielibyście, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie. Albowiem to jest istota Prawa i Proroków".

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  13 marca 2019
  Środa - wspomnienie dowolne św. Krystyny, męczennicy

  (Łk 11, 29-32)
  Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: "To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz stał się znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia. Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz".

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Pierwszy raz w dorosłym życiu jestem w szpitalu dłużej niż kilka godzin... jest strasznie, ludzie płaczą, krzyczą przez sen, każdy na sali tylko patrzy na drzwi czy nie wchodzi nikt bliski, a nikt nie przychodzi... myślę, że ciężko tu wytrzymać zdrowej osobie a co dopiero chorej...
  #wroclaw #szpital #smutek #feels #nostalgia

 •  

  12 marca 2019
  Wtorek - wspomnienie dowolne św. Maksymiliana, męczennika

  (Mt 6, 7-15)
  Jezus powiedział do swoich uczniów: "Modląc się, nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, zanim jeszcze Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci Twoje imię! Niech przyjdzie Twoje królestwo; niech Twoja wola się spełnia na ziemi, tak jak w niebie. Naszego chleba powszedniego daj nam dzisiaj; i przebacz nam nasze winy, tak jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego. Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski. Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, Ojciec wasz nie przebaczy wam także waszych przewinień".

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  11 marca 2019
  Poniedziałek - wspomnienie dowolne św. Konstantyna, prezbitera i męczennika

  (Mt 25, 31-46)
  Jezus powiedział do swoich uczniów: "Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale, a z Nim wszyscy aniołowie, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych ludzi od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: „Pójdźcie, błogosławieni u Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane dla was od założenia świata! Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie”. Wówczas zapytają sprawiedliwi: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? Albo spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię, lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?” A Król im odpowie: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnie uczyniliście”. Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: „Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie”. Wówczas zapytają i ci: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?” Wtedy odpowie im: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tego i Mnie nie uczyniliście”. I pójdą ci na wieczną karę, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego".

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  10 marca 2019
  Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

  (Łk 4, 1-13)
  Pełen Ducha Świętego, powrócił Jezus znad Jordanu, a wiedziony był przez Ducha na pustyni czterdzieści dni, i był kuszony przez diabła. Nic przez owe dni nie jadł, a po ich upływie poczuł głód. Rzekł Mu wtedy diabeł: "Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz temu kamieniowi, żeby stał się chlebem". Odpowiedział mu Jezus: "Napisane jest: „Nie samym chlebem żyje człowiek”. Wówczas powiódł Go diabeł w górę, pokazał Mu w jednej chwili wszystkie królestwa świata i rzekł do Niego: "Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je dać, komu zechcę. Jeśli więc upadniesz i oddasz mi pokłon, wszystko będzie Twoje". Lecz Jezus mu odrzekł: "Napisane jest: „Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”. Zawiódł Go też do Jerozolimy, postawił na szczycie narożnika świątyni i rzekł do Niego: "Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się stąd w dół. Jest bowiem napisane: „Aniołom swoim da rozkaz co do ciebie, żeby cię strzegli, i na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień”. Lecz Jezus mu odparł: "Powiedziano: „Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego”. Gdy diabeł dopełnił całego kuszenia, odstąpił od Niego do czasu.

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  9 marca 2019
  Sobota - wspomnienie dowolne św. Franciszki Rzymianki, zakonnicy

  (Łk 5, 27-32)
  Jezus zobaczył celnika, imieniem Lewi, siedzącego na komorze celnej. Rzekł do niego: "Pójdź za Mną!" On zostawił wszystko, wstał i z Nim poszedł. Potem Lewi wydał dla Niego wielkie przyjęcie u siebie w domu; a był spory tłum celników oraz innych ludzi, którzy zasiadali z nimi do stołu. Na to szemrali faryzeusze i uczeni ich w Piśmie, mówiąc do Jego uczniów: "Dlaczego jecie i pijecie z celnikami i grzesznikami?" Lecz Jezus im odpowiedział: "Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać do nawrócenia się sprawiedliwych, lecz grzeszników".

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Znalezione gdzieś w otchłani Fejsbuka. Patrząc na takie fotki czuję się staro - sam pamiętam podobne widoki i walające się wszędzie zdewastowane Syreny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #motoryzacja #lata90 #czarneblachy

  źródło: embed.jpg

 •  

  Wszystkiego najlepszego Drogie Mirabelki! Z okazji waszego święta sklep kontri.pl oraz Święto Polskiej Bielizny organizują #rozdajo Tym razem mamy bieliznę typowo dla #rozowypasek czyli biustonosz ( ͡º ͜ʖ͡º)
  Zasady: plusujecie i w komentarzu piszecie co wybieracie z tego linku -> kontri.pl biustonosze
  Marki które biorą udział: Ava, Gaia, Vivisence, Gosenia, Nipplex, Gorteks, Mat, Obsessive, Alles, Julimex. Maksymalna wartość to 100 zł ceny regularnej, można otrzymać tylko jeden produkt. Model i rozmiar musi być oczywiście dostępny. Wyniki w poniedziałek o godzinie 13:00

  P.S. Zaglądajcie na naszą stronę kontri.pl, aktualnie mamy promocję z kuponem zniżkowym na 25 zł, całkiem niezła #okazja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  P.S.2 Jak wiecie 29 marca jest Święto Polskiej Bielizny, zaglądajcie na stronę akcji, uczestników przybywa

  #dzienkobiet #kontri #kontripl #swietopolskiejbielizny #tylkopolskabielizna #dobrebopolskie #biustonosz #biustonosze #stanik
  #stanikomania #biustonoszboners #brafitting #bielizna #bieliznaboners #vivisence #obsessive #moda #modadamska #ubierajsiezwykopem #prezent #rozowepaski #zadarmo #zakupy #sklepyinternetowe #ladnapani #nsfw
  pokaż całość

  źródło: media.kontri.pl

 •  

  #logikarozowychpaskow

  Kupiłem różowej tulipany
  Fakt trochę zielone...

  W każdym bądź razie była niezła afera
  I koniec końców stwierdziła że lepiej jakbym kupił pora - przynajmniej by coś zjadła...

 •  

  8 marca 2019
  Piątek - wspomnienie dowolne św. Jana Bożego, zakonnika

  (Mt 9, 14-15)
  Po powrocie Jezusa z krainy Gadareńczyków podeszli do Niego uczniowie Jana i zapytali: "Dlaczego my i faryzeusze dużo pościmy, Twoi zaś uczniowie nie poszczą?" Jezus im rzekł: "Czy goście weselni mogą się smucić, dopóki pan młody jest z nimi? Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy będą pościć".

  #ewangelianadzis
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika InsaneMaiden

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.