Wyniki: Przysiad - 355kg Wyciskanie Z PAUZĄ - 220kg Martwy Ciąg - 330kg OHP standing - 142,5kg x 2 / 110kg x 11 OHP seated - 157,5kg x 1 Natural lifetime, żaden podrabianiec. Filmiki z bojów, z treningów w moich wpisach :)

 •  

  https://fakeweights.com/
  @IntruderXXL i @Kasahara poleca #pdk W ogóle okazało się że ten typ z kanału ATHLEAN-X leci w uja i czasem na filmikach używa fake weightsów xDD
  https://youtu.be/y6hWSEYKtcU?t=99

  #mikrokoksy #silownia
  pokaż całość

  źródło: sdsds.PNG

  •  

   To pokazuje, że w tym biznesie nie można nikomu wierzyć w osiągnięcia, uczciwość, naturalność i cokolwiek. Gdyby przykładowo Intruder zechciał pokazać na jednym ujęciu ważenie swoich talerzy, stałby się bardziej wiarygodny (niczego nie zarzucam, po prostu nie ma jak zweryfikować). Co w sumie nie jest dużym problemem - wziąć kilka talerzy, zważyć po kolei, założyć na drąga i zademonstrować wykonanie ćwiczenia.

   @PoncjuszPijak: Wiesz gdybym miał tak wszystko udowadniać to życia by mi nie starczyły... i zawsze ktoś by znalazł jakieś ALE. Czy to badania, naturalność, czy to krążki czy to milion innych rzeczy, i każdy zawsze by miał argument... taki cwaniak? takie wyniki? to dlaczego nie był na zawodach hmmm? PODEJRZANE... Ja z tego nie mam żadnej złotówki, żadnych benefitów, więc też nie czuje się zobowiązany do udowadniania czegokolwiek.

   Więc ja na to wszystko leje, kiedyś będą zawody one zweryfikują wyniki, oficjalnie :) Tak samo uważam z moją naturalnością... dopiero wejście na bombę ją potwierdzi :)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (11)

 •  

  Sprawe mam. Mam 28 lat, 180 cm wzrostu, w tej chwili 95/97 kg, mój cel to dalej masa do około 105 kg, liczę kcal itd. Ale to raczej tak typowo informacyjnie. Wykonuje całe życie ciężka, fizyczna robotę, pracuje na 4 brygadowce. W końcu się dorobiłem "garba" co było nieuchronne. To opis zdjęcia RTG: lewoboczna skolioza ledzwiowa z rotacja kręgów. Zmiany zwyrodnienowo-wytworcze trzonow kr. L1 i L2 że zwężeniem przestrzeni miedzykregowej na tym poziomie. Pytanie następujące: martwy ciąg, przysiady i wiosłowania z planu rozumiem do wyjebania? Zrezygnowanie z siłowni nie wchodzi w grę, zamiana na sztuki walki także nie bardzo z powodu zerwanego więzadła ACL. Trening to narazie FBW, wcześniej przed pseudo pandemia 5/3/1.
  #mikrokoksy
  pokaż całość

  •  

   @szyryfyry1: Niestety ciężka praca fizyczna, naprawdę niszczy ciało. SIłownia przy tym to spacerek. Szczególnie kręgosłup dostaje po dupie, właściwie to nie ma zdrowych ludzi po XX latach naprawdę ciężkiego fizycznego tyrania. I tak naprawdę będzie tylko gorzej u Ciebie. Jedyna opcja to porzucić fizyczną robotę.

  •  

   Jakieś porady od wykopowego eksperta od ciężkiego dźwigania jak opóźnić degradację ciała w pracy fizycznej i najlepiej doczekać emerytury?

   @r4do5: Tak jak napisał @szyryfyry1: Nie pracować fizycznie... pracując naprawdę ciężko fizycznie zawsze skończysz wrakiem niestety.

  • więcej komentarzy (15)

 •  

  Czemu się mówi, żeby na bombę wbić jak najpóźniej, dopiero jak się zrobi dobre wyniki, skoro najlepsi wchodzą na bombę już po porodzie?
  #silownia #mikrokoksy

 •  

  OHP 142,5kg x 2 stojąc... Zero pomocy nóg, zero pomocy biodra.

  Ogromny PR :D I najśmieszniejsze że to nie było moje główne ćwiczenie na dzisiaj, bo najpierw zrobiłem wyciskanie vs gumy 1RM, gdzie zrobiłem 242,5kg x 1 czyli o 2,5kg poprawiłem swój PR :)

  Dopiero jako drugie ćwiczenie wpadło OHP i niespodziewanie lekko poszło, tam jeszcze był zapas lol.

