•  

  Potrzebuję złożyć kompa do ok. 600 PLN (sama jednostka). Przeznaczenie - gry. W jakichś średnich detalach na średniej rozdzielczości wystarczy. Budzet mocno ograniczony, ale nie oczekuję też potwora wydajnosci. Obudowę, dysk, RAM załatwię, zasilacz już mam (Chieftec 550 z 80 Bronze więc wystarczy do wszystkiego), grafika jeszcze nie wiem jaka będzie, ale na pewno coś pokroju GTX580, GTX660, HD7770.
  Pozostaje pytanie co do głównych komponentów - CPU + MOBO. I tutaj mam mętlik w głowie i nie wiem na co się zdecydować - czy Phenom 965, czy jakieś i3 (typu 2120) na LGA1155 czy może w ogóle Xeon (np. E5450) włożony w płytę LGA775.
  Ktoś coś doradzi? Sprzęt ma być możliwie jak najbardziej wydajny w przeróżnych produkcjach i nie chciałbym żeby CPU gdziekolwiek blokował GPU. Z jednej strony Xeon kusi ceną, dostępnością, ale jest to dość stara technologia. Phenom jest dość tani, nieźle się kręci, ma 4 rdzenie. i3 znów niby tylko 2 rdzenie, ale inna technologia, 4 wątki, nowsza konstrukcja, za to płyty na 1155 są stosunkowo drogie.
  Utknąłem na tym punkcie i nie mam pojęcia co wybrać żeby było możliwie najlepiej.
  Mirko pomusz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  #komputery #intel #amd
  pokaż całość

  •  

   @Czipsu: Jeśli takie gry masz na uwadze, to rozważ zdecydowanie procesor AMD A8-9600 + płytę A320. Do tego to wystarczy i nie potrzebujesz żadnej dodatkowej grafiki - ta zintegrowana w procesorze AMD jest wystarczająco mocna, a z czasem będziesz mógł się przesiąść na coś znacznie mocniejszego, bo to platforma AM4.

  • więcej komentarzy (10)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Labovsky

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.