•  

  Wytłumaczcie mi proszę jedną sprawę, bo nie posiadam tej wykopowej iskry geniuszu i bezbłędnego prognozowania.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Lepiej dla gospodarki i robotników, żeby nie podnosić płacy minimalnej?
  Lepiej dla nas wszystkich gdyby ta wynosiła 950 zł netto, a resztę robiła niewidzialna ręka rynku, bo przypływ podnosi wszystkie lodzie, a szczególnie te z robotnikami z Bangladeszu?
  Dla sławnego Areczka wciąż lepsze byłoby aby pracował na rozwój firmy, bo jak firmie będzie lepiej to i Arkowi się zaraz poprawi?
  Czy ludzie powinni jak w USA szukać co roku pracy w innym województwie i wyszarpywać 200zl więcej dzięki czemu już po 15 latach życia nomada mają szansę zamieszkać w wynajmowanym m-3?
  Jasne, że państwo powinno obniżyć podatki (czego nigdy wcześniej nie robiło), ale chuj obchodzi szwaczke, żonę Arka, która zarabia 2400, że jak dostanie 2800, to coś tam, kurwa coś tam. Ma to gdzieś i żyje spokojnie, i bardzo dobrze.
  Przypominam, że taki jęk i stękanie jest za każdym razem. Zawsze przed kamerą stawał p Jeremi Mordasewiecz i bredzil to samo co dziś wykop. Bankructwa, nędza, ucieczka kapitału itp, ten sam lament od 25 lat..

  #pracbaza #finanse #ekonomia
  pokaż całość

  •  

   Ciekawe czy kiedyś nie powstanie jakiś projekt open source'owego auta.

   @RobBobb: nie powstanie bo jest nielegalne. Zadaj sobie pytanie dlaczego od prawie stu lat w Europie czy USA nie powstały nowe firmy robiące samochody. I może jeszcze dlaczego jak w garażu odrestaurujesz kompletnie zniszczonego grata to możesz nim jeździć a gdybyś zbudował samodzielnie coś tak niebezpiecznego i jeszcze chciał sprzedać to nikt ci na to nie pozwoli.

   Koncerny motoryzacyjne zadbały o to by próg wejścia był niemożliwie wysoki
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (87)

 •  

  Witam.
  Nie chce się szczepić na COVID, a wpływ ma na to wiele różnych czynników.
  W UK już serwują dyskryminację - w przeciwieństwie do zaszczepionych muszę udać się na kwarantannę po powrocie z zagranicy, nie będę mógł uczęszczać do szkoły, na masowe eventy i Bóg wie co jeszcze. Ogólnie - moje życie stanie się pierd***ną wersją demo.
  Jeden wielki szantaż i presja, której nie zamierzam się poddawać.
  Musze zostać tu jeszcze do listopada 2022.
  1. Jakieś pomysły na to żeby dostać certyfikat szczepienia?
  2. Czy ktoś testował patent z ominięciem kwarantanny poprzez zrobienie sobie z UK kraju tranzytowego? Działa?
  Jak ktoś się wstydzi pisać w komentarzu zapraszam na pw i z góry dziękuję.
  #covid #uk #szczepienie #nhs #pass #certyfikat
  pokaż całość

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  #heheszki #bekazpodludzi #budujzwykopem #budownictwo #patologiazewsi
  Mam znajomych w wieku 38 lat, którzy całe życie marzyli o domu na odludziu w środku lasu.
  Każdy znajomy w tym ja im to odradzał.
  Mieszkają już 5 lat i są totalnie wyniszczeni:
  - do domu prowadzi droga z 300 metrów przez las, droga utwardzona - sami w zimie sobie ją muszą odśnieżać - nieraz opowiadali jak to się zakopali, a jak przychodzi wieczór w zimie to już wolą nigdzie nie wyjeżdżać
  - z racji tego, że są drzewa wszędzie ich dach od domu jest już cały zielony, kilka razy w roku wychodzenie na dach i czyszczenie dachu plus rynien
  - z racji tego, że są drzewa wszędzie całą ich działka na jesień zajebana liśćmi
  - nie mają się do kogo odezwać bo nie mają sąsiadów.
  - lasy wokół domu nie są ich tylko jakieś prywatne i oni mają schizy bo ktoś potrafi o 2-3 w nocy stać w lesie i świecić im latarkami po domu
  - już 3 razy się do nich włamali, bo dom w środku lasu, 0 świadków, teraz sobie założyli monitoring i alarm - ale co im z alarmu jak będzie wyło na takim zadupiu - a raczej ich nie stać na taki alarm, żeby był połączony z jakąś firmą ochroniarską.
  - z racji tego, że dostają schiz że ktoś biega po lesie i czeka tam na nich(pewnie gówniarze sobie robią jaja) to oświetlili całą działkę latarniami jak boisko szkolne

  Najchętniej by to sprzedali w pizdu i wybudowali się od nowa.

  Taki post dla potomnych, którym przyjdzie do głowy budować się na odludziu w środku lasu.

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  ID: #60fa5cf9a36c0b000a9ba579
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
  Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  pokaż całość

  •  

   z racji tego, że są drzewa wszędzie ich dach od domu jest już cały zielony, kilka razy w roku wychodzenie na dach i czyszczenie dachu plus rynien
   - z racji tego, że są drzewa wszędzie całą ich działka na jesień zajebana liśćmi
   - nie mają się do kogo odezwać bo nie mają sąsiadów.
   - lasy wokół domu nie są ich tylko jakieś prywatne


   @AnonimoweMirkoWyznania: przecież to jest opis kretynów - to jakby mieszkać w mieście i dziwić się, że dookoła są ludzie :D pokaż całość

  • więcej komentarzy (42)

  •  

   @matelusz: oj ale nie przeginajmy w drugą stronę - pensje w UE to jest parodia, europarlamentarzyści nie decydują o niczym i zarabiają więcej od prezydentów krajów UE. A oni akurat są wybrani. Cała reszta to nie jest przecież tak, że Tuska europejczycy wybrali do czegokolwiek - europejczycy tylko płacą za utrzymanie całej tej machiny, a oni tj. unijni politycy sobie dobierają między sobą kto zostanie np. "prezydentem UE".

   Może i zarobił, ale czemu biedny Grek, bezrobotny Portugalczyk czy Polak ma płacić na takie bajeczne wypłaty.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (49)

  •  

   Zawsze możesz podać źródło które mówi o tych tysiącach ludzi cierpiących na powikłania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Bestia_z_Wadowic_37: ależ proszę bardzo. Zajęło mi to 10 minut znalezienie.
   I to przez googla, pierwsza strona.

   Wchodzisz w EUROPEAN VACCINATION INFORMATION PORTAL
   An initiative of the European Union (więc nie żadne szurstwo a oficjalna inicjatywa UE) https://vaccination-info.eu/en/vaccine-facts/monitoring-vaccine-safety-and-reporting-side-effects, tam znalazłem link do....

   https://www.adrreports.eu/en/search_subst.html# - oficjalna europejska agencja medyczna, strona do reportowania skutków ubocznych WSZYSTKICH LEKÓW, na głównej stronie jest napisane by kliknąć w link i pod literą C obok takich rzeczy jak Coffee będa też szczepionki na Covid.

   I tak dla przykładu sprawdziłem sobie o sczzepionkę moderny, problemy z krwią i systemem limfatycznym ok. 3.5 TYSIĄCA zaraportowanych przypadków z tego połowa zaraportowana przez "healthcare professionals".

   To, że w telewizji ci o czymś nie mówią nie znaczy, że to nie istnieje. Nie znaczy też że wszystkie te przypadki były spowodowane szczepionką, nie znaczy też, że ludzie z nich nie wyszli, nie znaczy, że to nie mógł być "long covid" ani nei znaczy też nawet, że nie należy się szczepić. Z całego świata płyną raporty o tysiącach przypadków mniej lub bardzije groźnych co przy takiej liczbie szczepień nową technologią i podczas pandemii jest normalne

   Ale Ty jesteś zwykłym ignorantem, który jeżeli nie widział czegoś w telewizornii to napisze, ze powikłań było kilkanaście bo nie wie o czym mówi. No ale telewizja jest własnie dla takiego niedoinformowanego plebsu jak Ty bo gdyby mówili o tych wszystkich powikłaniach to byś pewnie został antyszczepionkowcem. Tak już jest z ludxmi co nie myślą samemu.
   pokaż całość

   źródło: image_2021-07-23_232510.png

  • więcej komentarzy (60)

 •  

  Cameron i Tristan Herrin to brutalna piguła blackpillu.
  Tristan to typowy amerykański incel, jego młodszy braciak Cameron to Oskarek-prime który ma rzesze groupies, nawet po tym jak przejechał samochodem matkę z dzieckiem na śmierć. Rodzice Camerona muszą być rozpaczeni. Ich największe dzieło życia, dziedzic ich fortuny siedzi w mamrze 24 lata, i jest trzecią żoną Omara na pryczy
  zaś drugi okupuję im tylko lodówkę. Spójrzcie na zdjęcia rodzinne rodziny Herrin, na pierwszym planie z rodzicami Cami uśmiechnięty dumny, z tyłu gdzieś z boku jego brat incelisko Tristan
  #blackpill #przegryw
  pokaż całość

  źródło: Herrinbrothers.PNG

 •  

  Coś czuje że niedługo będzie zalew bialorycerzy na tag i wszelkiej maści obrońców z neuropy poszkodowanych p0lek dzięki działalności @PrawoRownosci, zapoczątkował on nową piękną tradycje. Od dziś nagrywane będą z bliska wystawione typiarki na tinderze. Dopiero teraz nadchodzi prawdziwa zemsta xD Krew się poleje, bany posypią
  #przegryw

  •  

   @TrzyGwiazdkiNaPagonie: ja bym powiedział raczej, że trzeba gościa zgnoić, banować, ignorować bo to albo jakaś prowokacja albo psychiczny. Albo zacznie ciągnąć od incelów prywatne dane czy też wyrucha je jak ostatnio ten nibyprzegryw grubas i ludzie sobie narobią jeszcze dodatkowych problemów...

   albo psychiczny i przez takich zjebów ludziom co przegrywają w zycie będzie jeszcze ciężej bo przylgnie do nich łatka pojebów i stalkerów.

   Jest kolosalna różnica pomiędzy kimś kto się bawi w eksperymenty na tinderze, czy nawet bywalcami dupeczkizprzypadku a tym teraz: filmowanie jakiejś anonimowej rodziny z mała córką i wrzucanie to na youtube.

   Jakbym był przegrywem i bez względu na to czy pracowałbym nad sobą czy wolał neetować i grać w gierki to jakby przyszedł do mnie jakiś typ i chciał mi pokazać jak filmuje anonimowych ludzi to powiedziałbym mu dla własnego dobra by się ode mnie odpierdolił. I to samo radzę wszelkim przegrywom.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (32)

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  W sobotę byłem z dziewczyną na grillu u jej rodziny. W pewnym momencie wujek mojej dziewczyny pyta jej jak się poznaliśmy, a ona wypala:
  "poznaliśmy się na studiach, na początku on mi się w ogóle nie podobał i go spławiałam, ale potem dałam mu szansę" czy coś w ten deseń.

