•  

  Szybkie pytanie: SSD Samsung 860 EVO 250GB czy Crucial MX500 250 GB?

  #laptopy #ssd #pustulkowelaptopy

 •  

  Siema Mirki i Mirabelki

  Mam do zrobienia pewien projekt i liczę, że pomożecie mi stworzyć coś wyjątkowego:

  Planuję w najbliższym czasie zrobić dla mojego chrześniaka tzw. kapsułę czasu, czyli zakopać dla niego kilka rzeczy w skrzyni na działce i pozwolić wykopać dopiero na 18 urodziny. Chcę włożyć tam na przykład list z aktualnymi informacjami o świecie plus aktualne gazety ( szukam właśnie np. artykułu, w którym „amerykańscy naukowcy z Polski” przewidują, jak będzie wyglądał świat za 20 lat) jakąś płytę z nagraniami głosów ludzi z jego obecnego otoczenia i ich zdjęciami i pewnie zmontuję jakiś filmik. Myślę, że na płycie będzie też zapisany klucz do jakiejś małej kwoty w BTC – liczę, że po wykopaniu urządzę mu za to imprezę osiemnastkową ;)
  Na pewno będzie tam nalewka pigwowa mojej produkcji – sobie z młodym popróbujemy na urodziny :)

  Myślę, że jest to też wyjątkowa okazja do zrobienia jakiegoś eksperymentu i chciałbym Was podpytać Mirki i Mirabelki, czy mielibyście może jakiś pomysł, na coś co po prawie dwudziestu latach w ziemi zdoła zaskoczyć chrześniaka :)
  Zastanawiałem się np. nad jakąś formą „perpetuum mobile”, które będzie jeszcze wtedy działać i nad zakopaniem np. Big Maca lub biodegradowalnej foliówki, żeby sprawdzić czy przetrwają tak długi czas. A może jakiś chemiczny proces, który da efekty po 20 latach? ( myślę o czymś podobnym do tego, co zrobił pewien nauczyciel, żeby udowodnić swoim uczniom , że smoła jest cieczą [było niedawno na Wykopie])

  Byłbym wdzięczny za jakieś pomysły lub rady dotyczące moich pomysłów. Liczę na waszą kreatywność.

  Oczywiście OP dostarczy relację z wykopania skrzyni za 18 lat ;)

  #wykop #nauka #ciekawostki #technologia (bo „perpetuum mobile” ;) ) #zainteresowania
  pokaż całość

  •  

   @Ovis_aries Dzięki za podpowiedź. Chyba rzeczywiście kupię sobie własną nagrywarkę skoro to kosztuje 130zł. Wczesniej myślałem to komuś zlecić.

  •  

   @SkromnyNick Moja skrzynia będzie dodatkowo owinieta grubą folią i geowlókniną więc raczej nie zgnije/zardzewieje. Myślę że Słoik warto byłoby jakoś dodatkowo zabezpieczyć bo jeśli przez lata wyrośnie w pobliżu drzewo to korzenie sobie ze szkłem poradzą :)
   Możesz też włożyć Słoik do skrzyni dla pewności
   Ja swoją skrzynię kupiłem bezpośrednio w stacjonarnym sklepie agencji mienia wojskowego. Kosztowała 18zł. Takie sklepy są w każdym większym mieście. Prowadzą też sprzedaż wysyłkową jak coś. pokaż całość

  • więcej komentarzy (94)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Kret236

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)