•  

  #budujzwykopem #elektronika #elektryka #internet

  Czołem Mirki,

  robię samodzielnie remont w mieszkaniu dwupoziomowym. Kabel antenowy mam na poziomie 0 przy drzwiach. Internet chciałbym mieć:
  - w salonie na poziomie 0 (router)
  - w biurze na poziomie 1 (z gniazdka oraz router)

  Jakie/jak poprowadzić kable? Proponuję takie rozwiązanie - antenowy poprowadzić do salonu, a z salonu do biura na górze pociągnąć ethernetowy. Na dole z routera chcę się wpinać do gniazda rj45 i na górze też do gniazda wpinać się komputerem i drugim routerem. Co do komputera jestem prawie pewny, że to zadziała, a co z drugim routerem?
  pokaż całość

  •  

   @Bad_Wolf: Kolejne pytania, czy gniazda rj45 można laczyc tak jak kolejne gniazda wtykowe na jednym "obwodzie"? procz tego jakim gniazdem mozna zakonczyc swiatlowod idacy z klatki schodowej, zeby potem sie wpiac modemem? Zwylke gniazdo optyczne z allegro?

  •  

   @Lqsn: jak myślisz o szeregowym łączeniu gniazd RJ45 od jednego do drugiego to nie (jedno gniazdo, jeden kabel). Jest to jedna z największych "zbrodni" przy tym standardzie. Został właśnie opracowany po to aby tego nie robić, poprzednik tak miał i miał, że tak powiem, złe parametry aby nie określić tego dosadniej.

   procz tego jakim gniazdem mozna zakonczyc swiatlowod idacy z klatki schodowej,

   To powinien ogarnąć technik który przyjdzie podpinać sprzęt. Samemu będzie ciężko bez specjalnego sprzętu (światłowodu się nie przykręca czy coś takiego, jego trzeba pospawać).
   Jak nie masz jeszcze tego światłowodu to połóż peszel z pilotem od rozdzielnicy gdzieś do klatki schodowej a najlepiej zapytaj tych co mają Ci podpiąć net jak to położyć. Oni też będą zadowoleni jak mniej roboty będzie a Ty schludniej będziesz miał. Zatynkujesz, schowasz na lata będzie.

   Telewizje kablowe podpinają w 99% po kablu antenowym, część lokalnych operatorów i Orange (nie wszędzie) podpina po światłowodzie.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (16)

 •  

  #dopaminedetox - można zerknąć w tag, żeby przeczytać poprzednie wpisy

  Day 1.

  Na ten dzień żona zaplanowała wycieczkę w góry, miał z nami iść mój szwagier. Dzień wcześniej zarezerwowałem już sobie możliwość nie pójścia. Żona mnie zna i nie naciska, jak czegoś mi się nie chce zrobić. Obudziłem się o 6:30, po około 3-4h snu. Moja pierwsza myśl była taka, aby zostać w domu – taką decyzję podejmowałem codziennie w okresie szkolnym, gdy budziłem się rano i nie chciało mi się iść do szkoły – po prostu nie szedłem.
  Na „szczęście” pies sąsiada zaczął ujadać, a po domu zaczęli kręcić się teściowie (jesteśmy u nich na weekend). Po 30 minutach wewnętrznej dyskusji stwierdziłem, że jak zostanę to i tak nie zasnę/nie odpocznę, bo jest w domu głośno, a dodatkowo będę miał wyrzuty sumienia, że nie poszedłem z żoną na spacer, na którym jej zależało. Udało się podnieść z łóżka i z dobrym nastawieniem ruszyć na wycieczkę. Po drodze dopadły mnie właśnie te myśli, które zmotywowały mnie do pisania tych postów i zastosowania wobec siebie takiego rygoru – wydaje mi się, że moje życie zaczyna się „rozmieniać na drobne”, ze względu na lenistwo i brak motywacji do czegokolwiek.
  Z wycieczki wróciliśmy ok. godz. 16. Nie chcę tutaj opisywać każdej czynności, więc napiszę tylko że po obiedzie poszedłem się zdrzemnąć. Wstałem o 17:30 i mózg zaczął walczyć – kilkanaście razy sięgałem po telefon odruchowo, żeby wejść na fb i odświeżyć feed bez konkretnego celu. Na szczęście tydzień wcześniej kupiłem sobie pierwszą książkę od ponad 10 lat – Nie widzę przeszkód M. Ryszki i J. Białka. Przeczytałem całą książkę ciągiem. Fragmenty były bardzo ciekawe, inne fragmenty czytałem tylko dlatego, że wiedziałem, że nie mam nic ciekawszego do roboty niż czytanie tejże książki. Skończyłem ok 20:30/21. Przyszedł kolejny kryzys dopaminowy, patrzyłem się przez kilka minut w logo youtube z myślą o łatwo dostępnej rozrywce w moim zasięgu… Zrezygnowałem z tej opcji i zacząłem ogarniać kosztorys remontu mieszkania, które kupujemy. Ok 23.30 wyczerpałem temat. Położyłem się do łóżka i zacząłem oglądać yt: podcast z Lewandowskim, oraz kilka filmów popularnonaukowych z kanału Riddle. Wydaje mi się, że zasnąłem ok 2.
  pokaż całość

