•  

  ŻAŁUJE, ŻE COŚ TAKIEGO „OBIECAŁEM” XD Wiem, że dużo rzeczy nie poruszyłem, dużo rzeczy ominąłem, wydaje mi się jednak, że opisałem jakieś podstawowe kwestie, jeżeli komuś czegoś brakuje, zapraszam do zadawania pytań albo hejtowania mojego tekstu (na pytania chętnie, rozbudowanie odpowiem). Niestety zdaje sobie sprawę, że przerosła mnie trochę praca XD a także, że zwyczajnie nie da się wszystkiego opisać tekstowo, przez co ten wysryw jest wątpliwej jakości, ale przynajmniej OP DELIVERED ( ͡° ͜ʖ ͡°) Łącznie ponad 1600 słów, prawie 3 strony A4, przyznam, że tak długiej pracy nie pisałem podczas moich 3 semestrów studiowania, czy to świadczy o jakości mojej uczelni czy o jakości mojego tekstu, odpowiedzcie sobie sami ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  Witam

  Wstęp

  Na początku chciałbym zaznaczyć, że mój poradnikowysryw nie sprawi, że nagle zaczniesz wbijać elitę, tak naprawdę żaden poradnik tego nie sprawi. FIFA to gra typu easy to play, hard to master, jednak moim zdaniem używając pewnych rzeczy każdy jest w stanie wbić chociaż to G2, nie wymaga to większej filozofii i nie trzeba znać tajnych mechanik.

  Generalnie ostatnio dużo rozmawiam i gram z ludźmi phase1/phase2 czy prosami z różnych krajów grających w ligach regionalnych – praktycznie każdy powie, że 99% sukcesu w fifie to głowa. Ma to przełożenie nie tylko na granie na wyższym poziomie, ale idę o zakład, że z poprawnym mentalem każdy jest w stanie regularnie wbijać rangę wyżej niż obecnie. Czuje to także po sobie (studia zaoczne here), że w weekend gdy mam zjazd i jestem zmęczony nie jestem w stanie osiągnąć tak samo dobrej rangi niż jak mam weekend wolny. Kolejny ważnym mentalnym aspektem jest spokój, serio – nie mam tu nawet na myśli rzucania padami po ścianach, ale generalnie grę – granie spokojnie i nie na aferę to podstawa sukcesu, ja osobiście czasem wole zagrać piłkę do tyłu niż na pałę próbować zagrać piłkę – a może wyjdzie, a może nie – dopóki nie dostajesz w dupę 0-2 takie rzeczy są zbędne. Polecam także nie irytować się na gierkę, wyeliminować z głowy wszystkie handicapy/wylewy/delaye, po prostu grać. Tracisz gola w 10 minucie na 0-1? Trudno, jeszcze dużo czasu, graj swoje i próbuj odrobić, przed tobą cały mecz.

  Obecna meta

  Ameryki nie odkryję, teraz gra się na autobus + OBS. I masz dwa wyjścia
  - jesteś casualem, masz wszystko w dupie i grasz tak jak chcesz bo to ci sprawia przyjemność
  - chcesz grać lepiej, dostosowujesz się do mety i grasz jak większość
  - no ewentualnie czekasz na patch który zmieni rozgrywkę (to już chyba możesz tą wersję odłożyć na półkę) XD

  Zakładam, że większość, którzy czytają ten wysryw to grupa druga. Generalnie nie jestem fanem dawania uniwersalnej taktyki i wytycznych, niech każdy gra tak jak się czuje lepiej, jednak PODSTAWĄ jest granie formacjami ze skrzydłowymi. Specjalnie parę dni temu robiłem ankietę jaką grasz formacją i nadal dużo ludzi gra 4-1-2-1-2 (2) (wąska formacja). Moim zdaniem jest to kompletnie nieefektywne, od zawsze jak bardziej ogarnięty gracz widział przeciwnika używającego tą formacje odpalał OBS i przeciwnik praktycznie nie mógł wymienić trzech podań bo cała drużyna skupiała się na środku boiska gdzie 4-1-2-1-2 (2) głównie operuje. NIE DA się grać wąską formacją w mecie gdzie każdy używa OBS.

  A więc jak pykać?

  Generalnie w ataku jest jeden najprostszy schemat/wzór – LM/RM – CM – CM – ST

  „Rozpisując” chodzi o rozgrywanie akcji od jednego skrzydła do drugiego (oczywiście jeżeli atakujesz pozycyjnie) w poszukiwaniu wolnego napastnika. Przykład takiej akcji pod tym linkiem ( https://streamable.com/okjwk ). Oczywiście, nie mówię, żeby grać tak w każdym meczu, ja tutaj gram na dobrego przeciwnika przez co nie mam zbyt dużej możliwości do szaleństw, jednak jest to najbardziej skuteczne granie w obecnej mecie. Trzeba wyczuć na ile nam przeciwnik pozwala, pierwsze 15 min meczu jest najważniejsze. Od momentu odebrania piłki pod własnym polem karnym gram na spokojnie, jeżeli przeciwnik gra z bocznymi obrońcami, którzy zostają w obronie nie ma sensu iść na pałę na kontrę, bo w 90% przypadków skończy się to stratą. Przerzucam piłkę zwykłym dośrodkowaniem w wolny sektor (do Marcelo) i mimo tego, że skrzydłowy wybiega mi to do niego nie podaje – nie ma sensu ryzykować straty piłki w takich sytuacjach, bo to jest w większości przypadków strata. Przeciwnik odciął większość moich podań więc przerzucam piłkę na drugą stronę ( https://i.imgur.com/mmt6mlN.png ) i próbuje pykać tak jak podałem na schemacie. Okej, nie jest to efektowne, ale efektywne na pewno, szczególnie, jeżeli przeciwnik gra cofniętym zespołem. Na koniec piłka trafia do napastnika, zepsułem, ale nice try.

