•  

  TLDR:kataster gówno da, łatwo go będzie obejść, naganiający na kataster to pozyteczni idioci pisu.
  Sporo było wrzutek na wykopie jakimi to podludźmi zdaniem niektórych są fliperzy, rentierzy, oskarki które dostały coś od rodziców - ogólnie ludzie, którzy coś mają. To jak nazwać wykopowe (i nie tylko) robactwo, żywiące się resentymentem, któremu przede wszystkim zależy na tym, żeby innym było gorzej i "fliperom dupy penkły?" Hit ostatnich miesięcy to kataster - podatek, który w razie wprowadzenia zostałby od razu przerzucony na najemców (przynajmniej częsciowo) - nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości. Wszystkim najemcom w Polsce wzrosną czynsze, ale zostanie nosaczowa satysfakcja, że "przynajmniej landlordów też piecze dupa". Mimo, że najemców będzie piekła o wiele bardziej.

  Nikt nie tlumaczy na poważnie, dlaczego wynajmujący nie mogliby przerzucić tego podatku na najemców. Jak na razie w każdej branży jest tak, że wzrost kosztów powoduje wzrost cen. Rosną ceny betonu, piachu, styropianu? - rosną ceny mieszkań. Rośnie akcyza? - rosną ceny alkoholu. Wchodzi podatek cukrowy? - rosną ceny słodkich napojów itd. Ale przy obciążeniu najmu wyższym podatkiem oczywiście czynsze najmu nie wzrosną - bo to jedno dobro jest całkowicie wyjęte z ogólnych prawideł, no nie? :)

  Nie oszukujmy się - celem katastru nie są tak naprawdę tanie mieszkania (tego się nie da osiągnąć podatkiem) tylko dojebanie tym, którzy mają lepiej, bo mają już tych mieszkań kilka. Wszystkie teoretyczne spekulacje, że obłożeni katastrem będą zmuszeni wyprzedawać taniej posiadane lokale, sa kompletnie z dupy. Nawet gdyby wynajmującemu rentowność spadła, to wystarczy, że będzie wyższa od innych opcji inwestycyjnych. Landlord nadal będzie wolał 3% z wynajmu, niż 1% na lokacie. Musiałoby wzrosnąć oprocentowanie oszczędności, a to wiąże się z wyższymi stopami i końcem rozdawnictwa. Który rząd się na to zdecyduje? Ten? xD

  Ale stopa zwrotu to nie wszystko. Poza różnicą w zakresie ROI jest też kwestia ryzyka i zaufania do systemu. Dopóki NBP będzie drukować swoje cebuliony na taką skalę, a rząd rozdawać na prawo i lewo - Polacy nie czują się bezpieczni z posiadaną złotówką. Dlatego zaakceptują nawet niższą stopę zwrotu, byle tylko mieć coś uchwytnego fizycznie - mieszkanie, dom, ziemię... Niemiec, Francuz, Włoch - nie boi się trzymać oszczędności w walucie własnego kraju, Polak się boi - bo ma się czego bać. Od II wojny światowej został wydymany tyle razy na własnej walucie, że go kukle bolą przy każdym kroku. I to się nie zmieni.

  Dlatego kataster nie spowoduję masowej wyprzedaży mieszkań i zwiększenia ich dostępności na rynku. Efektem tego podatku będzie tylko redystrybucja, czyli kradzież od wynajmujących i najemców. Jedyny kto na tym skorzysta będzie rząd.

  Chcecie tanie i bardziej dostępne mieszkania? Tanie pewnie nigdy nie będą, bo patrząc na całą Europę - nigdzie nie są jakoś nadzwyczajnie tanie. Mogą być najwyżej TAŃSZE. Ale drogą do osiągnięcia tego na pewno nie są podatki, czyli podpierdalanie kasy do budżetu w zasięg lepkich łap polityków. Raczej budownictwo społeczne (o ile oczywiście akceptujecie, że cały kraj składa się na mieszkania dla niektórych ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i pozwolenie, żeby rynek zrobił swoje. Jeszcze trochę mu to zajmie, bo niedobór po 1989r był dramatyczny, ale ale z czasem nasyci się podstawowy popyt, więcej ludzi będzie kupować mieszkania, żeby sobie poprawić warunki, a nie po prostu gdzieś mieszkać. Deweloperzy pewnie też zaczną budować lepiej, bo wzrosną wymagania konsumentów.

