Mutant...

 •  

  20 LAT "NATURALNEJ" KULTURYSTYKI.... 140kg x 2 w ciągu LEDWO, nie wspominając jak marna technika tego boju była. Aaa no i podchodzi i gada jakby tam było co najmniej 340kg xD

  I ZŁOTE porady w pakiecie.
  Na zarzut o złej technice - " Zła technika? Zaraz Ci pokażę jak WYGLĄDAM! A co ma wygląd do techniki? Że jak dobrze wyglądasz to oznacza że dobrze technicznie ćwiczysz, przecież logiczne to jest" LOL

  I po zrobieniu w sumo 140kg x2, stwierdził że "Prostowniki ładnie poruszone, czucie najważniejsze, na redukcje mają wystarczający bodziec aby zachować mięsień"

  Czyli rozumiecie, martwy sumo się robi po to aby CZUĆ PROSTOWNIKI i dawać im bodziec... 140kg x 2 xD 20lat treningów...

  Niestety na dłuższe oglądanie nie miałem cierpliwości, bo po chwili oglądania takiego BANANA krew się we mnie gotuje.

  #patryk2703 #silownia #mirkokoksy #strongaf #mikrokoksy
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

  •  

   serio nie wiem jak on tak dobrze wygląda XDD

   @frikuu: Ja bym nie powiedział że dobrze wygląda... Ale taka sylwetka to jest po prostu KOKS + pilnowanie michy, dodatkowo byle jakie treningi i gotowe, naprawdę nie trzeba ciężko ćwiczyć na koksie.

   Tak wygląda rzeczywistość, koks robi za Ciebie robotę, chociaż wiele osób się usprawiedliwia i próbuje wmawiać innym że koks to tylko drobnostka, mały dodatek LOL.
   Rzecz jasna nie zostaniesz mr olympia przez sam koks, bo na im wyższym poziomie jesteś tym więcej rzeczy musi być dopięte na ostatni guzik.
   pokaż całość

  •  

   Ale w sumie skoro on twierdzi, ze jest kulturysta to czemu się czepiasz małego ciężaru jaki podnosi?

   @Flypho: Nie ważne czy jest kulturystą, czy uprawia jakiś inny sport... Jeżeli ma jak twierdzi 20 LAT DOŚWIADCZENIE w treningu siłowym, to taki wynik pokazuje że te 20lat jest GÓWNO WARTE.

  • więcej komentarzy (21)

 •  

  BigMajk tymczasowy koniec z kulturystyka i poczatek w #trojboj Mowi, ze bedzie startowal w debiutach i chce zrobic 900 kg. Jak na jego wage to chyba i tak dosc sporo w debiutach.
  #mikrokoksy #mirkokoksy #silownia

  źródło: youtube.com

  •  

   "wyciskam 200 kg, więc zamknij japę".

   @koroluk: Wyciskam 212,5kg jako natural mam przy tym 0 kontuzji jakichkolwiek. To tak dla sprostowania.

   Niżej masz debunking tych pierdoletów autorstwa gościa, który też wyciska ponad dwie paki, ale dla odmiany ma jakiekolwiek pojęcie o biomechanice.

   haha debunking. Gościu masz 0 wiedzy i 0 doświadczenia. Ty myślisz że ja tego artykuliku nie znam? Że ja go kilkukrotnie nie czytałem? LOL. Z czym do ludzi. Ta strona to jeden z większych raków, badania którymi się autor posługuje na których się opiera są najczęściej gówno warte. I później tacy ludzie jak ty którzy jak wspomniałem mają 0 wiedzy i 0 doświadczenia, mędrkują, myślą że się znają.

   I widzę że czytanie ze zrozumieniem też u Ciebie kuleje, bo ja o samych najszerszych nie pisałem, a o całych plecach.

   Ja podpatruję i uczę się tylko od NAJLEPSZYCH, reszta mnie nie interesuje.
   pokaż całość

   +: piotrb
  •  

   a Tak w trzech zdaniach o co chodzi z tym wyciskaniem plecami i tricepsem?

   @alegoraco: Chodzi o to aby aktywnie zaangażować plecy w wyciskanie, używać pleców do opuszczania sztangi, a z tricepsa zrobić najsilniejszą partię bo ona ma największy potencjał i pozwala na znaczące zmniejszenia szansy na kontuzję barków/klatki.

   Co to znaczy używać pleców do opuszczania sztangi? tutaj masz link do ćwiczenia Band bench row https://youtu.be/fvkh3CM8wEY. To samo masz robić przy zwykłym wyciskaniu, przyciągać sztangę do siebie, używać pleców, zwiększać ich napięcie. To powoduje że twoje ciało jest stabilną platformą do wyciskania, stabilizuje sztangę, pozwala idealnie trafić "w punkt" przy opuszczaniu, oraz powoduje niesamowite napięcie na dole wyciskania, w połączeniu z leg drive-m powoduje że pierwsze 1/4 - 1/3 wyciskania jest najłatwiejsza, sztanga wręcz sama wyskakuje jakby z katapulty. pokaż całość

  • więcej komentarzy (31)

 •  

  W końcu PR 190x6@9.5. Po roku właściwie zmarnowanych treningów (tendinopatia wlasciwie przez rok i w końcu jest ok + Inne zmienne jakby kogoś interesowało) udało mi się ogarnąć z @masz_ty_rozum_i_godnosc 2 fajne bloki przez ostatnie 2/3msc, którymi już troszke przebilem wyniki sprzed kontuzji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  - wciąż nie umiem wyciskac
  - wciąż nic nie jem i ważę w okolicach ~73kg
  - nie ma na świecie ilości magnezji, dzięki której mógłbym utrzymać te sztangę w rękach

  Blok zaczynałem 5 tygodni temu z 160kg x6@8, mój poprzedni rekord to 170x8 i 180x5 także jest ok.
  P O T Ę Ż N E skarpety zainspirowane przez @IntruderXXL

  #uraktrenuje #trojboj #mikrokoksy #mirkokoksy #silownia
  pokaż całość

  źródło: streamable.com

  •  

   @urak666: @masz_ty_rozum_i_godnosc: Wiecie ja się kłócić nie będę, bo czego o jakimś planie można się dowiedzieć czytając o nim 20minut? Po prostu odniosłem takie wrażenie .

