"Człowiek jest czemś co pokonanem być powinno" ~ Friedrich Nietzsche

 •  

  Kiedy idziesz chodnikiem, a z naprzeciwka nadchodzi jakaś kobieta to co robisz?

  • 11 głosów (6.51%)
   Patrzysz się w chodnik dopóki się nie miniecie
  • 3 głosy (1.78%)
   Rozglądasz się na boki
  • 45 głosów (26.63%)
   Rzucasz okiem i błyskawicznie odwracasz wzrok
  • 85 głosów (50.30%)
   Oglądasz ją, dopóki nie uznasz że się napatrzyłeś
  • 25 głosów (14.79%)
   Inne
 •  

  Czego się w życiu najbardziej boicie/obawiacie i dlaczego właśnie tego?

  #filozofia #pytanie

 •  

  TO JUŻ SĄ SZCZYTY! Wchodzę sobie z dzieckiem na kolorowanki do wydruku. Chce Mikołaja, to szukamy razem Mikołaja. Klik, a tam kurwa video gdzie gościu pokazuje jak się przeprowadza wazektomię na rysunku FIUTA. Fiut w dupę reklamom Googla, fiut w dupę twórcom strony. Fiut w dupę wazektomia[.]net[.]pl Czy można to gdzieś zgłosić?

  PS. Strona wymaga żeby Adblock był wyłączony, bo inaczej nie wyświetli żadnej kolorowanki. Więc trzeba było wyłączyć ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  #zalesie #google #reklamakreatywna #gorzkiezale #afera #nsfw
  pokaż całość

 •  

  Takie pytanie do #niebieskiepaski, co myślicie o dziewczynach, ktore robia ten pierwszy krok? Przykład: piszą pierwsze na fejsbuku, albo coś w tym stylu

 •  

  Jezeli chodzisz na #silownia , chcesz podrywac #rozowepaski przestac byc #tfwnogf i #przegryw
  A NIE cwiczysz szyi - To tracisz czas!

  #mikrokoksy #kulturystyka

  źródło: yXokpaj.jpg

 •  

  Mirki czy to ze mną jest coś nie tak?

  Mam dość zamożną siostrę i jej męża którzy "narzucają" całej rodzinie kupowanie drogich prezentów. Ich dzieciaki mają wszystko przez co ja jako wujek muszę kupić coś za pare stów, żeby dziecko w ogóle na to spojrzało i zechciało się pobawić przez 30 sekund. Do tego dochodzą urodziny które są zaraz po świętach i mam je ja, mąż i jedno z dzieci. Już pal licho, że muszę przekładać własną imprezę ze znajomymi, żeby być na urodzinach dziecka i ojca które wyglądają lepiej niż niejedne wesele. Ale przez 2 tygodnie będę musiał wydać jakieś chore pieniądze na same prezenty co mnie boli tym bardziej, że miałem plany na wydatki w 2018, chciałem sobie odłożyć na nowy samochód, ale nie lepiej kupić zabawkę która po tygodniu się znudzi. Sam nie zarabiam jakoś specjalnie mało, ale wydawanie prawie połowy wypłaty mi się nie widzi. Oczywiście powiedziałem, że nic nie chcę i że mi nie pasuje to, że muszę tyle wydawać. I oczywiście każdy ma moje zdanie w dupie i hehe coś kupisz

  #zalesie #swieta
  pokaż całość

 •  

  Dzisiaj się dowiedziałem, że mój znajomy się powiesił. Zawsze był nad wyraz słaby psychicznie, nie radził sobie z życiem w społeczeństwie, taki trochę #przegryw pod kątem relacji społecznych, nadwrażliwy, płaczliwy, wiecznie usilnie zabiegający o kontakt z ludźmi, a nim mocniej to robił, tym silniejsze dostawał od nich kopy w dupę, aczkolwiek bardzo zdolny, dobrze zapowiadający się, przyszły informatyk, miłośnik instrumentów klawiszowych. 23 lata. Całe życie przed nim, tyle planów, tyle dążeń...

