•  

  Mirki co się to ja nawet nie. Grałem z siostrzeńcem lvl 9 w piłeczke, wiadomo że trochę odpuszczałem, ale też bez przesady- niech młody się uczy. W końcu nie ma 4 lat, żeby mu dawać wygrać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  No i koniec końców strzeliłem decydującego gola na 5:4. Gówniak w płacz, co już dało mi do myślenia, ale jakoś powoli się uspokoił chociaż widać, że mina skwaszona aż do wyjazdu. Ale teraz najlepsze. Do żony dzwoni siostra (madka b0mbelka) z pretensjami- jak mogłem z nim wygrać i że Tymuś dalej strasznie, to przeżywa. Madka mega obrażona. Szok. Sam nie wiem- może powinienem jemu dać strzelić tę ostatnią?

  #madki #p0lka #polskiedomy #patologiazewsi
  pokaż całość

 •  

  Mój brat to wielki fan konfederacji, teraz przekonuje wszystkich do głosowania na Dudę. Straszy matkę, że za Trzaska geje będą adoptować dzieci. Taki obraz wasz.
  #konfederacja #bekazpisu #bekazprawakow #polityka

  •  

   @Xwoktur załóżmy, że masz rację uważając, że ułaskawienie pedofila daje Dudzie poparcie lewicy. Dlaczego więc prawica będąca przeciwieństwem ('zepsutej' jak mniemam w Twojej opinii) lewicy przymyka oko na czyn, który ma służyć przypodobaniu się tej drugiej grupie. Jeśli nieistotne dla konserwatystów jest ułaskawienie pedofila to jak to o nich świadczy? Przecież nawet, gdyby Duda zyskał te ~3% skrajnej lewicy od Biedronia to ryzykuje utratą poparcia konserw (no chyba, że konserwy akceptują pedofilię).
   To tak jakbyś powiedział, że gdyby Duda poparł LGBT to by ukradł głosy lewicy i jednocześnie nie stracił prawicy. To się średnio trzyma kupy.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (16)

 •  

  Liczba plusów zdecydowanie bardziej epicka niż to, co odjebał inpost XDDD
  Zrobiłem z tego historyjkę (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) #gusto #paczkomaty #inpost #kurier

  Szybkie linki: borówy żelki malinki, żelki pianki, kwaśne żelki, żelki, żelki cola pokaż całość

  źródło: paczka za 8000 plusow opt.jpg 18+

 •  

  Duda, relacja w #tvpis:
  Tworzy kartę wolności w internecie. Podkreśla rolę wolności słowa.

  Też duda:

  źródło: 1593717832445.jpg

 •  

  #tvpis #wybory #polityka
  trzaskowski zamiast tarczy dla przedsiebiorcow podpisalby tarcze dla lgbt

  źródło: rainbowstar.pl

 •  

  Obóz liberalny w Polsce wywodzi się z komunizmu

  #tvpis

 •  

  źródło: 41BAD522-FFA1-477A-AAB2-909956E26C47-1831-000000A70A65ADDC.jpg

 •  

  Pamietajcie ze one juz zaglosowaly. Prosze, ruszcie dupy na wybory jesli chcecie zeby Polska byla Polska. #lgbt #wybory

  źródło: LGBT_nczas-696x464.jpg

 •  

  W ogóle dodam też ankietę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Co jest większą manipulacją?
  1. Wołanie osób zainteresowanych tematyką znaleziska do znaleziska.
  2. Zakopywanie znaleziska prawdziwego jako informacja nieprawdziwa bo jest nie po naszej myśli xD
  #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #konfederacja #polityka

  źródło: 2020-06-26 11_57_39.png

  Co jest większą manipulacją?

  • 12 głosów (20.34%)
   Opcja pierwsza
  • 47 głosów (79.66%)
   Opcja druga
 •  

  I pyk, 4 lata bez papierosa, a kiedyś pół godziny wytrzymac było ciężko, można na te okazję jakiegod plusa?

  pokaż spoiler Uprzedzajac, już nie mam tych zaoszczedzonych pieniędzy, choc początkowo serio szlo 30 zl do skarbonki i ladna suma sie uzbierala:)

  #chwalesie #papierosy #rzucaniepalenia pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_20200626-101004.png

 •  

  #antynatalizm Zawsze tak sobie wyobrażam natalistę, zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: 106057458_2674498786097748_7502729443165525090_o.jpg

 •  

  KRZYSZTOF BOSAK - AMA HISTORIA PRAWDZIWA

  To będzie historia długa, kręta pełna śmiechu i kupy cytatów ludzi mądrzejszych ode mnie, a przede wszystkim mądrzejszych od Bosaka, ale po wszystkim wasza niechęć do skrajnie prawicowego katolickiego fundamentalisty wzrośnie, ale szare komórki ucierpią od natłoku pustych i kłamliwych informacji.

  Znalezisko: https://www.wykop.pl/link/5570827/krzysztof-bosak-ama-historia-prawdziwa/

  Jednocześnie pragnę zaprosić na fanpage, na którym będę dodawał więcej takich kwiatków:

  https://www.facebook.com/galimatiaspolityczny

  To będzie historia pokazująca jak bardzo Bosak kryje się ze swoimi poglądami nawet w środowisku najbliższym jego intelektowi, historia gdzie Bosak unikając odpowiedzi powiela kłamliwe antynaukowe informacje, a nawet robi personalne ataki względem osoby, która celnie wytyka mu kłamstwa. Będzie trochę poważnie, trochę na wyrost czepianie się, jednak w żaden sposób nikt nie bronił panu Bosakowi precyzowania swoich wypowiedzi.