  Przykro mi się zrobiło, bo ja to inaczejo widziałem i myślałem, że od początku jej się podobam. Nie dawała mi żadnych oznak, że coś jest nie tak, zapraszałem ją na randki, a ona się zgadzała i nie widziałem, żebym się narzucał.
  Nie wytrzymałem i powiedziałem to samo co wam, no i zaczęła się dyskusja, poprztykaliśmy się. Jej ojciec mówi, żebyśmy dali spokój, bo to pierdoły są i nie ma się co kłócić. Ja już miałem dać spokój, ale ona wypaliła, że takich jak ja to ona miała na pęczki. To powiedziałem, że jeśli tak to niech sobie szuka innego. Podziękowałem za imprezę i pojechałem autem do domu.
  Dziewczyna się wkurwiła bo ją zostawiłem, tutaj przyznam że mój błąd, bo jeśli razem jechaliśmy na tego grilla to powinienem chociaż zapytać czy ją ktoś odwiezie czy chce ze mną.
  Ona myślała, że tylko palnąłem z tym szukaniem innego, ale to było serio, myślałem że zrozumie że to już koniec z nami. Teraz kilka dni było cichych, wczoraj pyta czy tak zawsze się będę na nią gniewał. Odpisałem, że nie gniewam się, ale między nami już koniec.

  Przez te kilka dni odpocząłem mentalnie od tej relacji i widzę wiele plusów bycia singlem. Widzę, że miałem klapki na oczach i to nie był pierwszy raz kiedy coś negatywnego o mnie mówiła. Gdybym odwrócił sytuację i powiedział, że ona mi się na początku nie podobała, albo że teraz gdy trochę przytyła to nie podoba mi się jak dawniej to by zrobiła dramę tysiąclecia, bo wiem jaka ona jest. Więc nie będę się uginał.

  5 lat związku w piach, ale czy żałuję? Chyba nie. Było z nią dobrze, ale nie wiem czy widziałem ją jako kobietę mojego życia, raczej nie.

  #zwiazki #rozstanie #logikarozowychpaskow

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  ID: #60f93aa82eb63b000a8e6428
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
  Przekaż darowiznę
  pokaż całość

  •  

   @AnonimoweMirkoWyznania: dobrze zrobiłeś ale nie w ten sposób. Tzn. kobieta kochając mężczyznę kocha go niejako robiąc "hero worshipping". Jesteś jej bohaterem, który przybywa i daje jej niezapomniane orgazmy, chroni przed niebezpieczeństwem, naprawia cieknący kran, odpędza natrętnych przeciętniaków i setki innych przykładów mniej lub bardziej serio.

   (Dlatego też się patrzy czy ma dobrą relację z ojcem, bo jeżeli patrzy na ojca, tak jak w dzieciństwie, jak na takiego supermana, mędrca itd to jest znacznei bardziej prawdopodobne, że taka będzie też dynamika w związku z facetem tj. takiego mężczyzny będize szukać)

   I to nei jest jakiś mizoginistyczny wysryw tylko kobiety chcą mieć silniejszych, wyższych, mądrzejszych, bardziej ogarniętych partnerów. To własnie na tagu przegryw nieraz mają o to pretensje, że facet nie może być słaby, że musi spełniać wymagania księżniczki itd.

   A niestety tak już jest. By kobieta kochała mężczyznę to musi nie tylko go szanować, ale na niego patrzeć myśląc "co za facet". Jej koleżanki i rodzina musza na niego patrzeć i myśleć w ten sposób. Wtedy ona go kocha jak myśli, że ma straszne szczęście, że udało jej się takiego faceta zdobyć, a nie "dała mu szansę". Powinna myśleć "jakie ja mam szczeście, mogłam skończyć jak Kryśka i marzyć o seksie z byłym, mieć takiego barana jak Bogdan czy Jacek, co nic w zyciu nie ogarniają, a mam takiego faceta, że mój własny ojciec go pyta o rady". Jak myśli, że ma Cię z braku laku to nie kocha Cię tylko jest z Tobą dla jakiś innych pojebanych celów i jako faceta w sumie nie powinno Cie obchodzić po co. Tylko zrywasz bo oczywiście, że Cie nie kocha, tylko marnuje swój czas i Twój.

   Tylko własnie to dociera powoli, rozumiesz to i zrywasz (albo skoro ona Cię nie kocha i wykorzystuje to Ty też możesz sobie pomoczyć nie traktujac jej serio, bo czemu nie). Po 5 latach to trochę dziwne, że zrywasz pod wpływem impulsu, potrzebujesz pretekstu.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (203)

 •  

  XD

  pokaż spoiler Oczywiście Braun usunięty z obrad po 2 minutach

  #polityka #sejm #konfederacja #koronawirus

  źródło: streamable.com

 •  

  Jak mi sie nudzi w robocie to wchodze na ten tag i czytam glupoty wypisywane przez szurow. Chuj z tym, ze w uk szczepionka dziala i nic nie zamykaja - my polacy wiemy, ze to chodzi o to zeby bill gates nas kontrolował i nie zaszczepimy sie, bo jak sie zaszczepimy to bedzie czwarta fala i kolejny lockdown, a jak nie sie nie zaszczepimy to sytuacja wroci do normy.

  Ogolnie to konia z rzedem temu kto ogarnie logike antyszczepow - "trelelele, przeciez rzad i lekarze juz w przeszlosci klamali", no tak kurwa bo foliarze w necie nigdy nie klamali xD

  No i te lapanie sie jak brzytwy kazdej informacji o mozliwym powrocie obostrzen, chuj z tym, ze dla zaszczepionych nie ma i nie bedzie zadnych obostrzen, ale co tam, TU CHODZI O KONTROLE. Chuj z tym, ze w izraelu nadal nie ma zadnych obostrzen JUZ NIEDLUGO JE PRZECIEZ WPROWADZA.

  Co jest w glowie szurow? Ze rzadzacy wykorzystuja kowid zeby tatuowac kody kreskowe i wiedziec, ze poszedles na frytki do mcdonalda? Wczoraj jak spytalem sie szura co mu rzad zabral z okazji pandemii to dowiedzialem sie, ze mial problem z załatwieniem sprawy w urzedzie, sluzba zdrowia kiepsko dziala no i dzieciaki ucza sie zdalnie. No kurwa odkryl, ze polska jest chujowo zarzadzana, normalnie nobla powinien dostac, a co do zdalnej nauki to np prywatne szkoly jezykowe jeszcze szybciej na jesieni wprowadzaly nauke zdalna niz panstwowe. ONI TEZ SA W SPISKU!

  Ogolnie to jest piekne, kazdy ma telefon po ktorym rzad moze go sledzic, paszporty sa juz od dawna, korporacje i rzady wiedza o nas wszystko, ale dopiero dzieki pandemii rzad (albo ktos inny, nie wiem kto) bedzie nas kontrolowal dzieki szczepionkom? No i ta wiara w konfederacje, ktora wie, ze ich elektorat to idioci, sami sie zaszczepia a wyborcom beda cos pierdolic o segregacji sanitarnej, bo nic tak nie lechta ego wyborcow konfy jak uslyszenie od kogos potwierdzen tych szurowatych teorii.

  #koronawirus
  pokaż całość

  •  

   @stannis: czyli powiedzmy tak, bo dajesz przykład UK:

   - sprzedaż broń Arabii Saudyjskiej, krajowi gdzie homoseksualizm ale i posiadanie krzyżyka jest nielegalne - to ok i Borys nie ma nic przeciwko
   - Luty 2020 Borys mówi by go zakazić w telewizji na żywo i zajmuje się tematem swojej dupy zamiast covidem
   - Marzec 2020 granice z Włochami czy Chinami sa szeroko otwarte, rząd idzie po odporność zbiorową (herd immunity)
   - Potem lockdown, ale masek nei trzeba, dajcie nam 2 tygodnie by FLATTEN THE CURVE
   - a nie maski jednak trzeba bo już są wyprodukowane
   - Sierpień 2020 dopłacimy Wam za pójście do restauracji połowę ceny
   - Wrzesień 2020 - lockdown
   - Listopad 2020 otwieramy
   - Grudzień 2020 lockdown

   Plus kilka skandali jak Hancock (ichniejszy minister zdrowia) co sobie jeździ ruchać kochankę podczas gdy ludzie mogą się widzieć, podróze małe i duże choć niewolno, zdjęcia na pokaz podczas G7 a potem impreza bez social distancing.

   W międzyczasie dalej nielegalni imigranci dostają się przez granicę w Dover.

   Można też dorzucić fuckup z Brexitem.

   Ale akurat jeśli chodzi o szczepienia to powinniśmy im 100% ufać. Największym szurem to są ludzie co bezgranicznie takim ludziom wierzą. Można być za szczepionkami, a jednocześnie nie być idiotą i doskonale rozumieć, że nowe leki (PATENTY) przynoszą zyski a badania nad już istniejącymi (z wygasłymi patentami) się nie opłacają. Można też wiedzieć, że szczepionkę sprzedaje się rządom, a oni zapłacą każdą cenę i kupią więcej niż liczba mieszkańców, a lekarstwa tylko wybranym. Można też wierzyć w szczepionkę dla osób zagrożonych ale drapać się po głowie po co szczepić dzieci, które w 99% przechodza to bez problemu.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (36)

 •  

  Byłam dziś na praktykach lekarskich na oddziale wewnętrznym.

  Jakiś wnuczek (który jest programistą) powiedział młodszemu asystentowi (lekarzowi), że gdyby babcia chorowała za 15 lat to by była leczona lepiej, bo by była leczona przez algorytmy, a nie konowałów jak Państwo (tu skierował się do lekarzy)

  Czy to faktycznie możliwe, że za 15 lat lekarze zostaną zastąpieni?

  #lekarz #medycyna #pytanie #komputery #programowanie
  pokaż całość

  źródło: ak.picdn.net

  •  

   Czy to faktycznie możliwe, że za 15 lat lekarze zostaną zastąpieni?

   @jmuhha: zależy od pieniędzy - technologia już jest byś chodzil do ubikacji i to co wydalisz było badane tak, że wszelkie szkodliwe zmiany będą wykrywane znacznie wcześniej. I to automatycznie bez żadnego lekarza, wywiadu lekarskiego. Lekarz też "robi badania" ale czy tą krew czy kał bada sam czy raczej wrzuca w maszynę/komputer...

   Z resztą to jest otwarty sekret, że służba zdrowia to jest bardziej służba choroby, a nie zdrowia, leczenia a nie prewencji. Bo po prostu nie stać nas by każdego obywatela badać regularnie i wykrywać np. raka zanim będizesz pluł krwią.

   No i lekarze też leczą wykorzystując algorytmy, ale dochodzi też olewanie czy zmęczenie. Nie zgadują co ci jest tylko lecą po najbardziej powszechnych i prawdopodobnych przyczynach. Komputer by robił tak samo.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (39)

 •  

  Cześć wszystkim, jestem ratownikiem #gopr i chciałem wam trochę opowiedzieć o mojej pracy, a raczej p*jebanych rzeczach jakie się dzieją w górach.

  Mam dość dobry bilans znalezionych osób. Zazwyczaj przypadkowo oddalają się od szlaku lub ześlizgują z małego klifu i nie mogą wrócić. Większość z nich słyszała o zasadzie „zostań tam gdzie jesteś”, więc nie idą dalej. Miałem jednak dwa przypadki kiedy tak się nie stało. Oba dały mi dużo do myślenia i zmotywowały, bym jeszcze lepiej wykonywał swoją pracę.

  Pierwszym takim przypadkiem był mały chłopiec, który wyszedł zbierać jagody ze swoimi rodzicami. On i jego siostra trzymali się razem i oboje zniknęli mniej więcej w tym samym czasie. Rodzice stracili je z oczu na kilka sekund i wtedy najwyraźniej dzieci się oddaliły. Nie mogąc ich znaleźć, rodzice wezwali nas, a my przybyliśmy przeszukać teren. Córkę znaleźliśmy stosunkowo szybko, ale kiedy zapytaliśmy gdzie jest jej brat, odpowiedziała, że zabrał go „Człowiek Niedźwiedź”. Powiedziała, że dał jej jagody i kazał być cicho, bo on chce przez chwilę pobawić się z jej bratem. Kiedy po raz ostatni widziała swojego brata, ten siedział na barana u „Człowieka Niedźwiedzia” i wydawał się spokojny. Oczywiście naszym pierwszym skojarzeniem było porwanie, ale nigdy nie znaleźliśmy żadnego śladu innego człowieka w tej okolicy. Mała dziewczynka stanowczo twierdziła, że to nie był zwykły człowiek: był wysoki, pokryty włosami (jak niedźwiedź) i miał dziwną twarz. Teren przeszukiwaliśmy tygodniami. To było jedno z najdłuższych zgłoszeń w których brałem udział, ale nie znaleźliśmy żadnego śladu po zaginionym chłopcu.

