Niech żyją żywi i śmierć umarłym.

 •  

  Mam nowe hobby będą robił Wam za tłumacza z sofistyki @Brzytwa_Ockhama na normalny. Skończyłem filozofie na UŚ więc chyba mam kwalifikacje.

  Jaki jest przeto cel Polityki bez tego duchowego pierwiastka? - że każdy system ma doprowadzić do wyzwolenia duchowego człowieka w koncepcji Christianitas polityka ma doprowadzać do takiego środowiska w którym człowiek najłatwiej uzyska zbawienie?

  Tutaj autor twierdzi, że bez duchowości jesteśmy gównem

  Czy dla sekularnego świata wiara w postęp i pozytywistyczną naukę jest właśnie tym metafizycznym zbawieniem które kreślił już Comte a zniszczyła I wojna światowa?

  Tu twierdzi, że brak duchowości wywołuje wojny.

  Postęp i nauka nie wymagają wiary co dla niechrześcijańskich filozofów jest nie do pojęcia. Nie umieją pojąć, że bez jakiekolwiek wiary coś ma sens. Np moja miłość do żony i dzieci nie jest metafizyczna, a czysto chemiczna i ja to akceptuje, nie kocham przez to mniej rodziny. Po prostu wiem że to uwarunkowania ewolucyjne i tyle. Tak samo z postępem, nie trzeba w niego wierzyć by nabrał on sensu.

  Dziękuje za uwagę.

  Zapraszam do nowego tagu #centryzm

  Tak zapraszasz, że kasujesz wpisy, ale Twoje prawo, możesz sobie kasować, sam często kasuje. :)

  #dyskusja #4konserwyineuropa #4konserwy #neuropa
  pokaż całość

 •  

  Co jest, waszym zdaniem, najważniejszym pytaniem filozofii?
  #filozofia #pytanie #nauka

  •  

   @Majk_: Dlaczego istnieje raczej coś niż nic.

   @Jolly_Roger: To raczej pytanie do fizyków. Asymetria przy tworzeniu i anihilacji par cząstka-antycząstka.

   @urs6: Fizycy świetnie się nadają na odpowiedzi na pytania "jak?". Natomiast chyba nie zajmują się zawodowo pytaniami "dlaczego?". Abstrahuję tutaj od tego, czy pytania tego drugiego typu mają sens, ważniejsze jest to, że w ogóle się pojawiają u ludzi, a poza tym wykazanie bezsensu pytania jest moim zdaniem pewną odpowiedzią. pokaż całość

  • więcej komentarzy (14)

 •  

  Mam 19 lat, zaburzenie osobowości, depresję i boję się wychodzić z domu. Do tego mam zerowe poczucie własnej wartości, ciągłe negatywne myśli, mam wrażenie, że wszyscy mnie obgadują i knują za moimi plecami i chcą żebym miał jak najgorzej, jestem chudy jak ścierwo, ale boję się iść na siłownię, widzę wszystko w szarych kolorach(przyszłość, przeszłość, teraźniejszość), ciągły niepokój(nie dam rady się zrelaksować praktycznie w ogóle), nic mi nie przynosi radości; jeśli nie jestem na zajęciach ani nie muszę się uczyć to praktycznie ciągle śpię(dzień, noc, cały czas), zero motywacji, nie mam ochoty nawet na własne hobby i myśli samobójcze. Może się będę biczował za grzechy tego świata, bo nic już ze mnie nie będzie itak i mojego chorego umysłu?
  #przegryw #depresja #fobiaspoleczna #tfwnogf #psychologia #feels #stulejacontent #pytanie #rakcontent #mikrokoksy
  pokaż całość

 •  

  ZGUŁAGOWAŁEM TOWARZYSZA NIKOŁAJ IWANOWICZ BUCHARIN

  JAK MOGŁEŚ KURWO POWIEDZIEĆ, ŻE KIEDYŚ MIAŁEM LEPSZĄ POLITYKĘ GOSPODARCZĄ, CO, TY JEBANA TROCKISTOWSKA KURWO?