  A zabił się... bo go nagle zostawiła dziewczyna, z którą był zaręczony od 20 marca, Zostawił list pożegnalny, w którym napisał, że nie wyobraża sobie życia bez niej i była dla niego wszystkim. Matka i siostra w istnej rozpaczy, wszyscy znajomi nie mogą uwierzyć w to co się stało.

  I ja się pytam, w imię czego on to zrobił? W imię waginy? Ze strachu przed samotnością? Że żadna go już nie zechce? Że się będą śmiali, bo nie ma dziewczyny? Bo wszyscy ją mają, a on nie będzie miał? Przecież dzisiaj kobieta jest, jutro jej już może nie być. Warto było? Na tym świecie 3 miliardy kobiet. Mężczyźni to faktycznie słabsza psychicznie płeć.

  #rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki #logikaniebieskichpaskow #samobojstwo #przegryw #stulejacontent
  pokaż całość

 •  

  Z czym jecie twaróg? Bądź do jakiego dania mogę go wykorzystać?
  #mikrokoksy #gotowanie #gotujzwykopem #twarog

 •  

  Współczesne kobiety nie chcą juz gotować, nie chcą też mieć dzieci oraz nie są już dłużej ciepłymi schludnymi oraz kochającymi stworzeniami które uważają ze spędzanie czasu ze swoją rodziną to dobra rzecz. Kobiety w swoich staraniach zatraciły sie w swojej niezależności oraz sile do tego stopnia że uważają rodzinę za przeżytek minionej epoki. Jedyną rzeczą jaką współczesna kobieta może zaoferować mężczyźnie jest sex. Więc zamiast kochających i ciepłych stworzeń które dbają o swoich najbliższych zredukowały swoje role do obiektów seksualnych. Są też tak niezrównoważone emocjonalnie i intelektualnie że swoje wszystkie pieniądze wydają na kosmetyki, operacje plastyczne oraz tony ciuchów. W tych desperackich działaniach kobiety myślą że staną się jeszcze bardziej atrakcyjniejsze. Cóż kobiety obecnie nie maja innych atutów by zainteresować sobą mężczyznę, więc nie jest to dla nas mężczyzn zagadką skąd takie działanie. Taki jest właśnie owoc feminizmu.

  #rozowepaski #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow #mgtow #theredpill #redpill #zwiazki #feminizm
  pokaż całość

 •  

  Mój kuzyn ma 13 lat. Bardzo go wciągnęły gry Wiedźmina. Jednak jego komputer nie jest już tak dobry, żeby uciągnąć Wiedźmina 3. Grał chwilę u mnie i widać było, że gra go pochłonęła. Zastanawiałem się jak mu pomóc. Poczytałem trochę i znalazłem rozwiązanie. Strumieniowanie gier na steamie.
  Na szczęscie obaj mamy szybkie łącza. Więc kupiłem mu W3 na stemaie, poprzez Hamachi połączyłem się z moim kompem w domu, na którym włączyłem jego konto, przy wiedźminie 3 wybrałem opcję strumieniuj.... i po chwili młody grał na swoim kompie w wiedźmina 3. Z radości aż się popłakał :)

  Czuje dobrze człowiek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #chwalesie #steam #dobryuczynek
  pokaż całość

 •  

  Michał Białek kończył nocną wartę w serwerowni wykopu. Za oknem zadłużonej willi poznańskie koziołki ocierały się częściami, niniejszy regulamin określa zasady, na jakich użytkownicy Internetu mogą korzystać z Serwisu Wykop.pl.
  Treści zamieszczane w Serwisie Wykop.pl są dostępne dla wszystkich korzystających z Internetu, chyba że z opisu danej funkcjonalności wprost wynika inaczej, jednakże z pełnej funkcjonalności Serwisu Wykop.pl mogą korzystać tylko zalogowani Użytkownicy.
  Serwis Wykop.pl udostępniając swoje zasoby systemu teleinformatycznego umożliwia przechowywanie danych przez Użytkowników. Spółka nie jest inicjatorem przekazu danych ani nie wybiera odbiorcy przekazu danych, jak również nie wybiera ani nie modyfikuje informacji zawartych w przekazie.
  Dostęp do treści w Serwisie Wykop.pl oraz korzystanie z jego funkcjonalności opisanych w Regulaminie nie podlega żadnym opłatom. Warunkiem uzyskania dostępu do funkcjonalności Serwisu Wykop.pl jest skorzystanie z urządzenia komunikującego się z Internetem i wyposażonego w powszechnie używaną przeglądarkę internetową, a w przypadku Użytkowników – również posiadanie konta poczty elektronicznej działającego na dowolnym serwerze (inny niż tymczasowy lub anonimowy).
  Spółka może świadczyć inne usługi związane z Serwisem Wykop.pl, których rodzaje i warunki świadczenia (w tym ewentualna odpłatność) określane są w odrębnych regulaminach przedkładanych do akceptacji osobom chcącym skorzystać z tych usług.