  W każdym razie tricepsy mam jakieś zmęczone, ale co się dziwić jak mocno je bombarduje cały czas.

  1h incline bench rows - to bardzo fajne ćwiczenie, szczególnie dla osób co mają dużo masy na plecach. Po prostu pozwala na o wiele większy ROM, dopięcie u góry ruchu. Fajnie wchodzi, no i leżąc na ławce oszczędzamy zmęczenie dołu pleców.

  Dzisiejszy trening
  Bench vs heavy bands 220x1 230x1 242,5kg x 1 (147,5kg bar weight + 95kg bands)
  OHP 110x1 130x1 142,5kg x 2
  DB triceps rollback 3x8
  Upright rows to chin, low pulley - 140kg 4x8
  1H incline bench rows 4x6
  Hammer curls 4x6
  Triceps pushdown 4x8

  #silownia #sport #mirkokoksy #mikrokoksy #strongaf #pokazforme
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  maxy sprawdzone i było spoko, siłowo może jednak będzie dobrze na tej lidze ciągów
  https://www.youtube.com/watch?v=aJPg19YpBlE 150 siad high bar
  https://www.youtube.com/watch?v=iHA-2NDqY6U 172.5 ciąg
  https://www.youtube.com/watch?v=eFPr7wzqh6I 180kg ciąg
  ławy zapomniałem nagrać ale bylo tylko 100kg :( xD

  I kwiatów dla pani z recepcji też zapomniałem

  #mikrokoksy #mirkokoksy #silownia
  pokaż całość

  •  

   @Cromm: Dwie sprawy.

   Po pierwsze... ZWIĘKSZ MASĘ. Naprawdę to powinno być mocnym priorytetem u Ciebie przez najbliższe lata, no jesteś za chudy.

   Po drugie - chwyt w ciągu, jest za wąski. To znaczy w chwili obecnej to może nie problem, ale w najbliższej przyszłości juz może być problemem. Bo zwróć uwagę że właściwie połowę dłoni masz na gładkiej części gryfu, przez to będziesz miał problem z utrzymaniem większego ciężaru. A jak zwiększysz masę to ciut szerszy chwyt będzie i tak bardziej komfortowy :) pokaż całość

   +: vizori
  • więcej komentarzy (16)

 •  

  Poszukuję siłowni a nie fitness clubu na terenie Warszawy. Wymagania hantle 60kg+, racki/monolift, deadlift bar/SSB/eleiko i porządna ławka do wyciskania.

  #warszawa #silownia #mikrokoksy

 •  

  Na tagu pojawił się kiedyś taki fajny tekst, chyba przetłumaczony, gdzie jakiś typ fajnie opowiadał o mentalności na siłowni i coś tam mówił np że jak jest na siłowni to widzi pełno nastolatków ustawiających się do modlitewnika i od roku wyglądają jak gówno czy coś w tym stylu xd Fajnie się to czytało, ktoś może kojarzy o co chodzi?
  #mikrokoksy #silownia

 •  

  Pytanie do osób posiadających wiedzę w zakresie stosowania szeroko rozumianych sterydów. Co się dzieje po odstawieniu? Czy forma wraca do punktu "wyjściowego" sprzed zażywania takich środków, czy utrzymuje się na stałe w jakimś stopniu, czy może staniemy się bo wyżej wspomnianym odstawieniu jeszcze "mniejsi"? Dodam, że pytam poważnie, proszę o poważne odpowiedzi. Nie mam żadnej wiedzy w zakresie sterydów, ćwiczę póki co naturalnie, #silownia #mirkokoksy #sterydy pokaż całość

  •  

   odblokowałem się porządnie i teraz jestem 3 miesiące na całkowitym offie. Nowo zbudowane mięśnie zostały, siła minimalnie spadła, ale i tak jestem o wiele silniejszy niż przed cyklem.

   @matiimakaka: Takiej magii nie ma na tym świecie :) @Kasahara dobrze Ci to wytłumaczył. Off-a to ty właściwie tyle co nic miałeś... poczekaj jeszcze, 2,3,6miesięcy :P

   Jak myślisz dlaczego każdy robi włąśnie to co ty? Czyli ledwo skończyl cykl i już zaczyna kolejny? No właśnie...
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (14)

 •  

  Na dzień dzisiejszy wykonałem 8 serii wyciskania leżąc, w tym 5 wąsko. Po zakończonym ćwiczeniu dopadły mnie rozważania o trudności i złożoności owego boju. Po chwili refleksji doszedłem do wniosku, że wyciskanie leżąc jest najtrudniejszym bojem, a ilość niuansów technicznych do ogarnięcia jest zatrważająca, w tym sam bój jest tak naprawdę walką o nieutracenie napięcia, gdzie z każdym opuszczonym centymetrem to napięcie rośnie, do tak chorego poziomu, że na samym dole boju naprawdę myśli się tylko żeby to olać i puścić napięcie, bo nacisk jest niesamowity. Pod tym względem siad i ciąg to pikuś, przyjemność.