  NIGDY NIE MIAŁEM LEPSZEJ POLITYKI GOSPODARCZEJ TY JEBANA PRAWICOWO ODCHYLONA KURWO!

  #testoviron #lewactwo

  źródło: i.pinimg.com

 •  

  Od wczoraj nie jem mięsa

  Czuję się niesamowicie

  Zwierzęta ciągle przychodzą do mnie i mówią dziękuję

  #wegetarianizm

 •  

  O cholera...

  Od początku października studiuję na UŁ. Mamy taki śmieszny przedmiot - etyka w biznesie, którego prowadząca jest zafascynowana Peterem Singerem, którego imię dość często pada podczas wykładów. Przed chwilą z ciekawości wpisałem nazwisko tego człowieka do wyszukiwarki i kliknąłem na link do Wikipedii. Wymienię co "ciekawsze" z jego poglądów:

  1. Aborcja powinna być dopuszczalna nie tylko do momentu narodzin dziecka, ale i przez pewien okres po nim, ponieważ "narodziny nie mają istotnego wpływu na status moralny płodu".
  2. Eutanazja osób, które "nie są w stanie zrozumieć wyboru między życiem, a śmiercią" jest dopuszczalna moralnie.
  3. Zoofilia jest spoko.

  Fakt, że takie osoby są stawiane za wzór i w ogóle obecne w debacie publicznej jest dla mnie zatrważający. Co za czasy...

  #studia #etyka #oswiadczenie
  pokaż całość

 •  

  #kiciochpyta #zdrowie #psychiatria

  Można jakoś zmusić kogoś do badań psychiatrycznych?

 •  

  Hej @wykop @Moderacja szkalujecie tutaj prawdziwych patriotów z #neuropa którzy ostrzegają przed tym rządem a potem narzekacie, że trzeba płacić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  https://twitter.com/wykop/status/931162055096389633

  #heheszki

  wasze oryginalne tagi
  #polska #podatki #ekonomia #finanse #przedsiebiorczosc #wykop #morawiecki

  no i trzeba dodać #polityka - bo znowu będziecie szkalować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  pokaż całość

  źródło: wypok-tt.png

 •  

  Spora część osób poczuła się mocno urażona tym oto obrazkiem. Więc pragnę je z tego miejsca przeprosić i oznajmić, że w żadnym przypadku nie było moją intencją naśmiewanie się z ludzi chorych na celiakia.

  Według kościoła katolickiego zachodzi Transsubstancjacja w ciało Chrystusa. Jest to jedną z podstaw wiary Katolickiej.

  Doktryna transsubstancjacji zakłada, że przemiana chleba i wina jest trwała, to znaczy po skończonej mszy pozostają one ciałem i krwią Chrystusa; dlatego konsekrowane hostie przechowuje się w tabernakulum. Wiara w to znalazła wyraz w katolickim kulcie Najświętszego Sakramentu np. adoracjach, procesjach eucharystycznych, zwłaszcza podczas święta Bożego Ciała.

  Czyli normalna hostia zamienia się w glutenowe ciało Chrystusa, a bezglutenowa hostia w bezglutenowe ciało Chrystusa? Więc śmieszy mnie nie choroba, a zamiana hostii w bezglutenowe ciało Jezusa. Nawet obrazek podpisałem "jezusbezglutenowy".

  Dla mnie to śmieszne. Ale możliwe że tylko dla mnie. Jeżeli kogoś to uraziło to przepraszam mocno.

  #katolicyzm #ateizm #oswiadczenie #przeprosiny #kochamwszytskichludzi #prawakiprzystojniaki
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

  •  

   @lakukaracza_: Bądź bytem na tyle wszechmocnym, żeby zmieniać chleb w ciało, ale nie na tyle wszechmocnym, żeby poradzić sobie bez glutenu dx.