  Dlatego na wykopków, którzy coś robią, pracują, zarabiają, a jednocześnie podoba im się idea katastru patrzę jak na karpie czekające na boże narodzenie. Niczego na tym nie zyskacie, zyska rząd, który trochę wyrucha najemców, może trochę landlordów, a potem za tą kasę wybuduje wam parę nowych łuków triumfalnych. Jeszcze się nie nauczyliście, jak to działa?
  Jak tam fundusz rezerwy demograficznej? Jak tam wasza kasa w OFE? xD To się zawsze kończy tak samo...

  Kolejna sprawa to dziecinnie łatwe obejście takiego podatku. Miałby być np. od trzeciej nieruchomości, tak? Przepisywanie na dzieci, wnuki, żonę po wprowadzeniu rozdzielności majątkowej, przenoszenie w zamian za pożyczki - pomysłów może być tysiące. Nie widziałem ŻADNEGO poważnego argumentu ze strony zwolenników tego podatku - jak uniemożliwić obchodzenie go. Cały polski system podatkowy jest pełen dziur - ale ten jeden podatek będzie absolutnie nie do ominięcia i wprowadzi powszechną szczęśliwość - seems legit :)

  Sorry za długi wysryw, ale inaczej się nie da, z fartem mordeczki i nie słuchajcie populistów :)

  #nieruchomosci #bekazlewactwa #bekazpisu #libertarianizm #konfederacja #neuropa #mieszkaniedeweloperskie
  pokaż całość

  źródło: Zbysiu.jpg

  •  

   @kuna999: Radzę uważać, bo 10 promili to już 1%, a to wywłaszczenie po 100 latach, to tak jakby w ciągu 100 lat wszystkie nieruchomości w Polsce stały się własnością państwa, więc mądrzejsze o tym podatku nie wspomnieć. Może lepiej rozpisuj się o wprowadzeniu kwoty wolnej, albo o obniżce VAT czy coś w tym rodzaju ok?

   +: e_m_p
  •  

   Tak, nierówność społeczna jest naturalną cechą systemów kapitalistycznych. Bardzo zresztą pożądaną, bo mobilizującą

   @kiedysniebylembordo: Ostrożnie, bo zbyt duża nierówność powoduje zbyt dużą mobilizację i lawinowy wzrost przestępczości i niepokojów społecznych. Młodzi mężczyźni jeżeli nie widzą szansy na wyjście z biedy i jeżeli muszą konkurować o te same kobiety z bogaczami stają się bardzo agresywni i są gotowi do bardzo dużego ryzyka by osiągnąć sukces. Czyli kwitną gangi, mafie napady, rabunki itp. co widać doskonale chociażby na zachodzie, który wchłonął falę biednych i nie wykształconych imigrantów.

   Więc nie zgodzę się, że jest to cecha systemów kapitalistycznych, bo to winyka z wielu różnych czynników, jak demografia, struktura gospodarki, edukacja, prawo. Kapitalizm w dłuższym okresie raczej wyrównuje nierówności niż je pogłębia, ale podkreślam w dłuższym, liczonym w dekadach, a przez ten czas utrzymanie systemu kapitalistycznego może być trudne lub niemożliwe.

   I nie zgadzam się też, że nierówność jest pożądana. W naturalnym środowisku ta cecha po prostu zawsze występuje i ma rozkład normalny, z definicji, ale krzywa rozkładu może być bardziej lub mniej płaska i lepiej jest jak jest mniej płaska.

   To ważne, bo jeśli chcemy "od jutra" wprowadzić całkowicie wolny rynek, to chwilowy wzrost nierówności społecznych może być tak duży, że ludzie rozniosą państwo na strzępy, spalą sejm i wszystkich wolnorynkowców powieszą na latarniach. Próbkę tego mieliśmy już z Balcerowiczem, mimo że jednak pchnął nas on na ścieżkę jakiegoś tam rozwoju, to dziś większość, która pamięta tamte czasy głosuje na socjalistów. Przepraszam za zejście z tematu.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (22)

  •  

   Tak urwa, chędożony dyktator nie wiedział by o masowym mordzie grupy etnicznej którą prześladowano od początku jego rządów.