  Świat jednak idzie do przodu, to samo ludzie z nowymi rewolucyjnymi ćwiczeniami, akcesoriami na rzeczony makabrycznie ciężki bój- co myślicie o wprowadzeniu do planu treningowego najnowszego ćwiczenia na wyciskanie, a mianowicie maddox press? W końcu wywodzi się ono z najlepszego wyciskacza na świecie, więc coś czuję, że różnica w stabilności i generowanym napięciu może stać się kolosalna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #mikrokoksy #silownia #mirkokoksy
  pokaż całość

  źródło: maddox press.PNG

 •  

  Ułańska fantazja :D Tak można podsumować dzisiejszy trening... same rekordy hehe.

  Floor press vs chains 1RM - 256,5kg x 1 (182,5kg bar + 74kg chains)
  Incline bench close grip 1RM - 160x1 175x1 185kg x 1
  Tate press - 30x8 40x8 50kg x 4
  Upright rows to chin, low pulley - 120kg 4x10
  Lat pulldown 4x12
  Hammer curls 3x10
  Triceps pushdown 3x10

  Floor press vs chains, poprawiony o 2,5kg względem ostatniego razu. A i zapas tam był. Wiadomo to nie cały ciężar się podnosi bo część łańcuchów jest na ziemi... nie ważne... ustawienie takie samo jak ostatnim razem, gdzie ostatnim razem ciężej poszło 180kg na sztandze, a tutaj 182,5kg łatwiutko.

  Incline bench press close grip ławka pod kątem 45stopni- 185kg x 1 i to tak łatwo, rakieta do góry, niestety nie miałem jak nagrać. W tym ćwiczneiu, to nie wiem PR poprawiony o 10?15kg? Nie pamiętam już ile robiłem bardzo wąskim chwytem. W każdym razie ogromny zapas tutaj czułem, a to robiłem po 1RM w floor pressie, czyli już będąc zmęczony :)

  Tate press heh, tutaj właśnie ułańska fantazja poniosła i stwierdziłem że sobie sztangielkami po 50kg spróbuje :) I poszło nawet elegancko, ale łapska już zmęczone, i co ciekawe największym problemem było ustabilizowanie tego, po drugim powtórzeniu kompletnie mi uciekły sztangielki, przez to też nie udało się 5 repa zrobić :P

  Upright rows to chin low pulley - czyli przyciąganie sztangi do brody wąskim chwytem, z tym że na wyciągu, bardzo elegancko to wchodzi na wyciągu, dotychczas robiłem przeważnie sztangą. Wiele osób unika robienia jakichkolwiek wariantów upright rows, ja robię to ćwiczenie od zawsze, nigdy nie czułem żadnego bólu, ani problemów.

  Uwielbiam to jak te treningi "wchodzą", i to ciągłe uczucie bycia silniejszym i silniejszym. Życzę tego każdemu bo jest to naprawdę budujące :)

  #strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #sport
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  #mikrophysio

  Panel dyskusyjny, pytanie:
  Co dokładnie w ciele człowieka (jaka struktura - zarówno idąc od żyły odpiszczelowej przez mięśnie stopy, tłoczni brzusznej, przykręgosłuowych po śledzionę ʕ•ᴥ•ʔ ) odgrywa najważniejszą rolę kształtująca siłę bezwzględną w Martwym Ciągu KLASYCZNYM patrząc pod kątem biomechanicznym?

  Zanim zaczniecie odpowiadać albo pisać totalne bzdury poniżej kilka mniejszych pytań na które możecie sobie w głowie odpowiedzieć, faktów i innych przemyśleń:

  1) W którą stronę najczęściej, potocznie mówiąc, "wypada dysk" (w sensie przepuklina krążka międzykręgowego a nie otrzewnowa)? Prawidłowo nie ma takiego określenia tutaj ale przyjmijmy takie nazewnictwo.
  2) W którym DOKŁADNIE momencie ruchu kręgosłupa "wypada ten dysk"?
  3) Jaka grupa wiekowa jest najbardziej narażona na problemy związane z powyższym schorzeniem i dlaczego nie daje się w ramach rehabilitacji takim osobom ćwiczeń na skakance? Tylko po co wtedy ta skakanka?
  4) Czy krążek międzykręgowy jest uwodniony, ukrwiony i unerwiony?
  5) W latach, bodajże, 50 XX wieku pewien dr Krakowiecki, świetny naukowiec z dziedziny fizyki, przeprowadził eksperyment na małpie sprawdzający jak wytrzymały jest krążek międzykręgowy - czyli jakie siły może on znieść zanim zostanie całkowicie zniszczony. W tym celu spuścił z któregoś tam piętra z dodatkowo zaczepionym ciężarem ową małpkę na ziemię. Małpka przeżyła, jednak została od razu uśpiona i poddana sekcji. Z badań wynikło, że krążek międzykręgowy tego ssaka zniósł siły wynoszące prawie 40G (!!!) Przecież człowiek już przy 2G może mdleć..
  6) Jak to jest, że jest tyle filmów na YT gdzie robią śliczny "koci garb" i nie robią sobie żadnej krzywdy? Chyba coś się tutaj nie pokrywa z pierwszymi dwoma pytaniami..
  7) Czy tak na prawdę rehabilitacja ludziom ze schorzeniami kręgosłupa jest potrzebna? Do tej pory nie udowodniono, że jakakolwiek metoda jest wyraźnie lepsza od innej w tej kwestii.

  Odpowiedź na powyższe główne pytanie tak na prawdę jest jedna - wszystko za sprawą przeprowadzonych badań EMG w poszczególnych fazach ruchu od zgięcia do wyprostu właśnie przez dr Krakowieckiego, które obowiązują prawidłowo do dziś.

  pokaż spoiler Niestety jest na tyle "stare", że internetowo go nie znalazłem, jak dostanę pewien skrypt to postaram je tutaj pokazać/przekleić


  Wołam dla rozbrojenia tematu: @Darksed @bdm_bq @IntruderXXL @Kasahara @mjkkl (bo możesz mieć tutaj smykałkę) @urak666 no i mistrz mistrzów martwego ciągu @DywanTv

  #mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #anatomia #fizjoterapia
  pokaż całość

  źródło: icdn.2cda.pl

  •  

   Dobry trop - dlaczego temu Grzesiowi nie pie*dolnelo w krzyżu? ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @Poemat: Adaptacja :) Wieloletnie adaptacje ciała w tym kręgosłupa do dźwigania w ten sposób. A że nie pierdolneło? To oznacza że akumulacja obciążeń nigdy nie przekroczyła punktu krytycznego :)

  •  

   @Poemat: Wiesz jeśli chodzi o takie kwestie, to ja się do głębszej dyskusji o nich nie nadaje, po prostu nie mam wystarczającej wiedzy.
   Szczerze mówiac te kwestie nie za bardzo mnie interesują, dla mnie najważniejszy jest trening i dźwiganie. Mi wystarcza proste rozumowanie problemu, Poniższe kilka cytatów Stuart-a McGilla-a jak dla mnie zupełnie wystarcza Oczywiście jestem świadom że jest tego więcej, że można grzebać głębiej. Ale czy to potrzebne? Warte czasu? To już chyba każdy musi odpowiedzieć sobie sam.
   Ja jestem kierowcą, a nie mechanikiem :)

   W każdym razie

   "First, let me explain a concept. Spine power results from force multiplied by velocity. To mitigate risk, spine power must be low. If the load is high, then velocity, or spine movement, must be low.

   Similarly, high velocity movement must be accompanied by low force. With these powerlifters, the load is high, the spine is partially flexed forward – but not 100% flexed – and locked in this flexed posture. Since there's no velocity, the spinal discs are more resilient to herniation than if movement occurred. Thus, there's no flexion motion but there's flexion moment. So some competent deadlifters who rotate and extend around the hips instead of the spine reduce the risk."

   "Yes, but it's a game of tradeoffs. Having a shorter leg-to-torso length ratio with shallow hip sockets will allow a more neutral spine. This reduces lumbar joint compression and shear loads but requires more hip-extensor strength.

   A flexed spine uses less hip strength but increases the hydraulic pressure on the posterior part of the disc. This increases collagen delamination and the risk of a bulging disc. So if a person lifts with a flexed spine, what they do for the rest of the day matters even more. For example, incorporating full motion crunches for this heavy lifting athlete would be a mistake.

   The concept of cumulative loading would need greater consideration. In other words, lifting with a neutral spine increases the tolerable training volume. That alone is a real gift to many lifters and particularly athletes who use the deadlift as part of a larger training program."

   Disc collagen delaminates mostly from motion, but this weakening is accelerated under higher loads. Specifically, the fibers split apart allowing the nucleus to flow through. Therefore, locking the spine so no motion occurs until the end of the lockout is helpful. But this distinction only holds true with no prior cumulative delamination.