   Ale nie hejtuję, na pewno gdzieś w jakimś grubym, bezużytecznym teologicznym tomiszczu znalazłbym stosowne wyjaśnienie.

   Pozdrawiam i też wszystkich kocham - tak jak pan Jezus powiedział.

   +: Wotto
  • więcej komentarzy (6)

 •  

  Once it is incorrectly accepted that in order to protect and enforce peaceful cooperation between two individuals A and B, it is justified and necessary to have a judicial monopolist X, a twofold conclusion follows. If more than one territorial monopolist exists, X, Y, and Z, then, just as there can presumably be no peace among A and B without X, so can there be no peace between the monopolists X, Y, and Z as long as they remain in a "state of anarchy" with each other. Hence, in order to fulfill the liberal desideratum of universal and eternal peace, all political centralization and unification, and ultimately the establishment of a single world government, is justified and necessary.

  Kto z was jednak sie zgadzam z tym zalozeniem i uwaza ze pokoj na ziemi zapanuje dopiero wtedy, kiedy bedzie jeden rzad swiatowy, bo nie bedzie panstw ktore moglyby toczyc ze soba wojny?

  #neuropa #4konserwy #polityka #libertarianizm #akap
  pokaż całość

  •  

   @Lord6Infamous: Wojnę to masz w Syrii. W Katalonii to ostre protesty, m. in. z tego powodu, że jest straszak polegający na tym, że hipotetyczna Katalonia byłaby w Europie izolowana przez UE - organizm ponadpaństwowy.

   Poza tym: rząd światowy byłby zdefiniowany zupełnie inaczej niż obecne państwa - ponadnarodowo. Jeśli obecnie państwa opierają się zazwyczaj w mniejszym lub większym stopniu na koncepcji narodu, to mamy naturalne tendencje naśladowcze wśród narodów bezpaństwowych w dążeniu do państwowości. pokaż całość

  • więcej komentarzy (12)

 •  

  Jak byście zdefiniowali myślenie abstrakcyjne? Pojęcia abstrakcyjne?
  #pytanie #filozofia

 •  

  jak myślicie jak bede \/apował w domu to będzie jabło i będzie przypał czy dym sam opadnie i nie będzie jebało
  #gownowpis #vapowanie #papierosy #thc

 •  

  Postanowiłam sprawdzić jak bardzo niewychowana jestem i jak wiele faux pas popełniam każdego dnia. Przeczytałam zasady savoir vivre. No i wychodzi na to, że prostaczka ze mnie.

  Popełniam niemal wszystkie niewybaczalne błędy w ubiorze. Chodzę z odkrytymi ramionami i gołymi nogami, mam kolorowe paznokcie i lubię różowy, co w dużym uproszczeniu może obniżyć mój nieistniejący autorytet. Nie umiem też wiązać apaszki. Ktoś jeszcze nosi apaszki?!

  Zupełnie nie opanowałam podstawowych zasad korzystania z telefonu komórkowego. Moja komórka nie wygląda poważnie i raczej nie mam klasycznego dzwonka. Nie pytam się ludzi czy mają akurat czas rozmawiać. Zawsze mam włączony telefon, chociaż zazwyczaj jest wyciszony i nikogo za to nie przepraszam. Nigdy nie wpadłabym to, że rozmowę musi zakończyć akurat ten, kto dzwonił.

  Jem kanapki. Takie standardowe, kromka chleba, masło, plaster szynki. Najlepiej to jeszcze majonez i druga kromka chleba. No dramat. Pocieszające jest jednak to, że to nie kwestia mojego braku wychowania, a naleciałość po PRL-u. Bo szynkę to się je widelcem, a chleb łamie na małe kawałeczki.

  Nadmiernie gestykuluję.

  Jest sukces! Nie dotykam ludzi.

  Przez wiele lat przekładałam widelec do prawej ręki po pokrojeniu kotleta, bo lewą nie umiałam trafić sobie do buzi. Dalej nie umiem, robię to strasznie pokracznie, ale nie przekładam już sztućców między rękami.