   Bardzo możliwe że ten plan jest rozbudowany, nie wykluczam tego... Ale przy Westside heh... Pomnóżcie ilość opcji, rozbudowy x1000 i macie Westside, nie żartuję.

   Nie chce tutaj mówi że jeden czy drugi plan jest lepszy nie o to mi chodzi. Raczej zachęcić do poczytania/pogłębienia wiedzy o Westside method :) Bo dla mnie to był największy szok, wręcz oświecenie bym powiedział. Nie ma drugiego takiego planu, to jest zupełnie inny sposób trenowania. Jeżeli byście byli zainteresowani, polecam po prostu zacząć od przeczytania "books of methods", ale nie traktujcie tego jako "biblie" to jest tylko "wstępniak" wiele rzeczy jest już mało aktualnych, i trochę się pozmieniało.

   Po prostu jeżeli ktoś uwielbia "grzebać" ciągle poprawiać trening, myśleć o treningu, łapać przeróżne rozkminy to bardziej satysfakcjonującego treningu po prostu nie ma. A feedback dostajecie co tydzień, bo co tydzień atakujecie PR-y 1RM, które mówią wszystko.
   pokaż całość

  •  

   to nie tyle plan treningowy co system - możesz mieć w nim cokolwiek o ile sprawdzasz w jakiś sposób reakcje na trening, więc też nic cię nie ogranicza. I właściwie tyle i aż tyle. Po prostu planujesz trening na podstawie zebranej bazy danych i tego co działa na danego zawodnika - jakie zakresy powtórzeń, jaka intensywność, jakie wariacje etc.

   Czyli dokładnie Westside method :)

   , tylko podczas danego bloku nie sprawdzałbyś co tydzień o ile w górę idzie WL z pauza, a zamiast tego śledził wynik np w pin pressach

   DOKŁADNIE TO ROBIĘ. Tyle że mam wiele ćwiczeń na podstawie których sprawdzam progres :) Nie muszę się ograniczać do jednego, i za każdym razem (no w 95% przypadków) bije all time PR 1RM, czyli non stop jestem silniejszy, i nie że mi się to wydaje, ciężar na sztandze to potwierdza tydzień za tygodniem. I to uzależnia ogromnie. Nie wspominając jaki mindset buduje.

   A teraz jeszcze co do różnych bodźców, ciekawa sprawa, Simmons o tym mówił, różnice między poszczególnymi osobnikami potrafią być przeogromne. Jednym wystarczy naprawdę jeden bodziec z ewentualnymi drobnymi zmianami żeby progresować przez długi czas, inni natomiast potrzebują całą gammę kompletnie różnych bodźców do progresu. Żadna z tych opcji nie jest lepsza czy gorsza, ale bardzo ważne jest poprawne określenie jakim typem jest dany osobnik, stopień zaawansowania też gra znaczną rolę.

   Ja zrozumiałem że jestem tym drugim typem już jakiś czas temu. Na początku rotowałem tylko ćwiczenia max effort co tydzień, dynamic effort oraz asysty trzymałem w 3 tygodniowych cyklach i ewidentnie czułem że mi to nie pasuje. Potem zacząłem asysty rotować co 2 tygodnie, a teraz co trening je kompletnie zmieniam. Do tego zrezygnowałem nawet z 3 tygodniowych fal dla wyciskania i ciągów, zmieniam wszystko co trening. I ja czuję że to jest właściwa droga, że jeszcze większego rozpędu nabieram.

   Wiesz jak ja bym wkleił mój miesiąc czy 2 miesiące treningowe, to każdy by pomyślał że to są losowo powrzucane ćwiczenia w losowych zakresach z absolutnym brakiem jakiejkolwiek progresji :P
   pokaż całość

   +: bdm_bq
  • więcej komentarzy (25)

 •  

  Droga do setki, nie wiem czy się uda kiedykolwiek, no ale zobaczymy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  Tu 77,5

  #mikrokoksy #silownia

  źródło: youtu.be

  •  

   @niebieskiwmoro: Jasne, ale wiesz dodanie tych 50kg+ to jest cel na GRUBE LATA. Tego nie zrobisz w miesiące, bo też nie o to chodzi aby dodawać 10kg fatu miesięcznie. Zobacz dając sobie cel np 1kg/miesiąc.... 4 lata zejdą.
   I niestety ale tak wygląda rzeczywistość, bez odpowiedniej masy nigdy nie osiągniesz swojego maksymalnego potencjału siłowego.

  •  

   @niebieskiwmoro: Wybacz moje "skrzywienie", po prostu zbyt wiele osób kompletnie nie ogarnia, nie rozumie jak bardzo ich wyniki są zależne od wagi i ile tej wagi potrzebują szczególnie jak są "wysocy".

   Niestety w moim zawodzie duża masa mięśniowa w niczym nie pomaga.

