•

Każdy kto o ostatnie lata eurowpierdoli Barcelony obwinia pana ze zdjęcia, zna się na piłce jak Charlie Sheen na kondomach. I nie jest to żadne fanbojowanie Messiego.

Juventus - Barcelona 3:0, 2017.
    Luis Enrique z jakiegoś powodu obraził się na Jordiego Albę i wystawia w pierwszym składzie Jeremy'ego Mathieu. Do rudego nigdy nic nie miałem, ale na ofensywnego bocznego obrońcę w stylu Barcy nadawał się jak Andrzej Duda na prezydenta wszystkich Polaków, a i w obronie zaliczał obcinkę za obcinką. Dalej: brakuje Busquetsa (kartki) i na jego pozycji gra betonowy bucik Mascherano. Do tego sezon 2016/17 w wykonaniu Rakiticia i Iniesty jest mierny; druga linia, z siły której Barcelona zawsze słynęła, jest najsłabszą formacją zespołu. Taka Barcelona w starciu z rozpędzonym Juventusem nie miała szans i wynik nawet nikogo specjalnie nie zdziwił. Mathieu schodzi po pierwszej połowie (za niego, uwaga, Andre Gomes XD), Mascherano daje dupy przy kryciu, a druga linia wygląda żałośnie - bianconeri robią co chcą.
    Ale nawet w tym chlewie obsranym gównem Lionel Messi:
    - przy stanie 1:0 dla Juventusu zagrywa przepiękne podanie prostopadłe do Andresa Iniesty, który strzela za mało precyzyjnie i Buffon broni, choć to powinien być gol
    - czysto odbiera piłkę Samiemu Khedirze i strzela prawidłowego gola po klepce z Suarezem, ale sędzia dopatrzył się faulu, o którym nie było mowy (przy stanie 2:0)
    - oddaje minimalnie niecelny strzał prawą nogą - po strzale Iniesty (również przez Leo wypracowanym) było to drugie realne zagrożenie bramki Buffona
    - przy stanie 3:0 zagrywa kolejne genialne podanie prostopadłe do Suareza - tym razem Urugwajczyk przestrzelił, choć ponownie powinien strzelić bramkę
    - będąc w polu karnym podaje wykłada piłkę Neymarowi, ten strzela w klatkę Chielliniego, a piłka odbija się od wyciągniętej w górę ręki Włocha. Nie pamiętam jakie wtedy obowiązywały przepisy w tym zakresie, ale dla mnie karny, ale akurat tego sędzia widzieć nie musiał, bo była to szybka akcja
    - w końcówce prawą nogą dośrodkowuje na głowę Umtitiego, ten jednak nie sięga piłki, choć sytuacja była naprawdę dogodna, a centra dobra
    W zasadzie wszystko co dobrego w tym meczu Barca zaproponwała wyszło ze strony Messiego. Powinien mecz skończyć z co najmniej jedną asystą i golem. Zawinili koledzy i sędzia. Ale przekaz medialny był taki, że to Leo zawiódł. Nic o kopiącym się po czole Rakitiću, starym i za wolnym Inieście, żałośnym Mathieu, który nie radził sobie z Cuadrado, bo Luis Enrique nie lubił Jordiego Alby ani o indolencji strzeleckiej Suareza.

Podobne rzeczy mógłbym napisać o eurowpierdolu z Liverpoolem (2019), ale mi się nie chce, poza tym wiele osób świeżo pamięta ten mecz i akurat dostrzega, że Messi zagrał na Anfield całkiem niezłe spotkanie i któreś z jego podań powinno zostać zamienione na bramkę (Alba i Coutinho w pierwszej połowie, i Suarez w drugiej - nie wspominając o patelni jaką wyłożył Dembele na 4:0 w pierwszym meczu na Camp Nou). Na krytykę Messi zasłużył w 2018 roku, podczas wpierdolu z Romą. Wtedy rzeczywiście grał beznadziejnie. Natomiast trudno mi go winić za Bayern i za PSG z wtorku - w tych meczach Barcelona była po prostu skazana na obicie mordy i nie miała drużyny zdolnej do takiej rywalizacji. Taka jest moja prawda futbolu

#pilkanozna #fcbarcelona #messi #ligamistrzow #gownowpis
    pokaż całość

•

@Proktoagresor Juve, Lfc: zgoda, tam był gościem którego bym najmniej winił za to co zaszło. Niestety zarówno Bayern jak i psg to już jedne z gorszych meczów w jego wykobaniu. O ile Bayern jeszcze jakoś byłem w stanie sobie wyobrazić (przygłup za sterami klubu, brak perspektyw na cokolwiek oraz rywal grający kosmiczną piłkę stąd zwyczajna rezygnacja) tak jego postawa w meczu z psg mnie zawiodła. Przypomnę że do przerwy było po 1 i o ile Barca ogólnie wyglądała gorzej od paryza, tak wydawało się że ten mecz nie jest jeszcze przegrany, że będzie można powalczyć. Dodatkowo jakby nie patrzeć ostatnie tygodnie napawały jakimś optymizmem że coś w tym zespole się rusza. Druga połowa to już niestety totalny dramat i Barca została zniszczona przez paryzan.
      Ogólnie pogodziłem się z jego odejściem, boli mnie tylko to że będzie to odejście do psg. Serio, już bym chyba real prędzej zaakceptował niż paryz. Dodatkowo szkoda ze odbędzie się to raczej w przygnębiającej atmosferze braku trofeów, eurowpierdlu, zespołu w rozsypce i braku kibiców na trybunach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

+: byz45
    • więcej komentarzy (17)

•

Dziś wprowadzam się mojego nowego domu. Zamiast brać 300 tys kredytu i kupować mieszkanie w bloku podjąłem się samodzielnej budowy. Jak na razie wydałem 120 tys zł. Brakuje jeszcze mebli i wyposażenia. W środku wszystko wykończone. Może i przez ostatnie 2 lata żyłem jak karaluch ale za to od dziś mam ogród i spokój. Działkę dostałem od rodziców ale chyba każdy ma gdzieś jakąś działkę więc nie jest to jakiś wielki bonus. Do centrum miasta 10 minut. Nie wyobrażam sobie życia w bloku. #budowadomu #nieruchomosci pokaż całość