  Daruje sobie podawanie źródła odpowiedzi kandydata na prezydenta bo wszystko jest dostępne pod tym adresem:
  https://bit.ly/2zWIpVS

  Dodam także, że nie ze wszystkim się zgadzam - by było jasne - użytym jako argument w kontrze do Bosaka ale nie pisze tego by przedstawić swoje poglądy, a po to by pokazać fałsz tego pana. Z częścią jego pomysłów/postulatów nawet się zgadzam ale z ogromną dozą bezpieczeństwa bo znając pomysły Konfederacji oraz pomysły Bosaka muszę wziąć poprawkę, że prosta odpowiedź w jego przypadku wiąże się z wieloma niedopowiedzeniami i zwykłą fuszerką - ale o „plusach” będę pisał trochę w trakcie ale w większości na samym końcu.

  Zaczniemy od tego w czym pan Bosak „czuje się” najlepiej:

  GOSPODARKA I EKONOMIA

  By jak najlepiej przedstawić odpowiedzi pana Bosaka musimy zacząć od „zdyskredytowania merytoryczności” Mentzena oraz ukazania tragizmu budżetowych pomysłów Konfederacji, a z racji że to nie jest mój konik pozwolę sobie posiłkować się opiniami osób, które się znają:

  Artykuł Rzeczypospolita „Kosztowne obietnice, w większości bez pokrycia” - https://bit.ly/2YXkaz9

  „Najbardziej hojna dla Polaków jest Konfederacja Wolność i Niepodległość, bo proponuje m.in. życie bez PIT i składek do ZUS, czyli likwidację danin najbardziej obciążających dochody z pracy. Gdyby jednak wprowadzić te pomysły w życie, państwo straciłoby ok. 300 mld zł, czyli 1/3 swoich wszystkich dochodów. Jak zatem miałoby działać? Tego Konfederacja nie wyjaśnia.
  – Program tego ugrupowania jest poza jakąkolwiek skalą oceny – komentuje Aleksander Łaszek ( https://bit.ly/2V5pX4t )główny ekonomista Fundacji FOR.”


  Post autorstwa Radosława Ditricha z SPP. - niestety jest on tylko i wyłącznie na grupie na Facebooku, niemniej dodaje link bo może kogoś zainteresuje - https://bit.ly/2YkhwEE - trzeba być członkiem grupy.

  „#ZerkamwProgram

  Mały cykl mikroanaliz programów opozycji. Przyszedł czas na Konfederację.

  Program dostępny tutaj: https://konfederacja.net

  Program
  Ciężko dowiedzieć się jakiś konkretów lub zobaczyć jakiekolwiek liczby, ale udało mi się wyłapać kilka postulatów i je opiszę.


  Koszt (dla budżetu):
  Brak akcyzy na paliwo - takowa zasilała budżet kwotą około 33,5 mld
  Dobrowolny ZUS - w samym programie brak szczegółów, ale z wywiadów wiem, że chodzi (w pierwszym roku!) o dobrowolny ZUS dla mikroprzedsiębiorstw. W przypadku wszystkich przedsiębiorców byłoby to według rzecznika małych i średnich firm 11 mld. Kulesza sugerował, że w pierwszym roku koszt dla mikro wyniósłby 2,5 mld (nie wiem, czy to prawda, ale załóżmy, że tak).


  Brak PIT. Ale byłoby to wprowadzane stopniowo. Co prawda nie raczyli wspomnieć o tym w programie, ale mówili czasem w wywiadach. W pierwszym roku - kwota wolna na poziomie 12-krotności minimalnej. Tutaj nie mogłem znaleźć absolutnie ŻADNEJ informacji o kosztach ze strony Konfederacji. A spędziłem na szukaniu z godzinę. Ostatecznie zasugerowałem się będę wyliczeniami Forsal. Mówili oni, że podwyższenie kwoty do 20 tys. będzie kosztem rzędu 75 mld. Oni chcą do 36 tys. Zakładam więc ostrożnie, że koszt wyniósłby 90 mld.
  Całkowity koszt: 126 mld


  Przychody (dla budżetu):
  Można założyć, że część z tych podatków powróci w konsumpcji - czyli VAT. Inne napędzą rozwój. Wg analizy z 2013 w której uwzględniano podwyżkę kwoty wolnej na której budżet miał stracić 10 mld zł, założono zwiększone wpływy z VAT rzędu ok 15% - czyli 1,5 mld zł.
  Myślę, że możemy uprościć ten model i zastosować te 15% do wszystkich tych podatków. 15%*125 mld ≈ 19 mld
  19 mld - tyle wynosi bilans przychodów. Dziura w budżecie to jeszcze 106 mld.


  Oszczędności
  Taką kwotę muszą czymś zrekompensować. W swoim programie mają tylko ogólniki (we wszystkim - nawet nie mają żadnych konkretów do armii, czy wydatków na służbę zdrowia), ale piszą o oszczędnościach w biurokracji. Oszczędności z tytułu mniejszej biurokracji mogę naiwnie przyjąć na poziomie takim jak deklarowała lewica - 3,5 mld.
  Do oszczędności mógłbym jeszcze zaliczyć bon oświatowy. Koszt całego sektora edukacji to 80 mld. Nie można spodziewać się nie wiadomo czego, szczególnie, że nie wprowadzą tego w pierwszym roku. Nie jestem przekonany co do oszczędności w pierwszym roku, ale załóżmy, że nowy rok szkolny będzie kosztować nas w magiczny sposób nawet o ponad 10% mniej. Niech to będzie nawet 10 mld/rok szkolny. Czyli z 4,5 mld przypadające na pierwszy rok (wrzesień-grudzień).


  Oszczędności - 8 mld.
  Bilans: -98 mld


  Bonus:
  To dużo. Ale jako pewien dodatek postanowię policzyć co gdyby znieśli programy socjalne (czego nie wymienili w programie, dlatego nie będzie to liczone). Nie ma za bardzo wewnętrznej zgody co do zniesienia 500+ (choćby sam Bosak jest przeciwny), ale mogę założyć zniesienia 13stki i 14stki. To będzie 20 mld.zysku. Z czym będą utracone zyski w postaci VAT, jakieś ~2 mld. Czyli koszt 18 mld.