   W wielu czynnościach nadmiar masy przeszkadza :) A jeżeli jeszcze zajmujesz się czymś co naprawdę wymaga wszechstronności, to robienie z siebie kloca rzeczywiście było by dużym błędem. pokaż całość

  • więcej komentarzy (21)

 •  

  Ja pierdole,gościu nakręcił filmik ze jest naturalny na podstawie tego że na wykopie latają te ankiety kto jest naturalny a kto nie a każdy tam dla beki zaznacza że ktoś jest na sterdydach xD PONADTO cytuje ironiczne komentarze w stylu "forma nie do zrobienia w 10lat" jako prawdziwe zarzuty

  J a p i e r d o l e

  Simonte jeżeli to czytasz weź się pierdolnij w sagan i usuń ten żałosny kanał bo z dietetyka k treningami masz tyle wspólnego co mój stary z byciem dobrym ojcem. Elo

  Niech ktoś już zdejmie ten chujowy kanał błagam XD
  #zalesie #simontetocwel #mirkokoksy #mikrokoksy #gownowpis
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_2019-02-19-13-43-36-077_com.google.android.youtube.png

 •  

  300KG W SIADZIE! Bułka z MASŁEM. A nie minęły jeszcze 3lata odkąd robię siady, a to wszystko jako natural :D Nic mnie ten siad nie zmęczył, ale wiązanie kolan o matko, już nie miałem siły wiązać kolejnego razu, więc na 300kg stanąłem, 7tygodni temu PR - 285kg. Za kolejne 6-8tygodni pójdzie 310kg a może i lepiej.

  I i to jest jedyny moment kiedy robię zwykłe siady, czyli raz na 6-8tygodni i zawsze 1RM, w międzyczasie 0 zwykłych siadów... WESTSIDE METHOD (trening który to podobno nie działa dla RAW, i dla naturali)

  Marzec 2016 130kg x9/10 (3/4 siadu)
  Luty 2019 300kg masło :D

  A ja się dopiero rozkręcam. No cóż podobał mi się ten dzisiejszy siad BARDZO :D. Jeszcze tylko ogarnąć ten nieszczęsny ciąg, kwestia czasu :)

  #strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Siema.

  Dzis wyciskanie lezac tempo 6-1-0 - (97,5; 102,5; 105 kg) testowalem zupelnie nowa pozycje, calkiem fajnie sie wyciska, ale czuc to mocno na plecach (tzn. w odcinku ledzwiowym). Dupa wyglada jakby nie dotykala lawki, ale nie odwerwalem jej ani razu.

  Siad tempo 6-0-0 -(135, 140, 145) slaby bylem i obolaly jakos wyjatkowo i tylko 145 kg. Mam ciagle problem z dosieganiem tej glupiej glebokosci i ze schodzacymi sie kolanami.

  Takie bardzo powolne tempo pozwala dobrze ogarnac sobie technike cwiczen. Daje czas na zwrocenie uwagi na wszelkie mankamenty, chociaz na tak niskich powotrzeniach ciezar jest dosc spory i czasem brakuje tlenu, zeby sie nad wszystkim zatanowic.

  Poleciliscie, zebym sztange bral z "konca" hakow, zeby nie musiec wykonywac az takiego wielkiego ruchu, dzis tego sprobowalem. Musze tez sprobowac dac haki o oczko wyzej, moze bedzie jeszcze lepiej.

  #mikrokoksy #silownia #mirkokoksy
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

  •  

   tempo 6-1-0

   @DywanTv: Nie warto marnować czasu, na trening z tempem. Wiem że to jest teraz modne, ale moim zdaniem są lepsze metody.
   Ogólnie powinno się dążyć do JAK NAJSZYBSZEJ ekscentryki przy zachowaniu pełnej kontroli. Trening z wydłużoną ekscentrykom tylko ogranicza znacząco ciężar i niepotrzebnie wydłuża regeneracje, i co warto zaznaczyć faza ekscentryczna odpowiada za większość kontuzji.

   Mam ciagle problem z dosieganiem tej glupiej glebokosci i ze schodzacymi sie kolanami.

   Jeżeli pomimo próbowania trzymania kolan one i tak schodzą do środka to masz po prostu słaby poślad.
   pokaż całość

  •  

   bardzo dobrze czuje klate podczas tempa

   @DywanTv: Klaty NIE POWINIENEŚ CZUĆ, wyciska się PLECAMI + TRICEPSEM.

   Jakie masz sugestie - inne metody - na poprawienie toru sztangi, ustawien rak i ogolnie wyciskania?

   Wzmocnienie odpowiednich grup mięśniowych, czyli pleców (upper back + lats) oraz łap, zrobienie z tricepsów najsilniejszej grupy, w zależności od istniejących dysproporcji siłowych to zajmie wiele miesięcy. Do tego nauczenie się właściwej techniki i generowania napięcia. Mi ludzie nie chcą wierzyć ale ja naprawdę generuję takie napięcie że nawet 150kg+ nie jestem w stanie ściągnąć do klaty! I muszę albo SIŁĄ PRZYCIĄGAĆ sztangę, albo puścić napięcie z pleców.

   Glownym zadaniem tempa w moim wypadku jest poprawa techniki i wyrobienie pewnych wzorcow ruchowych i oddechowych

   Dam Ci przykład, zobacz schodzą Ci te kolana do środka, to choćbyś nie wiem ile pracował sobie nad techniką, to i tak przy znaczącym ciężarze tego NIE WYELIMINUJESZ... Musisz najpierw wzmocnić odpowiednie grupy, w tym wypadku poślady.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (25)

 •  

  Zapraszam do nowego tagu #borsukredukuje (można też po prostu obserwować profil) będę na nim przedstawiał proces swojej redukcji w tym roku. Na tagu będę wrzucał co tygodnie nowy plan treningowy, opisy jakiś posiłków, stosowanych suplementów, jakieś ciekawostki, aby i tak był on merytoryczny, a nie jakoś mocno skupiał się na mnie. Przejdźmy jednak do konkretów i opisu w ramach wstępu stanu sprzed pół roku i obecnego.