  Konto – wydzielone dla danego Użytkownika w Serwisie Wykop.pl strony internetowe, gdzie zbierane i prezentowane są informacje o działaniach Użytkownika w Serwisie Wykop.pl. Jeden Użytkownik może posiadać tylko jedno Konto w serwisie Wykop, chyba, że Spółka wyrazi zgodę na kolejne.
  Regulamin – niniejszy regulamin.
  Serwis Wykop.pl – internetowy serwis prowadzony w domenie wykop.pl przez Spółkę, będący platformą komunikacyjną przeznaczoną do wymiany informacji, opinii i spostrzeżeń dotyczących treści dostępnych w sieci Internet.
  Spółka – spółka Wykop spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu przy ul. Zakręt 8, kod pocztowy 60-351 Poznań, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000280651, dla której dokumentacja przechowywana jest przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu w VIII Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego, posiadająca NIP 779-230-88-51 oraz numer REGON 300556633, z którą Użytkownik może kontaktować się pod adresem biuro@wykop.pl.
  Użytkownik – osoba zarejestrowana w Serwisie Wykop.pl.
  Wykopalisko – prowadzony w Serwisie Wykop.pl katalog przeznaczony dla nowych Znalezisk.
  Znalezisko – zamieszczany przez Użytkownika w Serwisie Wykop.pl link do wybranej przez niego strony internetowej wraz z odpowiednim utworzonym opisem.

  Zarejestrować się w Serwisie Wykop.pl mogą tylko osoby fizyczne, które ukończyły trzynaście lat. Użytkownikami nie mogą być przedsiębiorcy, chyba że Spółka wyrazi na to zgodę.
  W celu dokonania rejestracji należy podać w odpowiednim formularzu dostępnym w Serwisie Wykop.pl co najmniej: nazwę, pod jaką Użytkownik zamierza występować w Serwisie Wykop.pl (login), adres e-mail (inny niż tymczasowy lub anonimowy) oraz hasło, zaakceptować Regulamin. Po wypełnieniu danych w formularzu rejestracyjnym na podany w nim adres e-mail zostanie wysłana wiadomość wskazująca sposób potwierdzenia rejestracji oraz inne wymagane prawem informacje.
  Użytkownik uzyskuje dostęp do pełnej funkcjonalności Serwisu Wykop.pl po podaniu loginu i hasła (logowanie).
  Użytkownicy mają dodatkową możliwość logowania się w Serwisie Wykop.pl z wykorzystaniem ich danych dostępowych pochodzących z serwisów zewnętrznych, które każdorazowo są wskazane na stronach Serwisu Wykop.pl. Serwisy zewnętrzne mogą przewidywać dodatkowe warunki skorzystania z takiej opcji. Pierwsze takie logowanie (o ile nie następuje po rejestracji w Serwisie Wykop.pl w sposób opisany w powyższym punkcie 3.2.) połączone jest z akceptacją Regulaminu. Wykonanie tych czynności jest traktowane jako rejestracja w Serwisie Wykop.pl.
  Dokonanie aktywacji oznacza zakończenie rejestracji, z tą chwilą dochodzi do zawarcia pomiędzy Użytkownikiem a Spółką umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach określonych w Regulaminie i polegających na zapewnieniu Użytkownikowi możliwości korzystania z Serwisu Wykop.pl w sposób opisany w Regulaminie w odniesieniu do danego Konta.
  W wyniku rejestracji dla Użytkownika tworzone jest Konto. Informacje na Koncie Użytkownik może uzupełnić o własne dane, przy czym dane te może w każdej chwili usunąć.
  Użytkownik ma wgląd wyłącznie do informacji jawnych dotyczących kont pozostałych Użytkowników.
  W terminie 14 dni od zawarcia umowy, o której mowa w punkcie 3.5 powyżej, Użytkownik może od niej odstąpić bez podania przyczyn. Zasady odstąpienia od umowy, w tym wzór formularza o odstąpieniu od umowy, z którego Użytkownik może skorzystać, określone są w pouczeniu, stanowiącym załącznik nr 1 do Regulaminu. Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje Użytkownikowi, jeżeli wykonał on jakąkolwiek czynność w ramach Serwisu Wykop.pl, w szczególności: zamieścił, ocenił (oddał głos) lub skomentował Znalezisko.

