•  

  Trochę przemyśleń o TDP.

  Czy wy też macie wrażenie, że te wszystkie nazwy typu "świątynia sprintu", czy "ściana bukowina" są strasznie cringowe? Jestem fanem kolarstwa ale wystarczy spojrzeć na dowolną etapówkę z zagranicy i od razu widać, że trasy są pięknie dopracowane, peleton przejeżdza przez ciekawe miejsca i nie jest konieczne podsycanie atmosfery wzniosłymi określeniami sztucznie stworzonych miejsc xD.

  Powiedzcie jak tu nie mieć awersji gdy widzi się nasz narodowy tour robiący kolejne kółko wokół śląskich kamienic i familoków. No prezentuje się to co najmniej żałośnie, szczególnie że umowy z miastami zwykle opiewają na kilka lat i my kibice zmuszeni jesteśmy do oglądania w kółko tego samego. Wystarczy spojrzeć na mapy ostatnich pięciu wyścigów, to jest jedno wielkie dejavu.

  Nie muszę chyba wspominać jak żałosne są rundy miejskie, tworzone na siłę i niespotykane w większości poważnych Tourów. Pominę też "genialne" planowanie finiszu z górki. No kurwa czapki z głów dla wielkich myślicieli.

  Jutro kolarze przejadą przez górę św. Anny w województwie opolskim. I to wraz z dzisiejszym Ogrodzieńcem będą fajne, nowe lokacje dodane do standardowego miksu - katowicebielskozakopanekrakow. Wszystko wskazuje, że do takich wyjątków w kolejnych latach nie będzie dochodzić często, a przynajmniej dopóki TDP przestanie być prywatnym tourem Langa i jego rodziny. Po stylu prowadzenia transmisji telewizyjnej i pomyłkach redaktorów łatwo poznać że wyścig jest nastawiony tylko na "szerokie grono odbiorców" co zniechęca bardzo szybko nawet tych którzy z kolarstwem przygodę zaczęli niedawno. To "szerokie grono odbiorców" będzie dla wyścigu takim samym zabójstwem jak teraz błogosławieństwem. Wspomniane grono gwarantuje dobre kontrakty reklamowe i zachęca firmy do inwestycji w wyścig. Ale cierpliwość szerokiego grona odbiorców skończy się wraz z 16 rundą przez aleję Korfantego i wraz z 49 premią lotną w świątyni sprintu xD. Wtedy Nagle odjedzie wszystko - najpierw widzowie a potem sponsorzy. Krąg życia się zamknie.

  Wtedy rozpęta się inba i uciekanie się do określeń "TDP to duma narodowa". Wtedy będzie już za późno i nie pomoże nawet rozsianie wyścigu równomiernie po całym kraju.

  #tdp #tourdepologne #kolarstwo
  pokaż całość

  •  

   @cult_of_luna: Ciężko podać wyraźną granicę między nazwą sztuczną i naturalną ale ciężko też odrzucić fakt że "ściana bukovina" przez wiele lat funkcjonowała jako "ściana Gliczarów" i moim zdaniem była to nazwa naturalna. Natomiast w momencie w którym Hotel Bukovina zaczął sponsorować tour postawiono na tym podjeździe tablicę z logiem hotelu, a komentatorom kazali nazywać teraz ten podjazd "ściana Bukovina". I takie działanie jest już moim zdaniem sztuczne i obrzydliwe. Może masz większą wiedzę ale nie przychodzi mi na myśl żadna tak silna komercjalizacja nazwy w propeletonie. pokaż całość

  • więcej komentarzy (19)

 •  

  Są jakieś transmisje z tegorocznego TDP na Eurosporcie? Wszedłem na ich playera i nie widzę żadnego video z dzisiejszego etapu?

  #eurosport #kolarstwo #tdp

 •  

  No ale kogoś innego niż Szczęsnego na motorku to się nie spodziewałem. Poziom jednak podobny. Myślicie, że Przemek Kasperkiewicz jednak dojedzie do ucieczki? XD
  #kolarstwo #tdp

  •  

   @tududutududu: Myślałem że głośniki mi skrzeczą, a to tylko nowa reporterka xD Kasperkiewicz pewnie za jakieś 100 km dojedzie. Rozwaliło mnie jak ta babka z motocyklu podawała informacje które były opóźnione względem stanu faktycznego o 20 min. Chyba jeszcze jej nie dali przywileju wejść na żywo xd

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika L1mbo_B1mbo

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)