•  

  36/100 #100perfum #perfumy

  Witajcie drogie Miraski. Dawno mnie tutaj nie było, więc chciałem powrócić z czymś wyjątkowym, aby to był taki powrót z przytupem. Dziś opiszę Wam zapach, który szybko stał się na naszym skromnym tagu hitem i przez niektórych nazywany jest "nowym zapachem wykopka". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  ROJA DOVE Elysium Pour Homme Cologne (2017, EdP)

  Mój pierwszy kontakt z tą superekskluzywną marką miałem kilka lat temu, gdy w jednej z Warszawskich perfumerii zobaczyłem dość skromną wysepkę z flakonymi, których wygląd wręcz ociekał przepychem. Na pierwszy ogień poszła męska wersja Enigmy, której nazwa wywodzi się najprawdopodobniej ze zmienności tego zapachu w czasie. Nie uwiodły mnie, bo jeszcze wtedy byłem fanem francuskich świeżaków typu Bleu de Chanel i innych takich.
  Gdyby ktokolwiek spytał mnie, jak pachnie bogactwo, ten zapach jest pierwszym, co przyszłoby mi na myśl. Nie chodzi tu o zwykłe, burżujskie bogactwo kalibru złotych łańcuchów, zębów, zegarków czy podkładek pod myszkę, a bardziej bogactwo zapachu i kompozycji.
  Sam zapach podobno powstał po to, by konkurować z Aventusem w segmencie premium.

  Po całym dniu testów i jednym, ale solidnym teście globalnym, jestem w stanie już nieco o nim powiedzieć. Otwarcie jest cytrusowo-świeże, kręci w nosie. Dostajemy głównie grejpfruta z czarną porzeczką,mocno cytrusową wetywerią i całą masą innych rzeczy w tle, których nie jestem w stanie wyszczególnić. Wszystko to łączy się w idealną, harmonijną całość. Ciężko mi w ogóle wyłapać poszczególne nuty. Będę z Wami szczerzy. To chyba najtrudniejszy do opisania zapach, jaki kiedykolwiek miałem przyjemność recenzować. W skład tej kompozycji wchodzą aż 22 składniki. Z jednej strony, jego styl jest uderzająco podobny do Aventusa, jednak moim zdaniem przy Elysium jest on niemalże liniowy. Namiętnie testuję go od wczoraj i przy każdej aplikacji pachnie mi inaczej. Na moment obecny wyczuwam ozon i chlor taki, jak na basenie. Przed oczami mam zapach, który wyczuwa się bezpośrednio po letniej, ulewnej burzy. Dwadzieścia minut później znów czuć cytrusy, tym razem z ziemią i dodatkowo jeszcze jakieś drewno pobrzmiewa w tle. Wczoraj wieczorem był to niemalże klon Aventusa, a dziś rano dostałem za niego kilka komplementów w pracy od różnych kobiet i pachniał jak Sauvage na wysublimowanych, bardzo naturalnych sterydach. Jako, że skomponowany został przez samego Roję, jest on nieoczywisty, bardzo zmienny w czasie i praktycznie każdy kolejny niuch niesie za sobą inne doznania, oraz odbiór zapachu. Coś wspaniałego.

  Teraz przechodzimy do nieco mniej optymistycznej części wpisu, a mianowicie, jego parametrów użytkowych. Za ponad 10zł/ml spodziewalibyśmy się, że na skórze trzymać będzie cały dzień, a jego projekcja będzie dusić ludzi na 5m do przodu. Nic bardziej mylnego.
  Trwałość jest dość przeciętna, trzyma mi jakieś 5/6h na skórze. Projekcja.. cóż. Po godzinie staje się bliskoskórny. Testowałem go co prawda w temperaturze ok. 20 stopni w biurze i myślę, że jego projekcja jest zarówno zaletą, jak i wadą w zależności od sytuacji. Do biura nadaje się idealnie, a w upały nie powinien dusić. Na fragrze piszą, że jest to zapach typu Aromatic Fougere. Nie wiem, kto wymyślił takie bzdury.