  Historia

  - Skończyłem współpracę z Arkiem Czerwem (super okres, nie narzekam)
  - Poprzednią redukcje skończyłem z 120 do 69,9 kg, 74 cm bez na wysokości pępka, 34 cm w bicepsie
  - Na sam koniec redukcji boje już wyglądały słabo pewnie 170 kg MC, z 160 kg SQ (takie bez oszukiwania glęboko) z 65 kg OHP. Ławka pewnie 90 kg by mnie zabiło. Choć wyniki były wyższe 1-2 msc przed końcem(+10 kg wszędzie? i ba ciagle progesowałem do czasu), ale prąd odcięło mi dosłownie w ostatnich 2 tygodniach (i dlatego też postanowiłem skończyć redukcje, bo to nie miało sensu)
  - Niestety dzień końca mojej redukcji był wylotem i wymuszoną przerwą od diety i treningu, gdzie nabrałem na hotelowym jedzeniu najwiecej tkanki tłuszczowej i rozpocząłem powrót do treningów z 80-82 kg.

  Stan obecny

  - Rozpocząłem współpracę z @IntruderXXL aby bardziej skupić się na rozwoju siły aniżeli sylwetki. Właściwe rozpoczęliśmy w okolicach końca sierpnia? Dokładnie nie pamiętam
  - Aktualna waga to 94,3 kg. Maksymalna to 97,9 po wigilii z ładowaniem pierogami. W pasie rano 86-88. W łapie 40,5 rano bez napinki, może z pompą 1-1,5 cm więcej.
  - Siłowo na pewno 200 kg w siadzie z zapasem, ponad 200 kg w MC (też z zapasem w cholerę, myślę że bliżej 215 kg), ale długo nie testowałem maksa. OHP potencjalnie 80 kg w PR day. BP nadal dramat. Ale muszę tu nakreślić sytuacje. Wszystko totalnie robiłem źle, właściwie moje poprzednie 110 kg to było jakieś dzikie odbcie od obojczyków z drop bombem i rzuceniem sztangi w stojaki trzymając dupę 20 cm nad ławką. No oduczenie się tego wszystkiego to była droga przez mękę, ogromnie się frustrowałem, denerowałem, źle nastawiałem psychicznie. Na szczęście od dwóch miesięcy, ogarnięciu techniki i od zmiany metody progresji w końcu pierwszy raz od kiedy jestem na siłowni czuję, że to idzie w dobrym kierunku i zamiast łapać depresję przed BP to jest to obecnie bój, którego nie mogę się doczekać. 1 kwietnia w dzień 3 lat na siłowni stażu sobie przetestuję maksa
  - Ogólnie jestem silniejszy w każdym małym ćwiczeniu wiosłach/podciąganiach/bicepsie/tricepsie/dwójkach i to mnie najbardziej cieszy.

  Trening

  - 4 dni treningowe upper/lower
  - być może dołożę 5 dzień z GPP lub sesję techniczną
  - codziennie 30 min cardio w DNT truchcik na dworzu w DT jakiś rowerek

  Dieta

  - około 3500 kcal w DT (250 B / 80 T / 450 Ww) + Carbo na treningu
  - około 3200 kcal w DNT (250 B / 120 T / 275 Ww)
  - czasem coś zdrowego dodatkowo wpadnie ponad w/w
  - spada na tym około 0,75-1 % aktualniej masy ciała tygodniowo

  Plany

  - redukcja tkanki tłuszczowej
  - utrzymanie masy mięśniowej
  - dalsza progresja bojach
  - poprawa GPP
  - sensowne wyjście z redukcji, które nie było możliwe rok temu i wolniejsza masa przez kolejne lata

  Suplementacja

  - póki co brak oprócz podstaw - O3/D3/Przedtreningówka/Kreatyna, dopiero później ten temat dołączę
  - nadal plan nie przyjmować SAA, choć pojawią się pewnie stymulanty - kofeina, yohimbina, sally, może coś jeszcze, będę pisał

  Inne

  - Dlaczego redukuje? Bo nawet nie jestem w stanie regularnie jeść tych +5000 kcal aby kontynuować masę/zero kaloryczne, a nie chce dobijać tego pizzami przeplatanymi czekoladą i kebabem
  - Nie mam celu do jakiego stopnia prowadzić redukcje, głównie będę się kierował zdrowiem i samopoczuciem. Sylwetka nigdy nie była priorytetem i nie będzie.

  No i zdjęcie braku formy z obciętymi boczkami dla beki i autoironii, spokojnie można ze mnie się naśmiewać jaki ze mnie cienki bolek.

  Jestem lekko wkurzony, bo drugi raz piszę tego posta, bo poprzedni się skasował (╯︵╰,).

  Jak pytanka są to jasne śmiało

  #mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #dieta #chudnijzwykopem #pokazforme #fullborsukworkout
  pokaż całość

 •  

  Rok 2019
  - Pas tylko do maxow
  - Pas upośledza mięśnie
  - Pas odciąża mięśnie
  I to napełnianie przepony powietrzem jakby to był kurwa jakiś balon xD

  Trochę smuci poziom polskich trenerów. Do Wałgi nic nie mam ale to co tu przekazuje to jakieś polskie forum wiosna 2002.
  Dodatkowo śmieszy mnie to bo jest moda na wykonywanie jakichś śmiesznych ćwiczeń, bo tak ktoś napisał w badaniu, a ciężko jest sprawdzić jak sie sprawy mają z taką podstawą jaką jest pas.

