Hegel, ty draniu, oddaj rower!

 •  

  Czy orientuje się ktoś czy w naszym pięknym kraju odbywają się jakieś festiwale/imprezy gdzie można sobie potripować z dziewczyną przy dobrej muzyce?
  Myślałem nad takim czymś: https://www.youtube.com/watch?v=rS6HscX49is
  Taki klimat by mi odpowiadał i mój ćpuński 6 zmysł podpowiada mi, że nie byłbym tam jedyny na kwasie xD
  Wybaczcie, nie wiem jak tu się linkuje i czy dobrze stawiam hasztagi.
  #narkotykizawszespoko #lsd #psychodeliki
  pokaż całość

  •  

   @sebagohamalysz: Wiem że w Warszawie organizowane są imprezy albo dedykowane otwarcie psychodelikom, albo neutralnie oferujące dobrą atmosferę, z której wiele osób korzysta. Te drugie to np. Warszawski Salon Ambientu - byłem (choć tylko relatywnie trzeźwy) i polecam tak ogólnie, a w szczególności dodam, że spotkałem wiele osób w radykalnie odmiennych stanach świadomości i czuły się one raczej dobrze. Tych imprez psychodelicznych nie wiem pod jakim dokładnie hasłem szukać - w okolicy sylwestra wyskoczyło mi na fejsbuczku jakieś wydarzenie w tym stylu mające miejsce w Warszawie.

   Takie poszlaki zostawię, może znajdziesz coś dla siebie.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (8)

 •  

  Antysemityzm, jak sama nazwa wskazuje, to wrogość wobec Semitów, a nie Żydów. Antysemityzm to niechęć o podłożu etnicznym a nie religijnym (bo Semici to grupa etniczna a nie wyznaniowa). Autor: @dlouhy

  https://www.wykop.pl/wpis/30123639/#comment-106975889

  Tymczasem w normalnym świecie

  Słownik języka polskiego PWN:

  antysemityzm «wrogość wobec Żydów jako grupy wyznaniowej lub etnicznej; też: teoria uzasadniająca taką postawę»

  Wikipedia

  Antysemityzm – postawa wyrażająca dyskryminację, uprzedzenie, niechęć i wrogość w stosunku do Żydów oraz osób pochodzenia żydowskiego, postrzeganych jako grupa religijna, etniczna lub rasowa, argumentowana powodami religijnymi, gospodarczymi lub politycznymi.

  Wielki słownik języka polskiego

  niechętne lub wrogie nastawienie do Żydów wynikające z uprzedzeń rasowych, kulturowych bądź społecznych

  Cambridge

  having or showing a strong dislike of Jewish people, or treating them in a cruel and unfair way:

  Oxford

  Hostile to or prejudiced against Jews.

  #neuropa #bekazprawakow #shitwykopsays #polityka
  pokaż całość

  •  

   I tu się mylisz, o tym fakcie wiedzą osoby spoza mojego pokoju. Co to wogóle za sugerowanie, że w moim pokoju znajdują się tysiące ludzi?

   @dlouhy: Ustalmy fakty. JE Janusz Korwin-Mikke napisał, że:

   Tymczasem już w 1970 roku śp. Milton Friedman wziął z Biblioteki Kongresu program polityczny Amerykańskiej Partii Komunistycznej z roku 1920 - i stwierdził z przerażeniem, że WSZYSTKIE punkty tego programu są w USA '70 spełnione.

   Wiem więc, że ty wiesz, że Janusz Korwin-Mikke wie, że Milton Friedman wie, że za prezydentury JE Ryszarda Nixona w Stanach Zjednoczonych panował ten przeklęty komunizm! Z mojego skromnego riserczu wynika, że sam Nixon nie zgodziłby się z tym stwierdzeniem, ale jak już wiemy Nixon był komunistą, a każdy komunista jest kłamcą, więc komunista Nixon sugerujący, że nie jest komunistą tak naprawdę wzmacnia tezę, że tym wrednym komunistą jednak był!