  Tak przy okazji. Chciałbym pozdrowić dwóch bardzo pozytywnych perfumowych świrów, panów @ZnubionekFan oraz @SnoobDuog , z którymi wspaniale mi się wczoraj rozmawiało przy okazji odbioru dekantu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Typ: woody-citrus
  Zapach: 10/10
  Trwałość: 5/10
  Projekcja: 5/10
  Oryginalność: 7/10
  Komplementy: 10/10
  Podobne zapachy: Alexandria Fragrances Zion, moim zdaniem też Creed Aventus.
  Cena: 1200zł za 100ml

  tl;dr

  pokaż spoiler Wspaniale skomponowany, cytrusowo-drzewny zapach. Spodoba się każdemu. Bardzo uniwersalny i idealny do biura. Tylko trwałość, jak za tę cenę, jest co najmniej rozczarowująca.
  pokaż całość

  źródło: piimages.parfumo.de

 •  

  Czy wszystkie zapachu unisex mają dodatek słodkości?
  #perfumy

 •  

  #perfumy #rozbiorka

  Mireczki, jako że dotarł do mnie Amouage Myths Man i @Nolimit bierze ode mnie 10 ml przez co zamówiłem buteleczki, mam do odlania jeszcze 20 ml. No chyba że byłoby większe zainteresowanie to może i więcej.

  Cena 4.50 za ml, opakowanie 10 ml 2.99, wysyłka paczkomatem 14.

  https://www.fragrantica.com/perfume/Amouage/Myths-Man-38259.html
  pokaż całość

  źródło: comment_MW3ZzDF99kzgopdCOOHh7yOwADKvZYAZq5OHxTe0R8bq6uHWWNdSAxeqvOz5CccenPTbuYAzHHY4rDWCq1zPn2kbj8OD8e9mHmQE,w400.jpg

 •  

  Macie może jakąś listę musthave? Albo jakiś ranking? + co polecacie na wesele? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #perfumy

 •  

  Dobra mireczki, mamy dla Was taką gratkę, że możecie zwijać pościel i wzywać hajs babci na pomoc.
  Razem z @corka_mirka , the best kolabo ever, chcemy rozebrać dwie butelki
  Roja Parfums - Elysium
  Udało nam się załatwić cenę (prawdopodobnie) 10,50zł/ml i jest to bardzo dobra jak na perfumy które sa tylko w jednym sklepie w Polsce.

  Roja Parfums to prawdziwy król wśród perfum. Założyciel Roja Dove był kiedyś perfumiarzem u Toma i innych i założył własną eksluzywną do granic możliwości markę.
  Często chwali się w swoich perfumach że używa 40% składników naturalnych, które na rynku przewyższają cenę złota.

  Co do Elysium, mam klon Zion z Alexandri i kilka osób dzięki mnie sprawdziło ten zapach.
  Każdy, powtarzam każdy był mocno zachwycony.
  To zapach świeży (stężenie EDP) totalnie niepowtarzalny i nie wchodząc w poszczególne nuty, jest tak przyjemny że od jakiegoś czasu w ogóle nie potrafię się od niego oderwać.
  Moim zdaniem to absolutnie całoroczny zapach, na wszystkie okazje, do biura, na impreze, na randkę i mimo świeżości (nie jest to świeżość cytrusowa) spokojnie na każdą porę roku.
  Absolutna perła w koronie i UWAGA!
  Prawdopodobnie to będzie jedyna Roja w Waszej kolekcji bo pozostałe zapachy kosztują miliony monet.

  Oddajemy 90ml. Niech będzie że rozlewamy od 5ml, ale polecam na prawdę polecam min. 10ml.
  Kto ma paczkę od @corka_mirka może zaoszczędzić na przesyłce.
  Kto chcę odebrać w Łodzi to u mnie.

  Wysyłka odemnie 11zł kurier/15zł paczkomat. Doliczyć należy 3zł za dekant.

  Deklarujcie prosze od kogo chcecie wysyłkę.
  Zapraszamy!

  #perfumy #rozbiorka
  pokaż całość

  źródło: scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika KaraczenMasta

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)