  Wracając do pozytywów, okazuje się, że jestem raczej uprzejma i taktowana. Z drugiej strony mam tatuaż, czasem żuję gumę, źle trzymam kieliszki i używam słowa "cycki". Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy jest dla mnie nadzieja.

  #savoirvivre #oswiadczeniezdupy (hehe, znowu brzydkie słowo)

  pokaż spoiler Chciałam żeby ten niepotrzebny wywód miał jakąś puentę, ale nie będę jak bajki Disneya, narzucać ludziom jaki mają mieć na sprawę pogląd. Rozumiem oczywiście, że pewne zasady dobrego wychowania są potrzebne, ale czy na pewno wszystkim i zawsze? Nie wiem, ale się domyślam.
  pokaż całość

  •  

   Rozmówca nie zawsze ma czas rozmawiać, ale ten kulturalny nie powie, że nie ma czasu rozmawiać nie zapytany. Jak byś się Ty czuła jakby ktoś de facto zmuszał cię do rozmowy, kiedy nie masz na to czasu lub ochoty?

   @chopak: Nie rozumiem - dlaczego tego nie powie? Dla mnie jest oczywiste, że kiedy np. mam za pięć minut być na zajęciach i widzę, że rozmowa wymaga dłuższego czasu, to mówię coś w stylu, że za 5 minut muszę być tu i tu i możemy później porozmawiać. Co jest w tym niewłaściwego? Zwykła, treściwa, uprzejmie przekazana informacja.

   nie polecam gołych ramion, krzykliwych paznokci (stonowany kolor jest zawsze ok) i zbyt krótkiej spódnicy do sytuacji formalnych - praca, szkoła, urząd... Chcąc czy nie chcąc okazujesz tym brak profesjonalizmu, rozpraszasz uwagę innych i sprawiasz wrażenie, że chcesz zwrócić swoją uwagę. "Krzyczysz" strojem.

   Dlaczego brak profesjonalizmu? Ktoś w kolorowym ubraniu nie może być kompetentny? Nieprofesjonalny jest co najwyżej ten, kto nie potrafi skoncentrować swojej uwagi na zadaniu, tylko rozgląda się i ocenia stroje innych. I żeby było jasne - przyjście w kostiumie kąpielowym do pracy jest raczej chujowe, ale nigdy się nie spotkałem z tak skrajnym przypadkiem.

   Dzwoni, czyli ma jakąś sprawę. Kończy rozmowę, czyli załatwił sprawę.

   Albo dzwoni, bo chce pogadać. Albo dzwoni z jedną sprawą, ale rozmowa się rozwinie i stają się z tego dwie sprawy. Albo trzy i pół. Albo rozmowa zejdzie na błahe tematy i wtedy kończy ten, kto nie ma czasu lub ochoty na tego typu rozmowy. Wydaje mi się, że po to ludzie rozwinęli aparat mowy, żeby być w stanie się komunikować, a nie działać na zasadzie prostych algorytmów.

   Właśnie o to chodzi, żeby nie przekładać widelca między rękami, a łatwiej się trafia lewą ręką widelcem do buzi niż kroi lewą ręką. Dlatego nóż w prawej, a widelec w lewej.

   A co z osobami leworęcznymi? Są bardzo różne stopnie sprawności obu rąk, poza tym dochodzą nawyki kształtowane nieraz przez dziesiątki lat od wczesnego dzieciństwa. Pretendowanie do posiadania jednej uniwersalnej recepty dla siedmiu miliardów osób jest absurdalne. Bardzo chciałbym wierzyć w to, że ludzie dookoła mnie potrafią sami stwierdzić jak wygodnie trzyma im się widelec i nie potrzebują do tego instrukcji.

