•  

  Jak sobie radzić z gorącem? Można zamontować klimę lub

  pokaż spoiler Pojechać 1500km na północ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  A to dopiero połowa trasy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  #vanlife #podroze

  źródło: IMG_20210722_091249.jpg

 •  

  Jak myślicie cena benzyny 95 dobije do 6 złotych w te wakacje?

 •  

  Jak będą zawody w szybikm rozpinaniu przyczepy i zapinaniu to startuję XD wepchnąłem się 13m zestawem w jednokierunkową w Helsinkach (pszypau.jpg) Pan z #taxi co go zablokowałem to jeszcze mi pomógł :o
  #przyczepa #podroze #finlandia

  źródło: IMG_20210719_092942.jpg

 •  

  Jak wygląda prowadzenie kanału na YT od 0? Ile trzeba wydać, aby w ogóle zacząć, jak to wygląda od kuchni dla kogoś, kto startuje z niczym, inwestuje oszczędności i przy tym normalnie pracuje i mieszka.

  Wszystko na tagu #odzeradoyoutubera

  Tydzień 18/52

  Filmy z tego tygodnia: Orzeźwiające Napoje na Lato w wersji bezalkoholowej i z jego dodatkiem!

  Hej,

  Dziś na prośbę @Architekt_Chaosu przedstawię jak wyglądała sprawa z reklamami na wszelkiego rodzaju portalach - ja próbowałem na Youtube, Facebooku, Wykopie i chyba tyle.

  1. Youtube i Facebook
  Ogólnie jest podobnie więc opiszę oba naraz - i tu też nie zaskoczę, jeśli ktoś prowadzi kampanię np. dla jakieś firmy, dla swojej strony itp. to są tu niemalże te same problemy - nakierowanie reklam na konkretnego odbiorcę.
  Mamy kanał - ja mam kulinarny, więc ogólnie grupa osób dość szeroka, przez co ciężko trafić jest w konkretnego odbiorcę, którego zaciekawi dany materiał - powoduje to, że jest duży odsetek osób, które wejdą i zaraz wyjdą. Dodanie reklam głównie skutkowało tym, że spadała klikalność w miniatury, watch time i wszystkie pochodne statystyki z tym związane - powoduje to prawdopodobnie spadek atrakcyjności względem algorytmu i co najgorsze jest to płatne (około 0.05-0.10$ za klik, co x3.8 czy ile tam teraz dolar stoi robi kwoty spore)... W długiej perspektywie może by się to opłacało, ja próbowałem ponad tydzień i nie wyszło - jeśli ktoś też myśli o monetyzacji, to trzeba pamiętać, że czas oglądania filmów, z wyświetleń z reklam nie liczy się do postępu w monetyzacji. Jeśli chodzi o subskrybcje to wliczają się i gdzieś widziałem statystykę, że średnio 1$ wydany na reklamę daje suba, ale to jakaś statystyka od YT, która wiadomo - w skali może się różnić od konkretnego przypadku.

  2. Wykop - no tu ja zrobiłem błąd. Najlepsze rozwiązanie dla Wykopu wg mnie to stworzenie contentu wokół kanału, dodanie wpisu o nim i reklama tego wpisu, ja reklamowałem link bezpośrednio do kanału i tu właśnie był błąd, który zminimalizował potencjał dla takiej reklamy. Myślę, że jakiś kluczowy moment przełomowy dla kanału i opisanie go, a następnie zastosowanie takiej reklamy było by na prawdę dobrym pomysłem - mamy wtedy reklamę płatną, napływ osób do znaleziska, potencjalne wyjście na główną i taki pasywny profit tego :) Oczywiście wszystko się rozbiega w kategorii czy ten content jaki jest na kanale i wokół niego jest quality czy też nie.

  Są też dwa odniesienia odnośnie sposobu reklam, nie moje - wyciągnięte z kanałów o tematyce prowadzenia contentu na YT (VidIQ, TubeBuddy itp.):

  1. Jest taka strategia, że ustawiamy drobne sumy dzienne - 2-3$ dziennie i wtedy mamy stały napływ nowych osób, które statystycznie nie robią nam "zamieszania" w statystykach, nie oddziałowujące swoją ilością na nie, a może ktoś jednak z nich zostanie - taki wilk syty i owca cała. Ja tego nie próbowałem, bo to też metoda, którą się powinno zastosować przez minimum parę miesięcy.

