•  

  Wczoraj po prawie miesiącu #przeszedlem Assasins Creeda 1 :) Prawie 14 lat po premierze zacząłem jedną z najbardziej rozpoznawalnych serii. Czy da się w to grać w roku 2022?

  Plusy na szybkości. Fajnie oddany klimat Bliskiego Wschodu. Poruszanie się głównym bohaterem mega przyjemne. Spoko voice acting (grałem w wersji angielskiej, bo polska podobno zasysa, więc odpuściłem). No i gra jak na 14 lat dalej wygląda naprawdę spoko :)

  Fabuła, wedle uznania. Niby, że w ludzkim DNA zapisane są fakty, dotyczące tego, kim był przodek głównego bohatera. Do tego wplątany konflikt między templariuszami i asasynami. Zalatuje to mega fantastyką, ale o dziwo nawet mnie zaciekawiło i jestem ciekawy jak pociągnięte to zostanie w kolejnych częściach.

  System walki niezbyt skomplikowany, ale przypadł mi do gustu. Noże do rzucania, sztylety, silne ciosy, lekkie, blok, odepchnięcie. Walczyło się spoko :)

  Z pomniejszych minusów - brak napisów, słaby polski dubbing (na szczęście opcjonalnie do ściągnięcia)

  Na koniec największy minus, przez co moje przechodzenie trwało miesiąc. POWTARZALNOŚĆ I SCHEMATYCZNOŚĆ. Pomysł na grę jest taki, iż wpadamy jako Asasyn do jednego z trzech głównych miast i mamy zabić w sumie 9 osób. Aby to zrobić musimy wykonać szereg zadań pobocznych (których też jest tylko kilka), a następnie ukatrupić wskazany cel. I trzeba to powtarzać. RAZY 9. A ja jeszcze dodatkowo postanowiłem sobie, iż przy każdym zabójstwie będę robił wszystkie poboczne.

  18 godzin. 18 godzin robienia tego samego, powtarzania tych samych czynności. Na początku miałem chęć zjechać to od góry do dołu, ale, że dawkowałem sobie rozgrywkę na poziomie godziny dziennie, to może dlatego nie jestem aż tak tym faktem wkurwiony. Pomagał może też fakt, iż mechaniki działają sprawnie i ich okiełznanie nie jest mega uciążliwe.

  A wszystko po to, żeby zacząć serię od początku. Nie wiem czy było warto, ale słyszałem, że kolejne części są już zdecydowanie lepsze. Ciężko jedynkę jednak polecić komukolwiek, chyba, że tak jak ja, chciałby lecieć serię AC od początku i ma dużą tolerancję na robienie w kółko tego samego. Aczkolwiek gra wygląda spoko, działa stabilnie, a samo poruszanie się Altairem (skakanie, wspinaczki na wysokie punkty) na serio może bawić. A Wy jak wspominacie pierwszy kontakt z jedynką? Udało się Wam dojść do końca? :)

  #gry #grypc #grykomputerowe #assassinscreed
  pokaż całość

  źródło: AC1.jpg

 •  

  #allegro #kiciochpyta
  Jeśli na allegro mam aktywowane konto PayU, ale nie Przelewy24 (jak widać na screenie), to jeśli kupujący zapłaci przez przelewy24 to nie będę mógł wypłacić pieniędzy na konto bankowe dopóki nie aktywuje przelewy24? Dawno temu wypłacałem już pieniądze do banku i było wszystko w porządku, ale chyba wtedy nie było tego Przelewy24.

  źródło: Przechwytywanie.JPG

 •  

  Potrzebuję założyć partię polityczną, chętnych do współpracy zapraszam na PW ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #neuropa #polityka

  źródło: 31572765-9568-45A8-A05B-8CFDE8EA910C.jpeg

 •  

  Podrzućcie jakieś mało znane zespoły/wokalistów, jakieś wasze odkrycia, perełki. Obojętnie jaki gatunek, z chęcią sprawdzę wszystko #muzyka #art #youtube #spotify

  +: ThorPL

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Kalosz69

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)