•  

  Za chwilę się zacznie stresujący moment, Robercika będą dublować, oby nikomu nic się nie stało, bo zaraz będzie, że to renka
  #f1

 •  

  Plan wykonany, pusty tor przed Robertem z może w spokoju zbierać dane.
  #f1

 •  

  Nie przypominam sobie już sytuacji kiedy to po skoku Stocha awansowaliśmy w konkursie drużynowym o jakąś pozycję.
  Jak jest na styku to zawsze spadamy o pozycję. Za Małysza to odrabialiśmy po 30 punktow, dzięki czemu wchodziliśmy do drugiej serii.
  #skoki

 •  

  Wyjedzie jeszcze trzech zawodników i wreszcie wszystko wruci na swoje miejsce
  #f1

 •  

  Chciałem zacząć obserwować, ale nie będę psuć tak pięknej liczby.
  #glupietarczynowewyprawy

 •  

  Jestem przez weekend poza Polską i mam dostęp do jakiejś tam satelity, gdzie jest w cholerę różnych programów. Oglądać w eleven czy jest jakiś kanał, gdzie jest fajne, merytoryczne studio, dostęp do treści zakulisowych itp.?
  #f1

 •  

  WYSTARTOWAŁA JUBILEUSZOWA X EDYCJA

  Regulamin, dostępny również w opisie hashtagu

  • Zostało przygotowanych 25 zestawów. Zgłoszenie oznacza napisanie pod wpisem komentarza z liczbą z zakresu 1-25.
  Organizator zobowiązuje się dostarczyć zadania uczestnikowi poprzez prywatną wiadomość w terminie do 3 dni kalendarzowych tzw. od daty zgłoszenia się.

  • Z bieżąca edycją wprowadzam możliwość wymiany zestawu na inny pod warunkiem uzasadnienia.

  pokaż spoiler Zapisy (od 12.03 godz. 17:30 do 14.03 godz. 17:30)


  Powodzenia w realizacji :)

  #mirkowyzwanie
  pokaż całość

 •  

  Drodzy mężczyźni!
  Życzę Wam... żebyście codziennie lubili siebie! Nie zwracali uwagi na głupie stereotypy, żebyście uwierzyli, że w każdym z Was jest coś pociągającego, interesującego i intrygującego!
  Życzę Wam wspaniałych partnerów u boku, prawdziwych przyjaźni, kochającej i wspierającej rodziny. Doceniam Was wszystkich i każdego z osobna, podziwiam prostolinijność, fakt, że nie analizujecie tyle co my kobitki, potraficie znaleźć szybkie i praktyczne rozwiązania! Podziwiam za męskość wszelaką! Jednych za to że są świętymi złotymi rączkami, innych za dyplomację, jeszcze innych za siłę i upór, za bycie gentelmenami, za to, że nas wspieracie, że jesteście oparciem dla wielu kobiet i za to że czujemy się przy Was bezpiecznie ! A przede wszystkim za to...że z nami wytrzymujecie! :D Za czułe spojrzenie i lekki uśmiech w kącikach ust kiedy czasem sobie nie radzimy lub mamy gorszy dzień a burza hormonów robi z nas przedziwne istoty! :)
  Życzę Wam wielu sukcesów, realizacji pasji, marzeń i dążenia do swoich założonych celów!
  Lubię Was wszystkich za Waszą inność, za to że czasem się nie zgadzamy i pojmujemy świat inaczej! Jesteście bardzo ciekawi i zawsze będziecie mnie fascynować. Dzisiaj chowam wszystkie topory wojenne i przesyłam falę uścisków, buziaków i uśmiecham się do każdego z Was!
  Wszystkiego dobrego !
  Mala Helenka.

  #dzienmezczyzny #niebieskiepaski #zyczenia
  pokaż całość

 •  

  Merytoryka Pana Tomasza jak zwykle porażająca w #cafefutbol „W stanach jest NBA, NHL, Superbowl, Hokej, Koszykowka..’ Czasami mam wrazenie, ze on jest tylko po to, zeby z kimś się poklucic i sprawiać, żeby show nie było nudne. Jak można dyskutować przez 5 minut o tym, że Cannavaro ma 182cm wzrostu (ma 176) i uparcie nie zgadzać się z faktami na żywo! xD

 •  

  Zmotywowany wpisem o Magdalence KLIK, który zebrał sporo zainteresowania postanowiłem utworzyć post o równie "ciekawym" i wstrząsającym wydarzeniu, mającym zresztą niedawno rocznicę, które miało miejsce w Polsce na początku lat 00'. Myślę, że nawet mniej znanym w społeczeństwie niż historia z Magdalenki.