   Usually there will come a point when accumulated delamination, or a further weakening of the disc, will allow the nucleus to travel through the annulus. Then the person will experience "flexion motion with load intolerance." Once this stage happens, deadlifting will cause debilitating pain.

   Now for a paradox: If a guy has a long history of lifting with some flexion, the trabecular bone in the vertebral body will be strongly adapted. It appears as though stronger and denser trabecular bone reduces vertebral end plate damage and the ensuing delamination process. This characterizes the grand old men of powerlifting who have survived years of lifting with a flexed spine.

   But a newer lifter has a higher risk since they don't have years of loading history to create the adaptation. But the loading is needed to stimulate the adaptation, and this is the most perilous time. Some will survive, but others will have the legacy of a problematic back.

   źródło: https://www.t-nation.com/training/interview-with-dr-stuart-mcgill-part-1

   Wiem że wiele prac McGill-a jest powiedzmy kontrowersyjnych , są też inni eksperci. Ale to co prezentuje Stuart McGill, pokrywa mi się to ze zdaniem różnych zawodników, i do mnie osobiście przemawia najbardziej.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (67)

 •  

  @Jskqs: #blackpill #przegrzyw #incel #silownia #chad #blackpillraw #bananoweoskarki #wyglad #sylwetka #chad #plodnajulka #p0lka
  Atrakcyjnosc sklada sie z 4 niepodwazalnych faktorow 1.Twarz 2.wzrost 3.sylwetka 4. wlosy i broda przy wpisach na tagu @Blackpill_RAW i inni prawie caly czas pisza o twarzy i wzroscie ale pomijana jest caly czas sylwetka ktora jest super wazna jako uzupelnienie i moze tez uratowac ale nie w przypadku jak przegrywki z #wykop sluchaja rad swoich kolegow #normictwo typu: po prostu zrob forme bro , zobaczysz pojdziesz na silownie 4lata bedziesz wygladal jak david laid, i taki przegrywek cisnie poswieca godziny , tygodnie , miesiace , lata. I co ? I gowno . Jak nie masz dobrej genetyki dobrych cech mozesz poprawic sylwetke zbudowac miesnie ale i tak bedziesz wygladal jak idiota . Jezeli chodzi o potencjal genetyczny sylwetki sklada sie :
  1. SZKIELET: proporcje , dlugosc obojczyka , dlugosc konczyn i torsa, szerokosc bioder i talii i proporcje pomiedzy tym biodra powinny byc w najlepszym przypadku wezsze od talii lub tej samej szerokosci biodra / talia = 0.95 jest uznawany za minimalny akceptowalny stosunek . Ramiona powinny szerokie , szersze od talii i bioder , ramiona / talia = >1.6 , ramiona/barki = > 1.8 .
  Konczyny powinny byc dlugie tak aby miesnie mialy sie gdzie osadzac . Torso do nog = 1:1 lub lekko dluzsze nogi . Szkielet ogolnie powinien byc rozlpzysty.
  2. GRUBY KOSCIEC: najlepiej to widac na obszarach najmniej natluszczonycj nadgarstki i kostki . Trzeba miec tak gruby kosciec aby nawet jak ma sie niska tlanke miesniowa wygladac masywnie . Nadgarstki: dolna akceptowalna granica to 16cm wszystko ponizej wristcel powyzej 21cm to jest juz ogromny i zle to wyglada z polaczeniu z mala reka sredni nadgarstek to 17.5 cm wiec najlepsze co moze byc to nadgarstek 18cm przy dloni duzej 20-22cm . Do tego kostki 24cm dolna granica akceptowalna 30-32 cm to idealnie. Po ukonczeniu wzrostu w gore 18-21 l kosci zaczynaja grubiec .
  3. KSZTALT MIESNI: miesien ma pewna rozpietosc idealnie to widac na bicepsie . Przy barku sie zaczyna a przed przedramieniem konczy . Wysocy ludzie maja tendencje to posiadania dlugich miesni ale plaskich. Niscy do posiadania krotkich ale majacych wysoki szczyt. Dlatego najlepszy wzrost do rozbudowy to 180-188 zeby miesien byl mial oboe cechy (chyba ze jestes gigachadem masz 195cm wzrostu i gentyka jeffa seida) tak samo na lydkach ludzie chudzi ektomorficy maja krotkie lydkie przystosowane do biegania widac to idealnie na murzynach z obszarow rownokowych . Endo czy mezomorficy maja dluzsze miesnie sa bardziej przystosowani do gromadzenia sily . A wiec to powinno byc umiarkowane. Miesnie brzucha powinny byc male ale duzo . Brzuch powinien byc wklesly z miesniami jak kostka brukowa a nie jak logo windows
  4.BRAK WAD: brak wad zarowno kosci jak i miesni . Zero assymetri . PEC GAP czyli przerwa w klatce piersiowej wszystko powinno byc idealne.
  5. TYP CIALA : Mezomorficzny typ ciala czyli atletyczny z sklonnosciami do rozbudowy miesni najlepiej jak posiada dobre cechy z endo np gruby kosciec czy wysoki poziom masy miesniowek i dobre cechy z ekto : niski poziom tluszczu.