  Bilans po zniesieniu dodatkowych emerytur -80 mld.”

  Oraz jak zauważa Koroluk w swoim filmie o Grzegorzu Braunie - https://youtu.be/AXo4XxbaEms (21min05s)

  „Niedawno FOR opublikowało analizę planów gospodarczych różnych partii. Plan Konfy okazał się najbardziej populistyczny – jego implementacja, z powodu likwidacji ZUS-u, dochodowego i innych, wiązałaby się z kosztem 325 mld zł, co stanowi 1/3 wydatków państwa. Brak jakiejkolwiek recepty, jak zrównoważyć ten ubytek. Bo łatwo powiedzieć, że likwidujemy ZUS, ale skądś musimy wziąć kasę na obecnych emerytów. Konfederaci nie wskazują żadnych realnych, podpartych liczbami oszczędności, które zrównoważyły ubytek 300 mld zł. W swoim programie poświecili temu problemowi jeden akapit i rzucili tam frazesami o ograniczeniu administracji czy korupcji. Tylko że nawet jakbyśmy zwolnili połowę urzędników, to dałoby to oszczędności rzędu 25 mld zł( https://bit.ly/3fMEOcg ), co nie starczyłoby nawet na realizację 10% programu Konfy. Ale ignorancja finansowa kuców to temat na inny odcinek.”

  By przedstawić Sławomira Mentzena najpierw pokaże jakim jest „politykiem” a potem przedstawię jego stronę „wielkiego ekonomisty”.

  Z projektu „STU USTAW MENTZENA” nie ostało się nic - https://100ustawmentzena.pl/ - strona jest nieaktywna, a o samych ustawach zapomniała nawet Konfederacja. Tylko czy warto o tym pamiętać?

  Jak sam Mentzen mówił w wywiadzie dla PolskaTimes - https://bit.ly/3eqhZKW

  „Zajęło nam to trzy lata pracy, choć oczywiście nie była to ciągła praca. Nie jestem w stanie oszacować tego wysiłku w godzinach, ale naprawdę dużo czasu trzeba było na te projekty poświęcić. "Sto ustaw Mentzena" to tak naprawdę dzieło kilku osób. Ja napisałem niecałą połowę projektów, resztą zajmowały się inne osoby. Na koniec rzecz jasna przeczytałem wszystkie projekty i je akceptowałem. Przy czym nie z wszystkimi, które zaakceptowałem, całkowicie się zgadzam.”

  Na szczęście istnieje okrojony mirror owej strony ( https://bit.ly/2AZSFNl) i po wejściu na nią dostajemy (oprócz kilku faktycznie ciekawie brzmiących pomysłów – projektem ustawy tego nie nazwę) pomysły prosto z księgi szurów o zerowej wartości merytorycznej jako przygotowany projekt czy zwykły przejaw troglodyctwa:

  9. Legalizacja polowań z udziałem nieletnich

  O dotychczasowym prawie łowieckim:

  „Uregulowania te godzą w prawo rodziców do wychowania dzieci, są nieracjonalne i stanowią wyraz zatruwania ducha narodu ideologią pacyfizmu oraz zafałszowywania norm moralnych.”

  96. Zaostrzenie dyscypliny w więzieniach.

  „Projekt wyłącza możliwość korzystania przez skazanych za przestępstwa popełnione z użyciem przemocy lub groźbą jej użycia z siłowni i wszelkich urządzeń przeznaczonych do wykonywania ćwiczeń fizycznych, których celem jest zwiększenie masy mięśniowej. Nadto wykonywanie takich ćwiczeń przez tę kategorię skazanych w innych okolicznościach (np. w celi, przy pomocy worków napełnionych wodą) będzie zakazane przez Kodeks karny wykonawczy (...). Skutkiem nowelizacji będzie istotne i wszechstronne zaostrzenie dyscypliny w zakładach karnych.”

  103. Ustawa o władzy rodzicielskiej

  „Konieczne jest również uznanie prawa rodziców do stosowania umiarkowanych kar cielesnych. Jest to uprawnienie tradycyjnie zakorzenione w polskiej kulturze, a jego zakaz stanowi wyraz konstruktywizmu społecznego uprawianego przez mające wpływ na władze środowiska lewicowe wbrew woli większości społeczeństwa.”

  104. Wprowadzenie możliwości zawarcia nierozerwalnego małżeństwa.

  „Projekt wprowadza możliwość złożenia Kierownikowi Urzędu Stanu Cywilnego przed zawarciem małżeństwa nieodwołalnego oświadczenia o uzależnieniu możliwości rozwodu od zgody biskupa diecezjalnego. W przypadku złożenia takiego oświadczenia dopuszczalność rozwodu w sądzie rodzinnym małżeństw zawartych w Kościele Katolickim zależeć będzie od zgody biskupa diecezjalnego kierującego diecezją, na terenie której zawarto małżeństwo. W praktyce będzie to oznaczało, że u małżeństw objętych oświadczeniem nie będzie możliwy rozwód bez uprzedniego stwierdzenia nieważności małżeństwa w procesie kanonicznym, gdyż tylko po takim wyroku kanonicznym biskup będzie miał w sumieniu prawo udzielić wymaganej zgody.”

  Pomyślicie, a to pewnie naciski ze strony „innych” na umieszczenie takich kwiatków jak regulowanie bicia dzieci w oparciu o nasze zakorzenione tradycje; jak wprowadzanie nierozerwalności małżeńskiej – bo jak wiemy przemoc domowa potrzebuje kolejnej zasłony przed prawem; jak powoływanie się na zafałszowane formy moralne bo nie chcecie by dzieci brały udział w polowaniach czy muskulatura więźniów odbywających karę.

