•  

  Mam #pytanie do jakiego miasta się wyprowadzić, w sensie gdzie będę miał dobre warunki do przeżycia?
  Myślałem nad #lodz bo mam tam kilku znajomych i dość blisko. Dam rade za najniższą sobie coś wynająć i przeżyć? Ja sie w ogóle nie orientuje w cenach, warunkach, co i jak, najchętniej to bym chciał jakąś kawalerke ale pewnie małe na to szanse, raczej jakiś pokój wynająć.
  Jak kogoś to obchodzi to ja lvl 20, rzucilem #studia #informatyka wlasnie bo po prostu mnie nie interesowaly. Z tego powodu mam trochę napiętą atmosfere w domu, głównie ojczym jest niemiły, docinki o byciu pasożytem itd, tutaj w mojej miejscowości o prace jakąkolwiek to mega ciężko, najwyżej na jakimś magazynie albo produkcji w miejscowosci 15km ode mnie. Ogólnie rodzice codziennie kłótnie o nawet najmniejszą pierdołe, mam wrażenie że łączy ich tylko praca, ojczym się naśmiewa z mojej pasji i mówi że nie dam rady z tego wyżyć co jest zupełną nieprawdą.
  Chce się wyrwać do jakiegoś większego miasta sprzed komputera, poznać jakichś ludzi, wyjść ze strefy komfortu, nauczy mnie to samodzielności, bo ja jestem jak 10cio latek - rodzice kierownicy w dużych korporacjach, przyzwyczajony cały czas do tego że mamusia kupi drogie ubranie, samochód, jak zepsuje to naprawi, wszystko załatwi.

  Myślałem nad #it bo sie bawilem kilka lat w #programowanie a konkretnie #datascience #python #sql ale jak patrze na wymagania to nawet na juniora jeszcze za mało umiem, poza tym nie chce pracować w korporacji jak zaobserwowalem moich rodzicow, chce byc niezalezny, wiec wystarczy mi nie wiem jakas praca w żabce, na stacji nie wiem cokolwiek byle żebym po tym miał siłe jeszcze poświęcić się mojej pasji

  #praca #polska
  pokaż całość

  •  

   @MrMate ja mam totalnie odwrotne wrażenie na temat Łodzi. Spróbuj przejechac Kilińskiego lub Zachodnią komunikacja w godzinach szczytu. Z Bałut (doły) gdzie mieszkałem jedyną opcją żeby dostać się do centrum to iść na piechotę bo komunikacja praktycznie nie istnieje oprócz autobusu który jedzie tyle samo co pójście na pieszo. Jak dojeżdżałem do centrum Łodzi autem z miasta oddalonego o 30km to w jedną stronę to około 1.5h bo korki na pabianickiej.
   W samym mieście rzeczywiście sporo zieleni, ale z drugiej strony masz Zakrzowek i kilka innych dużych parków a nie kilka sporo małych parków gdzie głownie siedzą żule. A poza Krakowem mnóstwo miejsc do których można podjechać w granicach 50-60 km w Łodzi właściwie kilka miejsc.
   pokaż całość

  •  

   @MrMate prawdą jest na pewno że Łódź jeżeli chodzi o obszar jest mniejsza (mniej rozlana). Równie dobrze mógłbyś porównywać przejazd z Retkini na Widzew w godzinach szczytu nie ma szans że przejdziesz w 30 minut. Parki w Łodzi w lecie też są pełne. Mimo że wszędzie w Łodzi są parki co krok to wszędzie nasrane przez psy. Co krok jakaś rudera która się rozpada. Moja różowa przez jakieś 4 lata mieszkała w Łdz przez większość życia w Warszawie i woli Kraków.
   To prawda że możesz dojechać nad morze w ciągu 3 gdz, ale jakby to słaby argument chyba że na jeździsz raz w miesiącu nad morze czy gdzie bądź. Łódź mogłabyc piękna, ale jeszcze kilkadziesiat lat minie zanim to osiągnie. Zrób sobie porównanie po centrum miasta. Idz po Piotrkowskiej i odbij ulice, dwie w stronę kaliskiej a teraz idź po obrzeżem starego miasta i odbij ulice dwie w jakąś stronę, bez porównania.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (14)

 •  

  Mirki z #prawo zastanawia mnie jedna rzecz - mianowicie, na uczelni przed zdalnymi wykładowca, który jest dość bezpośredni, opowiedział nam jak kiedyś przy próbie ściągania student został złapany i wykładowca powiedział do niego: "niech się pan nie zachowuje jak debil bo pana do poprawki nie dopuszczę". Student poczuł się urażony i chciał iść do sądu bo twierdził, że chłop go nazwał debilem przy pełnej sali. Profesor wytłumaczył nam, że uniknął procesu bo jest spora różnica między nazwaniem kogoś debilem, a powiedzeniu mu, żeby się nie zachowywał jak debil.czy waszym zdaniem to też jest zupełnie inna sytuacja? #prawo #sadownictwo #pytaniedoeksperta pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Krisu122

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)