 •  

  #dopaminedetox

  Brak motywacji do czegokolwiek? Brak uczucia radości z czegokolwiek? Leżysz i patrzysz się w sufit?

  Nieźle, to teraz gdy mam Twoją uwagę zapraszam do przeczytania tego wywodu na temat badania, które zamierzam sam na sobie wykonać. Chodzi o tzw. dopamine detox. Opiszę czym jest, moje podejście, a w kolejnych postach postaram się również opisać efekty działań.

  Co to jest dopamine detox?

  W skrócie, moimi słowami (ale niżej wstawiam filmik z naukowym wyjaśnieniem) - naszym zachowaniem w dużej mierze prowadzi podświadomość. Ta, pierwotnie, miała nagradzać nas za wykonywanie czynności zwiększających nasze szanse na przetrwanie poprzez wyrzut dopaminy (tzw. hormonu szczęścia). Dlatego seks, lub zjedzenie dobrego posiłku sprawia tyle przyjemności. Aktualnie nasze pierwotne instynkty są wykorzystywane przeciwko nam - każda aplikacja, serwis społecznościowy czy inny dostawca rozrywki projektuje w taki sposób swój towar lub usługę, aby powodował on nieustanny impuls dla mózgu. Osiąganie kolejnych rang w kolejnej grze, poczucie achievmentu, algorytmy na fb czy yt podrzucające nam kilkaset filmów dotyczących "nowej zajawki" (gdzie widzowie tylko oglądają, a sami nic z tej zajawki nie robią - temat na inną dyskusję). Wszystko to generuje nieustanne bodźcie dla mózgu związane z rozrywką i przyjemnością, a mózg się szybko uzależnia. W efekcie zamiast wykonywać trudne ćwiczenia, które wymagają wyjścia ze strefy komfortu - chociażby przeczytanie książki, aktywność fizyczna lub umysłowa - decydujemy się na działania low-effort jak np. obejrzenie kolejnego filmiku na yt, zagranie kolejnej partyjki w grę online. Przykład: pomimo, że lubimy spacerować, to spacer jest słabszym i jednocześnie cięższym do wygenerowania bodźcem dla mózgu, niż zjedzenie czekolady podczas oglądania serialu, więc decydujemy się obejrzeć serial.
  Najlepiej moim zdaniem to zjawisko jest opisane w tym filmie : https://www.youtube.com/watch?v=9QiE-M1LrZk

  Dlaczego zdecydowałem się na dopamine detox?