  A wiec nic was nie uratuje przy odrobinie szczescia i wszystkimi tymi dobrymi atrybutami mozna osiagniac ideaaalna sylwetke.
  O to ideal tego : MITYCZNY JEFF SAID. Wzrost :184 , bark /biodra: 1.8 , bark / talia: 1.94 , talia biodra:1. brak wad. Idealny mezomorficzny tyo ciala z szerokim obojczykiem dlugimi konczynami dlugimi miesniami . Wkleslym brzuchem . Grubymi nadgarstkami mysle ze ok. 17-18 .TO JEST SYLWETKA

  A wiec nawet sterydy wam nie pomoga jak nie macie dobrej genetyki #gymcel

  W tych mrocznych czasach gdzie mezczyzna musi byc idealny a chad 9/10 moze liczyc na maks 8/10 . Kobieta muze miec wady . Bo jesz czlowiekiem i zawsze bedzie kochana mezczyzna musi byc idealny....
  pokaż całość

  źródło: 1BD351A3-0A23-44B9-8DBB-5394A5F20315.jpeg

 •  

  Masa > szczur ;)
  #silownia #mikrokoksy

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: streamable.com

  •  

   Ty lepiej mi powiedz ile obecnie podnosisz, bo ja trochę schudłem i nie wiem czy opisu muszę sobie nie zaktualizować.

   @skk1993: Łącznie w siadzie/wyciskaniu/ciągu, 905kg.

  •  

   pozwól że zapytam - to Twoje maksy treningowe, tak?

   @Ksawras_Wyrzryn: Tak wszystkie moje maksy są maksami z treningów, bez żadnego deloadu większego nic :P Po prostu robione od tak:) Czyli siad 355kg, wyciskanie 220kg, ciąg 330kg. Po prostu szkoda mi zawsze czasu na jakiś tapper/deload, i zrobienie peaku.

   Ile bym zrobił robiąc jakiś peak formy... szczerze mówiac nie wiem :) Wiem natomiast że mam zamiar mocno te wyniki poprawić :) dawno 1RM nie sprawdzałem w siadzie, ciągu... W wyciskaniu ostatnio podchodziłem ale na 210kg stanąłem, bo dwa dni wcześniej robiłem 375kg w wariancie siadów do skrzyni i to potężnie zniszczyło mi łokcie/barki i uniemożliwiło dobry wynik w wyciskaniu. A czuje że powinien on być większy obecnie niż 220kg :)

   Ogólnie w ostatnich miesiącach bardzo zmineiłem podejście i zaprzestałem pogoni za wynikami w podstawowych bojach , a skupiłem się mocno na ciężkim treningu. A nie przyszło mi to łatwo :P Ale wymieniając kilka wiadomości z ludźmi z Westside czy Mattem Wenningiem przekonałem się że tak musi być :P

   Na pewno też już przed następnymi maksami będę musiał jakąś chociaż minimalną formę deloadu wprowadzić. Bo jak widać po wspomninaym przeze mnie wyciskaniu, nie mogę dwa dni przed robić 1RM w jakiś siadach :P
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (12)

 •  

  Siema, jaki gryf 220cm 20kg 50mm najlepiej kupić w rozsądnej cenie? Głównie wyciskanie, Przysiad, Martwy i Ohp.
  #mikrokoksy #silownia

 •  

  Siema #mikrokoksy #silownia

  Od jakiegoś czasu chodzę na siłkę (konkretnie od początku roku z miesięczną przerwą - wirus ty chuju) i chciałbym poradzić się kogoś bardziej doświadczonego.

  Aktualnie robie klasyke - 5x5 strongliftsa + na każdym treningu podciąganie (nad/pod naprzemiennie) + russian twist + rozciąganie całego ciała.

  Fajne efekty zauważyłem już po dwóch miesiącach: cycki się podniosły, barki szersze - brzuch bez zmian, ale nie martwi mnie to - aktualnie jestem na zerze więc na razie tłuczyk zamieniam na mięśnie. Waga stoi, dietka trzymana (pudełka) + codziennie 40-50g białka z odżywki (razem jakieś 150g na 90kg).