   @RandomowyMetal: A skąd miał wiedzieć? Przecież wiedzę czerpał tylko od swoich podwładnych, a ci mogli się bać mu to powiedzieć oraz z gazet, ale w gazetach o tym nie pisano. Nawet mój szef nie wie, co się wyrabia w firmie, tym bardziej jeden człowiek nie jest w stanie ogarnąć wszystkiego co się dzieje w dużym państwie, zwłaszcza jeśli jest skupiony na działaniach wojennych. Pomyśl trochę. pokaż całość

  •  

   @Przegrywek123: Dla mnie to ty bronisz się przed logicznym myśleniem. Też nie zawodzisz.

   Tu przecież nawet nie chodzi o to jak było naprawdę, bo tego nie wiemy i się nigdy nie dowiemy, tylko chodzi o umiejętność myślenia abstrakcyjnego. Większość ludzi (jak wiadomo głupia) myśli schematami i skojarzeniami i ma tak głęboko wbite do głowy, że Hitler był zły, że nie potrafi nawet wziąć pod rozwagę innych możliwości niż tą zgodną z dogmatem.

   Korwin często też wali jakieś bzdury, jak każdy przecież i tu nie trzeba nic tłumaczyć, ale jak uderza we mnie głupota i brak logiki komentujących to reaguję.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (39)

 •  

  Jacek Wilk nazwał koroluka kretynem.
  LEWACTWO ZAORANE, DO WIDZENIA, NIE MA CZEGO TUTAJ DRĄŻYĆ.

  Generalnie, to zawsze uważałem, że konserwy są konserwami, bo się wychowali w takich a nie innych warunkach i ciężko im spojrzeć na świat z szerszej perspektywy. W końcu nie bez powodu biedne kraje są często konserwatywne, a te bogatsze są bardziej liberalne. Ale jak tak czytam dzisiaj wasze komentarze kochane konserwy i jak wy bronicie Wilka, to się zaczynam zastanawiać, czy wy tak na poważnie, czy wy macie jakieś problemy intelektualne xD
  #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #konfederacja
  pokaż całość

  •  

   Może przynieść korzyści, BO TY tak uważasz, i może je przynieść DLA CIEBIE. Nie każdy na te same potrzeby co Ty.
   Jakie to jednak korzyści może przynieść tęczowym, i czego nie rozumieją? Nie znam tego typa, ale pytam z ciekawości.


   @Xing77: Jest dla mnie dość oczywistym, że jedynie ustrój oparty na wolności jednostki może przynieść rozwój. Jeżeli się z tym nie zgadzacie no to macie dużo książek do nadrobienia i dużo wiedzy o świecie do przyswojenia. Bo wasze umysły są przesiąknięte propagandą, czyli informacjami, które ciągle napływają, ale są nieprawdziwe. I powtarzam, korzyści są dla wszystkich, obywatele się bogacą rozwija się kultura, społeczeństwo i każdy może żyć tak jak mu się podoba. Więc wszyscy na tym korzystają, nie tylko ja. Dlatego ja, tak jak Jacek Wilk jesteśmy zwolennikami wolności.

   A konserwy coraz to bardziej debilne argumenty wymyślają, byle go bronić. Np. @Jah00 powyżej.

   @Trixie: Nie jestem konserwą i moje argumenty są dosyć logiczne.

   nie, nie mogą powodować. Żadna duza organizacja schorzenia autyzmu nie uznaje szczepien jako przyczyne tego zaburzenia.

   @Raz_na_ruski_rok: Tak jak pisałem. Kompletnie nie rozumiesz. Tu nie chodzi o autyzm, tylko o wszystkie skutki, których w tej chwili nie znamy lub nie mamy co do nich pewności. Nawiasem mówiąc to że jakieś organizacje czegoś nie uznają nie jest żadnym argumentem, bo takie organizacje i ludzie w nich działający mają swoje interesy i często wygodnie im nie mówić całej prawdy, bo na takich stwierdzeniach zbudowane są ich całe kariery.

   Wilk to matoł, antywolnościowiec i rusofil.

   @Gordon_LL: Nie zgadzam się z tym kompletnie. Ja moją opinię wyrobiłem sobie słuchając godzinami jego wykładów i wystąpień, ty swoją wyrobiłeś sobie po kilku tweetach, starannie wyrwanych z kontekstu przez ludzi typu koroluka.

   chyba tylko taki cuck bez honoru jak ty może uważać popieranie kogoś kto gardzi tobą za to że nie wierzysz w jego bajki, za normalne.