  Bo mi się nic, kurwa, nie chce. Odczuwam też minimalny poziom radości z czegokolwiek. W tym rozdziale opisuję swoje życie. Nie jestem przegrywem. Jeżeli tyle Ci wystarczy to możesz przewinąć... Po kilku próbach napisania tego rozdziału doszedłem do wniosku, że wypunktuję. Inaczej albo wydawało mi się, że się chwalę, albo że się żalę

  stan psychiczny/fizyczny "medyczny":
  - przed 30, bez nadwagi, bardzo sprawny fizycznie
  - zdiagnozowana depresja ok 10 lat temu, od 4 lat stan stabilny (nie przyjmuję leków, brak myśli samobójczych chociaż swojego życia nie cenię za bardzo)
  - chroniczna bezsenność od wielu lat - przez co brak mi regeneracji - budzę się bardziej zmęczony niż kładę się spać, ale jak się wyśpię raz w miesiącu to wcale nie mam więcej energii czy motywacji

  sytuacja życiowa/dotychczasowe życie:
  - starzy się rozwiedli, w rodzinie bez przemocy. Ojciec nie żyje, relacje z matką całe życie niezłe, a ostatnie 3-4 lata bardzo dobre
  - w szkole nie miałem problemów intelektualnych, a organizacyjne. Szybko się wyprowadziłem z domu i właściwie zrezygnowałem z chodzenia do szkoły. Z opóźnieniem napisałem maturę i udało się później dzięki żonie skończyć studia
  - praca - JDG, przy b niskim zaangażowaniu 1,5 średniej do ręki (nieskalowalne). Piszę to tylko, żeby zaznaczyć, że brak pieniędzy czy praca nie mają tutaj nic do rzeczy
  - żonaty, żona jest świetna i nie umiem powiedzieć o niej nic złego, w pracy radzi sobie lepiej niż ja. J.w piszę, żeby zaznaczyć, że sprawy damsko-męskie nie mają tutaj nic do rzeczy, bo układa się świetnie

  aktualne odczucia / jak wygląda moje życie? / dlaczego szukam rozwiązania?:
  - 0 motywacji do czegokolwiek, mam wolne 6 dni w tygodniu a nie umiem ich wykorzystać
  - mam mnóstwo hobby, ale żadne nie sprawia mi aktualnie radości i żadnego nie chce mi się wykonywać. Od 3 miesięcy unikam właściwie jakichkolwiek czynności
  - wstaję i zastanawiam się po co mam wstawać, skoro nie mam nic do zrobienia i nic mi się nie chce robić "swojego"? Nigdy nie lubiłem pracować, ale wcześniej się cieszyłem, że mogę w czasie wolnym robić swoje rzeczy. Za pracą w biurze nie tęskniłem i nie tęsknie. Oglądam youtube cały dzień. Jak mi się znudzi youtube to na przemian wchodzę na fb i odświeżam youtube resztę dnia. Nie mam ochoty w nic grać, ani nic oglądać. Nie chce mi się też spać. Nie chce mi się nic. Na seks mam ochotę raz w tygodniu lub rzadziej.

  Zmiany chcę wprowadzić w dwóch etapach: detoks oraz nowe życie.
  Jestem przygotowany psychicznie, że podczas detoksu będzie mi się nudziło. Mózg będzie walczył. Będzie chciał poczuć jakiś impuls, najlepiej coś łatwego do wygenerowania. Ja się nie zamierzam poddać, albo zrobię coś z dostępnej listy, albo będę się patrzył w sufit. Tęsknię za wyzwaniami w życiu.

  Detoks:
  - 0 gier video
  - 0 social mediów (zostaje tylko komunikator)
  - youtube tylko przed snem i tylko filmy z okrojonej listy kanałów, którą sobie przygotowałem. Jak mi się coś spodoba z tych kanałów, które subuję to wrzucam na listę "do obejrzenia" - jeżeli na początku stwierdzę, że temat nudny i nie chcę tego obejrzeć to potem nie mogę wrócić do tego filmu z nudów (czyli mam tylko jedną szansę na ocenę czy chcę obejrzeć ten film w przyszłości czy nie - ma to zapobiec oglądaniu wszystkiego jak leci z nudów)
  - 0 pornografii
  - dozwolone czynności: aktywność fizyczna w każdej postaci, korzystanie z komputera w celach zawodowych, korzystanie komputera w celach hobbystycznych (a nie w celach czysto rozrywkowych)
  - 0 wykop z wyjątkiem pisania postów co 2-3 dni.

