•  

  Trzeba stanąć prawdzie w oczy i powiedzieć sobie jasno, że w PiSowskiej Polsce, na którą głosowała zdecydowana większość użytkowników konserwatywnego wykopu nadszedł czas, że startując od zera, macie zwyczajnie przejebane.

  Jak niby, przy tej skali podwyżek chcielibyście rozpocząć nowe życie we #wroclaw czy #gdansk myśląc o wzięciu jakiegoś kredytu na mieszkanie?

  Przecież najpierw trzeba wziąć kredyt na wkład własny xD

  Byle mieszkanka na zadupiu kosztują już 10k zł za m2, doliczcie do tego koszt budowlanki, mebli, czyli kolejne 100k zł i wychodzi na to, że spełniacie swój american dream, kupując 40m2 na które pewnie nie dostaniecie kredytu przy zwykłej robocie 3000-4000zł netto, a nawet jak dostaniecie, koszt raty będzie wam psuł jakikolwiek smak życia przez kolejne 25 lat. A stópki do góry!

  Koszty prądu i gazu wyjebały w kosmos, więc miesięczne koszty za mieszkanie to kolejne 700 zł, a tu by się jeszcze autko chciało, obiadki w knajpie (coraz trudniej zejść z cenami poniżej 30zł za tani posiłek w zasadzie w fastfoodzie)

  I tak będziecie mieli 50 lat, i cyk, pasta we własnym życia - "nazywam się Janusz Pawlacz, nic w życiu nie osiągnąłem, nigdzie nie byłem, nic nie widziałem, nigdy nie żyłem.", dzieciakom chciałoby się pomóc, ale samemu się nic przez te lata nie odłożyło, całe życie na 40m2 na dwóch pokojach z gówniakiem, stres w robocie, siwe włosy, choroby zawodowe, raty, raty, raty i doslownie życie od pierwszego do pierwszego...

  Oto wasza katolicka Polska i wasze wspaniałe perspektywy.

  Jak ja się kurła cieszę, że się urodziłem w latach 80 tych i nie musiałem startować w tych gównianych czasach, jakie są obecnie. Życie kurła Syzyfa, zapierdalaj, bo innej opcji nie ma.

  #oswiadczenie #nieruchomosci #polska #bekazpisu
  pokaż całość

  •  

   @Kutafonix215: Jeszcze poczekamy, bańka pęknie, czekamy tak od 2016 roku, jak mieszkania były po 6k zł za metr, teraz są po 12k zł za metr, ale jak bańka pęknie, już za chwilkę to będą za 4k za metr i się będziemy śmaili z tych wysztskich! Jeszcze chwilka! Na pewno ceny materiałów, inflacja, robocizna będą sprzyjać tym niższym cenom! Jesteśmy wykopowymi specjalistami z IT 15k zł/m2! Zara ta bańka musi pęknąć.

  •  

   @darqnies: Tylko wyjazd za granicę. Szwajcaria, Dania, Norwegia. Jak ci się po latach tam nie spodoba, będziesz tęsknił, wtedy kupisz sobie nieruchomość za zaoszczędzony hajs (a zakładając, że można spokojnie odłożyć 100k zl/rok, po 5 latach kupisz sobie te 40m2 z tekstu za gotówkę - dobre to na start)

  • więcej komentarzy (37)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Jud-Suss

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (7)