  Drugim była młoda dziewczyna, która poszła na wycieczkę ze swoją mamą i dziadkiem. Według matki, dziewczyna wspięła się na drzewo żeby lepiej widzieć las i nigdy z niego nie zeszła. Czekali u stóp drzewa godzinami wołając ją zanim zadzwonili po pomoc. I znowu – szukaliśmy wszędzie, ale nie natrafiliśmy na żaden ślad. Nie mam pojęcia gdzie mogła zniknąć ponieważ jej mama i dziadek nie widzieli żeby schodziła z drzewa.

  Kilka razy wyruszałem na poszukiwania jedynie z psem. Prowadził mnie on prosto do podnóża klifów. Nie wzgórz czy skał - pionowych, surowych klifów, bez wsparcia dla rąk i nóg. Za każdym razem mnie to zastanawia, bo w takich wypadkach, przeważnie zaginioną osobę znajdujemy na górze klifu, lub całe mile od miejsca w które zaprowadził nas pies. Jestem pewien że jest jakieś wyjaśnienie, ale wydaje mi się to dziwne.

  Jedna szczególnie smutna sprawa dotyczyła podjęcia ciała. Dziewięcioletnia dziewczynka spadła z wału i nabiła się na pień martwego drzewa. To był strasznie dziwny wypadek. Nigdy nie zapomnę dźwięku jaki wydała jej matka, kiedy powiedzieliśmy jej co się stało. Widziała jak pakowano worek na zwłoki do karetki. Wydała wtedy z siebie najbardziej przerażający, rozdzierający serce lament jaki kiedykolwiek słyszałem. To było jakby całe jej życie legło w gruzach, a część niej umarła razem z córką. Później słyszałem od innego funkcjonariusza GOPR, że popełniła samobójstwo kilka tygodni po tym wydarzeniu. Nie mogła poradzić sobie ze stratą córki.

  Dołączył do mnie drugi oficer GOPRu, ponieważ mieliśmy informacje o niedźwiedziach w okolicy. Szukaliśmy gościa, który nie wrócił do domu ze wspinaczki na czas. Sami musieliśmy ostro się wspinać, by dotrzeć do miejsca, w którym, według naszych założeń, powinien się znajdować. Znaleźliśmy go ze złamaną nogą, uwięzionego w małej szczelinie. To nie był przyjemny widok. Był tam od dwóch dni i w ranę wdała się infekcja. Udało się nam go zapakować do śmigłowca.
  Od ratownika usłyszałem później, że gość w kółko opowiadał jak to dobrze sobie radził, ale kiedy dotarł na szczyt, ktoś już tam był. Powiedział, że ten ktoś nie miał żadnego sprzętu wspinaczkowego, ubrany był w parkę (rodzaj kurtki/płaszczu) i spodnie narciarskie. Wspinacz podszedł do tego faceta, ale gdy ten się obrócił, okazało się że nie miał twarzy. Po prostu jej nie było. Przestraszył się i chciał zejść ze szczytu jak najszybciej, dlatego spadł. Opowiadał, że później przez całą noc słyszał jak gość bez twarzy schodził ze szczytu wydając z siebie stłumione krzyki. Ta historia poważnie mnie przestraszyła. Dobrze, że nie słyszałem jej osobiście.

  Jedna z najstraszniejszych historii jakie mi się przydarzyły dotyczyła poszukiwań dziewczyny, która oddzieliła się od swojej grupy. Byliśmy na nogach do późnej nocy, ponieważ psy zwęszyły jej trop. Kiedy ją znaleźliśmy, leżała zwinięta pod spróchniałym pniem powalonego drzewa. Brakowało jej butów, plecaka i widać było że jest w szoku. Nie miała żadnych obrażeń, więc mogliśmy z nią iść na piechotę z powrotem do bazy. Po drodze, cały czas spoglądała do tyłu i pytała nas „Dlaczego ten mężczyzna o czarnych oczach idzie za nami?”. Nikogo nie widzieliśmy, więc uznaliśmy to za jakiś dziwny symptom szoku. Ale im bliżej bazy byliśmy, tym bardziej niespokojna była kobieta. Prosiła mnie, żebym powiedział mu żeby przestał ‘robić do niej miny’. W pewnym momencie zatrzymała się, obróciła i zaczęła krzyczeć w las żądając by mężczyzna zostawił ją w spokoju. „Ja z nim nie pójdę” mówiła, „A ich też nie dam”. W końcu zmusiliśmy ją do marszu, ale zaczęliśmy słyszeć jakieś dziwne dźwięki dookoła nas. To było trochę jak kaszel, ale bardziej rytmiczne, głębsze. Prawie jakby ten dźwięk wydawały owady. Nie bardzo umiem to lepiej opisać. Kiedy praktycznie dotarliśmy już do stacji, kobieta odwróciła się do mnie. Jej oczy były tak szeroko otwarte, jak tylko można to sobie wyobrazić. Dotknęła mojego ramienia i powiedziała „Powiedział żebyś przyspieszył. Nie lubi patrzeć na bliznę na twoim karku”. Faktycznie mam bardzo małą bliznę u podstawy szyi, ale jest schowana za kołnierzem. Nie mam pojęcia jak ona mogła ją zauważyć. Natychmiast po tym jak to powiedziała, znowu usłyszałem ten dziwny dźwięk, tym razem tuż przy moim uchu. O mało ze skóry nie wyskoczyłem. Pośpieszyłem z nią do bazy, starając się nie pokazywać jak bardzo byłem przestraszony, ale muszę przyznać, że bardzo cieszyłem się opuszczając las tej nocy.

  Ostatnia historia jest zarazem najdziwniejszą jaka mi się przydarzyła. Nie wiem, czy to przytrafia się w innych jednostkach GOPR, ale u nas jest to rzecz, która przytrafia się regularnie, a o której się nie mówi. Możecie próbować pytać o to funkcjonariuszy GOPR, ale pewnie nawet jak coś wiedzą, to i tak nie puszczą pary. Nasi przełożeni poinstruowali nas, żeby o tym nie mówić, a my już tak do tego przywykliśmy, że przestało się nam to wydawać dziwne. Przy większości spraw, gdy ruszamy naprawdę daleko w dzicz (mówię tu o 30-40 kilometrach), w pewnym momencie znajdujemy schody w środku lasu. To prawie tak, jakbyś wyciął schody ze swojego domu i umieścił w lesie. Zapytałem o to po tym, jak widziałem je pierwszy raz, ale drugi ratownik powiedział mi żebym się nie martwił i że to jest normalne. Wszyscy których pytałem powiedzieli dokładnie to samo. Chciałem podejść i to zbadać, ale powiedziano mi bardzo dosadnie, że nigdy nie powinienem się do nich zbliżać. Obecnie zdarza się to tak często, że właściwie je ignoruję.

  Jeśli wam się podobało to dajcie plusa a napiszę dalszą część
  pokaż całość

 •  

  Z jakiegoś dziwnego powodu Brytyjczycy przestali umierać na COVID. Ktoś wie, co się stało?
  #koronawirus

  źródło: coronavirus uk.png

  •  

   @antek_akrobata: prawdopodobnie szczepionki,

   ALE

   w tej chwili w UK testuje się na olbrzymią skalę, każdy kto chce jest zachęcany by się sprawdzać co dwa dni, testy można zamówić z NHSu i przysyłają ci ile chcesz. Oczywiście, że wykaże to znacznie więcej przypadków niż pare miesięcy czy rok temu kiedy test był zarezerwowany tylko dla tych co mieli objawy i zamówili test (a wcześniej było jeszcze tak, że nie było testu tylko siedziałeś na dupie aż objawy miną/pogorsza się). pokaż całość

  • więcej komentarzy (71)

 •  

  -bądź dorosły
  -zarabiaj dobrze, hehe 3,5 na rękę
  -stwierdź, że to idealny moment na zakup mieszkania w Warszawie
  -mmmmmm, własne cztery kąty za pieniądze banku, które będziesz oddawać do pierwszych objawów reumatyzmu
  -szukaj odpowiedniego lokum, takie nie za małe i nie za duże, bo nie masz 1mln zdolności kredytowej
  -dwudziesta oferta od agenta ci się podoba
  -sprawdź plan zagospodarowania przestrzennego na przyszłe lata
  -wysypisko śmieci pod balkonem za 2 lata
  -znalazłeś inna ofertę
  -patodeweloper, budujący z azbestu z oknami tak blisko somsiada, że z pewnością dasz radę policzyć włosy na jego bebzonie
  -to może lepiej rynek wtórny
  -ładne mieszkanie, blok z lat 60, ale instalacja bardziej zjebana niż hasztagi na wypoku + kapcie 80latków na korytarzu
  -pięć wizyt u psychiatry później, znajdujesz w końcu wymarzone cztery ściany w 10 letnim bloku
  -nie dostajesz kredytu na taką kwotę
  -pierwsze siwe włosy na skroniach
  -zrezygnowany decydujesz się na mieszkanie na jakimś zadupiu
  [JEDYNE 20 MINUT DO CENTRUM!!!]
  -no chyba kurwa jak lecisz myśliwcem
  -chuj zapłacone, teraz już z górki
  -potrzebujesz tylko idealnych paneli, idealnych kolorów ścian i idealnych mebli. albo chociaż średnich
  -i jeszcze żeby funkcjonalnie było
  -znajomy student architektury robi ci projekt za jedyne 3k
  -poprawiasz projekt, bo wyszło, że za materiały zapłacisz 3x tyle co za mieszkanie
  [te meble z palet wyglądają całkiem ciekawie]
  -udaje ci się zamknąć w over 90000 cebulionów
  -w międzyczasie dowiadujesz się, że musisz dopłacić 40 tys za miejsce parkingowe
  -strzepujesz kurz z roweru drugą ręką wykręcając numer do stolarza, który robi kuchnie na wymiar
  -panie, pierwsze wolne terminy mam w lutym 2024
  WYKOPEKFEJS.jpg
  -to może najpierw ekipę do wykończenia z gumtree.pl
  -менеджер не кричить, ми зробимо
  -codziennie wynosisz torbę browarów i zbierasz kiepy z podłogi po Ukraińcach robiących remont
  -nauczyłeś się cyrylicy i pod prysznicem podśpiewujesz Kalinkę
  -3 miesiące po terminie kończą, bo jednocześnie wykańczają 4 chaty
  -wyrównujesz ze szwagrem krzywo pomalowane ściany i źle położone panele
  -no to teraz łazienka i kuchnia, a później meble…
  pokaż całość

  •  

   -zarabiaj dobrze, hehe 3,5 na rękę
   -stwierdź, że to idealny moment na zakup mieszkania w Warszawie


   @Moseva: tak wiem - odpowiadam na pastę. Ale 3.5 w Warszawie to jak 2 na zadupiu. Z resztą z całej tej pasty przebija to polaczkowe "zastaw się a postaw się". Ludzie kupują klitki a potem płacą za aranżację wnętrza, kuchnię robioną na wymiar i całe mnóstwo nowoczesnych wygód o których pokolenie wcześniej nikt nie słyszał. I tak tak, ja wiem, na wykopie jak w Polsce nie żyje się tak jak w Norwegii to źle i państwo pomóż, ale jak ktoś zarabia tyle to go nie stać na takie rzeczy i kropka. Wykończenie po taniości, a meble nie żaden design a normalnie z meblowego albo i o zgrozo używane. No ale jak to tak nie można. Trzeba połowę ceny mieszkania wydać na urzędzenie się. pokaż całość

  • więcej komentarzy (109)

 •  

  Po dziesięciu latach siedzenia w czterech ścianach i udawaniu że jest OK :D udało mi się zrealizować jeden z dużych punktów swojego planu #sniezka
  Podróż z #gdansk do #karpacz sama w sobie była hardcorowa, Karpacz nie jest przystosowany :D
  Pozdrawiam chodzących nic nie robiących ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: 217307554_2005094069637664_6141977538825859031_n.jpg

  •  

   Czy wkurza Cię jak ktoś przygląda się nie nachalnie Twojemu wózkowi albo Tobie?