  W filmiku od 5.35
  #mikrokoksy #silownia
  pokaż całość

  źródło: youtu.be

  •  

   Do Wałgi nic nie mam

   @Szefu: Wiesz ja też nie miałem... ale to co on odjebał z tym zejściem z koksu na pół roku, i byciu "naturalem" przez ten okres to jest jakiś ponury żart, farsa.
   W sensie mówił że schodzi z koksu na pół roku, kompletnie odstawia, robi zajebisty odblok, doprowadza wyniki krwi do normy itp. A jak było naprawdę? Tona syfu leciała w postaci sarmów, jakiś odblok na śmiesznych ziółkach, a pod sam koniec pochwalenie się że ma wyniki w "widełkach" ale tam leciał cały czas clomid i parę innych leków... I od razu decyzja "wyniki w "widełkach" to wchodzę na bombe"
   A w między czasie jeszcze kręcenie filmików i mówienie że spadki są ale małe, a to głównie przez to że nie ćwiczył tak ciężko, a tak to prawie by nie było widać spadków xD

   Przecież jak by leciał tylko ryż, kurczak i kreatyna to by z niego kompletnie nic nie zostało, a o wynikach w "widełkach" mógłby pomarzyć.
   pokaż całość

  •  

   A i wyniki hormonow w widelkach, bo bez tego bysmy nie konczyli odbloku.

   @bst: Robisz odblok więc bierzesz różne leki aby to zrobić, doprowadzić wszystko do normy, ale po jakimś czasie te leki ODSTAWIASZ, i jeżeli potem już nie biorąc nic, masz wyniki w "widełkach" to dopiero oznacza że zrobiłeś poprawny odblok i teraz lecisz tylko na ryżu kurczaku i kreatynie.

   A co zrobił wagon? Pochwalił się że lecąc na lekach XYZ (jakieś 3 środki chyba nie pamiętam, w którymś z filmików mówił) ma wyniki w "widełkach" i to oznacza że już jest wszystko OK i można wchodzić na bombę :P I chodziło mi o to że on odstawiając te leki, bedąc własnie jak wyżej pisałem na ryżu kurczaku i kreatynie, to by miał niezły bajzel w wynikach i nic by tam nie grało.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (8)

 •  

  Wszyscy na cheat day sie ciesza ze jedza co chca, ja na cheat dayu nie jem prawie nic bo juz mam dosc jedzenia (╯︵╰,)
  #feels #dieta #gorzkiezale #mirkokoksy

 •  

  czuje sie nie spelniony sportowo, zamierzam sie wziac za trojboj silowy czy w wieku 21 lat zaczynajac od zera sa duze szanse w osiaganiu dobrych wynikow??
  #mirkokoksy

  •  

   slyszalem ze max peak jest do lat 40

   @Berardus: Nawet i więcej, a jeśli chodzi o trójbój w sprzęcie to jeszcze i jeszczeee dłużej.

   zamierzam sie wziac za trojboj silowy czy w wieku 21 lat zaczynajac od zera sa duze szanse w osiaganiu dobrych wynikow??

   Ty chyba nie wiesz o czym mówisz... Ty wiesz że dobre wyniki to będziesz miał za 5-10lat SUMIENNEJ pracy? Idź na siłownie i sobie trenuj, bo to musi Ci się naprawdę podobać i sprawiać frajdę, musisz to naprawdę lubić, inaczej nie wytrzymasz tylu lat. pokaż całość

  • więcej komentarzy (12)

 •  

  #mikrokoksy #silownia
  dobra jako, ze nie mam co robic to spruje sie do uzytkownika @Kasahara . Po części będę bronił też Tucznika, mimo że go nie oglądam od jakiegoś czasu i z paroma rzeczami się nie zgadzam (niektóre poglądy tucznika).
  W każdym razie chodzi o to, że tucznik jakiś czas temu przedstawił swoje propozycje planów dla początkujących i zaawansowanych. W skrócie w jednym dniu treningowym robimy 2 ćwiczenia wielostawowe 8x8 (później 8x6, 8x4, sprawdzanie maksow- jakoś tak, już nie pamiętam) i do tego jakieś jedno ćwiczenie akcesoryjne. Osobiście nie miałem przyjemności sprawdzać tego planu na sobie, ale
  1. Spotkałem się przynajmniej z paroma typami na fejsie, którzy pisali, że na tym planie zrobili nawet fajny progres.
  2. Pisałem z dwoma osobami, które trenują trójbój- na grupie kota i wagona
  3. Na tym planie albo bardzo podobnym trenował Wodyn
  4. W jednym z ostatnich filmów Kot zaproponował dość podobny plan pod powerbuilding (filmik niżej)
  5. Plan bazuje na czymś w rodzaju GVT- więc w sumie to nic nowego
  Zdaję sobie sprawę, że być może te argumenty nie wszystkich przekonają jednak według mnie @Kasahara i inni wykazują się zwykłą ignorancją.
  Pamiętajcie, że założeń i planów jest dużo i to dobrze, że powstają nowe/nowe modyfikacje starych. Poza tym czasem nawet jak coś w teorii nie wydaje się idealne to w praktyce może okazać się przynajmniej dobre lub optymalne. Weźcie pod uwagę też komfort psychiczny, bo jeżeli ktoś np. chodzi na siłownie i trenuje nawet jakimś 'średnim' splitem to wiadomo, że jakiś fbw lub upper/lower będzie teoretycznie dla niego lepszy, ale taka osoba może się na takim planie źle czuć. To chyba lepiej, że trenuje sobie takim planem, niż jakby miał w ogóle z tej siłki zrezygnować.
  Kto wie jakie plany będą 'lepsze' za jakiś czas, być może ktoś odkryje, że optymalniej będzie trenować np. 2x dziennie (podzial treningu na 2 czesci) 3x w tygodniu
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

  •  

   Ja o Tuczniku powiem tyle. Merytorycznie trudno znaleźć jakiś błąd w jego filmikach.