  Otóż, nie tym razem. Pan Mentzen to fundamentalista co potwierdził zostając sygnatariuszem Konfederacji Gietrzwałdzkiej, pan Bosak także. Ten temat jednak poruszę trochę dalej opisując wizję „świeckiego” państwa oczami kandydata Konfederacji na urząd prezydenta.

  Widzicie hasło „Piątka Konfederacji” i Mentzen obok siebie i myślicie o pięknej ekonomicznej przyszłości naszego kraju. No to chyba musicie się obudzić. Podczas swojego monologu w Krakowie pan Sławomir rozwiał wszelkie wątpliwości - https://www.youtube.com/watch?v=ev1YBU86aHU (18min55sek)

  „My robimy te badania, te grupy fokusowe, śledzimy, jaki przekaz trafia do wyborców. Wiemy, co mówić, żeby wyborcy nas słuchali. Korzystamy z danych, to jest podejście naukowe. I w sposób naukowy wyszło nam pięć postulatów. Nazwałem je „piątką Konfederacji” i ogłaszam ją światu po raz pierwszy. Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej. To najlepiej trafia do naszych wyborców, dlatego nasi wyborcy chcą nas słuchać i z tego powodu wyborcy chcą na nas głosować. My świadomie podbieramy wyborców PiS-owi i PiS to zauważył”.

  Do tej pory o tych badaniach nic nie wiadomo, jest wielkie prawdopodobieństwo, że zostały przeprowadzone między Bosakiem, Mentzenem, Braunem a Korwinem – co wskazuje wynik badania.
  Ustaliliśmy, że pan Sławomir Mentzen nie jest wybitnym politykiem, dlatego odnalazł się w środowisku zbliżonym sobie – w Konfederacji.

  Teraz poczytamy trochę o doktorze ekonomii.

  Nie będę tutaj podważać wiedzy ekonomicznej czy praktyki doktora Mentzena bo jako doradca podatkowy prowadzi swoją działalność i na pewno jest w tym dobry, będę jednak czepiał się pomysłów odnoszących się do gospodarki naszego kraju.

  Na początku jego osiągnięcia naukowe, a raczej ich mizerność.

  Promocję doktorską otrzymał 19 lutego 2016 r. na UMK w Toruniu, którego wydział ekonomiczny jest 18 na 29 uczelni w Polsce, co nie sugeruje wybitnego poziomu uczelni. - https://bit.ly/2BwCKWI
  Jego dorobek naukowy - https://bit.ly/2V7goSy
  Tylko 4 publikacje, z czego dwie różnią się głównie językiem. (2011-2012)
  Artykuły zostały opublikowane w tym samym miejscu, Acta Universitatis Nicolai Copernici, Ekonomia:

  https://bit.ly/2CwQAZV
  https://bit.ly/314JJB2
  https://bit.ly/37OK3W0
  https://bit.ly/2YmueTe

  Czasopismo jest bardzo mało prestiżowe, aktualnie nie jest nawet uwzględniane przez ministerstwo. Wcześniej za publikację w tym czasopiśmie dostawało się bardzo mało punktów. - https://bit.ly/3eqVcyz

  Jego doktorat był cytowany tylko 3 razy - https://bit.ly/3fKYcWY
  Oczywiście, doktorat nie jest żadnym wyznacznikiem, bo czasem mogą się trafić autocytowanie lub zacytuje Cię kolega. Natomiast bardzo rzadko zdarza się, że ktoś o tak specyficznym nazwisku robi doktorat na uczelni gdzie pracuje druga osoba o takim nazwisku ( https://bit.ly/37PTTad )

  Do pracy „doktorskiej” pana Mentzena jeszcze w przyszłości wrócimy, nie zrozumcie mnie źle, ja zdaje sobie sprawę, że posiadanie tytułu doktora to coś co ma nawet Patryk Jaki, ale to nie ja robię z Pana Mentzena mesjasza gospodarki gdzie ma on ogromne braki na wielu płaszczyznach.
  A teraz trochę o tym jak jego proste projekty ustaw – związanych z gospodarką – są zbyt proste. Będę się posiłkował tą analizą z jego „stu ustaw”, bo ktoś to zrobił zdecydowanie lepiej ode mnie - https://bit.ly/2V7Uxus

  101. Podwyższenie kwoty wolnej od podatku.

  Z uzasadnienia:

  „Nie jest zgodna z zasadami moralnymi sytuacja, w której opodatkowaniu podatkiem dochodowym podlega kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę. W tej sytuacji jako kwotę wolną od podatku w podatku dochodowym od osób fizycznych należy ustalić 12-krotność minimalnego miesięcznego wynagrodzenia za pracę.”

  „To jest zbyt duży i bardzo daleko idący postulat, aby go streścić w taki sposób. Bez szczegółowej analizy ekonomicznej nie ma on najmniejszego sensu. Rozwiązanie to uderza w dochodu samorządów, choć w różnym natężeniu. Przypominam: dochody z PIT zasilają w Polsce budżety samorządów gmin. Jest to obecnie około 40%. (https://bit.ly/2YsLmad ) Wysoka kwota wolna to bardzo miły postulat, jednak jakość i liczba nowych inwestycji w gminie jest uzależniona przede wszystkim od udziału w podatku dochodowym, który stanowi ich główne źródło dochodów. „

  55. Ograniczenie długu publicznego. Z projektu:

  Według postulowanego stanu prawnego limit długu publicznego wynosił będzie 30% rocznego produktu krajowego brutto.

  „O wiele bardziej zastanawia mnie fakt, skąd wzięto ten odsetek. Istniejący konsensus ( https://bit.ly/2YX1QGy ), aczkolwiek coraz bardziej luźny, to odpowiednio 60% dla gospodarek wysoko rozwiniętych oraz 40% dla rozwijających się. W praktyce jest to fikcja, gdyż są gospodarki przekraczające setkę, a niektóre z nich (Włochy) faktycznie dostały zadyszki.”