   @Dzikidzix: nie wiem co Ci powie OP ale jak miałem doświadczenie z niepełnosprawnymi na wózku to zasada jest taka, że wózek jest jak ich część ciała i tak to traktuj czyli np. nie ma problemu jak widzisz kogoś z super afro by powiedzieć "ale zajebista fryzura, jak o nią dbasz" ale nei znaczy to, że możesz podejść i czochrać czyjeś włosy, tak samo niegrzecznie jest stać jak jełop i się gapić. Nauczyłem się o tej autonomii na swoich błędach, traktuj to jak ich autonomiczną część, kończynę.

   Nie sądze by ktoś mial za złe jak mu powiesz "przepraszam ale nie moge oderwać wzroku od Twojego bolidu to jakiś super model jest? :)" ale jak się gapisz jak debil to pamiętam, ze moich znajomych to irytowało. Zwłaszcza, że np. na wioskach to ludzie potrafili dosłownie mijać z otwartą gębą i wpatrzonym wzrokiem jakby nigdy kogoś takiego nie widzieli.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (98)

 •  

  Jeśli jesteśmy w ostatniej fazie bańki mieszkaniowej i w 2022 może pierdolnąć z hukiem (przepowiednie zwinięcia się 70% rynku) to po co zagraniczne fundusze inwestycyjne skupują setki mieszkań po szczytowych cenach?

  #nieruchomosci #inwestycje #mieszkanie #kiciochpyta

 •  

  Poznajecie dziewczynę, która mówi Wam, że od kilku lat jest singielką i w tym czasie miała jedynie jednego partnera seksualnego, bo nie spodobały jej się jednonocne przygody. Wygląda na inteligentną i wartościową kobietę. Uwierzylibyście, że taka dziewczyna praktycznie z nikim nie spała przez kilka lat? Załóżmy, że jest ładna i zadbana.
  #pytanie #niebieskiepaski #rozowepaski #zwiazek #seks pokaż całość

  •  

   @give_me_coffee: generalnie nie, bo nawet jeśli to jest jakaś jebnięta.

   bo albo - kłamie tylko chce się ustatkować więc uznała, że przestawiając się jako wzór cnót zarobi u mnie punkty

   albo - przez kilka lat będąc baaardzo jak na dzisiejsze standardy cnotliwą kobietą i to szukającą męża i rodziny a nie przygody i nie znalazła sobie ani jednego mężcyzznę który byłby nią zainteresowany - co rodzi pytanie co z nią jest nie tak (czy jest walnięta czy ma strasznie wysokie standardy)

   Więc potem po prostu patrzysz czy reszta tego co sobą prezentuje jest zgodna z tym co mówi (kobieta powie ci o sobie wszystko jak będziesz patrzeć co robi a nie słuchał jak debil tego co mówi). Jeżeli ma świetny kontakt z ojcem, rodzice dalej są razem, wychowała się po konserwatywnemu i śpiewa w chórze kościelnym, nei ma tatuaży to jestem skłonny jej uwierzyć i to tak bardzo, że sam na seks z nią bym czekał te kilka miesięcy zanim będzie gotowa.

   Ale jeżeli pali papierosy, przeklina a matka rozstała się z ojcem bo ją ciągle zdradzał to nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (44)

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Jestem zrozpaczona. W sobotę mieliśmy brać ślub i właśnie wszystko się posypało. Wesela nie będzie, ślubu też. Tyle przygotowań, pieniędzy, planowania środków ostrożności i wszystko zniszczone przez męża mojej siostry. Obaj mieli być śwaidkami na naszym ślubie.
  TLDR

  pokaż spoiler Szwagier nie zaszczepił się, zachorował i moja siostra razem z nim nie może być świadkiem na moim ślubie

  Nasz ojciec od dawna choruje, ma mocno obniżoną odporność, matka również ma problemy zdrowotne do tego dochodzą dziadkowie, którzy mieszkają z nami pod jednym dachem(jeszcze mieszkam u rodziców z dziadkami i bratem). Ojciec najprawdopodobniej z powodu choroby i leków po szczepieniu miał poziom przeciwciał osiem razy mniejszy niż matka, trochę powyżej progu detekcji. Dlatego bardzo boimy się koronawirusa, zwłaszcza, że u nas na wsi zebrał naprawdę śmiertelne żniwo. Ograniczyliśmy liczbę gości do minimum aby zredukować szansę zarażenia. Rodzice, dziadkowie i rodzeństwo z rodzinami, chrzestni. Zrezygnowaliśmy z sali weselnej na rzecz wielkiej altany przy domu weselnym. Wydaliśmy prawie 2000 zł na testy antygenowe dla obsługi i gości(wiem, że u ludzi bez objawów słabo działają ale zawsze jakieś zabezpieczenie lepsze niż żadne). Zrezygnowaliśmy z orkiestry, didżej i fotograf dostali 150% swojej stawki aby zrezygnowali z pracy weekend wcześniej.

  Cała obsługa zaszczepiona od kucharza po księdza, wszyscy goście zaszczepieni(z wyjątkiem dzieci siostry i dzieci brata mojego narzeczonego). Dzieciaki nie pojechały na kolonie żeby czegoś nie przywieźć a całe wakacje siedzą na gospodarstwie.
  A co robi mąż mojej siostry? Mimo próśb nie szczepi się. Prosiliśmy go wielokrotnie, siostra go prosiła, nasz ojciec a on tylko -”A co mi może się stać? Najwyżej przechoruję. Nie przesadzajcie z tą paniką”. Od dwóch miesięcy nikomu nie udało się go przekonać, nawet śmierć kolegi ze studiów mu nie dała do myślenia. Jego to nie ruszy i on ma czas.
  Najlepsze, że od jesieni pracował zdanie ale kilkanaście dni temu zrobiło mu się za ciepło i postanowił pojechać do biuro bo tam jest klimatyzacja. Gdy się dowiedzieliśmy to zorganizowaliśmy przenośny klimatyzator a narzeczony wyciął z pleksi wstawkę do okna z dziurą na tą rurę aby ładnie to wszystko przylegało i bokami gorące powietrze mu nie wchodziło.
  Klimatyzator został a on i tak jeździł do pracy bo ten szumi za głośno choć w pracy i tak w słuchawkach siedzi.
  No i właśnie się okazało, że on i koledzy z pracy mają koronawirusa. Jeszcze teraz drań ma pretensje do wszystkich dookoła, wszystkich wyzywa od panikarzy, idiotów, na siostrę się wydziera, ze on może jechać i nie widzi tu żadnego problemu, problemem jest zmarnowana kasa na sukienkę. Niech staruchy siedzą w domu jak się boją!
  Gdyby to był człowiek głupi to jeszcze to głupotę bym rozumiała i wybaczyła, ale taki inteligentny facet? Jak można być takim samolubem, egoistą bez odrobiny empatii. Jak jakiś socjopata myślący tylko o sobie.
  Dobrze wiedział jak wygląda sytuacja, jak bardzo ważne dla mnie i mojej siostry było to aby ona była świadkiem na moim ślubie tak jak jak była na jej i zrobił wszystko aby zniszczyć nasze marzenia. Teraz jeszcze wyzywa i grozi, że nie ma szans aby została świadkiem teraz czy później, Na nasz ślub tez NIGDY nie pójdą. Ona płacze, dzieci płaczą a my nie wiemy jak to rozwiązać.
  Wini wszystkich tylko nie siebie.
  #wesele #koronawirus #patologiazewsi #patologiazmiasta #slub #zdrowie
  Co tu począć

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  ID: #60f575d7072fc8000a3ae957
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
  Przekaż darowiznę
  pokaż całość

 •  

  #przegryw
  Do firmy w której pracuje przyszła stażystka, szara myszka 7/10. Jak się potem okazało mam się nią zajmować przez cały okres stażu xD.
  Pierszy dzień nie było trudno rozmawiać bo to był dzień zapoznania/oprowadzania po firmie, więc miała dużo pytań i ciągnęła rozmowę.

  O czym ja mam z nią rozmawiać przez kolejne pół roku, jeśli jestem przegrywem, który boi się pierwszy odezwać do loszki (mentalny przegryw bo z wyglądu 5-6/10).
  Chciałbym, żeby było z tego coś więcej, bo wystalkowałem na FB/insta i od pół roku jest sama a do tego przez "przypadek" zobaczyłem na jej telefonie powiadomienie z Tindera czyli kogoś szuka.

  Jakich znaków wypatrywać, które mogą świadczyć o tym, że jej się podobam?
  pokaż całość

 •  

  Wczoraj pogryzł mnie pies, więc trochę słów do psiarzy, którzy urastają do jednej z najbardziej irytujących, głupich i bezmyślnych grup społecznych w tym kraju. Pies oczywiście bez kagańca, ani smyczy, puszczony, samopas nad rzeką, gdzie chodzą dzieciaki, kobiety z dziećmi i rodziny. Bezczelny babsztyl, oczywiście przyjezdny, jeszcze z mordą do mnie, a to trochę niebezpieczne, bo w plecaku miałem coś co można byłoby nazwać bronią. Zdziwilibyście się jak szybko problemy z wychowaniem psa mogą zostać skorygowane 1,5 kilogramowym młotkiem. Na dodatek był to zjazd bezczelnych psiarzy ze szkoły treserskiej dla psów - świetna reklama tak przy okazji. Miałem podawać wszystkie dane plus rejestracje samochodu, ale dam sobie spokój, bo ja w przeciwieństwie do psiarzy nie chcę niszczyć nikomu życia ani biznesu. Pies nie ugryzł mnie strasznie mocno, chociaż moje udo wygląda trochę jak kotlet bity młotkiem, ale gdyby to było dziecko, młodszy nastolatek albo kobieta w ciąży, to sprawa nie wyglądałaby ciekawie. Gdy pies gryzie człowieka według mnie już powinien leżeć w glebie, na chińskim rożnie (pożytek jakiś przynajmniej), albo w schronisku.

  Miałem nieprzyjemność być w większym mieście na upały. Parki, ulice, skwery, chodniki zasrane psimi gównami, które skwierczą od gorąca i roztaczają morowe powietrze. Psy drą mordy w blokach, ludzie zamykają je w mieszkaniach, dresy z agresywnymi rasami i japiszony/korpo szczury ze swoimi puszkami.