   @FEED_YOUR_HEAD: Nie żartuj sobie, to jest półgłówek przecież. Błędów tam MNÓSTWO!. Filmik o "Westside Method" był moim ulubionym, 0 umiejętności czytania ze zrozumieniem, absolutny brak wiedzy i doświadczenia, bo gdyby było inaczej nie wyciągał by takich bzdurnych wniosków itd... ogólnie ŻENADA.

   @ChoNoTu: Podpisuję się pod postem @Kasahara:
   pokaż całość

  •  

   rzucam wam plan Wodyna rozpisany dla Tucznika. Sam nim ćwiczyłem, ale to jak nakurwiały mnie mięśnie i stawy od objętości, to głowa mała

   @Cojestpiec: Akurat nic dziwnego, tego typu planu, skupione na dużej objętości w podstawowych bojach tak się właśnie kończą, a gdy dojdzie do tego koks, to kontuzja często jest niemal pewna. Po prostu aspekt "wear and tear" jest przeogromny.
   Ale znowu według mnie są lepsze plany, gdybym ja miał ćwiczyć w taki sposób to znaczy pompować objętość w podstawowych bojach, to wybrałbym jednak sposób Sheiko, który jednak się różni.

   Kasowanie postów. Nie macie pojęcia jaki to jest zakłamany świat. Liczy się hajs hajs hajs, każdy myśli o własnej dupie

   Heh, mi tego tłumaczyć nie musisz, często o tym wspominałem. Nasze podwórko to naprawdę syf.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (36)

 •  

  Wołam jeszcze raz @IntruderXXL
  Tym razem ujęcie od boku.

  Łokcie i tak stercza mi mniej do tyłu niż na początku, są bardziej pionowo niż były.

  pokaż spoiler Skolioza, pogłębiona kifoza piersiową, problem z retrakcja i depresja łopatki - generalnie z pracą łopatek w każdej płaszczyźnie.


  #mikrokoksy #silownia
  #odchudzanie

  pokaż spoiler Tu 65kg X1 chwilowo więcej nie siądę, za długa przerwa o.O a mam zacząć rehab w tym tygodniu, więc pewnie będą jeszcze większe jaja z podnoszeniem czegokolwiek.


  pokaż spoiler Waga w dół, bo jest niecałe 60 aktualnie. Więc w sumie siadam więcej niż ważę xD
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_2019-02-17-06-34-18-523_com.miui.videoplayer.png

 •  

  Redu czy jeszcze trochę masować? #mikrokoksy

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1550360723990.jpg

 •  

  WZNOSY BOKIEM - Jedyne Ćwiczenie Które MUSISZ Robić!
  Co na to wykopowi specjalisci @Kasahara @IntruderXXL ?
  #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy

  źródło: youtube.com

  •  

   WZNOSY BOKIEM - Jedyne Ćwiczenie Które MUSISZ Robić!

   @alegoraco: Jak już to powiedziałbym że MUSISZ robić tył barków, i to byłaby złota rada i pozwoliłaby na uniknięcie kontuzji naprawdę wieluuuu osobom. Wznosy bokiem? Dla większości osób totalna strata czasu, i "marnowanie treningu", są ważniejsze ćwiczenia, czy mięśnie nad którymi warto sie najpierw skupić.

  •  

   czyli np facepulle i coś jeszcze?

   @axaha: Mnóstwo tego jest, przeróżne warianty facepulli (tego to jest mnóstwo jak poszukasz), band facepull, band pullaparts, przeróżne wznosy na tył, maszyny na tył barków, z "cięższych" ćwiczeń to wiosłowania, szczególnie szerokim nachwytem i wysoko do klatki.

  • więcej komentarzy (14)

 •  

  Pytanie do #mirkokoksy jakie macie wyniki w wyciskaniu na prostej?
  Interesują mnie wyniki świniaków z kategorii 95-100kg.
  Nigdy nie goniłem za rekordami, ćwiczyłem raczej dla dobrego samopoczucia, ale dobrze byłoby mieć rozeznanie.
  #silownia

 •  

  Od jakiegoś czasu zacząłem częściej nagrywać główne boje i zauważyłem, że w martwym mam problem z zablokowaniem kolan czego nawet nie byłem wcześniej świadomy :P. Co może być tego przyczyną i jak to naprawić? Przykurczone dwugłowe? Nie bardzo mam pojęcie o mobilizacji, rozciąganiu i tego typu zabawach, więc wolę zapytać bo pewnie sam roler nie wystarczy xD.

  pokaż spoiler Garba nie ma - to przez pas tak wygląda XD


  #mikrokoksy #silownia
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

  •  

   @Xaroks: Zapytałbym jaki wynik w ciągu sumo, i jaki wynik w siadzie?

  •  

   Raz z ciekawości zrobiłem 170kg gdy jeszcze klasyka miałem na poziomie ok. 200kg. Przysiad HB ATG 180kg, a ostatnio zacząłem uczyć się low bara, ale póki co tylko 3x3 150kg.

   Filmu z przodu nie mam, a przy mniejszych ciężarach problemu raczej nie ma, zaczyna się tak koło 190kg gdy czuję że to już coś waży.

   @Xaroks: Piszesz że przy mniejszych ciężarach problemów nie ma. Na moje oznacza to po prostu słaby dół ciała + silne plecy, widać też to po sposobie w jaki robisz ciąg, i dlatego to tak wygląda. Więc powinieneś się skupić na poprawnej pracy biodrem, oraz wzmacnianiem pośladów i dwójek.

   Akcesoriów nie robię teraz żadnych bo trochę olałem cały dół na rzecz odstającej góry xD.

