•  

  Jest 6 miesięcy darmowego abonamentu legimi bez limitu dla posiadaczy samsunga s7 lub s7 edge, w przypadku innych urządzeń samsunga 3 miesiące za free:)
  A ja mam jeszcze pytanko:
  Mam kindla i abonamencik legimi na tablecie i nie wie ktoś czy można odnaleźć pliczek z pobraną książką na tablecie i sobie go walnąć na kindla?
  #legimi #ebook #kindle

  +: Cronox
 •  

  @Deux:
  Witam. Znalazłem dzisiaj przez wykop Twój opis przypadku. Bardzo mnie to zaciekawiło ze względu na to, że też mam neuropatię nerwu wzrokowego (szczęście, że tylko) oka prawego po wypadku (pourazową). Jednak wypadek był w 92 r. (miałem wtedy 4 lata) i sporo czasu minęło. Już nie wspominając, że od czasu wypadku, utraceniu praktycznie widzenia na oko prawe minęło sporo czasu. Regularnie byłem "leczony" długi czas, sporo lat w Katowicach w klinice okulistyki głównie, kuracje trentalem, ozonem, operacyjne próby. Rodzice ciągali mnie za małego po różnych lekarzach, okulistach, neurologach. Jak dziś pamiętam, ze jak pojawiło się takie badanie jak rezonans magnetyczny wydawało mi się wtedy, że to jakieś nowoczesne badanie w końcu pokaże co tak naprawdę mi dolega. Jednak po naprawdę długim czasie regularnych wizyt w szpitalu klinicznym, u lekarzy okulistów w końcu dotarło do mnie, że jest to nieuleczalne, można tylko uważać na drugie zdrowe oko żeby czasem się nic nie pogorszyło. I aktualnie już ograniczyłem się do regularnych wizyt u okulisty żeby na bieżąco kontrolować swój wzrok. Szczęście, że oko lewe jest ok nie noszę żadnych okularów itp Zdaje sobie sprawę nawet, że organizm przystosował się do widzenia praktycznie jednoocznego i nie sprawia mi to żadnych kłopotów w życiu codziennym, nie odczuwam tego problemu (jedyne co kino 3d odpada). Ale czytając Twój tekst jakaś iskierka się pojawiła, że jednak można coś poprawić. Pewnie koszty tego typu leczenia, które przeszedłeś są na pewno wysokie tym bardziej poza krajem co generuje dodatkowe koszty podróży i utrzymania. Byłbym wdzięczny jeśli mógłbyś odpisać ile mniej więcej pi razy drzwi kosztuje taka kuracja, czy jest jednorazowa? Czy każdy kto ma chęci i możliwości podjęcia takiego leczenia może skorzystać?
  Zdaje sobie całkowicie sprawę jaki musiałeś ogromny strach i beznadzieje odczuwać, tym bardziej, że można w pewnym momencie stracić nadzieje a wtedy już kicha całkowita.
  Życzę Tobie całkowitego powrotu do zdrowia i teraz już podwójnej radości z postrzegania świata oczami:)
  Edit: Nie można prywatnych wiadomości pisać niestety
  pokaż całość