  Teraz pytanie - co dalej? Generalnie nie kocham siłki na zabój, ale miche trzymam, 3 razy w tygodniu regularnie przerzucam ciężary więc chciałbym żeby coś z tego było. Cel: rzeźba, maxy mnie nie interesują. Myślicie, że można obecny plan jakoś zmodyfikować czy myśleć o zmianie? Generalnie podobają mi się elementy kalisteniki. Myślałem żeby dodać dipsy i pompki. Co byście polecili żeby się nie zanudzić a jednoczeście cały czas progresować?
  pokaż całość

 •  

  Hej @IntruderXXL wiesz może czy palenie szlugów ma duży wpływ na metabolizm w kierunku trudniejszego łapania masy?
  #mikrokoksy #silownia

  •  

   @Yolanty: Przez lata fajki paliłem, i to nie mało 1-2paczki dziennie. Uważam że to jest zdecydowanie gorsze niż alkohol jeśli chodzi o treningi.

   Fajki to jest tragedia, spadek wydolności przeogromny, ogólnie ma się mniej energii, i przeszkadza w robieniu masy, bo zmniejsza apetyt.

   Każdemu kto pali polecam momentalnie przerwać :) Ja kiedyś rzuciłem z dnia na dzień. Z tygodnia na tydzień czuć wtedy zmiany, wyższy poziom energii, lepszą wydolność etc. pokaż całość

  • więcej komentarzy (8)

 •  

  Jakie macie wyniki w trójboju? Mówię oczywiście o bojach funkcjonalnych: Bosu Ball Squat, Shovel deadlift, Maddox Press
  #mikrokoksy

 •  

  Martwy ciąg 260x4 PR na powtórzenia
  Już minął 3 tydzień od powrotu na siłkę, trenuję obecnie zmodyfikowanym pod siebie PHAT-em, jeszcze przynajmniej przez tydzień, potem ułoże coś bardziej dostosowanego pod moje cele. Waga na czczo 123-124kg. Dzisiejszy martwy na totalnym zmęczeniu, w tym tygodniu robiłem już rwaniowy bez pasa na 260kg, wczoraj wysoka objętość na plecy, nigdy przed przerwą nie robiłem tego ciężaru na powtórzenia szczególnie że robię na twardej eleiko a wcześniej się bawiłem na pseudo deadlift barze xD, tydzień temu było x2, dzisiaj x4 a za tydzień chcę x6, w seriach rozgrzewkowych próbowałem zakładać pas jak Oreb ale czułem że mi miażdży żebra( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #mikrokoksy #silownia
  pokaż całość

  źródło: streamable.com

 •  

  Ile macie obwodu
  -w kolanie
  -w udzie w najgrubszym miejscu
  -jaki wynik w przysiadzie

  #pytanie #silownia #mikrokoksy #ankieta

 •  

  Jak często zmieniacie akcesoria w 5/3/1? Co 3 tyg?
  #mikrokoksy

 •  

  Dzisiaj trochę luźnych przemyśleń o treningu.

  Wraz ze wzrostem doświadczenia, wyników zaczynam zauważać jak bardzo różne musi być podejście na różnych poziomach zaawansowania.
  Będąc początkującym - wystarczy iść i ćwiczyć, wszystko będzie dawało rezultaty.
  Będąc średnio zaawansowanym - trzeba NAPIERDALAĆ, cisnąć ile tylko sił, poczuć co to jest zapierdol.
  Będąc zaawansowanym - Tutaj potrzeba finezji, nie można już bezmyślnie napierdalać i liczyć na progres, trzeba strategicznie rozłożyć siły. Na tym poziomie to że można coś zrobić nie oznacza że powinno się to robić.

  I tak dochodzę do wniosku, że większość osób zatrzymuje się tuż za poziomem początkującym... Bo wtedy zaczyna się robić trudno, to znaczy wtedy trzeba naprawdę zapierdalać i się namęczyć... A większość osób nawet nie wie czym jest ten zapierdol, chociaż są święcie przekonani że pracują tak ciężko jak nikt inny lol. A brak wyników usprawiedliwiają słabą genetyką...

  Inni, ambitni natomiast którzy swoje wypracowali, zapierdalają,cisną , często wykładają się właśnie na tym poziomie zaawansowanym, gdzie potrzeba jest wiedzy, finezji, bo bezmyślne ciśnięcie doprowadzi tylko do kontuzji.

  Ale dobra, przechodząc do głównej części

  Ja zauważyłem że dopiero się godzę z tym że jestem właśnie na tym zaawansowanym poziomie heh, po prostu ciężko mi się pogodzić z myślą że już nie można po prostu napierdalać i napierdalać trening za treningiem, nie patrząc na konsekwencje. Chociaż ja zawsze zwracałem na to uwagę, to dopiero teraz to do mnie naprawdę dotarło, i zaczęło też być istotne uwzględniając mój poziom zaawansowania.