   Tutaj kolejna rzecz, czyli robisz tylko podstawę, czyli ciąg jak rozumiem w tym wypadku, to oznacza że po prostu pogłębiasz istniejące dysproporcje (które wymieniłem wyżej, słaby dół + mocne plecy) jeszcze bardziej.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (12)

 •  

  OHP ty ^$%#%# (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  2,5kg różnicy między 0 rep a 3 rep WTF

  Wiadomo, że w OHP start jest najgorzy, bo później to już jakoś się rusza, ale żeby aż tak.

  Robie close grip BP, revers grip BP a nawet cable push downy i jak krew w piach 3 tydzień niemogę nawet 1 rep zrobić, a zdejmę 2,5kg to 3 repy wchodzą. Grind, bo grind, ale wchodzi.

  OHP 2x tydzień raz zakres 1-5, raz 3-8

  #mikrokosky
  #silownia
  pokaż całość

  •  

   Ujemny bilans też nie pomaga ;)

   @Masterczulki: A co to za herezje?! (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   no i nie dawało mi to spokoju. Niby deload week, ale jak tylko zabrałem sztangę w łapy to wiedziałem, że wejdzie dobrze. 82,5 x 9 ;)

   @Masterczulki: A no i widzisz tak to jest z OHP stojąc :) Stabilizacja, "świeżość" lower body ma ogromne znaczenie.

   Nie wiem jak trenujesz, ale jak skupiasz się na lower body, mocno się do niego przykładasz i to często powoduje problemy z OHP, to można po prostu zamienić wersje stojąc na wersje siedząc i skupić się na ciśnięciu progresu właśnie w takim wariancie przez jakiś czas. Co też może być fajnym bodźcem, bo jednak to jest pewna zmiana ruchu + większy ciężar niż w wariancie stojąc (decydując się na taki ruch warto wtedy dodać trochę więcej volume na upper back) pokaż całość

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  Skullcrushers 100kg x 5 :D Nowy PR, poprzedni 95kg x 5 (wrzucałem w którymś wpisie także filmik).

  Dzisiaj był trening Max effort upper, na pierwszy ogień poszedł Close grip Incline bench press 1RM. Poprzedni rekord 180kg x 1, teraz zrobiłem banalnie proste 182,5kg, i pokusiłem się na 190kg x 1 niestety nie poszło gdzieś w górnej połowie, 2/3 ruchu spaliłem. Ale kwestia czasu i 200kg i na skosie będzie latało wąskim chwytem :D

  Następnie poszły skullcrushery 5RM, solidna forma, głowa przyklejona do ławki, każde powtórzenie dotyka czoła, poszło 100kg x 5 elegancko, no 5 powtórzenie mi uciekło trochę, bo robiąc je zdałem sobie sprawę że zapomniałem ustawić zabezpieczeń :P Co mogło się niefortunnie skończyć lol. Nie wspominając o skurczu pośladka. Potem poszedł back off set, amrap 60kg x 20, spaliło mi to już tricepsy kompletnie. Filmik z trochę słabego kąta, (gapisz mi się na bebech?) , ale jak wspominałem wyżej wrzucałem można też zobaczyć 95kg x 5 które jakiś czas temu wrzucałem.

  Ogólnie lekki trening, tak jak było planowane.

  Trening:

  Close grip Incline bench 182,5kg x 1 190kg x 0
  Skullcrushers 40x5 60x5 80x5 100kg x 5, 60kg x 20
  Incline bench db rows - 4x15

  Band triceps pushdown 4x30
  Hammer curl 3x8
  Band pullaparts 4x30

  #strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

  •  

   ziomson, to lepiej takie skullcrashery robić takim szerokim chwytem? A nie im wężej = lepiej?

   @deshix: Chwyt mniej więcej na szerokości barków. Do tego SZTANGA PROSTA, nie łamana. Sztanga łamana (ez bar) zmniejsza obciążenie na łokieć, a my CHCEMY mieć ten łokieć obciążony, bo właśnie to wpływa na wynik w wyciskaniu leżąc.

  •  

   a wyciskanie wąsko CG BP, to też tak m/w szerokość barków?

   @deshix: Tak, dla przeciętnej osoby to jest mniej więcej palec wskazujący tuż przy gładkiej części sztangi. w CG BP bardziej się liczy jednak sposób prowadzenia łokci, po prostu prowadzisz je bardzo blisko ciała..

  • więcej komentarzy (8)

 •  

  Nie wliczylem kawalka tortu orzechowego, bo w cukierni nie daja skladu XD nadal placze, ze masa idzie opornie (╯︵╰,) to ile ja mam wpierdzielac? :/ #mikrokoksy

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1550014538396.png

  •  

   co to za organizmy dziwne? @IntruderXXL na 160kg bw je 6000-7000kcal dziennie xD

   @axaha: No widzisz, to są właśnie różnice, wiele zależy od pracy, aktywności poza siłownią itp. Nie wspominając już o tym że większości ludziom się tylko WYDAJE że oni jedzą 4000 czy 5000kcal. To znacz wiesz ja mam dni gdzie 9000kcal jem, ale co z tego jak na przykład następnego dnia wpada 4500kcal tylko?

   Liczy się bilans kaloryczny w długim okresie czasu, a najczęściej to wygląda właśnie tka że ktoś je dajmy na to 4000kcal 4 dni w tygodniu a w 3 inne dni je po 2000kcal. I nagle średnia ilość kcal drastycznie spada
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (20)

 •  

  Speed floor press + chains ~ 155kg (100kg sztanga + ~55kg łańcuchy) krótki filmik z jednej serii nagrałem. Oj była moc, pierwszy raz z łańcuchami robiłem, fajna sprawa kompletnie inne uczucie niż z gumami.

  Ostatnio usiadłem i pozamawiałem nowe zabawki do treningu, i teraz zrobił się kosmos, bo otworzyło się przede mną mnóstwo nowych wariantów ćwiczeń, co daje niezłe pole do popisu i kreatywności :)

  Dzisiaj dynamic effort upper, i na pierwszy ogień poszedl Floor press + chains 9x3, łatwa sprawa, szybkość elegancka, pauza na dole.