   Jak czytam te wszystkie zasady "dobrego zachowania", to mam wrażenie, że są stworzone dla bardzo zamkniętych w sobie i nieelastycznych ludzi. I to jest okej, dopóki nie próbują takimi kodeksami narzucać sztywność na całe społeczeństwo, bo to jest odpowiedzialne w oczywisty za szereg problemów: od rasizmu czy homofobii przez gorszą atmosferę dla rozwoju nauki do chorób psychicznych i alkoholizmu. I nie zapominajmy o roli tzw. pruskiego wychowania w powstaniu nazizmu. Nie twierdzę oczywiście, że jesteś złym człowiekiem, ale chciałbym zaznaczyć swoją opinię, że to co piszesz jest drobnym wkładem w pewne niekorzystne zjawisko społeczne.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (105)

 •  

  Sz. P. Wojciech Cejrowski przebrany za plemnika objaśnia mechanizm zarażania wirusem HIV za pomocą hula-hop. Ku refleksji.

  #youtube #cejrowski #heheszki #humor #bekazpodludzi #bekazprawakow

  źródło: youtube.com

 •  

  Żadna liczba obserwacji białych łabędzi nie pozwala wysunąć wniosku, że wszystkie łabędzie są białe, ale obserwacja jednego czarnego łabędzia wystarcza do odrzucenia tej konkluzji.

  parafraza problemu Czarnego Łabędzia autorstwa Johna Stuarta Milla

  #cytaty #filozofia #psychologia

  •  

   @konik_polanowy: A jak problem (i gdzie) postawił Mill?

  •  

   @konik_polanowy: To z czarnymi łabędziami nie ma za wiele wspólnego z brzmieniem sformułowanego przez Hume'a problemu indukcji. Podejrzewam, że mogło wyjść gdzieś przy okazji kanonów Milla, ale jednak warto zaznaczyć, że nie jest to problem indukcji jako taki, a jego pokłosie.

   Szczerze mówiąc, to nie widzę tutaj w ogóle żadnego większego problemu, ale łatwo mi tak mówić w czasach po Popperze, dlatego pytam o źródła. pokaż całość

  • więcej komentarzy (1)

 •  

  Obsesyjna zazdrość, zerowa pewność siebie, paraliż w sytuacjach publicznego przemawiania. Z jakiego nurtu psychoterapia będzie najodpowiedniejsza? #psychologia #psychiatria #pytanie

 •  

  Dead Kennedys - California Über Alles

  pewnie dawno nie było

  wstawiam tekst, bo imo momentami ciężko wyłapać słowa

  #muzyka #muzykakampala #punk #deadkennedys

  źródło: youtube.com

  •  

   I am Governor Jerry Brown
   My aura smiles and never frowns
   Soon I will be President

   Carter power will soon go away
   I will be fuhrer one day
   I will command all of you
   Your kids will meditate in school
   Your kids will meditate in school

   California Uber Alles
   California Uber Alles
   Uber Alles California
   Uber Alles California

   Zen fascists will control you 100% natural
   You will jog for the master race
   And always wear the happy face
   Close your eyes, can't happen here

   Big Bro' on the white horse is near
   The hippies won't come back, you say
   Mellow out or you will pay
   Mellow out or you will pay

   California Uber Alles
   California Uber Alles
   Uber Alles California
   Uber Alles California

   Now it is 1984
   Knock, knock at your front door
   It's the suede-denim secret police
   They have come for your uncool niece

   Come quietly to the camp
   You'd look nice as a drawstring lamp
   Don't you worry, it's only a shower
   For your clothes, here's a pretty flower

   Die on organic poison gas
   Serpent's egg's already hatched
   You will croak, you little clown
   When you mess with President Brown
   When you mess with President Brown

   California Uber Alles
   California Uber Alles
   Uber Alles California
   Uber Alles California
   pokaż całość

  •  

   a jeszcze może 'Kill the poor'

   źródło: youtube.com

  • więcej komentarzy (2)

 •  

  Syria podpisala porozumienie Paryskie xD
  #syria

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Kampala

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.