  Drugą opcją na atak jest granie skrzydłem, jednak także nie ma dużego wyboru co do stworzenia okazji. Najprościej, żeby przedostać się skrzydłem to posłanie długiej piłki na dobieg ( https://streamable.com/o9ju9 ) - jednak ja tak robię jeżeli widzę, że obrońca zaspał/czas goni. Generalnie tu jest duża losowość, raz twój zawodnik się przepcha, raz nie. Jak już masz piłkę w okolicach pola karnego zostają dwie opcje – ogranie przeciwnika, wjazd w pole karne i podanie do wolnego zawodnika (jak na filmiku) bądź wycofanie piłki do bocznego obrońcy/pomocnika.

  Oczywiście, nie da się takich rzeczy opisać bo sytuacji jest milion, przedstawiłem dwa podstawowe schematy, nic odkrywczego. Poniżej kilka protipów.

  - Warto używać L1/R1 w wybiegnięcia/przywołania zawodnika. Wybiegnięcie pomaga szczególnie przy szybkich atakach skrzydłem, szerszy opis i podgląd tych funkcji znajdziecie na YT.
  - Ofensywne granie bocznymi obrońcami – warto używać L1 + podanie bocznym obrońcom, tak, żeby wybiegł do piłki i dołączył się do akcji. Niestety nie mam filmiku.
  - Grając w niższych dywizjach w DR zauważyłem, że mnóstwo osób nadużywa sprintu, mam tu na myśli głównie granie w środku pola, bez sensu, łatwo stracić piłkę jak podejdzie do nas przeciwnik – ograniczenie tego to podstawa.
  - Jeżeli wbiegasz ze skrzydła w pole karne i chcesz zagrać do napastnika dwukrotne naciśnięcie podania powoduje, że piłka oderwie się od ziemi – AI często wariuje w takich sytuacjach co ułatwia strzelenie gola.
  - Mało osób używa L2 w ataku – powoduje to zastawianie się piłkarza przez co przy fizycznym kontakcie ciężej odebrać piłkę ( https://streamable.com/4fgno )
  - Utrzymywanie piłki – mam tu na myśli spokojne granie, nie podawanie na pałę, jeżeli przeciwnik w środku pola cię nie atakuje to możesz „podholować” piłkę, a nie głupio podawać.
  - Przydatne tricki – Fakeshot, dragback, ball roll, Fakeshot z zatrzymaniem w biegu (Fakeshot + puszczasz gałkę)
  - Rozgrywanie rożnych – ja nie polecam randomowych wrzutek w pole karne, najlepiej imo zagrać na krótko i podać albo do piłkarza który jest przy bliższym słupku, albo do tego, który jest za polem karnym i potem coś kombinować.

  Co do grania w obronie – obecnie jest bardzo banalne. Podstawą jest NIE WYCHODZENIE OBROŃCAMI I NIE GUBIENIE POZYCJI (POKAŻE POTEM). Kolejnym ważnym aspektem jest KRYCIE SKRZYDŁA (pokaże teraz, wracam do poprzedniego filmiku - https://streamable.com/okjwk - zobaczcie około 0:15, przerzucam piłkę i przeciwnik od razu ODCINA podanie do skrzydłowego, jest to kluczowe przy graniu OBS, żeby przeciwnik nie zabił cię przerzutami), następnym i chyba ostatnim krokiem jest ZBYT MOCNY PRESSING – nie ma sensu idiotycznie biegać za przeciwnikiem próbując odebrać mu piłkę, podstawa to odcinanie go od wykonania podania w okolice 20-25m, a jeżeli już ma tam piłkę to i tak musi przejść przez obronę, więc nie ma sensu go rushować. NAJWAŻNIEJSZE TO W MIARĘ MOŻLIWOŚCI OGARNIĘCIE ZMIENIANIA PIŁKARZY ANALOGIEM I TRZYMANIE L2 (JOCKEY) ORAZ SPOKÓJ (!!!!!!!!!). Resztę pokażę na filmikach.