   @McWozniak: Wilk mnie szanuje, bo szanuje wolność jednostki i wolność słowa. Tylko to się liczy.
   pokaż całość

  •  

   W XIX wieku rozwój przyniosło ograniczenie wolności przedsiębiorców poprzez nadanie przywilejów socjalnych - prawa do urlopu, ograniczenia godzin pracy etc.

   @Gordon_LL: Dawno takich farmazonów nie czytałem. Jak ograniczenia w rozwoju mogą przynieść rozwój, czy ty sam siebie słyszysz? Dobrobyt bierze się tylko i wyłącznie z pracy, a nie z urlopu i to właśnie dzięki pracy i rozwojowi nie musimy już wszyscy harować w kopalniach czy w polu, a kiedyś 98% ludzi musiała, bo nie było maszyn i inaczej nie było co jeść, więc mogłeś umrzeć na pylicę za 30 lat lub za 3 tygodnie z głodu. Tylko dzięki przedsiębiorcom i wolności działania nie mamy już takiego wyboru. Ale te czasy mogą wrócić dzięki debilom takim jak ty, którzy znowu ludzkość chcą wpędzić w biedę, a nawet w plagę głodu. Zacznij trochę sam myśleć, serio. pokaż całość

  • więcej komentarzy (28)

 •  

  #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #konfederacja #bekazkonfederacji #polityka

  Członek rady krajowej "liberalnej" partii, zapewnia nacjonalistę i zamordystę gospodarczego i światopoglądowego, że zrobi wszystko, by wyrzucić z młodzieżówki działaczy o liberalnych poglądach światopoglądowych.

  Pamiętajcie drodzy młodzi Konfederaci, jak podniesiecie rękę na konserwatywne wartości narodowego skrzydła partii, to możecie być pewni, że wam to narodowe skrzydło tę rękę odrąbie.

  I tak to się żyje w tych internetach ¯\_(ツ)_/¯

  A jeszcze w ramach ciekawostki -

  Ludzie z dawnej młodzieżówki odnaleźli się w innych ugrupowaniach.

  https://wmeritum.pl/kruszewski-jestesmy-wstanie-dokonac-przelomu-swiadomosci-spolecznej/52959

  Kruszewski, który kiedyś debatował u Gozdyry z Szejnfeldem dołączył do Młodej Unii, czyli młodzieżówki Unii Europejskich Demokratów.

  Z tej dyskusji powstało nawet znalezisko w 2k14 - https://www.wykop.pl/link/2026742/tak-czy-nie-marcin-kruszewski-vs-adam-szejnfeld-06-06-2014/

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Unia_Europejskich_Demokrat%C3%B3w
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: smuniewskigrygowski.png

  •  

   Ale kto twierdzi, że Konfa jest „liberalna"? Duża jej część jest co najwyżej paleolibertariańska.

   @Der_Liebhaber_der_Lebkuchen: Np. ja tak twierdzę. Rozszerzanie kompetencji państwa w kwestii regulacji związków miedzyludzkich jest zamordystyczne. Zabijanie płodów jest zamordystyczne. Oddawanie dzieci ludziom z zaburzeniami na tle seksualnym jest zamordystyczne. Nie wiem czemu te postulaty są nazywane liberalnymi. Chociaż wiem - lewica to są po prostu idioci.

   Ta wolność oferowana przez Konfabulację to zbiór najtwardszych populizmów i gruszek na wierzbie. Weźmy choćby przykład którym ostatnio pajacują - paliwo po 3 zł. Prosta konsekwencja - z czego będą utrzymywane i remontowane drogi jeśli nie będzie wpływów z podatków? Konfederata każe sobie kupić 4x4 z reduktorem i wyciągarką a podróż z północy na południe kraju ma być wyprawą jak na bezdroże Syberii?

