Tu jestem. Kahzad.

 •  

  Dobra Mireczki, który portal pierwszy napisze dzisiaj o poważnej awarii REAKTORA NA UKRAINIE? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  Dzisiaj o godzinie 6:33 czasu lokalnego drugi blok Chmielnickiej elektrowni jądrowej został odłączony od sieci z powodu awarii transformatora. O godzinie 9:00 moc cieplna reaktora równa była 19% mocy cieplnej znamionowej. Poprzedniej doby reaktor wyprodukował 24,32 GWh energii elektrycznej. ( @panpele (✌ ゚ ∀ ゚)☞)
  Na pierwszym bloku trwa planowany remont. Sytuacja radiacyjna wokół elektrowni nie uległa zmianie.

  #ejdlakazdego <- mój tag, nie chcesz czytać jądrowych niusów - czarnolistuj
  #energetyka #energetykajadrowa
  Państwa których tyczy się wpis:
  #ukraina
  pokaż całość

 •  

  Makaron z Merkelową chcą wypchnąć USA z kontynentu europejskiego tym samym burząc amerykańską koncepcję geopolityczną zwaną "Pax Americana", która zakładała stałą obecność i dominację USA w sferze militarnej i ekonomicznej w europie w zamian za utrzymanie pokoju na kontynencie. Niemcy z Francją dążą do zburzenia tego ładu poprzez m.in. utworzenie armii europejskiej (dzięki temu Niemcy będą mogły również położyć łapy na francuskim arsenale jądrowym) co oczywiście nie podoba się Stanom Zjednoczonym. Tak więc jacyś macherzy od geopolityki w Waszyngtonie postanowili (przy pomocy CIA) wysadzić Makarona z siodła organizując mu w Paryżu taki mini majdan i zastąpić go kimś bardziej proamerykańskim np. Maryną Le Pen. ;) Czy to jest prawdziwy powód zamieszek we Francji? Czy taki scenariusz jest prawdopodobny?

  #francja #geopolityka #pytaniedoeksperta
  pokaż całość

 •  

  #uk #o2 #4g
  Wszystkim w O2 wyłączają i włączają usługę na zmianę?
  Zaczęło się z 2 godziny temu jak zdechł Internet mobilny a teraz telefon plumka mi co 40 sekund informując że coś się odpierdala...
  Wygooglowałem że to tylko w okolicach dużych miast, jak u was?

 •  

  Wiem, że zdjęcie nie jest najlepsze, bo nie noszę do pracy jakiegoś super aparat, ale budynek NOSPR w Katowicach dorobił się nowej ozdoby: snajperów.

  Pozdrawiam panowie, życzę dobrej pogody, widać was pewnie z kilku innych budynków w Katowicach, nie tylko z .KTW I

  #nospr #katowice #cop24 #terroryzm

  pokaż spoiler W komentarzu z większym zoomem, ale tam to pikseloza totalna ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  pokaż całość

 •  

  Elo miraski z #barnsley jak komus sie znudzilo w asosie to przed swietami ma byc otwarty nowy McD kolo morrisona . Tera szukaja ludzi . Pracowalibyscie w znakomitym towarzystwie (m.in JA) (。◕‿‿◕。)
  Szczegolnie polecam tym z castle i wall st bo to rzut beretem . Pzdr

  źródło: i.warosu.org

  •  

   @CzerstwaBulka kiedy ostatni raz byles w ASOSie? :)
   I nie powiesz mi, ze w McD wszystko zawsze dziala, a praca w oparach frytury to czysta przyjemnosc? :D
   Nie wspominajac o koniecznosci pracy z klientami, roznego rodzaju i jakosci...