  Poczwórne zabójstwo w Kredyt Banku

  Z jednej broni zabito 4 osoby - 3 kasjerki i ochroniarza. Skradziono równowartość około 105 tysięcy złotych. Nikt nie widział sprawcy lub sprawców. Kto mógł stać za tak przerażającą zbrodnią?

  Na początku lat 00" przy ulicy Żelaznej 67 w Warszawie mieściła się filia, nieistniejącego już zresztą, banku "Kredyt Bank". Wydawać się mogło, że miejsce bezpieczne, z wieloma procedurami, ochroną. Wszystko do 3 marca 2001 roku, kiedy doszło tam do jednego z najbardziej brutalnych, obrzydliwych i bezwzględnych przestępstw w historii współczesnej Polski.

  W sobotę 3 marca 2001 r. placówka była czynna do godz. 13. Pierwszy zaniepokoił się syn kierownika filii związany z jedną z kasjerek, bowiem umówili się na godzinę 14:00, jednak dziewczyna nie przyszła. Podjechał pod bank, było już zamknięte, w środku nie było nikogo. Zauważył za to włączoną maszynkę do liczenia pieniędzy i komputery. Wykonał telefon do ojca, a ten do zastępcy dyrektora oddziału. W centrali system tej filii nadal był włączony. Ściągnęli policjantów, którzy zbili szybę. Było około godziny 18:00.

  W banku panowała cisza. Pozornie nic nie wskazywało na masakrę, która działa się tu zaledwie kilka godzin wcześniej. Policjanci zeszli do skarbca, pomieszczenia gdzie były sejfy i tam odkryli zwłoki 3 młodych kobiet. Leżały w kałużach krwi, niedaleko siebie, odwrócone głowami do drzwi. Każda z nich została zabita jednym strzałem w tył głowy. Jak później ustalono kobiety zostały uśmiercone z jednej broni przez co 2 widziały śmierć swoich koleżanek. Po 4 godzinach zostało znalezione ciało ochroniarza. Było ono ukryte w studzience w szatni. Przykryte metalowym włazem. Ciało trzykrotnie postrzelone - raz w głowę, a dwa razy w plecy. Makabryczne odkrycie policjantów szybko przedarło się do wiadomości publicznej, a w poszukiwanie sprawców zaangażowano największą jak dotychczas liczbę policjantów z Wydziału Zabójstw. Każda doba oddalała policję od znalezienia mordercy lub morderców. A takich dób minęło sporo...

  Przesłuchano ponad 500 osób, na miejscu zabezpieczono ponad 1000 śladów, w tym jedną łuskę, którą sprawcy przeoczyli. Policja pytała swoich informatorów, wyznaczono nagrody za pomoc w sprawie, nagłaśniano wydarzenie w mediach jednak brakowało konkretów. Według ówczesnego naczelnika Wydziału Zabójstw - "Nazwisko sprawcy jej zazwyczaj w pierwszym tomie akt". I tak było. W końcu po prawie 4 miesiącach poszukiwań ujęto sprawców. Byli nimi 3 młodzi mężczyźni, pochodzący z niewielkiej miejscowości Łochów - Krzysztof Matusik, Marek Rafalik i Grzegorz Szelest. Okazało się, że plan napadu został wymyślony już miesiąc wcześniej. Matusik był pracownikiem ochrony właśnie w filii tego banku i specjalnie na potrzebny napadu zamienił się zmianą z Stanisławem Woltańskim - również strażnikiem. Pod pretekstem zostawienia swojego munduru około godziny 8:00 wszedł do banku, po czym wpuścił do niego Szelesta. Ten zabił pracownika ochrony trzykrotnie do niego strzelając. Przestępcy ukryli ślady zbrodni i umieścili ciało ochroniarza w studzience. Mężczyźni poczekali do godziny 9:00, bo wtedy kasjerki zaczynały pracę. Wpuścili je do filii i czekali, aż zejdą do skarbca. Wtedy też wpuścili do banku Rafalika, który miał "stać na czatach". Sterroryzowali kasjerki i żądali otworzenia sejfów używając słów "Nic wam się nie stanie, bądźcie cicho, weźmiemy tylko pieniądze". Kiedy mieli już dostęp do gotówki po kolei zaczęli zabijać kobiety. Broń, która została wykorzystana była przerobiona na ostrą amunicję z pistoletu gazowego. Zabrali równowartość 105 tysięcy złotych (około 75 tysięcy w złotówkach, resztę w innych walutach). Zapewne myśleli, że w banku jest o wiele większa suma. Drzwi do banku zamknęli na klucz i pojechali na przysięgę wojskową, by zapewnić sobie alibi. Mężczyźni szybko zabrali się do wydawania pieniędzy - "zainwestowali" w imprezy, dyskoteki, drogie ubrania, biżuterię, zegarki i samochód. Policja odzyskała tylko niewielką część łupu, który był ukryty u ojca narzeczonej Rafalika (później podobnie jak i córka został skazany).