   @El3xetor: Ale drogi to jest 1% budżetu. Czyli można podatki obniżyć 100-krotnie i na drogi starczy. Nie ma tu żadnych populizmów, bo to jest czysta matematyka i logika. Przy obniżaniu podatków często wpływy rosną, zgodnie z krzywą Laffera. Trzeba też obniżać wydatki, jak np. 500+, którego likwidacji domaga się choćby partia Korwin.
   Ale po co, lepiej najebać socjalem dziurę budżetową na 100 miliardów jak PIS (i PO też) i tutaj już dla El3xetora populizmów i gruszek nie ma i się wszystko spina. Jesteś tak głupi, że to aż zabawne.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (33)

 •  

  Kurła kiedyś to była wolność, dzieci pracujące po 16 godzin w fabryce, czasami któreś straciło rękę albo nogę, ale nikt nie robił problemu. Oczywiście wstrętne lewactwo musiało wprowadzić jakieś tfu regulacje. Rynek by zweryfikował, chcącemu nie dzieje się krzywda.
  #neuropa #4konserwy #konfederacja #bekazlewactwa

  źródło: i.pinimg.com

 •  

  niech mi ktoś wytłumaczy jak ludzie mogą pisać, że ona jest gruba (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  źródło: scontent.fpoz5-1.fna.fbcdn.net

 •  

  Większość ludzi to są faktycznie debile, pora się przestać oszukiwać, też widać po fejsie konfy i tagu #konfederacja jakie asy mają prawa wyborcze, a uważają się za intelektualistów

  prawdziwie mądry człowiek wie kiedy przestać popierać durni i nieudaczników i rozumie że straszenie inflacją przy naszej rozwijającej się gospodarce to populizm

  to samo zresztą straszenie długami

  polska powinna umocnić złotego i przyjąć euro i kontynuuować zadłużanie się dla rozwoju, przynajmniej wyjdzie taniej i pewniej

  #polityka
  pokaż całość

  •  

   @TakiseWatykaniak: Też uważam, że zdecydowana większość ludzi to debile i ty niestety się do nich moim zdaniem zaliczasz.

   Inflacja jest faktem, nawet więcej jest celem rządzących, bo to same korzyści dla nich. Ryzyko wysokiej inflacji jest bardzo duże w nadchodzących latach, no bo otoczenie mamy jakie mamy, jest to oczywiste i rozumnemu człowiekowi nie trzeba tłumaczyć.

   Długami nikt nie straszy, tylko ostrzega, że to droga do katastrofy, bo nie można się wiecznie zadłużać. Każdy rozumny człowiek się z tym zgodzi.

   Przyjęcie euro to oddanie władzy nad pieniądzem ludziom, dla których interes Polski jest nawet nie drugo czy trzecio-rzędny, tylko na samym końcu, a euro może zdewaluować się jak złotówka, albo jeszcze szybciej. Krótko mówiąc rozsądku w tym działaniu jest niewiele. Jak widać brak euro jak dotąd nie zaszkodził nam w jako takim rozwoju, a moim zdaniem nawet pomógł.

   Złoty może się umacniać krótkoterminowo, natomiast długoterminowo to jest konfetti, średni czas życia waluty w naszym kraju to 30 lat. PLN właśnie dobija do 30 lat istnienia.
   pokaż całość

  •  

   @TakiseWatykaniak: Co. Ty. Pierdolisz. Co to znaczy nie wyjdzie na swoje? Waluta to tylko środek wymiany, potrzebna tylko po to, aby wymiana dóbr i usług przebiegała płynnie i szybko. Powinna być stabilna czyli trzymać wartość, być godna zaufania i łatwa w obrocie i to wszystko. Żeby była stabilna wystarczy nie drukować i nie manipulować przy stopach procentowych bez powodu, więc możemy to sami robić. Przyjęcie euro kompletnie nic nam tu nie daje, bo (pewnie cię to zszokuje) dobrobyt nie ma związku z kolorem farby na banknotach. Przeciwnie, stabilność waluty względem naszej gospodarki się pogorszy, bo euro będzie sterowane pod Niemcy, ewentualnie Francję, ale na pewno nie pod Polskę, no bo z jakiej racji? Jedynym plusem jaki daje euro są mniejsze koszty transakcyjne dla exporterów i importerów z UE, ale te koszty to pryszcz w porównaniu do ceł i podatków jakie płacimy, więc o czym tu mówić. Obniżcie podataki dla przedsiębiorców i korzyść będzie wielokrotnie większa niż by była z przyjęcia euro. Już lepiej franka szwajcarskiego przyjąć. Serio. Szwajcarzy pokazują, że można bez euro mieć dobrą walutę, nawet bez Unii. Proponuję przestać oglądać TV i nie czytać Onetów zamiast tego sięgnąć po dobrą książkę i zacząć samemu myśleć. pokaż całość

  • więcej komentarzy (2)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Jah00

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (5)