  „To bardzo mało i trudno z tego punktu widzenia bronić walki z długiem publicznym, w dodatku o tak absurdalnie niskiej wysokości w relacji do PKB. Monitor fiskalny Funduszu ( https://bit.ly/2V8M36d )wizualizował tę relację. Wykres rozrzutu ze strony 67 pokazuje jak jest ona słaba i w dodatku istotnie statystycznie słaba, pozwolę sobie go zamieścić do samodzielnego namysłu.”

  „Obecny próg zapisany w Konstytucji jest naprawdę dobry i ma o wiele lepsze uzasadnienie w literaturze badawczej niż proponowany przez pana Sławomira i nie wiadomo na podstawie czego obliczony. Nawiasem, spadek produkcji nie nastąpi tam, gdzie finansowanie długiem jest korzystniejsze.”

  Tu kolejne przykłady wybitnie ważnych/merytorycznych ustaw:

  46. Projekt zaostrzający odpowiedzialność za pedofilię u osób duchownych i nauczycieli

  Zwiększenie kary pozbawienia wolności w zależności od wykonywanego zawodu, a czy jak ksiądz jest katechetą to się kumuluje? Aż zapytam Sławomira!

  13. Ułatwienie budowy domów jednorodzinnych

  Ustawa znosi zbędne utrudnienia biurokratyczne przy budowie domów jednorodzinnych.

  Brak sprecyzowania o co dokładnie chodzi więc projekt jak najbardziej nosi znamiona bubla, gdyż spowoduje samowolkę budowlaną bez żadnego nadzoru.

  54. Likwidacja płacy minimalnej.

  Chciałbyś godnie żyć i mieć zabezpieczenie w formie płacy minimalnej? Otóż nie, pracuj za miskę ryżu i ciesz się, że przedsiębiorca wraz z Konfederacją oferują Ci aż tak wiele.

  60. Przywrócenie prawa do sprzedaży pączków w szkołach

  XD

  86. Umożliwienie zamykania małych szkół

  Masz w planach postawienie swojej samowolki budowlanej z dala od miasta bo zauważyłeś plusy życia na wsi i cieszy się, że jest tam szkoła? Proszę, zamkniemy ją a Twoje dziecko niech wstaje o 4 i jedzie 40km – tacy dobrzy jesteśmy.

  Była „Piątka dla Konfederacji” to teraz czas na „Piątkę Bosaka dla gospodarki” – populistyczne hasła pięknych chłopców bez pomysłu na ich realizację. - https://www.youtube.com/watch?v=jBGRzwpHy_o

  1. Veto dla każdej ustawy zwiększającej podatki – o tym, że tak będzie zapewnia nas pan Bosak wraz ze Sławomirem Mentzenem, a my jako obywatele nauczeni tym, że politycy ładnie mówią a nie do końca trzeba im wierzyć – rzucimy wszystko i zgodzimy się z tym postulatem. A jak wiemy słowa i prognozy ludzi z Konfederacji zawsze się sprawdzały:

  - Janusz Korwin-Mikke – 2003 rok – Polska do UE nie wejdzie, a sama unia rozpadnie się za kilka tygodni, miesięcy. - https://www.youtube.com/watch?v=V-u1qesi-I0

  - Krzysztof Bosak – 2019 rok – „Uważam, że mamy najlepsze papiery spośród wszystkich komitetów wyborczych do tego, że jeżeli PiS bierze samodzielne rządzenie, na co już się zanosiło od dłuższego czasu, to my przyjmiemy rolę merytorycznej opozycji” - https://bit.ly/316ifuY -, a teraz przypomnijmy sobie jak łatwo jest im się dogadać z opozycją by poparli ich projekty ustaw, przypomnijmy sobie śpiącego Korwina na ostatnich obradach sejmu - https://streamable.com/mfwpdf - albo Grzegorza Brauna i jego cyrkowe swawole na mównicy.

  2. Kwota wolna od podatku (12 krotność pensji minimalnej) – brak jakichkolwiek szczegółów projektu, który odbije się na samorządach, brak przedstawienia informacji odnośnie finansowania budżetu samorządu po wycofaniu tak dużego napływu pieniędzy jakim jest PIT. Wiąże się to z pogorszeniem jakości inwestycji prowadzonych w gminach, które jak wyżej cytowałem obejmują ponad 40% budżetu.

  3. Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców – tutaj warto zauważyć, że Polacy mają najgorszą wiedzę z zakresu podatków w Europie - https://bit.ly/315jY3F - oraz dodając do tego, że coraz bardziej popadamy w długi - https://bit.ly/2BA09GL - gdzie sytuacji tej, nie poprawiły nawet programy socjalne. Wiara, że nagle obywatele staną się świadomymi podatnikami, by z głową zaplanować swoją emeryturę i płacić składki przy jednoczesnym co raz większym zadłużaniu się jest trudne do uwierzenia i bez jakiejkolwiek wieloletniej edukacji w temacie podatków oraz finansów gospodarstwa domowego ten postulat skończy się klapą.

  4. Niższy podatek VAT na żywność – tu jestem w stanie po części zgodzić się z panem Bosakiem, żywność jako produkt pierwszej potrzeby powinna być opodatkowana w prosty i korzystniejszy sposób tak by najbiedniejsi czuli pozytywne zmiany z tego powodu co przy obecnym kryzysie jest teraz bardzo potrzebne. Wciąż, pobudki pana Bosaka są całkowicie bezsensowne. Wcześniej postuluje o nierealną w Polskim scenariuszu kwotę wolną – co odczuje każdy obywatel gdy spadnie poziom usług i inwestycji publicznych, a jednocześnie chce obniżać VAT na żywność by zostawić więcej pieniędzy w portfelach obywateli – a jak wcześniej zauważyłem wiedza na temat finansów oraz „życie na kredyt” Polaków sprawi, że nie odczują tego tak mocno jak wpłynie na nich zmniejszenie budżetu samorządu, który może szukać nowych alternatyw by spinać budżet.

