#fotografia #informatyka #programowanie #elektronika #audioboners Witam.

 •  

  Zastanawiałem się, jak rząd chce wywołać 4 falę w sierpniu, skoro nie będzie jeszcze sezonu grypowego.
  Po czym jadąc samochodem, słyszę w radiu że "nowa odmiana koronawirusa ma objawy podobne do kataru". No i wszystko jasne :)

  #koronawirus #heheszki #polska

 •  

  Mam to co lubicie najbardziej, czyli pytanie nt przepisów o prawie o ruchu drogowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Może dostanę po głowie i dowiem się, że parkuję jak dzban, może przyznacie mi rację.

  tldr; Wczoraj pojechałem po dziewczynę i zaparkowałem niedaleko jej osiedla(auto zaznaczone jako zielony prostokąt, pozostałe zaparkowane samochody jako niebieskie) jak mi się wydawało w strefie, w której nie obowiązuje zakaz parkowania.

  Wyjechałem od strony zaznaczonej jako A, przejechałem koło B(typowy wybrukowany wjazd na osiedle) jadąc dalej i skręciłem przy E w lewo. Za skrzyżowaniem zaparkowałem.

  Po 10 minutach wracam, straż miejska wrzuca mi mandat. Pytam na jakiej podstawie - tu nie można parkować.
  Idę do skrzyżowania C - jest znak zakaz parkowania, ale ok 100m po znaku jest skrzyżowanie D, które zakaz odwołuje. Tak samo w przypadku skrzyżowania E z drugiej strony. Dla mnie sprawa była jasna, w przypadku skrzyżowań D i E z drogą na którą stoję stoi taki sam asfalt, szerokość jezdni jest taka sama, stoją na nich znaki znaki drogowe, przejścia dla pieszych więc jest skrzyżowaniem i te zakazy odwołują.

  Natomiast argument straży miejskiej był taki, że droga D (i najpewniej E) to droga wewnętrzna, więc to nie jest skrzyżowanie i nie odwołuje znaku zakazu parkowania.

  No i tu jasny chuj mnie strzeli. Skąd ja mam wiedzieć, że droga D czy E, która wygląda jak droga publiczna, jak zwyczajne skrzyżowanie, ma dokładnie te same parametry co droga po której ja jechałem i zaparkowałem wśród aut jest drogą wewnętrzną? Nie była oznakowana jako taka droga, nie była wjazdem do strefy, stały na niej znaki zakazu parkowania, przejście dla pieszych w dalszej części. Słyszałem, że kierowcy kolejnych aut mieli dokładnie takie same argumenty i każdy był pewny, że skrzyżowanie D odwołuje zakaz parkowania od strony C.

  Mandatu nie przyjąłem chociaż czuję że jestem z góry skazany na porażkę, bo sprawdziłem na mapie miasta, że D i E nie są oznakowane jako drogi publiczne, pomimo tego co napisałem powyżej. Ale myślę, że to jest robienie z człowieka debila i robienie prawnego scamu. Bo teraz nie wiesz, czy konkretny znak obowiązuje czy nie, bo musisz wbijać na mapy miasta żeby dowiedzieć się, czy dane skrzyżowanie jest skrzyżowaniem i odwołuje konkretne znaki, czy nie, bo nie jesteś tego w stanie w żaden organoleptyczny sposób sprawdzić. Nie ma nawet oznakowanie DROGA WEWNĘTRZNA mimo, że taki znak w polskim prawie jest.

  Jest jakiś sposób na wybronienie tego? Bo nawet nie chodzi mi o kasę, a o godność. Tyle lat staram się jeździć tak żeby jak najmniej przeszkadzać innym uczestnikom ruchu, jak parkuję to dosłownie na centymetry od słupów i krawężników żeby zostawić jak najwięcej miejsca do parkowania czy przejazdu innym. A tu naplute prosto w ryj.

  pokaż spoiler #drogi #polskiedrogi #prawo #prawojazdy #samochody
  pokaż całość

  źródło: droga.png

 •  

  A tu stary trailer do BF3, już nie ma normalnych gier wojennych tylko wszystko musi być mega przerysowane i dopasowane do ludzi grających w fortnajty i inne szajsy. No cóż trzeba będzie dalej pykać w cs:go
  #battlefield #csgo

  źródło: consent.youtube.com

  •  

   @RimenX: w bf3 pokazali singla i to, jak chcieliby żeby wyglądał multi. W bf2042 pokazali prawdziwe multi i to, w jaki sposób gracze grają tam od zarania dziejów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Takie są realia, każdy biega w swoją stronę, nikt się nie słucha tylko strzela tam gdzie coś się rusza, mapy zaspamowane granatami, ogólnopojęty rozpierdol nie ważne czy to multi bf2, bf3, bf4, bf1, bf5. Ja szanuję dice, że zamiast polewać w tym zwiastunie lukrem jak to nie będzie taktycznie, squadowo, kooperacyjnie pokazali co się będzie działo jak wpuszczą na serwery 100+ nieogarniętych osób. Nie pokazywali żołnierzy, pokazali niedzielnych graczy, nie wojnę a multiplayer. A (zajebista)scena z samolotem czy uciekaniem cinquecento tylko to podkreśliła i pokazała, że to celowe.

   Tego chcą ludzie, rozzzpierdolu. Gdyby chcieli poważnej gierki wojennej graliby w squada, insurgency czy armę. Takich gier jest więcej niż symulatorów. A jednak nie grają.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (43)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika JBFC

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.