  Niektórzy hodowcy psów, to szaleni sadyści niczym dekadenckie bóstwa Mezopotamii albo obca rasa Qu z All Tomorrows, która dla jaj i rozrywki zamieniła ludzi w pokraki i zwierzątka domowe. Ludzie są tak tępi i komiczne wręcz źli, że hodują rasy i dają istotom żyjącym deformacje przez które całe swoje życie żyją w bólu i cierpieniu jak pugi (problemy z oddychaniem) czy chihuahy. I ludzie poważnie myślą, że to jest słodkie i zabawne. Wyobraźcie sobie, że coś takiego robi się dzieciom, wtedy dopiero by było, no ale psiarze kochają nad życie swoje pieski, a tak naprawdę chcą mieć tępe bezmyślne stworzenie pod nimi, bo mają zaburzenia psychologiczne

  To tyle mam nadzieję, że kiedyś w tym kraju zrobi się porządek z tymi bezwartościowymi stworzeniami. Jakoś nie widzę dedykowanych grup dla trzmieli czy bakteriofagów, które teraz w tym momencie czyszczą powierzchnię waszego oka z bakterii, ale to wymagałoby pomyślunku i refleksji, której psiarze nie mają. Przy okazji w komentarzach trochę fotografii do czego używają psów państwa, totalitaryzmy, wojsko oraz policja. Nie pozdrawiam babsztyla i jego psa, który mnie pogryzł i jak przyjdzie post apokalipsa z chęcią będę kłusował na psy przy użyciu linki hamulcowej, bo wtedy 15 kg mięsa będzie chodzić za darmo po świecie, oczywiście jeżeli wcześniej nie stworzą watahy atakującej wszystko wokół. A teraz wybaczcie, bo musże położyć lód na moją nogę, która wygląda jak mocno pobity kotlet.

  #myrmekochoria #psy #starszezwoje
  pokaż całość

  •  

   ja w przeciwieństwie do psiarzy nie chcę niszczyć nikomu życia ani biznesu.

   @myrmekochoria: no i właśnie komuś znisczyłeś bo swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem sprawiłeś, że babsztyl poszedl wolny i kiedyś pies pogryzie jakieś dziecko i nie skończy się tylko na okładaniu lodem nogi ¯\_(ツ)_/¯

  • więcej komentarzy (151)

 •  

  #tinder #badoo

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Badoo.jpg

 •  

  Totalnie rozpierdala mnie ten format jazdy samochodem i prowadzenia rozmowy XD

  #telewizja #tvn #onet #media #koronawirus

  źródło: Beztytułu.jpg

  •  

   @AnonimoweMirkoWyznania: są takie kursy, tylko trwaja kilka lat w zależności od intensywności i ilości włożonych codziennie godzin. Plusem jest to że z reguły są nie tylko bezpłatne ale masz za nie dopłacane. Minusem jest to że nie ma jasnych kryteriów dostania się na nie tylko musisz znaleźć kogoś kto będzie cię chciał te kilka lat szkolić w zamian za prawo do efektów twojej pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • więcej komentarzy (62)

 •  

  aha , ok ,no , nie , ehe , ugh , uh , ah aha , ok ,no , nie , ehe , ugh , uh , ah aha , ok ,no , nie , ehe , ugh , uh , ah aha , ok ,no , nie , ehe , ugh , uh , ah aha , ok ,no , nie , ehe , ugh , uh , ah aha , ok ,no , nie , ehe , ugh , uh , ah aha , ok ,no , nie , ehe , ugh , uh , ah aha , ok ,no , nie , ehe , ugh , uh , ah aha , ok ,no , nie , ehe , ugh , uh , ah aha , ok ,no , nie , ehe , ugh , uh , ah aha , ok ,no , nie , ehe , ugh , uh , ah aha , ok ,no , nie , ehe , ugh , uh , ah aha , ok ,no , nie , ehe , ugh , uh , ah aha , ok ,no , nie , ehe , ugh , uh , ah aha , ok ,no , nie , ehe , ugh , uh , ah aha , ok ,no , nie , ehe , ugh , uh , ah aha , ok ,no , nie , ehe , ugh , uh , ah aha , ok ,no , nie , ehe , ugh , uh , ah aha , ok ,no , nie , ehe , ugh , uh , ah aha , ok ,no , nie , ehe , ugh , uh , ah aha , ok ,no , nie , ehe , ugh , uh , ah aha , ok ,no , nie , ehe , ugh , uh , ah aha , ok ,no , nie , ehe , ugh , uh , ah aha , ok ,no , nie , ehe , ugh , uh , ah aha , ok ,no , nie , ehe , ugh , uh , ah

  #p0lka #przegryw #blackpill #logikarozowychpaskow
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: wykopeks.jpg

  •  

   @PsykoSmurfer: lol, dostałeś bólu dupy bo jakaś anonimowa locha nie odpisała przez 4h? xD ja dobrym przyjaciołom zdaje się że nie odpisze przez kilkanaście i vice versa bo jestem zajęty czy zmęczony a potem śpię, zwłaszcza jak to nie jest pilna wiadomość tylko cotamcotam co porabiasz.

   One szanują swój czas i przeglądają tinder na sraczu czy w autobusie a wy siedzicie w niedzielny wieczór z kutasem w jednej a z telefonem w drugiej ręce zamiast się czymś zająć pokaż całość

  • więcej komentarzy (108)

 •  

  To normalne, że partner/partnerka może mieć dziecko z poprzedniego związku. Przegrywy próbują to wyśmiać, żeby poczuć się lepszymi od kogoś. Ale ten ktoś z nieswoim dzieckiem przynajmniej ma partnerkę, a wy nie. Nie ma gorszej opcji od waszej, więc próbujecie ją sztucznie stworzyć, a tak naprawdę zazdrościcie tym „kukom”.
  #przegryw #blackpill #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki pokaż całość

  źródło: 69C44956-FC02-4F6A-9526-12C91124EFF7.jpeg

  •  

   To normalne, że partner/partnerka może mieć dziecko z poprzedniego związku.

   @Normalfag: oczywiście, ale jeżeli masz do wyboru 2 fajne dziewczyny i jedna ma dziecko, a druga nie to wybierzesz tą drugą. Nie ma faceta, który powiedziałby "ale super dziewczyna, byłaby jeszcze lepsza jakby już miała dziecko z kimś innym". Więc jeżeli jesteś z samotną matką to znaczy, że nie potrafiłeś sobei dziewczyny znaleźć, nie miałeś żadnego wyboru i wziąłeś pierwszą która okazała troche ciepła i popuściła szpary (albo i nie). A to już jest żałosne, facet, który jest z kobietą nie dlatego bo ją wybrał spośród kilku, a dlatego bo jedyna chciała z nim być. pokaż całość

  • więcej komentarzy (17)

 •  

  "Na przestrzeni wieków niezwyciężona", no, tam nie licząc zaborów, przegranych powstań, zniszczonej Warszawy, 45 lat komuny xD Wiem, wiem, o co im chodzi - że tyle razy obrywaliśmy, ale i tak "pozostaliśmy sobą". No właśnie nie, gdyby nie przegrane wojny i powstania bylibyśmy o wiele silniejszą społecznością, z o wiele lepszą mentalnością, bez niewolniczo-romantycznych instynktów, które każą nam wierzyć każdemu krzykaczowi, który stoi pod biało-czerwoną flagą.
  Dodatki historyczne do pissowskich tygodników to jest zresztą osobny temat, szkoda że "gazeta (anty)polska" nie ma swojego. Tutaj "w sieci historii" z 2017 r. Link na dowód tego, że ta okładka to nie żart: https://www.wsieciprawdy.pl/numer-03-pmagazine-2208.html

  Prawie codziennie wrzucam wybrane okładki "Sieci", "Gazety Polskiej" lub "Do Rzeczy", tak, żebyście wiedzieli, jaki czeka nas "pluralizm" gdy pis zrealizuje swoje plany w sprawie mediów. Tag do obserwowania/czarnolistowania: #bekazpisowskichokladek; więcej informacji: https://www.wykop.pl/wpis/55673431/zakladam-tag-bekazpisowskichokladek-codziennie-bed/

  #bekazpisowskichokladek #bekazpisu #grafikplakaljakprojektowal #polskaszkolaokladkiprasowej #polityka #tvpis #heheszki #propaganda #urojeniaprawakoidalne #bekaztvp #historia
  pokaż całość

  źródło: wsieciprawdy.pl

  •  

   garstka się bije, bo ma w sobie honor, odwagę i ideały, a reszta stoi się patrzy.

   @sezamus: to jeszcze nic - zobacz sobie na wybory 4 czerwca 1989 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dwie tury i w pierwszej zagłosowało 62% a w drugiej... 25% uprawnionych xD (Nie mogę znaleźć ile głosowało na komuchów, ale ok. 1/3 tylko w tej ordynacji poszło wszystko na solidarność. )

   Więc po 45 latach sowieckiej okupacji z sowieckimi wojskami i staniem w kolejce po srajtaśmę i podcierania dupy starymi gazetami 40% Polaków (już pominę z litości drugą turę), miało kompletnie wyjebane xD A po zliczeniu głosów oddanych na zdrajców ojczyzny to wyjdzie nam, że pamiętne legendarne, pierwsze wolne wybory w Bloku Wschodnim i na Solidarność zagłosowało jedynie 2 na 5 Polaków :D Co oznacza, że ponad połowa albo miała to w dupie albo chciała dalej by było po staremu. I tu nie było obozów koncentracyjnych, zsyłki na Sybir czy walki z czołgami - nie chciało im się dupy ruszyć z domu w czerwcowy dzień :D

   Tyle legendy o tym narodzie.
   pokaż całość

  •  

   @sezamus: jeszcze lepiej - pierwsze w pełni wolne wybory to 1991 a już w 1993 parlamentarne wygrała była PZPR. 4 lata po "obaleniu komunizmu" ludzie wybrali ich z powrotem.

   +: sezamus
  • więcej komentarzy (9)

 •  

  Siemka Mirki i Mirabelki z Krakowa. Jestem pierwszy raz w tym mieście. Musze przyznać że ten wawel jest całkiem imponujący. Myślałem że będzie jakiś szerszy i nie tak wysoki. Super zobaczyć taki kawał historii Polski.

  #krakow #heheszkie

  źródło: wawel.jpg

 •  

  90% kobiet chce 10% najlepszych mezczyzn, nawet u mnie w klasie pamietam, jak wszystkie chcialy jednego wysportowanego chlopaka o wzroscie 190 cm, ktory pochodzil z dobrej bogatej rodziny. Nawet te otyle i odpychajace uwazaly, ze zasluguja na wiecej niz jakis "przecietniak". Teraz hipergamia kobiet zostala uwolniona i nie ma nad nia kontroli spolecznej, wiec te 10% najatrakcyjniejszych facetow rucha 90% kobiet, a reszta musi sie obejsc smakiem albo wiazac zuzyta starzejaca sie desperatka czy samotna matka, ktora rzucil ów samiec alfa. Zreszta, kobieta i tak sie z wami rozwiedzie (60% malzenstw tak sie konczy), bo wiedza, ze bedziecie placic im alimenty, a one beda mialy swobode, by zaliczac co weekend nowych przystojniakow. Ci faceci alfa, jak wiadomo, wydupcza bez zobowiazan wszystko to, co "da", bo co im szkodzi...
  #blackpill #p0lka #incel #przegryw
  pokaż całość

  •  

   te 10% najatrakcyjniejszych facetow rucha 90% kobiet

   @Geralt678: to się odnosi do każdego rynku matrymonialnego, środowiska, danej grupy społecznej, a nie świata ogółem. Top 10% chuderlaków w skokach narciarskich może po turnieju czterech skoczni ruchać na potęgę, ale w klubie techno czy na zaowdach kulturystów będą kompletnie niewidzialni (nie będą w top 10%)

   60% malzenstw tak sie konczy

   do tej statystyki wlicza się kolejne małżeństwa rozwodników, które są znacznie mniej trwałe, po za tym ta statystyka jest gówno warta bo większość młodych ludzi żyje już na kocią łapę, a nei w małżeństwach

   by zaliczac co weekend nowych przystojniakow

   samotne matki po trzydzeistce, z wieloma wyjątkami ale jednak wyjątkami, na ogól nie ruchają przystojniaków co weekend bo nie mają na to czasu ani wzięcia, ani nie mają z kim dzieci zostawić

   I tak właśnie czytacie te blackpille, bierzecie z nich to co prawdziwe i robicie z taką karykaturalną głupotę, że ciężko się to czyta. Czytasz OPie i nie rozumeisz co przeczytałeś.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (7)

 •  

  Pewnien przegryw z wyglądu 3/10 posłuchał normika w końcu odważył się wyjść z piwnicy i podszedł do kobiety na plaży.Sami zobaczcie jak zareagowała.