  2. Aktualnie jest taka teoria, że niereklamowanie swojego kanału może mieć lepsze skutki, ze względu na pracę algorytmu - na początku odstajemy od kanałów promowanych, po czym w momencie rozpoznania przez algorytm definicji naszego kanału i polecenie go odpowiedniej grupie osób bardzo szybko doganiamy i przeganiamy konkurencję - jest to metoda, którą była wykorzystywana przy dużych kanałach i podobno działa, ale filmy to opisujące nie podawały konkretnych przykładów, więc ciężko jest mi się do tego odnieść czy to 100% legit :)

  Moje wnioski:
  1. Paradoksalnie napływ wyświetleń i subskrybcji wcale nie jest taki dobry, kiedy to nie jest docelowy widz - Ci ludzie albo odsubują, albo będą wyświetlać i od razu wyłączać taki film;
  2. Szkoda kasy... na prawdę szkoda kasy - jest masa darmowych sposobów na promocję i jeśli nie jest Ci obojętne wydać dużych kwot rzędu kilku tys. to chyba takie małe kwoty po paręset złotych to się mija z celem;
  3. Jeżeli masz bardzo sprecyzowany content - np. kanał o tematyce spawania to wtedy jest to dobry pomysł, ale tak jest z każdą reklamą i tu ameryki nie odkrywam. Zawsze mniejsza grupa docelowa = precyzyjniejsza reklama = większy profit z reklamy;
  4. Spójna społeczność wokół kanału jest dużo bardziej satysfakcjonująca niż liczby, wyświetlenia itp... Ja nie podążam za samymi liczbami tylko za osobami, które to oglądają i chcę zwiększyć zasięg dla osób, którym filmy przypadną do gustu - wg. mnie takie 100% ślepe podążanie jest złe - wypróbowałem to i nabrałem wniosków odnośnie reklam, układam sobie "strategię" i to tyle.

  Statystyki:

  Ilość Filmów: 25 (+1 względem poprzedniego wpisu)
  Ilość subskrybcji: 1077 (+17 względem poprzedniego wpisu)
  Ilość odsłon wszystkich filmów: 61 100(+700 względem poprzedniego !wpisu)
  Watch Time: 535.9H (+15.7 względem poprzedniego wpisu)
  Ile zarobiłem na monetyzacji: 0$ (+/-% względem poprzedniego wpisu)

  Najbliższe cele:

  1. Na razie planuję stałą pracę, bez szczególnych celów, myślę, że do pułapu 1500 subów

  Sprzęt:

  pokaż spoiler Lustrzanka Sony A58 z kit’owym obiektywem – 850zł
  Obiektyw 50mm Minolta – 360zł
  Statyw na aparat Mitoya – 80zł
  Softbox duży (na 4 żarówki) – 90zł
  Softbox mały (na 1 żarówkę) – 40zł
  Żarówki 65W 6szt. – 180zł
  Statywy do Softboxów 2szt. – 70zł
  Mikrofon BOYA – 85zł
  Zoom H1n – 429zł
  Wartość sprzętu: 2184zł


  Wydatki do tej pory:

  pokaż spoiler Adobe Premier – ok.100zł/msc [4 msc.]
  Eksperyment z reklamą AdWords – ok. 200zł
  Eksperyment z reklamą Wykop – ok. 180zł [XD]
  Eksperyment z reklamą FB – ok. 50zł
  Opłata za Paczkomat do rozdajo – 13zł
  Rozdajo #2 - 50zł
  Komputer - 2520zł
  Razem: 3413zł


  #chwalesie #gotujzwykopem #ciekawostki
  pokaż całość

  źródło: Wykres-1.jpg

  Jak postrzegasz reklamy na YT?

  • 133 głosy (78.24%)
   Mam AdBlock'a/YT Premium
  • 32 głosy (18.82%)
   Od razu je wyłączam, gdy można
  • 5 głosów (2.94%)
   Czasem wyświetla się coś fajnego i korzystam
  •  

   wydaje mi się strasznie głupie że algorytm nie promuje koniec końców kanałów które płacą za promocję.
   @derko123: Nie jest to takie głupie. Kanały które płacą za reklamy, przestaną płacić kiedy YT będzie ich mocniej promować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Ja nie kupuję reklam więc YT musi mnie promować abym był "opłacalny" dla YT (~57mln wyświetleń z czego tylko ~500 z kupionych reklam xd )

   +: Fridge_
  •  

   więc dla nich bez różnicy.
   @Architekt_Chaosu: Jest różnica, lepiej dać reklamy na kanały poza programem bo zysk idzie w 100% do YT xd Z tymi w programach trzeba się dzielić

   Twój content nie ma miejsca na YT.
   @uytx: Nie zgodzę się z tym, jak OP popracuje to w końcu uda mu się na YT. Podobne rzeczy wrzucam i już się przyjemnie pracuje xd
   Początki wszędzie są trudne (czy to YT,FB czy tik tok) dużo zależy od szczęścia i algorytmów.
   Blog Pyszności jest ciekawy, na FB miliony lajków a na YT 1,6mln wyświetleń i 16k sub xd
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (20)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika KrolOkon

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.