   A wracając do istotniejszej kwestii, czyli składu osobowego twojego pokoju. Pozwolę sobie przyjąć niepewne założenie, że Friedman i Nixon jako obecnie martwi nie mogą wiedzieć nic, a w szczególności nie mogą wiedzieć nic o komunizmie, a w jeszcze większej szczególności nie mogą wiedzieć który z nich był komunistą, a w szczególności nie może tego wiedzieć komunista Nixon, bo komuniści nigdy nic nie wiedzą, a nawet jak wiedzą, to kłamią, więc tym bardziej możemy go pominąć.

   Zostajecie więc we dwoje z Januszem. Większej ilości osób nie mogę się doliczyć. Choć bardzo się starałem, jak widać na przykładzie JE Miltona Friedmana i tego przeklętego komunisty Nixona!
   pokaż całość

  •  

   Jak nie możesz się doliczyć?

   @dlouhy: Nie mogę się ot tak doliczyć, bo pozostaje nam nierozwiązany trop trockistki Hilarii Clintonowej.

   Jak sama nazwa wskazuje trockistka to ta, która wierzy Trockiemu, a Trocki to ten komunista, który powiedział, że komunista Stalin nie jest wcale komunistą! Dodajmy do tego, że komunista Nixon oskarża komunistę Chruszczowa (który atakował komunistę Stalina o to, że nie był komunistą) o to, że ten jest komunistą. To jest to, co widać.

   Pamiętajmy cały czas o tym, że komuniści to fałszywi łgarze. Dzięki temu dojdziemy do tego, czego nie widać.

   Wiemy więc, że tak naprawdę komunista Nixon wie, że komunista Chruszczow był komunistą, a skoro komunista Chruszczow był komunistą, to mówiąc że komunista Stalin nie jest komunistą tak naprawdę mówi, że komunista Stalin był komunistą, a więc komunista Stalin oskarżając Trockiego o zdradę komunizmu tak naprawdę potwierdza, że komunista Trocki był komunistą, a więc komunista Trocki atakując Stalina za odejście od komunizmu tak naprawdę zgodził się z nim, że obaj są komunistami. Znajdujemy się tutaj w dialektycznym momencie przejścia do od tezy bycia-komunistą i antytezy nie-bycia-komunistą do syntezy komunizowania-się.

   Zaryzykuję więc stwierdzenie, że razem z Tobą i panem Januszem przesiaduje Hillary Clinton - chociaż w sposób jedynie (a może aż!) dialektyczny.

   Poza tym jestem coraz bardziej skłonny przyznać ci rację, więc możecie przyszykować mi jakieś miejsce do spania. Najlepiej dialektyczne, jeśli można.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (96)

 •  

  Czy sterylizacja zwierząt jest wegańska?
  #weganizm

  •  

   @Pippo: Sama w sobie nie jest zła ani dobra. Zwierzęta poza-ludzkie nie potrafią decydować racjonalnie o tym, jakie zabiegi medyczne i quasi-medyczne mogą być na nich dokonywane (podobnie zresztą jak ludzie niepełnosprawni intelektualnie, dzieci, osoby w śpiączce itd). Opowiadam się za paternalizmem w postaci takiej, że jeśli podmiot nie ma dostatecznych mocy poznawczych do decydowania o własnej sytuacji, to społeczeństwo lub jego część powinno podjąć za niego taką decyzję, jaka według wszelkich dostępnych informacji będzie dla niego najlepsza (w znaczeniu - najbardziej zachowawcza i najmniej ryzykowna). Stąd mamy uzasadnienie m.in. przymusowej hospitalizacji osób w zespole psychozie, podejmowania decyzji dotyczących zdrowia osób nieprzytomnych wskutek wypadków, a także interwencji w ciało zwierzęcia udomowionego.

   Zwierzę poza-ludzkie nie jest w stanie pojąć, że jego życie jest zagrożone i musimy wyrządzić mu oczywistą dla niego krzywdę (znieczulenie, rozcinanie ciała, unieruchomienie itd), żeby oszczędzić niewidocznych dla niego katastrofalnych konsekwencji (śmierci z powodu nowotworu, złego zrośnięcia kości etc). Sterylizacja/kastracja jest tylko szczególnym przypadkiem takiego zabiegu i stąd musimy ocenić, czy np. wola dwóch zwierząt poza-ludzkich do posiadania potomstwa jest racjonalnie dopuszczona, tj. czy ich potomstwo będzie miało istotnie wysokie szanse na odpowiedni poziom życia. Moim zdaniem można, na przykład, dopuścić do kopulacji parę psów, jeśli wiemy że ich potomstwo dostanie opiekę od nas lub innych ludzi, ale należy też dokonywać masowych sterylizacji/kastracji psów, co do których wiemy, że ich potomstwo czeka bardzo niepewny i raczej ciężki los.