  +: Cronox
  •  

   Witam,
   Widzę że wiesz na czym polega problem i cała trauma związana z neuropatią. Tak jak pisałeś strach, beznadzieja, bezradność to główne odczucia które mi towarzyszyły podczas ciągłych wizyt lekarskich i hospitalizacji. Na szczęście nie posłuchałem się lekarzy i pseudoznawców i zaryzykowałem aby podjąć się leczeniu komórkami. Odnoście kosztów tak jak pisałem w komentarzach cały mój wyjazd wyniósł około 75 tyś złotych, Sama kuracja kosztuje ok 21 00 $ za 6 inkecji (czyli 6 wstrzyknięć) komórek macierzystych + tłumaczenia na ang + wizy + bilety lotnicze ( ok 5 tyś zł dla 2 osób w dwie strony).Pierwsza inekcja dożylna następnie w rdzeń oraz po 2x na poprawe i lewe oko gdyż moja neuropatia dotyczyła obu oczu. Jeśli chodz o to czy jest jednorazowa to zależy od pacjenta i czy dalej występuje tzw czynnik działający czyli pogarszający wzrok. W przypadku chorób genetycznych taki czynnik występuje cały czas więc ponowienie za jakiś czas takiej kuracji jest prawdopodobne, W twoim przypadku raczej nie gdyż spowodowane było jednorazowym uszkodzeniem mechanicznym. W moim przypadku jeszcze nie wiem, na razie notuje poprawę i mam nadzieje że utrzyma się ona na stałe. W momencie zdecydowania się poddania takiej kuracji wysyła się na określony adres meilowy swoje badania, rezonanse, diagnozy, karty szpitalne czy aktualne pole widzenia( w języku ang.) i wtedy lekarze z kliniki Beike określają rokowania oraz szanse na skuteczne leczenie twojej przypadłości ich metodą. Jeśli stwierdzą iż nie ma żadnych przeciwwskazań akceptują Twój wniosek z instrukcją dlaszego postępowania. Myśle że ma tu znaczenie wiek pacjenta, stopień progresu choroby i oczywiście jej rodzaj. Wysłanie swoich badań w określeniu stanowiska w sprawie leczenie nic nie kosztuje i nie zobowiązuje. Jeśli masz jeszcze jakies pytania to pisz śmiało. Sorki za kilkudniową zwłokę ale byłeś na sylwestrowym wyjeździe ale tym razem postaram sie szycibej odpisywać pokaż całość

  •  

   @Deux: Dziękuję za odpowiedź na pytanie co do Twojego leczenia (dopiero dzisiaj przez przypadek trafiłem tutaj ).
   Spodziewałem się dość dużych kosztów i całkowicie mnie w tym uświadomiłeś. Jednak na dzisiaj, bez odkładania nie jest mnie stać na taką próbę ale myślę, że opisem swojego przypadku i co najważniejsze - pokazania nadziei zapaliłeś światełko w tunelu ludziom znajdującym się w podobnej sytuacji.
   Jeszcze raz życzę Tobie dużo, dużo zdrowia i ładnych i optymistycznych widoków na przyszłość;)
   pokaż całość

 •  

  @takrodzisiegniew: Szczerze nie spotkałem się z kotłem od tego producenta, także ciężko mi się wypowiedzieć na ten temat. W przypadku pieca z podajnikiem słyszałem tylko, że to jest górna półka (praktycznie całkowicie zautomatyzowane) ale też jak widać cenowo. Trzeba też wiedzieć o powierzchni ogrzewanego budynku. Mi osobiście wydaje się, że 10 kw to na ok 100m2 przy większej powierzchni trzeba dobrać kocioł z większą mocą. Za tą cenę w przypadku gdy jest instalacja gazowa w budynku zastanowił bym się również nad gazowym kotłem kondensacyjnym - cenowo podobnie jak i w cenie samego opału - w użytkowaniu opał wychodzi niewiele drożej jak gdybyśmy opalali węglem, a z tego co kojarzę pellet droższy jest nawet od węgla i w tym przypadku na opale jednakowo wyjdziemy a nawet możemy zaoszczędzić wliczając to ogrzewanie piecem ciepłej wody użytkowej. A dodatkowo odpada nam całkowicie obsługa kotła ogranicza się do ustawienia temp na sterowniku pokojowym, nawet gdy nas nie ma w mroźniejsze dni możemy zaprogramować zadaną temp. A piec na paliwo stałe nawet z podajnikiem jednak potrzebuje co jakiś czas obsługi. pokaż całość

  +: Cronox

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika KrzychoDX

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi KrzychoDX

Osiągnięcia (4)