  On chciał tylko sobie znaleźć dziewczynę, a tu taka reakcja.

  #hipergamia #tinder #rozowepaski #badoo #przegryw #zwiazki #p0lka #logikarozowychpaskow #blackpill pokaż całość

  źródło: streamable.com

  •  

   @Kodzirasek: @Kwass93:

   znowu to pierdolenie ludzi o zerowym skillu społecznym, znajomości mowy ciała, wyczucia momentu.

   Jeżeli Twoją drugą naturą nie jest rozmawianie :
   - z kasjerką co słychać albo to żarcie co kupujesz, że jest dobre
   - z sąsiadem w windzie o pogodzie
   - z babcią na przystanku o remontach dróg
   - z kasjerem na stacji o wczorajszym meczu
   - z sąsiadką jak wyprowadza psa o jej piesku (wiesz jak się wabi bo to nie pierwszy raz)
   to się od "zagadywania do dziewczyn w realu" trzymaj z daleka.

   Jeżęli generalnie small talk masz już we krwi, jesteś "obecny", wchodzisz w interakcje z otoczeniem nie zastanawiając się - wtedy mozesz zagadywać do dziewczyn. Tymczasem jak ktoś łazi w ubraniu po plaży za skąpo ubranymi dziewczynami to gdyby to była moja córka to mam nadzieję, że zanim na policję zadzwoni to od razu zjeba opierdoli tak żeby się wszyscy zlecieli a jak nie ma nikogo w okolicy to go gazem potraktuje zanim się odezwie. Bo widać, że to jakis aspołeczny autystyczny psychol i w najlepszym wypadku po ślinieniu się i zbieraniu odwagi powie jej "ale jesteś piękna", a w najgorszym zacznie konie sobie walić czy zacznie dotykać.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (61)

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Jestem tu od prawie 11 lat ale pierwszy raz czuje że muszę coś z anonimowych napisać
  Różowy pasek, 30 lat, po rozwodzie, dziecko 2 lata
  Mój ex zniszczył nasze 7 letnie małżeństwo bo nie akceptował że urodzi się nam córka, do tego stopnia że skończyło się rozwodem z orzeczeniem o jego winie...
  Dziecko praktycznie nie zna ojca bo on ją odwiedza co 3 miesiące
  Obecna jego partnerka ma 2 synów których on traktuje jak własnych
  Kiedyś wprost mi powiedział że zawiódł sie na mnie bo urodziłam córkę... Stałam się zerem w jego oczach
  Na dzień dzisiejszy: pracuję w zawodzie za najniższą krajową w mieście powiatowym - umowa na zastępstwo po znajomosci, do pracy mam 50km, nie mam życia prywatnego bo córka z nikim nie chce zostać po całym dniu w żłobku, musiałam się wyprowadzić na wieś więc wszędzie daleko, moi rodzice pracują i mimo szczerych chceci z ich strony nie zawsze są w stanie mi pomóc, do tego wizyty u psychologa bo mąż znęcał się psychicznie i fizycznie (to że byłam w ciąży mu nie przeszkadzało)
  Moje marzenia to tylko albo aż żeby przestać bać się ludzi (on zniszczył mi psychike) i powrót do dawnych warunków pracy i żeby córka na tyle ile mi się uda była szczęśliwa
  Jeśli tu dotarłeś to dziękuję

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  ID: #60f2dd80072fc8000a3ae3ce
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Przekaż darowiznę
  pokaż całość

  •  

   No czekam na waszą opinie chłopaki, napewno macie wyjaśnienie dlaczego OPka to zła kobieta i to wszystko jej wina.

   @Janusz_z_Rivii: ja OPce szczerze współczuję i rozumiem, że sytuacje są różne, ale kurwa być ze dzbanem SIEDEM lat i jeszcze sobie zrobić dziecko ze znęcającym się kretynem?

   Ja rozumiem, że kobietą można zakręcić i ją psychicznie zmanipulować. Ale skrajności i wyzywanie od p0lek bierze się właśnie od tego, że mnóśtwo kobiet (nie mówię, że OPka) a szczególnie białorycerze jak Ty już zapobiegawczo przybiegają by zmyć z kobiet jakąkolwiek odpowiedzialność. Jak facet jest z walniętą kobietą SIEDEM lat i jeszcze zrobi sobie z nią dziecko, a ona go potem zostawi to słusznie się mówi "po co wsadzałeś w jebniętą kobietę, seks ci oczy zasłonił, sperma do głowy uderzyła czy co". Jak kobieta popełni katastrofalny błąd, to nie zdązy jeszcze nikt się do niej przyczepić pojawi się białorycerz jak ty.

   Ja jestem pełen współczucia wobec OPki, ale tacy białorycerze najbardziej mnie wkurwiają, bo cierpi na tym dziecko. Wychowywanie w niepełnej rodzinie czy ze złym rodzicem krzywdzi na całe życie i czas najwyższy by ludzie zaczęli brać odpowiedzialność za to z kim robią dzieci. Ruchaj sobie borderki, ruchaj sobie badboyów, ale jak robisz z kimś dziecko to już nie tylko chodzi o ciebie.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (133)

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Uwaga, wielu Mirkom to się może nie spodobać, bo post będzie z pozycji bardziej #redpill niż #blackpill.
  Do 29 roku życia nigdy z nikim nie byłem, żadnego pierwszego pocałunku, trzymania za rękę, nic. Wygląd i genetyka its over? Nie… Konserwatywne domostwo. Czyli tego nie, przed ślubem nie, nic. Cały okres dorastania żadnego doświadczenia, spławiania prób nawiązywania związku z powodu wewnętrznej blokady. W wieku 27 lat miałem kryzys, nagle mając przed oczami co mnie ominęło. Widok nastoletnich par był gehenną, patrząc w lustro widziałem zmarnowaną szansę,a nie brak szansy.
  Pół roku temu chciałem w końcu przed trzydziestką kogoś poznać. I nie tak jak smęcą ludzie od #blackpill jakieś osiemnastonastolatki. Sorki, ale dla mnie taka różnica wieku to kosmos, nie zamierzam gadać o tiktoku.
  Poznałem trzy osoby: od 24 lat do 27. Na początku było świetnie, rozmowa była bardzo przyjemna, czułem radość. Ale za każdym razem… wszystko zaczynało gasnąć kiedy temat schodził na kwestie osobiste, sentymenty, styl życia. Rozmowy przestawały się kleić, uśmiechy były coraz bardziej sztuczne. Zrozumiałem jedno: jeśli masz powodzenie i tak aby być z kimś w związku musisz założyć maskę. Maskę innej osoby. Przy dziewczynie/kobiecie nie możesz być niedojrzały, sentymentalny, pielęgnować pasje z okresu dorastania. Jak już cię chce masz być typowym chłopem dojrzałym dorosłym, który nie ma prawa do depresji, zbierania np. figurek, trzymania stosów gier.
  Każde poznanie kończyło się dwoma, trzema spotkaniami.
  Nie dajcie się, świat to nie komedie romantyczne, to co widzicie na ekranie. Możecie mnie wyzywać, że sieję cope, ale prawdą jest, że jak ktoś z wami będzie chciał być zaczną się inne schody. Nie chcę już nawet przelotnego spotkania, nie istnieje dla mnie świat, w który wierzyłem.

  #blackpill #redpill #niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow #zwiazki, #milosc #rozowepaski #logikarozowychpaskow

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  ID: #60f271cb072fc8000a3ae2f6
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
  Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  pokaż całość

  •  

   musisz założyć maskę. Maskę innej osoby. Przy dziewczynie/kobiecie nie możesz być niedojrzały, sentymentalny, pielęgnować pasje z okresu dorastania.

   @AnonimoweMirkoWyznania: bzdura. Ty nie masz zakładać maski tylko masz być dojrzały i twardy a nie rozjebanym małym chłopczykiem którego nikt nigdy nie kochal więc ucieka w gierki czy klejenie modelów. Jak wolisz być cipką to daruj sobie udawanie że nie jesteś bo po co męczyć siebie i ją pokaż całość

  • więcej komentarzy (12)

 •  

  Po co #rozowepaski tniecie się na chłopa? Jak można pozbyć się jednego z atrybutu kobiecości? :] Chodzi o lenistwo bo trzeba rzadziej myć czy o co?:P Tu Demi Lovato z długimi a w komentarzu z krótkimi włosami (tylko dla ludzi o mocnych nerwach) :P

  #problemypierwszegoswiata #kiciochpyta #ladnapani albo #nieladnapani pokaż całość

  źródło: hairstyles.thehairstyler.com

  •  

   @pioterhiszpann: cope - przyjmuje pozycje że jej nie zależy na wyglądaniu dobrze bo uznała że jest tak brzydka że nie ma jak konkurować. Więc udaje że tak naprawdę wcale nie chce konkurować.

   Innym powodem jest brak czucia się kobieco - Grażyny przestają się starać i Grażynieją bo nie mają dla kogo się starać. (Jakby ją Brad Pitt zaprosił na randkę to by się stroiła cały dzień a nie oierdolila że jej niewygodnie i przyszła w dresach).

   Albo odjebuje im coś - Demi Lovato to chyba jest teraz nonbinary :)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (14)

 •  

  Grube ciężarne (i w ogóle grubasy) nie zdają sobie sprawy z tego, jakim problemem się stają, gdy tylko potrzebują operacji lub jakiegokolwiek znieczulenia.

  Podpajęczynówkowe dla szczupłej osoby? Luzik, 10 sekund, lek podany, pochylamy stół, full kontroll, można zaczynać zabieg. Z otyłymi? Przecież im najczęściej nawet kręgosłupa się nie da wyczuć, co dopiero wkłuć pomiędzy kręgi. Zwykłe igły są najczęściej za krótkie, trzeba brać długie i grubsze, bo te normalne gibaja się w tkance tłuszczowej. Czyli ryzyko kilkukrotnego kłucia i powikłań rośnie że hoho.

  Intubacja? Rany boskie, to jest horror! Nie dość, że trzeba się mocno zaprzeć, żeby podciągnąć żuchwę, to najczęściej i tak nie widać gdzie tę rurkę wsadzić, saturacja leci na łeb na szyję, trzeba podkładać specjalne piankowe kliny żeby odgiąć dobre szyję, ryzyko wymiotów jak stąd do Rzeszowa, sonda najczęściej się zagina. Koszmar.

  A w razie konieczności tracheotomii ratunkowej nawet nie da się wymacać tachawicy. Trzeba ciąć tkanki głęboko,i a to zabiera cenny czas. I krwawi jak cholera.

  Operacja? Zamiast otworzyć brzuch i siup, operujemy, to trzeba się dosłownie przekopać przez grube centymetry tkanki tłuszczowej i operować w tej studni. Stół musi być nisko, chirurg zgarbiony, ręce mu drętwieją, haki się nie chcą trzymać, bo tłuszcz wypycha... A potem zgadywanie czy to się wszystko zagoi, bo fałdy skóry powodują odparzenia i nadkażenia rany.