  1) https://streamable.com/aad2b – Przykład dlaczego nie warto bezmyślnie podawać, rozpoczęcie meczu, ale głupie i szybkie podania kończą się stratą piłki. Opcji na podanie było mnóstwo – ja jak rozpoczynam mecz lubię podać do bocznego obrońcy i poczekać aż moi zawodnicy się odpowiednio rozstawią.
  2) https://streamable.com/dl5gl – Bardzo łatwa kontra, sytuacja 3 na 2. Kompletnie jednak nie rozumiem tego berbatova, można było na spokojnie pociągnąć dalej Griezmannem, ale okej, nieważne. Chciałbym tu przy okazji poruszyć dwie istotne kwestie – przeciwnik nie gra z cofniętymi bocznymi obrońcami co powoduje, że przeciwnik może nas łatwo skontrować, dlatego polecam jednak tą wytyczną. Dwa to patrzenie na radar i spokój w grze, z tego można było na spokojnie wykręcić bramkę, ale zdarza się, trudno.
  3) https://streamable.com/sh2i9 – Zamysł dobry na początku, jednak obok jest piłkarz z numerem 23, którym bez problemu można pokryć przeciwnika, wybiegnięcie tak daleko Varanem powoduje, że robi się ogromna luka, dlatego tak jak mówiłem, kluczowe jest, żeby nie wybiegać aż tak obrońcami i żeby nie gubić nimi pozycji. Tym bardziej, że obok dwóch innym piłkarzy.
  4) https://streamable.com/b0tjh – to jest to co mówiłem o kryciu skrzydeł + nadmiernym pressowaniu, na początku zamysł był dobry, bo Alba poszedł z kryciem, ale potem zmienienie piłkarza to błąd. Najważniejsze to zapamiętać, że w takich i podobnych sytuacjach przeciwnik praktycznie nie ma szans przejść środkiem. Próba przecięcia podania to zbyt duże ryzyko, co ostatecznie kończy się stratą bramki, a sytuacja kompletnie niegroźna.
  5) https://streamable.com/g7a36 – Super sytuacja, nie wiem co tu się stało, ale tak jak mówiłem, kiedy można i przeciwnik nie jest blisko ciebie (w sensie face to face) to warto poholować trochę piłkę.
  6) https://streamable.com/qwb2i – Tutaj akurat przykład dobrej obrony, poprawiłbym tylko szybsze przełączenie między zawodnikami. Generalnie jak przeciwnik jest w polu karnym to trzeba go wyczekać, ostatecznie unlucky, że Hierro poległ w walce z Raulem.
  7) https://streamable.com/5hugt – Generalnie jak widać przeciwnik grał wysoko w obronie co powodowało mnóstwo miejsca na grę, podoba mi się, że masz swój styl gry i starasz się grać szybkimi podaniami, w pewnym momencie jednak trochę za dużo tych podań i przeciwnik to przeczytał, dlatego tak jak mówiłem warto poholować piłkę, a na dodatek na przestrzeni meczu zmieniać styl gry, raz wolniejszy atak, raz szybszy, przez co jesteśmy trudniejsi do przeczytania. Na + też strzał z dystansu, dużo miejsca, więc tak to powinno wyglądać.
  8) https://streamable.com/ug90c - Mówiłem o spokojnym graniu, w takich sytuacjach nie można bać się zagrać do bramkarza i szybko podać do drugiego bocznego obrońcy. Po stracie wydaje mi się, że panika w obronie (bieganie Mendym) i ostatecznie strata gola.

  Tbh więcej sytuacji mi się nie chce (XD) pokazywać, obejrzałem większość spotkań, które dostałem na priv i jak ktoś czeka na miniwysryw na temat swojej gry to prędzej czy później go dostanie. Wydaje mi się, że pokazałem takie kompletnie podstawowe ale i częste błędy. Elo.

  #fut
  pokaż całość

 •  

  Czekam teraz z wami na 21:00 xD

  30 Kroosów 24-25k
  10 Thiago Silvów 20-21k
  10 Casemirów po 19k

  Sbc o Neymara + sbc o średnia ikonę MOŻE zwiększy ich cenę o 10-15k.
  To dopiero druga inwestycja od września. Na początku utopiłem w ifach. Ważne mecze to parodia w tym roku a kiedyś szło zarobić krocie ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

  #fut

 •  

  Panie i Panowie, Osimhen 85 (。◕‿‿◕。)
  Oby wersja 88 grało się równie przyjemnie :)

  #fut #fifa20

  źródło: streamable.com

  +: iti1986
 •  

  Mirki, z racji że trafiłem Ben Yeddera niewymiennego muszę wsadzić go do składu ale nie wiem na jakiej pozycji gra najlepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) skład in game wyglada jak na screenie i w sumie poza Ikone to wszyscy niewymienni :p

  Czy Ben Yedder ogarnie na ST? Kim zamienić Reusa? Czy Yedder na pozycje Reusa a Osimhen(85 a potem 88) na ST jakoś zagra? Może zupełnie ktoś inny za Reusa?

  #fut #fifa20
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: IMG_2692.PNG

 •  

  Chyba reniferkom znudziły się wyniki 0-0 tak samo jak wszystkim ale zamiast znerfić obs i cofniętą obrone to wolą zjebać bramkarzy żeby wpuszczali wincej goli i poprawić kick off glitcha żeby dużo brameczek wpadało na początku meczu coby sie ludzie nie murowali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #fut

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika KorWojci

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi KorWojci

Osiągnięcia (3)