  Użytkownicy mogą zamieszczać w Serwisie Wykop.pl wybrane przez siebie Znaleziska.
  Każde Znalezisko umieszczane jest w Wykopalisku i przedstawiane do oceny innym Użytkownikom.
  Użytkownicy mogą oceniać dane Znalezisko oddając na nie głos pozytywny ("wykop") albo negatywny ("zakop"). Użytkownik może oddać na dane Znalezisko tylko jeden głos. Zarówno głos pozytywny, jak i negatywny może być cofnięty. Lista osób głosujących umieszczana jest na liście przy danym Znalezisku.
  Jeżeli Znalezisko zdobędzie odpowiednią liczbę głosów, zostanie przeniesione do katalogu prowadzonego na stronie głównej Serwisu Wykop.pl (zostanie "wykopane"). Jeżeli nie nastąpi to w terminie 24 godzin od umieszczenia Znaleziska w Wykopalisku - Znalezisko nie może trafić na główną stronę Serwisu Wykop.pl. W szczególnych przypadkach Znalezisko może zostać pozbawione możliwości przeniesienia na stronę główną Serwisu Wykop.pl przed upływem 24 godzin od umieszczenia Znaleziska w Wykopalisku.
  Użytkownicy mogą w każdej chwili skomentować dowolne Znalezisko, jak również odpowiadać na zamieszczone już komentarze.
  Znaleziska mogą być oceniane również po zamieszczeniu ich w katalogu na stronie głównej Serwisu Wykop.pl.
  Użytkownikom może zostać udostępniona funkcja pozwalająca na komentowanie lub ocenianie innych treści zamieszczanych w Serwisie Wykop.pl oraz funkcja pozwalająca na wymianę informacji, opinii i spostrzeżeń dotyczących treści dostępnych w sieci Internet.

  Wszelkie działania podejmowane przez Użytkowników w ramach Serwisu Wykop.pl, a także cel tych działań, powinny być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa, zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami, w szczególności zakazane jest dostarczanie przez Użytkownika treści o charakterze bezprawnym.
  Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za swoje działania, w tym za treści, jakie zamieszcza w Serwisie Wykop.pl.
  Treści tworzone przez Użytkownika powinny być zredagowane w czytelny sposób, nie mogą mieć charakteru reklamowego i nie mogą naruszać obowiązujących przepisów prawa, zasad współżycia społecznego, dobrych obyczajów (w tym dobrych praktyk) oraz praw osób trzecich, w szczególności nie mogą zawierać:
  wypowiedzi wulgarnych lub obraźliwych, w tym dotyczących innych Użytkowników Wykop.pl
  wypowiedzi naruszających zasady dobrego wychowania i netykiety,
  treści propagujących przemoc, treści drastycznych, bądź nawołujących do szerzenia nienawiści, rasizmu, ksenofobii lub konfliktów między narodami,
  treści naruszających dobra osobiste (w szczególności wizerunku) lub prawa autorskie osób trzecich,
  treści o charakterze pornograficznym.
  Niedozwolone jest zamieszczanie w Serwisie Wykop.pl linków do stron internetowych, na których zawarte są treści, o których mowa w punkcie 5.3. powyżej.
  Użytkownik poprzez umieszczenie danych, wizerunku, komentarzy lub innych treści w Serwisie Wykop.pl wyraża zgodę na wykorzystywanie ich przez Spółkę na potrzeby prowadzenia Serwisu Wykop.pl oraz przez innych Użytkowników w zakresie ich osobistego użytku przez czas nieokreślony.
  Użytkownicy są zobowiązani do powstrzymania się od jakichkolwiek działań mających na celu manipulowanie treściami lub wynikami Znalezisk w Serwisie Wykop.pl, do nie spamowania Serwisu Wykop.pl oraz do powstrzymywania się od jakichkolwiek działań mogących utrudnić lub zakłócić funkcjonowanie Serwisu Wykop.pl i korzystanie z usług Serwisu Wykop.pl w sposób uciążliwy dla innych Użytkowników.
  Użytkownik może zamieszczać jedynie zdjęcia do których publikacji posiada stosowne prawa. Użytkownik wyraża zgodę na rozpowszechnianie i publiczne udostępnianie jego własnego wizerunku, oraz innych zamieszczonych przez siebie zdjęć w Serwisie Wykop.pl, na zasadzie wskazanej w zdaniu uprzednim. Jeżeli zdjęcie przedstawia inną osobę, Użytkownik powinien otrzymać zgodę takiej osoby na rozpowszechnianie i publiczne udostępnianie jej wizerunku.