  Co nie znaczy że trzeba ćwiczyć teraz lżej... przeciwnie o wiele ciężej. Chodzi o to że nie można już treningu traktować jako jednego zdarzenia, momentu tu i teraz gdzie reszta się nie liczy. Trzeba uwzględnić wpływ jednego treningu na następny trening, na następny tydzień treningowy etc. Bo na tym poziomie, można naprawdę zaszaleć, przesadzić, zrobić za dużo, a obciążenia które wchodzą w grę powodują że już nie da się po czymś takim natychmiast zregenerować.

  Obserwuję też ciekawą rzecz, o której właściwie nie widziałem aby ktoś pisał, albo nie przypominam sobie...

  Mianowicie, "inne" zmęczenie, w inny sposób odczuwanie tego zmęczenia. Pamiętam te 4lata temu jak zaczynałem robiłem siady z zawrotnym ciężarem ~130kg w serii, pamiętam jak walczyłem o każde powtórzenie, jakie to ciężkie dla mnie było. I przypominam sobie jakie po tym były "zakwasy", siadanie na kibel i wstawanie z niego to była katorga lol, każdy mięsień rwał wręcz.

  Teraz to zmęczenie jest zupełnie inaczej odczuwalne, np. wczoraj robiłem w pewnym wariancie siadu 375kg

  https://www.wykop.pl/wpis/50244553/szalenstwa-nie-ma-konca-375kg-box-squat-vs-bands-p/

  I po tym siadzie, czy też innych wcześniej (nawet przy większej objętości), już nie ma typowych "zakwasów", jest natomiast zupełnie inny ból, głębszy, mocniejszy, inny. Porównałbym to do "łupania w kościach" przy grypie, jakby to nie mięśnie a kości bolały (tak wiem kości nie mogą boleć:P), albo inaczej, jakby ktoś konkretnie was obił, takie to jest uczucie, zupełnie inne. Do tego, nie dotyczy to jak kiedyś tylko nóg... nagle siady okazuje się że tyrają całę ciało, niszcząc nawet łapy.

  Od kilku tygodni zdecydowałem się mocno pocisnąć siady, po prostu zacząć robić ciężkie warianty siadów w poniedziałek, 1RM , można powiedzieć priorytet na siady na najbliższe 15tygodni a potem test :)
  Ale nie uwzględniłem tego jaki to wpływ będzie miało na resztę treningów. Szczególnie na trening środowy, czyli bardzo ciężki trening upper body gdzie robię także ciężkie 1RM w wyciskaniach. Już tydzień temu zorientowałem się że niestety ale obciążenia będą mniejsze na treningach upper, bo nie da się wyciskać na 100% mając kompletnie zniszczone łapy/barki oraz wystrzelony CUN. A dzisiaj, w środę, wypadał mi test 1RM w zwykłym wyciskaniu. I zdecydowałem się go zrobić, aby sprawdzić swoją teorię w praktyce :)

  Wszystko się sprawdziło :) Czyli, nie mogłem się dobrze ustawić na ławce, ustawić dobrze barków, mostka, ruch wydawał mi się jakiś obcy (przeciążony CUN tak się manifestuje u mnie) przedramiona/tricepsy bolały mnie już od 120kg na sztandze, bolały to może złe słowo, ale takie uczucie jakbym ledwo co zrobił ciężki trening upper i teraz próbował znowu wyciskać. Nie mogłem odpowiednio napiąć pleców, a przy wyciskaniu brakowało dynamiki. Doszedłem do 210kg i na tym zakończyłem, bo stwierdziłem że nie ma sensu palić kolejnego powtórzenia (mój pr w wyciskaniu to 220kg).
  Czyli dopóki chce ciskać tak siady, muszę pogodzić się z mniejszymi ciężarami w wyciskaniach 1RM, ale tutaj mam plan że nadrobię to po prostu objętością w akcesoriach, więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :)

  Dobra to tyle z takich luźniejszych przemyśleń. Może komuś w czymś to pomoże :) Mi brakowało i brakuje w internecie właśnie tego typu wpisów, to znaczy tego jak myślą, jak rozwiązują problemy zaawansowani osobnicy, jak ich poglądy, treningi się zmieniały wraz ze wzrostem doświadczenia i wiedzy. Bo uważam że właśnie odpowiendi sposób myślenia jest najważniejszy... a informacji o tym nie ma.

  #sport #mirkokoksy #mikrokoksy #silownia #strongaf
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: be.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika IntruderXXL

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)