  5. Usunięcie zbędnej biurokracji – tutaj też są potrzebne zmiany i pan Krzysztof ma rację, ale wciąż nie mówi on o żadnych konkretnych pomysłach tylko prowadzi populistyczny dialog nie wyjaśniający nic - https://www.youtube.com/watch?v=jBGRzwpHy_o (7min40sek) – i tu głos zabiera Sławomir Mentzen – który z racji wykonywanego zawodu ma wiedzę w temacie i oprócz nieweryfikowalnych przykładów wszystko brzmi fajnie, do momentu aż zaczyna się produkować w temacie „klauzuli sumienia” dla przedsiębiorców – nawiązując do tej słynnej sytuacji z drukarzem, którego „nieprzyjemni ludzie” ciągali po sądach – co było całkowicie zbędne i mógł sobie to darować.

  Pan Mentzen po konferencji ( https://www.youtube.com/watch?v=YUGoPiKlIcA – 3min33sek ) na, której przedstawił „piątkę” wypowiedział takie słowa:

  „Czy mniejsze wpływy do budżetu państwa z tytułu dobrowolnego ZUSu nie powiększą dziury budżetowej?
  Mentzen: Nie, ponieważ składki na ZUS w ogóle nie wpływają do budżetu państwa tylko do FUS więc budżet nawet tego nie zauważy .”

  Trzeba być wyjątkowo pozbawionym wyobraźni człowiekiem, który ślepo wierzy w swoje słowa, zweryfikujmy słowa pana Mentzna z rzeczywistością. Polskę czeka wzrost bezrobocia oraz nadchodzi kryzys w związku z sytuacją na świecie. FUS przygotował raport na nadchodzące lata - https://bit.ly/3doxYbk

  „W przygotowanych prognozie finansowej FUS na lata 2020-2024 ZUS założył trzy warianty: optymistyczny, pesymistyczny i pośredni. W tym pierwszym deficyt spadnie: z 39,4 mld złotych w 2020 roku do 38,3 mld złotych do 2024 roku. Wariant optymistyczny jednak zakłada, że gospodarka będzie nadal w dobrym stanie, a stopa bezrobocia będzie wciąż spadać (z 5,45 proc. w 2019 roku do 4 proc. w 2024 roku).

  Niepokojący jest natomiast wariant pesymistyczny. Zakłada on zastój gospodarczy, a także wzrost bezrobocia (do 5,9 proc. w 2024 roku). Co ważne, deficyt budżetowy FUS zwiększy się o ponad 20 mld złotych - z 54,2 mld złotych w 2020 roku do 74,5 mld złotych.”

  Patrząc na sytuację geopolityczną oraz pomysł dobrowolnego ZUSu przy złej demografii naszego kraju ( https://bit.ly/2B2BV8n ) skończy się to tak, że budżet uszczuplony o wpływy z tego pomysłu będzie musiał wspomagać (co już robi) FUS – bo emeryci i renciści w magiczny sposób nie znikną z dnia na dzień. Co zauważył ekonomista Marek Zuber ( https://bit.ly/2NmoiU1 ):

  „Ta dziura rośnie, ponieważ przybywa emerytów, coraz dłużej żyjemy i pobieramy świadczenia, a dodatkowo obniżono wiek emerytalny. Ostrzegaliśmy, że wpłynie to na większy deficyt FUS - mówi ekonomista Marek Zuber w rozmowie z "Super Expressem". Rozmówca gazety wskazuje, że rozwiązaniem mogłaby być obniżka emerytur albo podwyższenie składek dla wszystkich podatników”

  Tu kolejne informacje o dopłatach do FUS - https://bit.ly/3dyHfh7

  „Po stronie wydatków uwagę zwraca znaczne ograniczenie dotacji do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, która na przyszły rok zaplanowana jest na poziomie 26,1 mld zł wobec zakładanych w budżecie na ten rok 49,4 mld zł. To oznacza 23 mld zł różnicy.”

  Dodatkowo w tym przypadku kraj musiałby uszczuplić świadczenia socjalne, które przy wzroście bezrobocia pogłębiły by biedę oraz skrajną biedę społeczeństwa, a na to rozwiązania Konfederacja już nie ma.

  W tym samym nagraniu pan Bosak, daje też popis odnosząc się do poprawki Adriana Zandberga (właściciel przedsiębiorstwa, które skorzysta z pomocy od państwa będzie musiał ograniczyć swoje wynagrodzeni) mówi, że o mały włos nie została wprowadzona gdzie sam podczas głosowania był przeciw (https://bit.ly/2NkJz0t) – ale poprawka jednak przeszła. Gdyby pan Bosak przestał być leserem i zaczął szanować wyborców oraz swoją pracę to może by lepiej wiedział co się dzieję w sejmie.

  W komentarzu ciąg dalszy.

  #neuropa #polska #bekazprawakow #polityka
  pokaż całość

  źródło: z26053835IH,Karina-Bosak.jpg

  •  

   @JAI2L9LAD Trochę paszkwil i trochę cherry picking, ale przynajmniej zebrane w jednym miejscu. Obiektywnie pisane to nie jest i czuć bezkresną niechęć jaką pała autor do Bosaka, nie sposób się jednak nie zgodzić w niektórych punktach (wielu).
   Co do zmienności interpretowania wypowiedzi przez neuropę: niedawno sakaaszi zarzekał się, że Bosakowi chodzi o UŚ, nie ŚUM... Tak naprawdę obecnie na siumie jest afera dotyczącą mobbingu, a nie homofobicznego wykładu o którym mowa w podlinkowanym artykule. Więc cholera już wie o co chodzi.