  Przełomowym momentem w sprawie było zeznanie świadka, brata jednego ze sprawców, który widział jak Szelest palił swoje ubrania. Policja zareagowała momentalnie i na przesłuchanie wezwano Rafalika - zdaniem psychologa najsłabszego psychicznie z całej trójki. Seria szybko zadawanych pytań i w końcu się udało. Na pytanie "Co zrobiliście z walkmanem i komórkami kasjerek?" Rafalik odparł odruchowo "Wyrzuciliśmy do Bugu". Po tej rozmowie do pozostałej dwójki pojechały oddziały antyterrorystyczne, które miały pokazać, że policja już wie kto jest sprawcami. Niemały wstrząs u osób badających sprawę wywołała wizja lokalna. Przestępcy opowiadali o wydarzeniu jakby byli dumni z dobrze wykonanej pracy. Szczególnie w momencie, gdy Grzegorz Szelest opowiadał, jak zabijał. Celował w głowy, z odległości około metra. - Marek powiedział: "No to strzelaj". Tak strzeliłem: pach, pach, pach. I wtedy doznałem takiego szoku, że do każdej podszedłem i każdą walnąłem w głowę pistoletem. Tę walnąłem i tę walnąłem, i tę - pokazywał na policjantki, które odgrywały rolę ofiar.

  Proces ruszył w marcu 2002 roku. Oskarżeni nie mieli wiele na swoją obronę.

  Szelest: - Nie mam nic do powiedzenia.

  Rafalik: - Bardzo żałuję tego, co się stało, chciałbym przeprosić rodziny ofiar i ich najbliższych.

  Matusik: - Chciałem przeprosić, nie szedłem tam z zamiarem zabicia, nie jestem mordercą, proszę o łagodny wymiar kary.

  Wszyscy trzej usłyszeli wyroki dożywocia dożywocia za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Szelest, który strzelał będzie mógł się ubiegać o warunkowe zwolnienie po 40 latach odsiadki, Matusik - pomysłodawca planu po 35 latach, natomiast Rafalik po 25. Sąd zgodził się na opublikowanie wizerunków oraz nazwisk sprawców w mediach. W wyroku nakreślił też sylwetki zabójców:

  - Szelest: porzuciła go matka, nie znał swego ojca, ale losu wychowanka domu dziecka oszczędzili mu dziadkowie - dorastał u nich. Miał gdzie mieszkać, miał szanse na pracę. "Dobrze, że dziadkowie już nie żyją, pewnie przewracają się w grobie" - mówił biegłym psychiatrom. "W wojsku deklarował niechęć do broni - dziś, gdy właściwie wykonał egzekucję na czterech osobach, to brzmi jak ironia; żył bez ojca, ale nie miał skrupułów, by odebrać życie matce innych dzieci" - mówił sąd.

  - Rafalik: po szkole, odbył służbę wojskową, miał pracę, chciał się ożenić, miał gdzie mieszkać. "Jako jedyny przepraszał rodziny zabitych i wykazał skruchę, ale mamy wątpliwości, czy jest ona szczera" - mówiła sędzia Radomińska.

  - Matusik: pracował w Warszawie, w ochronie Kredyt Banku, najstarszy z zabójców (ma 28 lat, Szelest i Rafalik są 24-latkami), ma rodzinę, mieszkanie. "Czy planując ten napad, chciał się z kolegami ustawić na całe życie? Chyba nie, bo pieniądze przetrwonili na alkohol i zabawę. Dla sławy? Jeśli tak, to sławy haniebnej. Przysporzył jej sobie, swoim bliskim i miejscowości, która jeszcze długo będzie naznaczona piętnem tej zbrodni" - wyliczał sąd.

  Sprawa, podobnie jak ta z Magdalenki została odtworzona (nie do końca z prawdą) w serialu Pitbull, polecam ze względu na fragmenty z wizji lokalnej:
  Pitbull

  Chyba najciekawszy materiał jaki znalazłem o sprawie na YouTube:
  KLIK

  Inny dość ciekawy materiał na YouTube:
  KLIK

  #ciekawostki #policja #kryminalne #gruparatowaniapoziomu #wydarzenia #historia #przestepczosc
  pokaż całość

  źródło: kredytbank.jpg

 •  

  Ale majom bul dupy bo mam pienionzki z ksionzki i sb moge kupowac ciperki i inne slotkie rzeczy a oni bendom cale zycie tyrac za 1800zł netto 12h dziennie 28 dni w miesioncu i jesc paruwki na przecenie chacha

  ps to som zakupy na dwa dni

  źródło: wykop.pl

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika KrashanBhamaradzanga

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)