•  

  #wojsko #armia

  Ostatnio na bechatce był poruszany temat "starych bab" w wojsku. Ktoś w monie jest w stanie powiedzieć ile naprawdę jest takich pań?

  Jako, że dzisiaj żegnamy stary rok powstrzymam się od życzenia wszystkim wszystkiego dobrego bo to dzisiaj przeczytacie/usłyszycie z 20 razy.

  Chciałem poruszyć inny temat, ten rok był dla MONu w wielu aspektach inny i wyjątkowy, nie mówię tu o zakupach nowego sprzętu czy ołtarzy polowych, ale o masowej migracji Pań z żabki w szeregi wojska.
  Jaka jest bechatka każdy wie, miejsce dla zabetonowanych szowinistycznych łbów gdzie logika już dawno wyparowała wraz z rozumem, ALE. Mamy mniejsze bądź większe doświadczenie z MONozą i to co się działo w tym roku nie działo się nigdy wcześniej, istny szturm kobiet w przedziale wiekowym 30-50 lat, które właśnie teraz sobie uzmysłowiły, że służba w wojsku to było jej największe marzenie, a teraz jak już ma dziecko, męża i stabilizacje to spełnia te swoje marzenie (oficjalnie) . Czym to skutkuje?
  Ano tym, że pomimo na papierze zwiększenia liczebności armii to ta realnie nie podnosi a wręcz zaniża swoją zdolność bojową, weźmy na przykład takiego typowego elewa roku 2021, jest to Pani Ewelina, ma ona około 35 lat, męża i dzieci, przed pandemią pracowała jako sekretarka ale kryzys spowodował, że znalazła się bez stabilnej pracy a to nie pomaga w spłacaniu kredytu, Pani Ewelina nigdy nie myślała o wojsku jako o miejscu swojej kariery, nie zna się na tym, nie czuję tego do tego jest na bakier ze sportem przez co jej sprawność fizyczna odbiega od nawet minimalnych wymaganych w tej instytucji. Pewnego dnia przeczytała na Onecie jakiś mądry artykuł pokazujący ile zarabiają żołnierze, Ewelina wtedy wpadła na genialny pomysł, że pójdzie do armii. Jako, że teraz przyjmują każdego bez selekcji to się bez problemu dostała i już jest dumnym obrońcą granic.
  Wszystko fajnie tyle, że rodzi to pewne problemy, po pierwsze Ewelina nie powinna się nigdy znaleźć w wojsku, po drugie Ewelina jest dla wojska zbyteczna, jej jedyną zaletą jest to że zapełnia tabelkę w excelu, oczywistym jest, że traktuje ona wojsko jako stabilne miejsce pracy, nie jako zawód wyższej konieczności czy coś do czego została powołana. Skutkuje to tym, że jako iż ma dziecko nie może wziąć służby, nie pojedzie na poligon, nie pojedzie na misje, przez sprawność fizyczną nie będzie efektywna tak jak wymaga tego służba, dodatkowo przez to, że nigdy nie interesowała się wojskiem i nie zna realiów wojska będzie się tam męczyć i zgrywać ochujalca poprzez branie l4, nie zwolni się bo przecież kredyt się sam nie spłaci, mówiąc wprost dla wojska jest szkodnikiem.
  Teraz by zrozumieć skalę problemu weźmy setki takich Ewelin, które w tym roku wstąpiły w szeregi MONu, Wojsko Polskie jedyne co przy tej patologii zyskało to zapełnienie etatów a i to nie jest do końca prawdą bo l4 czy macierzyńskie sypią się niczym Dacia Logan po 100 tysiącach.


  Prawda jest taka, że MON już dawno zagubił się w swoich poronionych pomysłach, bo z jednej strony chcemy mieć armię profesjonalistów ale z drugiej bierzemy każdego kto ma ręce i nogi, selekcja nie istnieje a szkolenie przygotowawcze trwa 20 dni.
  Rozumiem problemy demograficzne, rozumiem brak chęci wśród ludzi młodych do służby, ale może zamiast brania każdego jak leci są inne wyjścia? Np. zmniejszenie stanu armii ale pełne ukompletowanie najważniejszych jednostek? Bo póki co zamiast realnych działań mających wpływ na zwiększenie zdolności bojowej naszej armii mamy nierealistyczne mrzonki o 300 tysięcznej zawodowej armii w momencie gdy przy 115 tysiącach musimy już sięgać po ostateczne rezerwy w postaci emerytów i kobiet.


  Szczęśliwego nowego roku moja kochana armio, oby był nowy rok był łaskawszy...
  pokaż całość

  źródło: Screenshot_20220115-123900_Facebook.jpg

 •  

  No to mnie uspokoił XD uffff zatem można się rozejść
  #wojsko #bekazpisu

  źródło: Screenshot_20220114_153719.jpg

  +: Burnaby
 •  

  I pomyśleć, że to auto ma 20 lat...

  Istnieje jakikolwiek inny model który mimu lat wygląda jakby dziś wyjechał z fabryki?

  źródło: FB_IMG_1641970180890.jpg

 •  

  Oficjalnie zapowiedzieli dlss jestem ciekaw jak bardzo wzrośnie liczba fpsów.
  #escapefromtarkov

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Keneth-J

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)