   Co do takich mini-manipulacji: księża nie są jednorodną grupą i nie oni stanowią wykładnię chrześcijańskiej moralności. Jeśli ktoś jest katolikiem, to głupim jest przypisywanie mu słów wybranego księdza. Myślę że neuropa powinna to rozumieć, że wyciąganie wniosków o grupie na podstawie jednostki jest nadużyciem.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (125)

 •  

  Skoro eutanazja jest zabójstwem, to prokreacja także. Na końcu człowiek i tak umiera.
  #depresja #antynatalizm

  •  

   @YumeNikki nie, to że dyskusja jest bezcelowa to moja opinia, a nie obiektywna prawda. Ba, prawdopodobnie moglibyśmy długo dyskutować, a ostatecznie doszlibyśmy do porozumienia. Nazwałem ją bezcelową z braku chęci poświęcania czasu na jej ciągnięcie.
   Jeśli nie każda opinia jest obiektywnie słuszna to kto lub co decyduje, która jest słuszna? Czym jest słuszność opinii, jak nie nadawaną przez nas subiektywnie oceną tej opinii?
   Obiektywizm to w moich oczach idea niemożliwa do spełnienia w przypadku opinii.
   pokaż całość

  •  

   @YumeNikki chyba nie ma potrzeby
   Prawdziwość sądu zależy od założeń, poglądów czy podstaw kulturowych. Jeśli założymy, że świat to symulacja to wszyscy patrzący na kamień i mówiący wydawałoby się całkiem słusznie: 'o kamień' będą w błędzie.

   pokaż spoiler spoiler a tak, zapomniałbym, odniosłem się do definicji relatywizmu z wiki

  • więcej komentarzy (57)

 •  

  Najwieksze miasto w kwadracie jeśli podzielić mapę świata na kwadraty 10°x10°

  #ciekawostki #mapporn #mapy #zajebanezreddita

  źródło: 1592988876275.png

 •  

  Bosak się machnął i zamiast o aferze mobingowej na SUM-ie, odpowiedział albo na sprawę Ewy Budzyńskiej która twierdziła min. że tabletki antykoncepcyjne i wkładki domaciczne są równoznaczne z aborcją, a ich stosowanie to zachowanie antyspołeczne, o innych farmazonach typu że posyłanie dzieci do żłobka to ich krzywdzenie nawet nie wspominam ( tylko to UŚ a nie SUM), albo na drugą aferę gdzie jakiś profesor zrobił wykład o homoseksualizmie i skorzystał z takich zacnych źródeł jak pch24.pl czy stopgender.pl (to z kolei na SUM-ie), za co został zwolniony.
  Obstawiam jednak ten pierwszy przypadek, bo żona Bosaka pracuje w Ordo Iuris, a to ich prawnicy przesłuchiwali studentów, którzy złożyli skargę, więc pewnie mogło mu się skojarzyć.
  W każdym bądź razie, Bosak stwierdził że wykładowca wypowiadające te brednie to: "osoba normalnie myśląca"
  (╯°□°)╯︵ ┻━┻.

  #neuropa #bekazprawakow #konfederacja #heheszki #nauka #polityka #medycyna #ama #aborcja
  pokaż całość

  źródło: bbb.jpg

  •  

   @Nitfluad XD
   NIE NAPISAŁEM, ŻE NA PEWNO NIE CHODZI O WYKŁADOWCĘ, TYLKO ŻE NIE ZOSTAŁO TO NAPISANE
   Możesz sobie nadinterpretować wypowiedzi innych, ale tych swoich interpretacji nie przypisuj mówiącemu, bo to jest zwykła projekcja.

   Uważasz, że komuś przypisać jakieś słowa, mimo że ich nie wypowiedział? Ciężar dowodu leży na oskarżającym.

   pokaż spoiler spoiler saakaszi pisze: Bosak stwierdził że wykładowca wypowiadające te brednie to: "osoba normalnie myśląca".


   Nie napisałem, że napewno nie chodzi o ów wykładowcę, tylko, że nie wynika to bezpośrednio z tekstu. Że nie padło wyraźnie, o jaką sytuację chodzi.

   Fikołek @saakaszi polega na tym, że:
   1. Pytanie dotyczy śumu, ale on wie lepiej, że zaszła pomyłka i chodzi o uś
   2. Bosak napewno się pomylił i napewno popiera jedną z dwóch negatywnych postaci, które nie zostały przez niego nawet wspomniane.
   3. Na dowód ma to, że żona Bosaka jest w ordo luris - czyli Bosak pomylił sytuację, bo z jedną z afer ma powiązanie jego żona (więc napewno wypowiedział się na temat akurat tej afery NAWET GDY PYTANIE BYŁO O INNĄ)

   To jest kuhwa ciąg fikołków z telemarkiem.
   pokaż całość

   +: LightR
  •  

   @Nitfluad ahahah jak już brakuje argumentów to zaczyna się wyzywanie

  • więcej komentarzy (11)

 •  

  Taka ładna pogoda, że nawet tramwaj się na rybki wybiera.

  pokaż spoiler spoiler tak, to sygnalizator świetlny


  #heheszki #humorobrazkowy #wroclaw

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1592916336040.wykop.droid.jpg

 •  

  Dokładnie tak widzę tych wszystkich ludzi, którzy udają, że noszą maseczkę i tylko wystaje im ten obrzydliwy polski nochal xD

  pokaż spoiler obrzydliwe.