  W ramach Serwisu Wykop.pl Spółka udostępnia Użytkownikom odpowiednie narzędzia i miejsce na stronach internetowych Serwisu Wykop.pl w celu umożliwienia im korzystania z jego funkcjonalności.
  Spółka nie ponosi odpowiedzialności za działania Użytkowników w ramach Serwisu Wykop.pl, ani za treść wszelkich danych zamieszczanych przez Użytkowników w Serwisie Wykop.pl.
  Spółka nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane, o ile nie wie o bezprawnym charakterze tych danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych. W przypadku uniemożliwienia dostępu do danych z uwagi na uzyskaną wiarygodną wiadomość o ich bezprawnym charakterze Spółka zawiadomi Użytkownika w ramach jego Konta.
  W uzasadnionych przypadkach Spółka może usunąć Znalezisko wraz ze wszystkimi komentarzami, jeżeli umieszczenie Znaleziska w Serwisie Wykop.pl narusza postanowienia Regulaminu. Spółka nie ma jednak obowiązku weryfikacji Znalezisk lub komentarzy.
  W uzasadnionych przypadkach Spółka może usunąć lub w odpowiedni sposób zredagować treści umieszczane przez Użytkowników, jeżeli ich zamieszczenie w Serwisie Wykop.pl narusza postanowienia Regulaminu. Spółka nie ma jednak obowiązku weryfikacji jakichkolwiek danych zamieszczanych przez Użytkowników w Serwisie Wykop.pl.
  W uzasadnionych przypadkach i zakresie Spółka może uniemożliwić Użytkownikowi zalogowanie się i korzystanie z funkcjonalności Serwisu Wykop.pl (czasowa blokada Konta), jeżeli Użytkownik narusza postanowienia Regulaminu. O powyższym Użytkownik jest informowany w drodze komunikatu w ramach jego Konta.
  Spółka dokłada należytych starań w celu zapewnienia prawidłowego i nieprzerwanego funkcjonowania Serwisu Wykop.pl, jednakże zastrzega możliwość czasowego wstrzymania, w niezbędnym zakresie i w uzasadnionych przypadkach, pracy Serwisu Wykop.pl ze względów technicznych lub przyczyn niezależnych od Spółki. Spółka stara się ograniczyć negatywne skutki zaistniałych okoliczności.

  Administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz.U. z 2002 roku, nr 101, poz. 926 z późn. zm.), w odniesieniu do danych Użytkowników, jest Spółka. Dane osobowe Użytkownika mogą być przekazane Spółce przez Użytkownika lub przez podmioty prowadzące serwisy zewnętrzne, w tym Facebook, w związku z logowaniem się Użytkownika w Serwisie Wykop.pl.
  Dane osobowe Użytkowników są przetwarzane przez Spółkę zgodnie z prawem, w tym zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych i ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 roku, nr 144, poz. 1204 z późn. zm.), w celu świadczenia przez Spółkę usług w ramach Serwisu Wykop.pl oraz w celach marketingowych związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa Spółki (w tym Serwisu Wykop.pl), a także związanych ze świadczeniem usług przez Spółkę. Podanie danych osobowych przez Użytkownika jest dobrowolne.
  Spółka zapewnia Użytkownikom realizację uprawnień wynikających z ustawy o ochronie danych osobowych, w tym prawa dostępu do treści własnych danych osobowych i ich poprawiania oraz prawa do kontroli przetwarzania własnych danych osobowych na zasadach opisanych w przedmiotowej ustawie. W ramach realizacji prawa do kontroli przetwarzania własnych danych osobowych, Użytkownik ma w szczególności prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych osobowych ze względu na swoją szczególną sytuację, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych, gdy Spółka przetwarza je gdy jest to niezbędne dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Spółkę lub gdy Spółka zamierza je przetwarzać w celach marketingowych, lub wobec przekazywania przez Spółkę danych osobowych innemu niż Spółka administratorowi danych.
  Dane osobowe Użytkownika mogą być przekazywane podmiotom uprawnionym do ich otrzymania na mocy obowiązujących przepisów prawa, w tym właściwym organom wymiaru sprawiedliwości. Dane osobowe Użytkownika mogą być także przekazywane – w koniecznym zakresie – podmiotom trzecim (w tym podmiotom wykonującym na zlecenie Spółki czynności dotyczące usług świadczonych w ramach Serwisu Wykop.pl), jak też mogą być udostępniane za zgodą Użytkownika innym Użytkownikom.
  Dane osobowe Użytkowników są chronione przez Spółkę przed ich udostępnieniem osobom nieupoważnionym, a także innymi przypadkami ich ujawnienia albo utraty oraz przed zniszczeniem lub nieuprawnioną modyfikacją wskazanych danych poprzez stosowanie odpowiednich zabezpieczeń organizacyjnych, a także zabezpieczeń o charakterze technicznym i programistycznym, w szczególności systemów szyfrowania danych.

  #pasta #bedziebanczyniebedzie
  pokaż całość

 •  

  Czy przeszliście zabieg wazektomi?

  • 2 głosy (4.55%)
   Tak
  • 18 głosów (40.91%)
   Nie i nie zamierzam
  • 24 głosy (54.55%)
   Nie ale zamierzam
 •  

  Jestem przerażona. Rozstałam się z chłopakiem i dzisiaj zaczęłam się pakować. Mieszkaliśmy razem ponad 6 lat. Wyląduję teraz w wynajmowanym pokoju, bo nie stać mnie na kawalerkę. Zaczynam więc moją przygodę od nowa, jak za czasów studenckich - obcy ludzie i obce miejsce. Najbardziej żal mi jest uwitego gniazdka, w którym czułam się dobrze i wszystko było na swoim miejscu. Jestem za stara, by zaczynać na nowo. Boję się i jestem zmęczona. #gownowpis #rozstanie #zwiazki #wyprowadzka pokaż całość

 •  

  Japierdole
  Co #jedzenie z #mcdonalds może zrobić z ładnym różowym paskiem

  Do rzeczy

  Jakieś 4 miesiące temu do miejscowego MC dołączyła jedna osoba

  Akurat wtedy Seba mnie na ,,szejka" wyciągnął

  I zobaczyłem nową kelnerkę
  Szczupła, duże cycki i dupa

  Cały czas się na nią gapiłem...
  Ale huj, jestem zbyt nieśmiały
  A jako że właściwie ja ani Seba nie jadamy w MC nie było mnie tam długo
  Aż do dziś
  Chciałem spróbować tego nowego hamburga czy cuś
  I zobaczyłem ją

  #ulanekurwy #bekazgrubasow i #bekazpodludzi się kłania

  Gruba, spocona jak świnia
  Najwyraźniej mnie rozpoznała bo się speszyła xD
  Wyszedłem bo mam jeszcze trochę godności
  #logikarozowychpaskow #truestory #ziemniakstory ====>tag z moimi historiami
  #coolstory
  pokaż całość

 •  

  „All the other kids with the pumped up kicks
  You'd better run, better run, out run my gun
  All the other kids with the pumped up kicks
  You'd better run, better run, faster than my bullet”

  Utwór grupy Foster The People stał się podstawą dla tego wpisu ponieważ był on inspirowany masakrą w Columbine High School w 1999 roku, która z kolei stała się inspiracją dla organizacji kolejnych masakr w szkołach i na uczelniach w USA, aby pobić dotychczasowy rekord zabitych i ranionych osób.