  Także jak jesteś gruby/gruba i czekać cię kontakt z anestezjologiem, czy chirurgiem, to schudnij, proszę. Dla własnego bezpieczeństwa. Bo ja może będę smutna, że mi pacjent umarł, bo była trudna intubacja, ale to ty zginiesz, a sam sobie podbijasz ryzyko pod sufit.

  A aktywiści bodypositive powinni kiedyś zobaczyć jak się intubuje BMI 45, to im przejdzie "gruby ale zdrowy"

  #medycyna #zdrowie #anestezjologia #ratownictwo i trochę prowokacyjnie #bekazgrubasow
  pokaż całość

 •  

  Szedłem sobie do sklepu dzisiaj i jakaś parka miała randkę w restauracji w stoliku na zewnątrz. Dziewczyna zaczęła drzeć mordę na chłopaka, coś tam gadała o wycieczce że mieli jechać, a coś tam nie pykło. Darła się jak małe dziecko, któremu odbierze się zabawkę.
  No to se myślę, ecchh pewnie znowu chłopak kukold będzie się płaszczył przed nią. A on powiedział jej, żeby się uspokoiła i napisała do niego jak się ogarnie i że on stracił apetyt i idzie do domu. Poszedł, a ona taka mina pikachu co się odwaliło.

  Szacun dla gościa, że ma trochę szacunku do siebie. Lepiej jest nie mieć dziewczyny i stać z głową podniesioną wysoko niż mieć dziewczynę, klęczeć przed nią i przepraszać.

  #wygryw #tfwnogf #rozowepaski #borderline #logikarozowychpaskow #damskiprzegryw #julka #przegryw
  pokaż całość

  źródło: encrypted-tbn0.gstatic.com

 •  

  Dobra ocipieje zaraz, moja dziewczyna z którą byłem 2 lata zaczęła flirtowac z jakimś jej kolegom ze studiów, powiedziałem że mi się to nie podoba i nie chce żeby pisali w takim tonie. Powiedziała że już razem nie piszą ale dowiedzielame się za jebana kasuje wiadomości. Przeprosiła spoko loko już nie będzie z nim wgl pisać. Okazało się że poszli razem na imprezę na której się pocałowali w usta. Szok i tragedia. Powiedziała że nie wie co do mnie czuję i potrzebuje czasu bo akurat wyjeżdża na obóz. Po tym czasie mówi że mnie kocha ale się wypaliła. Tak cholernie ja kocham i nie wiem jak mam się od niej zdystansować. Jej to poszło gładko nie pisze nie dzwoni tylko odpisuje na moje wiadomości (chciałem przejść na przyjacielskie tory).
  Chce się zdystansować od niej zapomniec mieć pełen luz. Jakieś porady jak wyjść z dołka?
  #zdrada #zwiazki #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  pokaż całość

 •  

  Polaczki już noszą lub nie noszą maseczki jak chcą. Już 2-3 osobom musiałem zwracać uwagę ale oczywiście "ojej zapomniałam", "aaa juz" typowe.
  W krajach wysoko rozwiniętych jest to nie do pomyślenia np. Japonia, ale u nas gdzie przewaga ma polacka kartoflana mentalność homo sovieticusa "a po co, a na co, po co zmieniać jak działa kwi".... co tu dużo gadać...

  Az mi się przypomniało co @NiebieskiGroszek napisał niedawno:

  Boję się, że Polska na dziesięciolecia utknie w dziurze, daleko od Zachodu - gospodarczo, społecznie, cywilizacyjnie. Nasz kraj zostanie tym dziwnym tworem między Wschodem a Zachodem. Ze wschodnią mentalnością i nieśmiało zerkającym z zazdrością na bogatych, zachodnich kuzynów. Ale wystarczy, że mlaskający dziad postraszy "pedaleniem rodzin" i srogim Niemcem, a homo sovieticus spuści głowę i odechce mu się zmian.

  W 100% się z tym zgadzam.
  Kraj wspaniały, ale ludzie ignoranckie kartfole o mentalności betonu, mułu bagiennego.

  #maseczki #covid #koronawirus #polska
  pokaż całość

  •  

   @Timer_555: ale po 15 miesiącach już przecież wiemy, że noszenie maseczek ma wpływ na rozprzestrzenianie w granicach błędu statystycznego - tj. gdyby każdy nosił to jak chirurg, dokładne mycie rąk, założenie sterylnej maski, a potem nie dotykanie twarzy przez 2 godziny i powtarzanie operacji zdjęcia i założenia świeżej to tak. Ale nikt tak nie robi, dlatego statystyka pokazuje, że nie ma różnicy pomiędzy maseczkami na świeżym powietrzu, tylko w zamkniętych pomieszczeniach, braku mandatu. (porównanie krajów i regionów z różnymi trestrykcjami w różnych odstępach czasowych). pokaż całość

  • więcej komentarzy (96)

 •  

  Ja pierdole. Wchodzisz do marketu a ochroniarz nakazuje ci włożyć maske bo inaczej nie wejdziesz do sklepu. To nic że upał jak w afryce i mówisz mu, że jesteś po drugiej dawce szczepionki. Stoi przed Tobą twardo i nakazuje ci włożenie maski. Za chwile wchodzi inny typ również bez maski, ale posture ma taką, że nie chciałbyś go spotkać wieczorem w obcej dzielnicy, ochroniarz nie nakazuje mu a PROSI GO O ZAŁOŻENIE MASECZKI, ten odpowiada, że ma to w dupie. Wtedy wkraczam do akcji ja i mówię do ochroniarza, że ja właśnie z tym panem wchodzę i ide na pewniaka a ochroniarz zero reakcji.
  Sytuacja ma miejsce w gdańskim OBI.

  #koronawirus
  pokaż całość

  •  

   @Zarzutkkake: z perspektywy takiego "ochroniarza": (wiadomo, że kawał starszy od wykopu i zarzutka, ale ... )

   Ja pracuje za około minimalnej mniejsza gdzie i w jakim biznesie gdzie przychodza klienci. Rząd nakazuje noszenie szmat na ryju, byśmy w ogóle musieli działać to musimy się stosować by nas rząd nie zamknął a z drugiej strony bo jest trochę klientów co się rzeczywiście boi więc dla nich też te maski stosujemy. Moja opinia nie ma znaczenia bo i za te pieniądze co dostaję to na pewno nie będę wojen ideologicznych prowadził.

   I przyjdzie mi jakiś wielki bojownik o wolność i on maski nie będzie zakładał. Ja się mogę z nim zgodzić, ale mam to w dupie, z grzecznie mówię żeby założył, a jak nie to niech wypierdala z obiektu, a jak nie to będziemy wzywać policję, mi się nie chce wdawać w dyskusje ani przepychanki z bojownikiem. Nie podoba mu się to niech idzie palić opony pod sejm ew. pod biuro zarządu mojego pracodawcy, a nie będzie mi zawracał dupę. (Ciekawe czy taki odważny był jak podwyższają VAT czy akcyzę albo ostatnio gwałcą konstytucję - pewnie nie, bo z nimi ciężko walczyć,a ja czy kasjerka w lidlu to łatwy przeciwnik).
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (23)

 •  

  Ehh cięzko będzie temu krajowi wrócić do normalności. Od chyba tygodnia w #bialystok w centrum miasta wisi instalacja z kolorowymi parasolkami nad ulicą Kilińskiego. No i fajnie. Zawsze to jakaś atrakcja i coś innego. Ale oczywiście hurr durr. "Marnowanie pieniędzy, mogliby na szkoły dać albo szpitale", "Po co nam to?" - No tak. Najlepiej niech w mieście nic się nie dzieje. Później narzekania że miasto wymarłe i nudne.
  najlepsi są oczywiście wielcy narodowcy co to teraz we wszystkim widzą "tęczę". no to jest hit. Kolorowe parasolki i komentarze już:
  "IDIOTA wymyslił. ***** LEWAKÓW i DEWIANTÓW", "220 tysięcy zł trzaskowski kolejny raz przekazał na zabawy tych lgbte"

  Przykre jest to jak udało się w ciągu paru lat obrzydzić ludziom w Polsce wszystko co kolorowe.

  #urojeniaprawakoidalne #zalesie #smutek
  pokaż całość

  źródło: d-pt.ppstatic.pl

  •  

   Ehh cięzko będzie temu krajowi wrócić do normalności

   @Grubas: czekaj ale wynajęcie i zainstalowanie rusztowania jak przy scenach muzycznych plus kupno kilkudziesięciu parasolek to jest parę godzin roboty ekipy i nawet płacąc zespołowi 30 osób 100zł za godzinę to wyjdą grosze za pracę + parasolki + wynajęcie rusztowania. A nie 220tys. zł.

   Jeżeli uważasz taki wał za powrót do normalności to trochę tak jakby ci ktoś napluł w twarz a ty byś uznał, że wreszcie wracamy do normalności bo chłodzą ci oblicze w upał.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (47)

 •  

  Powiem wam Mireczki, że strasznie mnie irytuje jak komuś w przestrzeni publicznej (pociąg, tramwaj, poczekalnia) 'plumkaja' odgłosy wiadomości z telefonu (np. messenger, Facebook, sms). Siedzi taka osoba, z kimś tam pisze i co kilka sekund jest plum, plum... plum... plumplumplum. Strasznie to irytuje, proszę nie róbcie tak. Zakładam, że jak z kimś piszecie, to nie potrzebujecie wiadomości dźwiękowych, by zobaczyć, że pojawiła się wiadomość na ekranie, na który i tak ciągle patrzycie i jest włączony.
  Rozumiem, jeden odgłos dający znać, że przyszła wiadomość, jak telefon jest np. w kieszeniach, ale w towarzystwie takie notoryczne dźwięki wypada wyłączyć.
  Takie moje #zalesie
  pokaż całość

  •  

   @kaczoor: stara prawda niestety - nie narzucisz nikomu czystości, ale narzucisz smród, nie narzucisz ciszy, ale narzucisz hałas, nei narzucisz kultury ale da się narzucić chamstwo. Jak w autobusie ktoś śmierdzi (czasem i perfumami, wielki żigolo co jeździ komunikacją miejską), pierdoli głośno przez telefon, czy je jakieś śmierdzący fast food to co zrobisz.

   Ja bym czasem tak chciał żyć i mieć tak kompletnie wywalone na otoczenie, że nawet nie zdawać sobie sprawy, że mój smród czy hałas może kogoś irytować czy go wytrącać z myśli (to plumkanie o którym piszesz). Do tych ludzi nie dociera, oni nie ogarniają nawet swojego wpływu na innych, to są ci sami co jeżdżą samochodami nie patrząc na innych użytkowników drogi - dla Ciebie to oczywiste, że trzeba myśleć o innych, nie być chujem bo nie jesteś sam, dla Ciebie to druga natura - u nich nie ma nawet zalążka czegoś takiego. Dla Ciebie zwracanie uwagi na otoczenie i empatia jest naturalna bo masz IQ czy emocjonalną inteligencję rozwiniętą - oni są na poziomie małpy.

   OK, zdarzy się baaaardzo rzadko wyjątek, że ktoś np. dostaje wiadomość o wypadku kogoś bliskiego i zupełnie zapomni o otoczeniu, ale na codzień żalenie się na te zwierzęta nic nie daje. Bo od nich albo trzeba się odizolować albo być jeszcze większym chamem, bo oni rozumieją tylko jak się zjawi jeszcze większy cham i mu wybije zęby.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (49)

 •  

  Widzę antyszczepionkowe przesilenie na wykopie i wciąż nie potrafię zrozumieć dlaczego ludzie są tacy przeciwni temu szczepieniu? Bo jest presja? Bo się boją NOPów? No to może niech mi odpowiedzą na pytanie czy dyskutowali jak szczepili się na tężec czy ospę, hę (nie piszcie, że te są dopiero w fazie badań, bo to już jest IV faza - sprawdźcie sobie co to oznacza)? Wzrost zachorowań na jesieni mamy zagwarantowany a zaszczepieni wkrótce też nie będą bezpieczni, bo jest duża pula wirusa w populacji, który cały czas sobie ładnie mutuje i wkrótce te szczepionki mogą być gie warte.... Także k*rwa dzięki, że narażacie nie tylko siebie, ale i wszystkich wokół. #covid19 #szczepienia #koronawirus #pandemia #medycyna pokaż całość

  •  

   @burzka: a nie można rozumieć działania szczepień,a jednak być wysoce sceptycznym do czegoś co chce mi wcisnąć pinokio, sasin, kaczor i zero?