   W praktyce: dopóki mamy psy schroniskowe i bezdomne nie widzę żadnego sensu w szerokim i swobodnym rozmnażaniu tych zwierząt, a wręcz przeciwnie. Ludzie ze zwierzętami udomowionymi i hodowlanymi tworzą społeczeństwo, w którym to oni są siłą dominującą, co w szczególności przekłada się na obowiązki, w szczególności zapewnienia minimalnego dobrostanu jednostkom niezdolnym do samodzielnego utrzymania.

   W przyszłej praktyce: masowe kastracje i sterylizacje zwierząt hodowlanych będą podstawową metodą wygaszenia hodowli przemysłowych.

   PS: Nie widzę nic złego w symbiozie, gdzie człowiek utrzymując w dobrych warunkach kurę, krowę lub owcę korzysta z surowców, które może od nich pozyskać bez wyrządzania krzywdy.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  Wszyscy, którzy sprzeciwiają się akcji #metoo to po prostu banda ignorantów Nie rozumiecie zaawansowanych danych, przeraża was matematyka, odrzucają wykresy. Typowe dla prawicy. Idźcie sobie na jakieś serwisy typu twojapogoda.pl - tylko nie dziwcie się potem, że "zapomnieliście swego parasola", hahaha.

  #bekazprawakow

  źródło: meteo.png

  +: Coolish
 •  

  Kolejna teoria spiskowa wiecznie wyklętej prawicy, czyli kilka słów o nowych urojeniach Gmyza i Cenckiewicza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Znalezisko

  Artykuł

  Czyli o tym jak Gmyz i Cenckiewicz oskarżają swojego wydawcę Piotra Jeglińskiego (bagatela ikonę ruchu solidarnościowego) o kontakty agenturalne, którym miał "ulec" i "zemstę" służb PRL, gdyż... nie otrzymali honorariów za wydane książki. Zemsta miała by być dyktowana faktem iż "publikowali niewygodne fakty". Brzmi kuriozalnie? Robi się jeszcze ciekawiej, gdy dowiadujemy się że chodzi o straty wydawcy liczonej w setkach tys. złotych orazi takie gorące i nietrafione "hity" jak np... książka kucharska Gmyza (SIC!) Ciekawe jakie to niewygodne przepisy tam się znalazły ( ͡º ͜ʖ͡º)

  To jest fascynujące jak prawicowi bohaterowie o "prawdę", lżą człowieka metodami opraców z bezpieki, których rzekomo potępiają. Ale to standardowa już hipokryzja #4konserwy #prawica.

  Ostrzegałem Piotra przed kontaktami z nimi. Powiedziałem mu, że w razie pierwszego konfliktu o pieniądze będą go bezwzględnie lustrować - mówi współpracownik wydawnictwa. Ujawnia, że tylko w przypadku jednego z "hitów" wydawnictwo zostało z niesprzedanymi książkami o wartości 100 tys. złotych. To już makulatura

  - Dziwię się, że mieszają sprawy polityczne i biznesowe, żeby niszczyć człowieka. Dzięki takim ludziom, jak ja mogą publikować swoje książki w wolnej Polsce - dodał szef wydawnictwa. Ujawnił, że jeden z autorów sam prosił go o wydanie książki, którą odrzuciło inne wydawnictwo. Skarży się, że był "poddawany hejtom na Facebooku" ze strony głównego inicjatora listu Piotra Nisztora ("prawdopodobnie człowieka służb"). - Sam się zastanawiałem, czy to nie jakaś prowokacja. Kto na tym zyskuje? Tu chodzi o skłócenie środowisk wolnościowych - podsumowuje Jeglińs

  #polska #polityka #neuropa #bekazpisu #bekazprawakow #tysiacurojenniezaleznychmediow #pisarzewykleci #wklamstwachzakleci #prawackalogika
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Kampala

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.