  Sprawcami masakry, która się wydarzyła 20go kwietnia 1999 roku, byli 18sto letni Eric Harris i 17sto letni Dylan Klebold. Obaj uczęszczali do owego liceum. Zabili 11 uczniów i jednego nauczyciela. Dodatkowo ranili 21 osób. Obaj popełnili samobójstwo. Eric strzelił sobie w usta, a Dylan w skroń.

  Sprawcy do masakry przygotowywali się prawie przez rok. Gromadzili materiały do produkcji materiałów wybuchowych oraz broń.

  O całym przebiegu masakry można poczytać w różnych opracowaniach, ale co najciekawsze, to brak powodów którymi kierowali się sprawcy ponieważ przez cały czas trwania zamachu na życie innych uczniów i nauczycieli, nie podali żadnych żądań, a samobójstwo znacznie utrudniło władzom wysnucie ostatecznych wniosków.

  Rok po masakrze, Secret Service podał, że w 2/3 z 37 z dotychczasowych szkolnych strzelanin, powodem było znęcanie się uczniów nad przyszłymi sprawcami, a więc w grę wchodziła zemsta na oprawcach. Nie tłumaczy to natomiast, zabijania niewinnych osób postronnych.

  Z tą teorią, w przypadku masakry z roku 1999, nie zgadza się David Cullen. Autor książki z 2009 roku: „Columbine”. Stwierdził on, że Eric i Dylan nie był ofiarami, a raczej prowokatorami. W piątą rocznicę strzelaniny, badacze zajścia oraz psychiatrzy, opublikowali nowy artykuł, w którym wnioskują, że Harris był klinicznym przykładem psychopaty, natomiast Klebold cierpiał na ostrą depresję. To Harris był prowodyrem i mózgiem całej operacji, przeświadczony o swoim mesjańskim kompleksie wyższości. Klebold natomiast, wiele razy w swych pamiętnikach pisał o samobójstwie, które głównie wiązało się z niepowodzeniami w kontaktach z kobietami. Klebold uczestniczył w masakrze ponieważ widział szansę na szybkie zakończenie swojego życia, co ostatecznie, stało się prawdą. Na kasecie nagranej przed wydarzeniem, Klebold powiedział na koniec:

  „Wiem, że będę w lepszym miejscu. I tak nie lubiłem życia.”

  Po oględzinach ciał zabójców, okazało się, że Harris miał we krwi antydepresant: Fluvoxaminę, natomiast u Klebolda, nie wykryto żadnych substancji.

  Innymi czynnikami, które brano pod uwagę, były:

  1. Subkultura gotów, ale tą teorię szybko obalono.

  2. Obwiniano również muzykę, której słuchali przyszli sprawcy, głównie zespół i postać Marylina Mansona, chociaż ostatecznie okazało się, że obaj nie byli jego fanami. Zaraz po wydarzeniu, Manson odwołał pozostałe koncerty w trasie Rock is Dead, aby uszanować pamięć ofiar. Sam zainteresowany stwierdził:

  „Media znalazły sobie kozła ofiarnego w postaci przemysłu muzycznego i tak zwanej subkultury gotyckiej i spekulują, bez żadnych podstaw, że powinno się winić artystów takich, jak ja. Ta tragedia jest wynikiem ignorancji, nienawiści i dostępu do broni. Mam nadzieję, że media odpowiedzialne za wskazywanie palcem nie będą kreować więcej dyskryminacji w stosunku do dzieciaków, które wyglądają inaczej.”