  #polak #koronawirus

  źródło: czasnapoznan.pl

 •  

  beczka, napisałem egzamin z makroekonomii na 60% i dużo osób nie zdało i płącza, ze pewnie złe odpowiedzi były, a osoby co miały 50% robią petycje, żeby szanowna pani im zaliczyła bo przecież nie da sie zdobyc 51% bo po 50% było 55%

  oj tak tak byczku +1 jesteśmy tylko studentami niech nam pani nie niszczy wakacje, prosimy paniom nooo xDD

  źródło: scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net

 •  

  #rzezba

  Antonio Corradini (1668-1752)
  Skromność (La Pudicizia), 1752, kaplica Sansevero, Neapol
  #artfucksme #sztuka #art

  źródło: Antonio Corradini Skromność 1752.jpg

 •  

  Najśmieszniejsze jest to, że ci zwolennicy prawicy tak krzyczacy o ochronie dzieci przed demoralizacją co i rusz publicznie w obecnosci dzieci wykonują wulgarne gesty imitujace czynności seksualne. Była cała seria takich zdarzeń na blokadach kiboli a tu na screenie gość na naklejką Duda2020 robił to kilkanscie metrów od Dudy - również samozwańczego obrońcy dzieci.
  Wg. relacji obok miało dojsc do siłowego obnażenia 15 latki.
  A już o Korwinie potrafiacym doszukiwać sie pozytywów w głaskaniu pedofila już nie wspomnę.
  Z czego wynika ta hipokryzja prawicowców obyczajowych?

  Na pewno po cześci z tego, że prawica przyciaga nieproporcjonalnie dużo sympatyków bardzo nieokrzesanych i ograniczonych w kwestii uzewnętrzniania swoich pogladów, ale czy to jedyny powód?

  #neuropa #4konserwy #polityka #bekazprawakow
  pokaż całość

  źródło: zbokiii.jpg

 •  

  Dzieci lesbijek, szczególnie córki, mają bardziej elastyczne podejście do własnej seksualności, częściej angażują się w zachowania i relacje homoseksualne lub są bardziej otwarte na taką możliwość.

  Część badań wykazało, że córki lesbijek są bardziej męskie, a synowie bardziej kobiecy.

  Nauka jest taka prawacka.

  #neuropa #konfederacja #polityka #nauka #bekazlewactwa #bekazkatoli pokaż całość

  •  

   @PDCCH wiesz, zmieniasz temat i wpychasz mi eugenikę [obrazek].

   Też mogę obrócić co piszesz i wyciągnąć pseudowniosek, że Ty jesteś za systemowym, sukcesywnym zrównywaniem ról społecznych, zachowań, ubioru, makijażu, cech psychicznych mężczyzn i kobiet.
   Jeśli zmiany mają nastąpić to ich szybkość powinna być równoległa do rosnącej akceptacji społeczeństwa, tak aby nie powstawały tarcia rodzące agresję.

   źródło: 1592822753394.jpg

  •  

   @PDCCH nie wiem skąd się wziął wątek eugeniczny w tej rozmowie Chyba może mi się nie podobać pomysł, że 'kobieta=mężczyzna' (pod każdym względem) i nie uważam żeby była to konsekwencja polskiej polityki. Jednak są różnice między płciami i nie widzę potrzeby planowanej próby ujednolicania płci. Jeśli mimo to takie zjawisko nastąpi to pozostanie się pogodzić. Nie rozumiem jednak chęci ingerencji na tej płaszczyźnie.

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  Stoicyzm na dziś - 22 Czerwca - Definicja szaleństwa

  "Jeśli zostaniesz pokonany raz i postanowisz, że przezwyciężysz przeszkodę, ale nic w postępowaniu nie zmienisz, wiedz, że ostatecznie będziesz tak chory i osłabiony, że nawet nie zauważysz swych błędów i zaczniesz usprawiedliwiać swe zachowanie" - Epiktet, Diatryby , 2.18.31

  Mówi się, że szaleństwem jest próbować w kółko tego samego i oczekiwać innych wyników. Jednak większość ludzi właśnie tak postępuje. Mówią sobie: Dziś nie będę się denerwować. Dziś nie będę się opychać. Ludzie stosują rutynowe rozwiązania i mają nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Nadzieja nie jest strategią! Niepowodzenia to aspekt życia, nad którym mamy niewielką kontrolę. Natomiast uczenie się na niepowodzeniach jest opcjonalne. Musimy się na to zdecydować. Musimy świadomie wybrać, że chcemy robić rzeczy w nowy sposób. Wprowadzać poprawki i zmiany do czasu uzyskania pożądanych wyników. Jest to jednak trudne. Trzymanie się tych samych nieskutecznych wzorców jest łatwe. Nie wymaga to żadnych przemyśleń ani dodatkowego wysiłku. Pewnie dlatego większość osób wybiera takie właśnie życie.

  (Po przeczytaniu wpisu, zastanów się jak możesz wykorzystać tę wiedzę dzisiaj, po to aby utrwalić jak najwięcej, wyćwiczyć swój umysł i ostatecznie stać się prawdziwym Stoikiem.)

  Poprzedni wpis.

  #dailystoic - tag do obserwowania/czarnolistowania
  #filozofia #stoicyzm
  #motywacja #rozwojosobisty
  Źródło: "Stoicyzm na każdy dzień roku. 366 medytacji na temat mądrości, wytrwałości i sztuki życia" - Ryan Holiday
  pokaż całość

 •  

  Według najnowszego sondażu duet Duda & Trzaskowski ma prawie 70% waszych głosów... W tym kraju nigdy nic się nie zmieni, bo Polak to po prostu idiota i zawsze głosuje na "mniejsze zło"
  #wybory #sondaz #polityka

 •  

  1300 plusów, #konfederacja wy jesteście poważni?
  XDDDDDDDDDDDDDDDDD
  #neuropa #bekazprawakow #polityka #polska #gospodarka #finanse #heheszki #4konserwy #ama #bosak

  źródło: 1592776386061.jpg

 •  

  Wykopowi "wolnościowcy" idący oddać głos na b*saka, 28 Czerwca 2020, koloryzowane.
  #konfederacja #bekazprawakow #neuropa #prezydenckieama2020

  źródło: f2.photoblog.pl

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika KolskiRoman

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)