•  

  Mirki, zaczynam myśleć o wspólnym zamieszkaniu z dziewczyną z którą się spotykam od jakiegoś czasu. Dokładniej to wprowadzi się do mnie, do mojego mieszkania, ponieważ pochodzi z mniejszej miejscowości i w moim mieście są większe perspektywy. Do tego jest między nami różnica większa niż 10 lat. Ja mam bardzo ugruntowaną pozycję zawodową, zarabiam 9K netto i dobrze mi się żyje. Ona zaczyna swoją przygodę na rynku pracy i wyciąga około 3K na rękę.

  Oczywistym jest że większość wydatków po mojej stronie, w końcu trudno dzielić 50:50. Jednak chciałbym zaczerpnąć z waszych potencjalnych rozwiązań, jeśli chodzi o „wspólne” mieszkanie. Takie rzeczy omówić najlepiej wcześniej by wszystko było jasne i nikt nie czuł się gorszy, czy wykorzystany.

  W poprzednim związku, z partnerką zarabialiśmy podobnie około 5K netto. Na tej podstawie wypracowaliśmy taki schemat. Każdy z nas miał własne konto i było jedno wspólne. Na swoim koncie każdy nas zostawiał sobie na „swoje” wydatki po 800 zł, a reszta na wspólne, z czego opłacaliśmy mieszkanie, jedzenie, wspólne wypady, czy odkładaliśmy „wspólne” oszczędności. Działało to całkiem sprawnie i nie było problemu, czy konfliktów.

  W przypadku nowego związku, raczej to nie przejdzie, z racji różnic zarobkowych, co jest oczywiste. Będę się starał motywować partnerkę do większego rozwoju zawodowego, to jednak z czasem.

  #zwiazki #pieniadze #milosc #seks #budzetdomowy #rozowepaski #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #praca
  pokaż całość

  źródło: setting-up-a-family-budget-722x406.jpg

  •  

   @Katos: A nie mów nic na ten temat i zobacz jakie ma podejście. Roszczeniowe czy naturalnie będzie sama chciała się dorzucać jako teammate. Przy takich zarobkach możesz śmiało nie wspomnieć o tym wszystkim słowem, a poznasz lepiej dziewczynę, czy warto. Poza tym myślę, że skoro zaczyna zarabiać to niech spełni teraz (bo kiedy?) jakieś swoje wieloletnie marzenia, a nie wydrzesz jej od razu większą część tego co zarobi.

  •  

   @Katos: Ja z różowym mamy wspólny kredyt na mieszkanie. Zrzutkę na rachunki robimy % do zarobkow. Sprawdziłem jakie procent całości stanowią zarobki każdego z nas i po tyle zrzucamy się na opłaty. W ramach kredytu mamy wspólne konto na które wrzucamy określoną kwotę co miesiąc. Z tego idzie kasa na zakupy typu meble, jak żył koteł to żarcie dla kota z tego kupowaliśmy. Oszczędności każde ma swoje zarówno na wycieczki jak i inne pierdoły. Żarcie kupujemy najczęściej na zmianę. Robienie w ten sposób, że oszczędzasz z laską na wspólnym koncie kasę jak dla mnie jest trochę słaby, ale to już indywidualne kwestie. pokaż całość

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki chodzące po górach. Miałem okazję być w tym roku kilka razy na Malinowskiej Skale i 5 stawach i spodobało mi się. Nie znam się jednak na górach, szlakach itp. Nie wiem nawet za bardzo jak szukać, z geografii byłem noga, zaś szukanie po mapach googla szczytów i szlaków mija się z celem.

  Lokalizacja to województwa Śląskie i Małopolskie oraz Podkarpackie.

  Pytania:
  1 jakie masywy górskie tutaj są po których warto chodzić?
  2 gdzie szukać szlaków?
  3 jest jakiś ranking ciekawych miejsc, jednak nie masówek gdzie są ludzie w klapkach i sandałach?
  4 mam buty, odpowiednie ubranie więc w zimie też mogę chodzić, jakieś ciekawe lokalizacje
  5 lubię zdjęcia i ciekawe widoki, dla nich najchętniej chodzę po górach
  6 jestem w dobrej formie, wiec lubię tez te bardziej wymagające trasy
  7 podróżuję jednak z osobami będącymi mniej fit. więc spacerowe szlaki też mnie interesują
  8 na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

  #slask #malopolska #podkarpacie #gory #podroze #wspinaczka #tatry #pieniny #beskidy
  pokaż całość

  źródło: tatry-kiedy-warto-wyjechac-w-gory-850x450.jpg

  •  

   @Zielczan: Po amatorskich analizach uważam, że bardziej strome podejście ma Waligóra, choć fakt, że sporo krótsze od Lackowej.

  •  

   @booolooo: Na Waligórę w sumie nie wchodziłem, to nie mam porównania, o tym, że jest najbardziej strome wyczytałem gdzieś w necie, jak już byłem na miejscu, to się faktycznie takie wydawało. No ale długość podejścia może mieć znaczenie, na Lackowej to w sumie zaraz przed podejściem jeszcze dajesz w dół, a potem rwiesz tak praktycznie do samej wysokości szczyty, no bo na samym grzbiecie to już płasko jest. Fajna góra w każdym razie. pokaż całość

  • więcej komentarzy (17)

 •  

  Kiedy #tinder wszedł za mocno i zastanawiasz się co dalej. Ostatni miesiąc był dość intensywny i każda chce budować poważną relację. Czas decyzji i jakiegoś wyboru, może ktoś z Was uzna to za idiotyczne, ale staram się podejść do tematu praktycznie, każdą traktuje na równi.

  Tak czy owak ciekawi mnie na co Wy jeszcze zwracacie uwagę?

  Powiem tak, mieszkam sam, zarabiam całkiem spoko, sam tańczę bachatę, trenuję, podróżuję i jestem dość aktywną osobą. Nie szukam ideału, ale pewne cechy są dla mnie ważne, stąd ta tabelka aby w miarę rozsądnie podejść do tematu.

  #zwiazki #seks #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #rozowepaski #niebieskiepaski #feels #badoo
  pokaż całość

  źródło: asdasda.PNG

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Katos

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)