  W 2002 roku w dokumencie Miechaela Moore'a: „ Bowling for Columbine”, Manson został zapytany, co powiedziałby uczniom w Columbine. Marylin odparł:

  „Nic bym nie powiedział. Słuchałbym tego, co oni mają do powiedzenia ponieważ jest to rzecz, której nikt nie zrobił”.

  3. Gry video: Harris i Klebold byli fanami takich gier, jak Doom, Wolfenstein 3D i Duke Nukem. Harris często tworzył poziomy do Dooma, które udostęoniał dla innych. Są one do tej pory dostępne pod nazwą: Harris levels. Chodziła plotka, że layout w tych poziomach, przypominał rozkład szkoły, ale okazało się to nieprawdą. Zrobił też mod, nazwany Tier (poziom, kondygnacja) i powiedział, że było to jego życiowe osiągnięcie. Mod został podgrany do jednego z komputerów w Columbine, ale ostatecznie, gdzieś się zagubił. Jeden z badaczy jest prawie pewien, że mod był dokładną makietą Columbine. Rodzice niektórych ofiar wnieśli pozwy przeciwko producentom gier, jednak nie zostały one uznane.

  4. „Urodzeni mordercy”: obaj Harris i Klebold byli fanami filmu i używali w swoich filmach i pamiętnikach skrótu, jako kodu: NBK (Natural Born Killers).

  Nick Turse, pisarz, dziennikarz i historyk, potraktował zabójców jako współczesnych rewolucjonistów:

  „Któżby nie przyznał, że terroryzowanie amerykańskiej machiny w miejscu, w którym wywiera największy wpływ, nie jest prawdziwie rewolucyjnym zadaniem? Bycie nieświadomym swoich celów, nawet brak ich zrozumienia, nie neguje ich istnienia. Akceptujcie lub odrzućcie ich metody, szkalujcie ich jako niegodziwców, ale nie ważcie się lekceważyć tych współczesnych radykałów, którzy są wcieleniem niezadowolonych powstańców, prowadzących wciąż trwajacą amerykańską rewolucję.”

  W odpowiedzi, historyk David Farber, stwierdził:

  „Ta teoria ma sens tylko w kulturze akademickiej, w której transgresja jest z definicji polityczna i w której każdy gniew przeciwko społeczeństwu może być uznany za radykalny”.

  #historiajednejfotografii #ciekawostki #psychologia #psychiatria
  pokaż całość

 •  

  Całkiem niedawno, bo trzy tygodnie temu, urodziłam trzecie dziecko. I nie mogę się nim nacieszyć. Wiem już doskonale, jak błyskawicznie dzieci rosną i jak szybko przemija ten okres niemowlęcy, który jest taki niesamowity. I patrzę na tego szkraba i trochę mi smutno, że jeszcze troszkę, a skończy się ten czas, który teraz mamy.

  Nawet jak budzi mnie po raz kolejny w środku nocy, nawet jak jestem zła z tego powodu, to wystarczy, że przytulę się do tego miękkiego policzka i po prostu nie mogę się od niego "odkleić". Chcę chłonąć te momenty. Bo dzieci naprawdę rosną w mgnieniu oka i wiele rzeczy szybko się zmienia.

  Dopiero teraz to zauważyłam ;)

  #dzieci #przemyslenia #rodzina #oswiadczenie
  pokaż całość

 •  

  Rada dla
  #przegryw

  Jezeli wam nie wychodzi w kontaktach miedzyludzkich to stancie sie samotnymi wojownikami, mistrzami w swojej sztuce czymkolwiek to nie jest, poza waleniem konia.

  Lubisz biegac? Trenuj.
  Informatyka? Ucz sie.
  Grasz na czyms? Cwicz.

  Kazda wolna chwile poswiecajcie na trening. wyjdziecie na tym duzo lepiej niz oni wszyscy.

  Dla opornych: wspomagajcie sie amfetamina, ale nie za czesto. max raz w tygodniu.

  Dziewczyna to nie jest cel zycia.

  Z fartem zagubieni bracia.

  Wyjdziecie z tego, choc teraz mozecie myslec co innego.

  #tfwnogf #stulejacontent
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Istron

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.