  Cały trening
  Speed floor press + chains ~155kg 9x3
  Floor press 105kg 1x20 close grip + 1x20 wide grip
  Triceps pushdown 4x10
  V grip lat pulldown - 5x8
  Upright row close grip - 45kg 3x15
  Biceps curls 3x10

  Postaram się coś nagrać z następnego tygodnia bo będzie trochę nowości w treningu :). Swoją drogą brakuje już mi miejsca w garażu i chyba zamienię kolejne pomieszczenie na siłkę, bo jeszcze trochę sprzętu by się przydało, no zobaczę jak to w praniu wyjdzie.

  #silownia #strongaf #mirkokoksy #mikrokoksy
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

  •  

   Wszystko co opisales to mam na silce, na ktora chodze, jedyny minus tej silki to brak otwarcia 24/7 i robiac po 12h nie jestem w stanie sie wstrzelic w godziny, zeby pojsc na trening..

   @Szimu: No to masz fart że masz dostep do takiej siłowni, to jest naprawdę rzadkość.

  •  

   miszczu, jak ty jesteś w stanie normalnie zasnąć po takich treningach?

   @SmaletzWyborny: GPP :) Powiem Ci tak jak 3 lata temu zaczynałem, byłem w opłakanej kondycji :P. Piątki były najgorsze, bo wtedy robiłem nogi, czyli siady. Wiesz jak mój trening wyglądał? Tylko przysiady, progresja greyskull 5p,5p,5p+ I po tym tak bardzo umierałem że najczęściej kończyłem trening.

   Teraz już mogę o wieeeeleeee więcej robić, ale obolały to ja chodzę cały czas hehe.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (25)

 •  

  kurła! bica robię już 27.5kg hantlą, a w obwodzie ani o pół cm więcej!
  39cm
  #mikrokoksy

 •  

  Policzył no ja sobie swój ogólny wynik w trójboju, wyszło mi 450 gdzie ciągi to padaka i robię jedynie 170. Wl 120, siad atg 160. Dużo? Mało po 8 miesiącach treningów?
  #mikrokoksy #silownia

 •  

  I poszło dzisiaj 212,5kg na klatę... Jeden z łatwiejszych rekordów.

  180kg,200kg... musiałem hamować na górze bo myślałem że mi barki wyrwie lol. Potem 212,5kg bez nakręcania się, ale widać były jakieś oczekiwania, ładunek emocjonalny , bo po serii po prostu wybuchłem śmiechem :) za 5-6tygodni znowu kolejny test i kolejny PR :)

  Brakuje 15kg, żeby ciskąc 500lbs... A to jest wynik, KOSMICZNY, dla naturala właściwie prawie niemożliwy do osiągnięcia, ale nie dla mnie :P ja zrobię więcej naturalnie tyle wiem :D

  Potem 3board press, tutaj mocny szok, poprzednio rekord to 170x3 5tygodni temu, dzisiaj... 200kg x5, potem w dół, 180kg x6, 140kg x 15.

  Następnie seal rows 90x5 100x5 110x5, 130x2 (miały być 3 ale no tego ostatniego nie dociągnąłem) + znowu w dół, 90x12, 70x15

  Cały trening
  Bench press 1rm - 212,5kg
  3Board press 140x3 180x3 200x5, 180x6 140x15
  Seal rows 90x5 100x5 110x5 130x2 90x12 70x15
  1h triceps pushdown - 4x10
  Ez bar biceps curl - 4x10

  I dosyć ciekawy rozkład treningów upper body mi się wykształcił, będę taki układ testował dalej, bo póki co wstępnie się sprawdził

  Week 1 - Very heavy variation 1rm
  Week 2 - Heavy variation 1rm
  Week 3 - Super heavy variation (supramaximal load) 1rm
  Week 4 - Rep work only

  Jak to wygląda bardziej w praktyce?

  Week 1 - Bench press 1RM 212,5kg
  Week 2 - Close grip Incline bench 1RM 180kg
  Week 3 - Reverse band bench press 1rm 245kg
  Week 4 - OHP 100kg x 10+ reps

  #silownia #strongaf #mirkokoksy #mikrokoksy
  pokaż całość

 •  

  Troszkę potrzęsło jak galaretą, mimo wszystko pierwsza stówka na klatę cieszy jak przebiśniegi na wiosnę.

  https://streamable.com/g3uwt

  #mikrokoksy #silownia

 •  

  A po ciężkim treningu i kolejnym rekordzie, trzeba właściwie zjeść, ile kcal nie wiem... 600g frytek, 400g wołowiny, jakaś sałatka, majonez, sos bbq...

  Ale dziwna sprawa, najpierw ciągi sumo, potem frytki z majonezem, co dalej?

  #jedzenie #dieta #strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy pokaż całość

  źródło: pw.jpg

  •  

   Dlaczego wybierasz wolowine zamiast wieprzowiny? Po prostu Ci bardziej smakuje?

   @DywanTv: Dokładnie, o wiele bardziej, szczerze mówiąc nie wiem czy ktokolwiek powie odwrotnie :) Jeżeli ktoś twierdzi inaczej to chyba tylko dlatego że jadł podłe mięso wołowe.

  •  

   No ja lubie obydwa, ale prawdziwa wolowine to jadlem kilka razy w zyciu moze xD Bo droga.

   @DywanTv: Ja kiedyś miałem ten sam problem, i żarłem tylko najtańsze kurczaki kupowane w całości, podroby, ziemniaki i tanią oliwę, i rosłem więc wszystko się da :)

  • więcej komentarzy (30)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika IntruderXXL

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)