  •  

   @CzerstwaBulka po prostu praca w ASOSie wyglada inaczej niz ponad rok temu, kilka rzeczy sie zmienilo na lepsze. Na pewno stawki. Jakosc tej pracy zalezy tez gdzie i z kim pracujesz. I na ile dajesz sie przyjmujesz pustymi slowami.
   McD ma swoje plusy i ASOS ma swoje plusy.
   Dobrze ze wrzucasz info o opcji pracy. Dzieki :)

   Tylko czy 3 McD w Barnsley ma sens? :D

  • więcej komentarzy (11)

 •  

  1. Nowa publikacja Komisji Europejskiej dotycząca strategii osiągnięcia zerowej emisyjności w 2050 wciąż zakłada udział energetyki jądrowej w miksie energetycznym. W 2050 roku moc zainstalowana w Europejskiej energetyce jądrowej ma się zawierać w przedziale 99 GW - 121 GW.

  In a recent study Brussels-based industry group Foratom said the EU needs a 25% nuclear share in electricity generation to ensure citizens and industry have access to low-carbon electricity and to reduce the economic burden of the transition to a low-carbon economy on consumers.

  2. Hej @losbomberos88 , Kolejne opóźnienia z oddaniem do użytku trzeciego bloku (EPR) w elektrowni jądrowej Olkiluoto. Obecne plany zakładają oddanie bloku do użytku na początku stycznia 2020 roku. (To może jednak jechać tam do roboty? xD)

  The Areva-Siemens consortium began construction of Olkiluoto 3 - the first-of-a-kind EPR - in 2005 under a turnkey contract signed with TVO in late 2003. Completion of the reactor was originally scheduled for 2009, but the project has suffered various delays and setbacks.

  3. Na czwartym bloku (WWER-440) Nowoworonieżskiej elektrowni jądrowej rozpoczęto modernizację ECCSów, czyli systemu awaryjnego chłodzenia rdzenia reaktora (rus. САОЗ), po tej modernizacji i po planowanych kolejnych 40 w całym bloku zostanie on ponownie oddany do użytku z wydłużonym czasem eksploatacij na kolejne 15 lat. Na zdjęciu zmodernizowana część sterowni czwartego bloku. Фото: Евгения Россинская

  Испытания подтвердили проектные характеристики этой современной системы, обеспечивающей безопасность. Пассивная система не требует никакого сигнала управляющих систем, никакого источника энергии. Оборудование выполнит свою функцию ровно в тот момент, когда он для него настанет. Исключительно за счёт законов физики, которые действуют всегда и которые нельзя проигнорировать - powiedział zastępca głownego inżyniera ds. eksploatacji bloku 3 i 4, Andriej Meremianin

  pokaż spoiler wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać (✌ ゚ ∀ ゚)☞


  4. Centrus Energy Corp i X-energy mają rozpocząć wstępny projekt instalacji do wytwarzania zaawansowanych paliw dla energetyki jądrowej bazuąc na paliwie TRISO firmy X-energy.

  "We see great promise in this market and believe the advanced TRISO fuel to be produced in this facility will offer an attractive and competitive solution to power advanced reactors around the world," Centrus President and CEO Daniel Poneman said.
  Strona reaktora Xe - 100.

  5. Prezydent Francji oświadczył, że Francja będzie zmniejszać udział energetyki jądrowej w swojej sieci elektroenergetycznej wolniej niż planowano, ale decyzja o budownie nowych reaktorów nie zostanie podjęta wcześniej niż w połowie 2021 roku.

  “I was not elected on a promise to exit nuclear power but to reduce the share of nuclear in our energy mix to 50%,” Mr Macron said in an hour-long televised speech.

  6. Rosenergoatom oświadczył, iż na czwartym bloku Kurskiej elektrowni jądrowej (RBMK-1000) rozpocznie się produkcja kobaltu - 60. Produkcja Co - 60 ma miejsce również w Smoleńskiej i Leningradzkiej elektrowni jądrowej.

  #ejdlakazdego <- mój tag, nie chcesz czytać jądrowych niusów - czarnolistuj
  #energetyka #energetykajadrowa
  #gruparatowaniapoziomu #europa
  Państwa, których tyczy się wpis:
  #francja #rosja #usa #finlandia
  pokaż całość

  źródło: c8d87e.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Ja-qb

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (7)