muzyk, kompozytor, gwiazdor, miłośnik psów

 •  

  17lat i wchodzi chłopak do kadry Francji, u nas 22 i młody talent Jóźwiak, cieszą się eksperci że dał mu wuja szansę xD
  #mecz

  •  

   @Anck-Su-Namun: no tylko 17 latek z Hiszpanii/Francji ma więcej doświadczenia z profesjonalną piłka niz 22 latek z Polski xDD

   To jest prawda

   bo tam się tłucze profesjonalne treningi od dziecka, a w Polsce rzuca się piłkę i każe biegać za nią xD

   @Mave: a to nie jest. Mówisz chyba o wf-ach w szkole, a nie o młodzieżowych drużynach w polskich klubach. Młodzieżowcy mają normalne treningi, co więcej - często nasze drużyny młodzieżowe dobrze wypadają na tle zagranicznych. Problem narasta kiedy zbliżają się do magicznego wieku 18 lat, bo zagranicą zawodnicy w tym wieku grają w poważnych ligach w danym kraju, a u nas nie dość ze liga jest niepoważna, to jeszcze kluby wolą postawić na 32-letniego Czecha czy Litwina, niż na 18-letniego Polaka, przez co taki polski chłopak traci kilka najlepszych lat rozwoju na siedzeniu na ławie i czekaniu na szansę, alternatywnie może sobie pokopać na wypożyczeniu lub w rezerwach w 3 lidze (╯°□°)╯︵ ┻━┻ pokaż całość

  •  

   No Ty mówisz o młodzieżowych drużynach w Polskich klubach, a ja mówię o szkółkach sportowych gdzie chodzą dzieciaki od 1 klasy podstawówki, których to szkółek jest mnóstwo na każdym rogu, bo tu jest parcie na szkolenie młodzieży.

   @Mave: ok, ale:
   - kluby mniejsze lub większe mają też swoje drużyny dla dzieci, nawet w mojej dziurze ~20 tys mieszkańców 4-ligowy klub takie drużyny miał i chodziły tam dzieci od najmłodszych lat. Treningi były zdecydowanie bardziej zaawansowane niż "macie piłkę i grajcie"
   - szkółki sportowe - tutaj na pewno jest różnie, pewnie jest wiele takich jak opisujesz, ale są też dobre szkółki

   Ogólnie temat szkolenia dzieci i młodzieży w Polsce pozostawia wiele do życzenia i można by dużo poprawić, ale moim zdaniem przesadzasz ze stwierdzeniem, że "w Polsce rzuca się piłkę i każe biegać za nią", bo pomimo wszystkich patologii w polskiej piłce jest to jednak krzywdzące stwierdzenie dla wielu ludzi, którzy naprawde robią co mogą.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (7)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika KrzysztofKrawczyk

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.