   Z czymkolwiek by do mnie przyszli to bym był sceptyczny, a to jest bardzo poważna sprawa.

   I druga rzecz - co innego szczepienia, tak jak masz wszelkie inne, a co innego przepustki i kody QR. To są dwie różne rzeczy, jedna to kwestia medyczna (i nawet medycyna podaje w wątpliwość po co szczepić przeciwko temu dzieci), a druga to kwestia zaufania do państwa.

   Serio wierzysz, że jak uchwalą prawo pozwalające na ograniczeni eporuszania się wg wygenerowanego przez rząd kodu QR to oni tego nie wykorzystają do czegoś innego w przyszłości? Tak bardzo pisiorom ufasz? Dzięki szczepieniom i przepustkom rząd dostaje do ręki infrastrukturę która mówi im gdzie chodzisz i kiedy i możliwość ograniczenia twojej swobody ruchu. Dodanie do tego np . tego o czym już mówi się w UK czyli logowania się do Internetu za pomocą tej infrstruktury i zakaz wejścia na stadion jeżeli napisałeś coś rasistowskiego jest znacznie łatwiejsze niż zrobienie tego od zera.

   Tu nie tylko chodzi o szczepienia a o system, w którym apka w telefonie dyktuje co możesz robić.
   pokaż całość

  •  

   które chcą ubezwłasnowolnić swoich obywateli i mieć nad nimi pełną kontrolę

   @burzka: a ty wierzysz, że biden/trump i wszelcy inni politycy to tacy dobzi wujkowie a wojny na świecie, bombardowanie Syrii czy Iraku to nie oni ( ͡° ͜ʖ ͡°) I jak tu gadać z ludxmi, jak albo są szury antyszczepionkowe albo idioci co myślą, że politycy to nie jest banda skurwieli i socjopatów.

  • więcej komentarzy (54)

 •  

  Pomimo rosnacej liczby zakazen u UK (obecnie 40.000) 19 Lipca zostana zniesione wszystkie restrykcje :) Brawo Boris Johnson! okres ochronny dla antyszczepow dobiegl konca, kto sie mial zaszczepic to sie zaszczepil a reszta niech ginie ( ͡° ͜ʖ ͡°) to dobry precedens.
  #koronawirus

  źródło: UK.jpg

  •  

   @nn-borg: gówno.

   Geniusz polega na tym, że brytole są tak zastraszeni i ufają państwu tak bardzo, że nie ma obowiązku noszenia masek, zachowania dystansu czy wymagania paszportów covidowych (test albo szczepienia) ALE... firmy i instytucje dalej mogą to stosować do czego rząd ZACHĘCA. Czyli dalej w Tesco czy w autobusie będzie się nosić maskę, a by wejść do restauracji czy na koncert trzeba będzie mieć przepustkę (tak jak było na Euro czy na Wimbledon).

   Do tego nikt nie mówi, że restrykcje nie wrócą (Holandia otworzyła kluby nocne i po kilku tygodniach je zamknęła). W tej chwili mamy lato, rok temu w sierpniu nie było szczepionek a rząd DOPŁACAŁ ludziom by chodzili do chwilowo otwartych restauracji (Eat Out to Help Out).

   Czyli zniesienie restrykcji ale proszą by dobrowolnie dalej restrykcje stosować i zachęcają do tego i segregacja społeczeństwa na zaszczepionych i niezaszczepionych. I bardzo prawdopodobne, że to tylko tymczasowo. Innymi słowy wygląda to w pewnych aspektach lepiej niż rok temu, w pewnych gorzej. (większa wolność spotykania się z rodziną ale znacznie większy zamordyzm jeżeli chodzi o podróże). Żadnego "powrotu do normalności" na razie nie ma.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (33)

 •  

  Nie potrafie pojąć, dlaczego ktoś projektuje i zatwierdza takie wiaty przystankowe ლ(ಠ_ಠ ლ)
  #polska #architektura #warszawa #upal

  źródło: 4656564664.jpg

  •  

   @nofink: też się zastanawiałem czemu neimal cała infrastruktura miejska od 2 dekad jest nieprzyjazna użytkownikom... aż w końcu się dowiedziałem, że istnieje coś takiego jak Hostile Architecture. https://en.wikipedia.org/wiki/Hostile_architecture

   Polega to na tym, że celowo robi się np. wiaty przystanków które nie chronią od deszczu i wiatru, a ławki na których jest niewygodnie siedzieć. (Tu masz na zdjęciu coś co na zachodzie jest nienal wszędzie - ławka gdzie sobie przycupniesz na czas czekania na autobus, ale nie siądziesz). Po co tak? Po to by bezdomni nie mogli tam spać czy patola urządzać imprez.

   Żyjemy w społeczeństwach, które nie mają jaj ani środków by z jednej strony jak ktoś niszczy infrstrukturę to go spałować i wsadzić do pierdla na parę lat i wysoką grzywnę, a z drugiej strony by liczba bezdomnych czy patologii malała. Więc po nowoczesnemu i europejskiemu najlepiej zrobić to tak by problemu nie było widać. A kosztem staruszków czy normalnych ludzi.

   Jak sobie to uświadomisz to przykładów takiej architektury znajdziesz wszędize i całe mnóstwo. Pamiętam ile lat się wkurzałem czemu w Krakowie jak dorastałem to ławki miały oparcia, były drewniane i wygodne, a 15 lat temu zrobili w centrum metalowe, wypukłe gówno bez oparcia. No własnie dlatego byś sobie nie usiadł na dłużej tylko przysiadł i zapieprzał dalej, nie mógł się na nich położyć, a na pewno zdrzemnąć.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (49)

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Muszę to z siebie wyrzucić. Zakochałam się, mam romans. Jestem od pięciu lat w związku, związek jest stabilny i nudny. Mieszkam za granicą, na zachodzie, mój chłopak jest miejscowy. Poznałam niedawno Rosjanina, miły, zaradny, z mordką jak ziemniaczek (mnie bardzo pociągają Rosjanie, więc to właściwie zaleta). Nie wiem co robić, czuję się jakbym miała piętnaście lat, a jestem już po trzydziestce, nie mogę jeść, nie mogę spać, ale nie mogę się rozstać, bo w pewnym stopniu jestem zależna od mojego obecnego niebieskiego (nie finansowo, bo zarabiam dobrze). Pewnie powiecie że #p0lka, ale trudno czasem wygrać z uczuciami, trudno wybrnąć z takiej sytuacji, bo niezależnie od mojego wyboru będę musiała kogoś zranić.
  Byliście w takiej sytuacji? Jak się to u was skończyło?
  #zwiazki #milosc

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  ID: #60efc6c191a69a000ab95e27
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  pokaż całość

  •  

   @AnonimoweMirkoWyznania: dlatego nie powinno się mieszkać ze sobą przed ślubem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wtedy nie jesteś od nikogo w żaden sposób zależna i nie ma bałaganu jak chcesz odejść. A jak zamieszkasz po ślubie to wtedy też jest stabilnie i nudno ale przyrzekliście sobie, że będziecie razem do końca a jak dwie osoby chcą pracować nad tym by być drużyną do samego końca to wtedy nie wdają się w romanse bo unikają nawet okazji by kogoś poznać, bo koncentrują się na swoim partnerze, wiedząc, że żadnego innego nigdy nie będzie.

   A tak to ty sama nie wiesz czego chcesz, masz siano zamiast mózgu i twoje życie idzie donikąd, chorągiewka tak jak wiatr zawieje i akurat zawiał przystojnego Rosjanina.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (126)

 •  

  A wy panowie, co ile zmieniacie szczoteczkę do zębów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #p0lki #p0lka #mgtow #redpill

  źródło: Screenshot_20210715_134025.jpg

  •  

   @mgtow_Polska1: w sumie to 8 wypowiedzi a z tego 4 albo mówią, że nic bo po co albo wprost nazywają pozostałe psychopatkami. A z tych co zrobiły to ostatnia ma dobry patent i co najmniej dwie mówiły, że to po zdradzie. A ta od szczoteczki jeden "like". Tak mało pasuje akurat do jeżdżenia po p0lkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • więcej komentarzy (26)

  •  

   @Polasz: wy kupujecie coś w sklepach stacjonarnych jakby to był 2002 rok i boicie się, że ktoś z internetu przyśle wam ziemniaki? Ja myślałem, że w takich sklepach to tylko janusze i grażyny robią zakupy bo tak się już nauczyli, ale młodzi ludzie nie, bo po co. Tzn. jeszcze kabel HDMI to rozumiem jak trzeba szybko skoczyć do sklepu, ale to jest w każdym markecie, niekoniecznie sklepie elektronicznym. Ale cokolwiek bardziej skomplikowanego to przecież trzeba zrobić research w necie, posprawdzać opinie, porównać ceny, a potem zamówić z dostawą do domu. pokaż całość

  • więcej komentarzy (69)

 •  

  Poznałam na tinderze faceta. On ma 39l. a ja 29l. Emerytowany żołnierz, po wielu misjach. Teraz ma własną działalność. Znamy się od około roku, rozmawialiśmy a to na tinderze, a to na whatsupie - nic wiążącego. Nie brałam go pod uwagę, ot tak luźne rozmowy. Spotkaliśmy się i powiedzmy, że coś zaskoczyło. On niedługo wyjeżdża do Iraku - na krótko.

  Oczywiście jestem idiotką i od razu mam w głowie różne scenariusze, ale musze się skonsultować z anonimowymi ludźmi z internetu bo się uduszę.
  Czy to normalne, że po trzecim spotkaniu facet proponuje mi wprowadzkę do niego, wspólne wakacje i pyta o dzieci i wspólne plany na przyszłość. Pyta czy poczekam na niego, gdy on będzie w Iraku.
  Desperacja?

  Do tej pory trafiałam na buców, którym zależało tylko na seksie. Tutaj pierwsze zbliżenie już było i nadal temat jest wałkowany. Nigdy nie romansowałam z kimś kto jest w okolicy 40.
  Czy to jest taki modus operandi? O CO TU CHODZI? Czy to wina stresu pourazowego? WTF?

  #zwiazki #niebieskiepaski #rozowepaski #tinder #wojsko #pytaniedoeksperta
  pokaż całość

  •  

   Czy to normalne, że po trzecim spotkaniu facet proponuje mi wprowadzkę do niego, wspólne wakacje i pyta o dzieci i wspólne plany na przyszłość.

   @Kapella92: powiem Ci, że jest na odwrót. To jest nienormalne jak ktoś nie pyta po 3 spotkaniu o plany na przyszłość i dzieci. Jeżeli nie pyta to szuka za przeproszeniem ruchadła do zabicia czasu. Nie chodzi o to by od razu ze sobą zamieszkać po 3 randce, ale jak szukasz kogoś do ślubu a nie do zabawy to najpierw zbieżne wartości a potem kierunek w którym chcecie w życiu iść.

   On po prostu wie, że jesteście oboje już starsi i zakłada, że Ty też podchodzisz do tych spraw poważnie jak przystało na starszą dziewczynę, a nie chce randkować dla sportu.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (297)