  W skrócie chcę, aby mój mózg przyzwyczaił się, że rozwojowe hobby/aktywność fizyczna = przyjemność

  Nowe życie:
  - 0 gier video (z tym nie mam problemu, bo już od ok 1 roku nie chce mi się grać.)
  - 0 social mediów z wyjątkiem komunikatorów (do tej pory social media były gran z nudów, też nie powinno być problemu)
  - youtube w tej samej postaci co w.w
  - wykop 30 minut dziennie, żeby wiedzieć co się dzieje
  - dozwolone aktywności jak wyżej
  - w TV oglądam tylko mecze piłki nożnej, więc może zostać

  oraz zrealizowanie w długim terminie poniższych kierunkowych szkoleń związanych z moimi hobby, które zaniedbałem.

  Na wdrożenie nowych postanowień daję sobie -1 dzień (bo zacząłem wczoraj, a o doświadczeniach napiszę w kolejnym poście). Przede wszystkim chcę zacząć żyć i cieszyć się życiem z żoną.

  Życzcie powodzenia.

  #dopaminedetox - tutaj można będzie znaleźć kolejne wpisy, pewnie daily. Nie wszystkie będą ekscytujące, bo czeka mnie dużo nudzenia się, zanim mózg się podda.

  Day 0
  pokaż całość

 •  

  #budownictwo #wzornictwo #projektowanie #architektura

  siema mirasy, czy ktoś zna darmowy odpowiednik kalk.pro, który pozwoliłby zaprojektować schody z drewna w kształcie litery L (rzut górny) i wygenerowałby rysunki techniczne?

 •  

  #komputery

  h-hej, czy ktoś byłby w stanie ocenić zestaw?
  procek AMD Ryzen 7 3800x
  dysk: Samsung 500GB M.2 PCIe NVMe 970 EVO
  RAM: PNY 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 XLR8 Gaming (MD32GK2D4320016XR)
  płyta główna: MSI b450 Tomahawk
  grafika : prawdopodbnie geforce rtx 2060

  ma to sens? Na granie w gry mam wywalone, gram tylko w football managera XD chodzi głównie o programowanie i trading. pokaż całość

 •  

  Pierwszy raz w życiu byłem na marszu/proteście. Ciężko uwierzyć ile ludzi, nie zdziwiłbym się jeżeli w Warszawie było ponad 50 czy 100 tysięcy. Absolutnie nikt z marszu nie atakował ani nie prowokował "ludzi" broniących kościoła na pl. Trzech krzyży. Ci za to raz po raz wyskakiwali do protestujących oraz krzyczeli "Bóg Honor i Ojczyzna" xD ale ogólnie widać że się im nudziło. Protestujący do nich na przemian "wypierdalaj" albo "chodźcie z nami". Mój faworyt to tłum kilku tysięcy ludzi skandujacy do policji "bardzo prosze, nas przepuścić" xD w momencie gdy policja zablokowała jedna z ulic

  #protest #warszawa #pieklokobiet
  pokaż całość

 •  

  #offroad #albania #macedonia #czarnogora #turystyka #trekking

  Siema mirasy, czy ma ktoś sprawdzone miejsce na wynajem auta terenowego w Macedonii, Albanii albo Czarnogórze?

 •  

  #informatyka #kiciochpyta #komputery #nvidia

  Mirki, pomocy.

  Po aktualizacji systemu (Windows) nie działa mi port miniDP. Laptop asus N551J, karta graficzna jedna zintegrowana, a druga to GeForce 960m GT.

 •  

  #olx

  Siemanko sportowe świry, padło w końcu na mnie. Zostałem chyba okradziony na 650 PLN. Ktoś ma doświadczenie jak szybko nasze służby są w stanie przeprowadzić taką skomplikowaną operację jak odnalezienie kogoś po numerze konta i wpierdolenie mu odpowiednich konsekwencji? Trzymajcie się!

 •  

  #smog #warszawa #wroclaw #krakow #zdrowie

  Hej mireczki. Poszukuję dla siebie antysmogowej maski. Nie zależy mi zajebistym wyglądzie amerykańskiego miejskiego ninja, tylko na tym, żeby faktycznie powietrze było czyste, gdy je wdycham. Słyszałem, że najlepsza będzie maska do malowania z castoramy z dobrymi filtrami. Ktoś coś? Budżet 1000 PLN pokaż całość

  •  

   @enron: filtry na jak długo starczają?

   @pulawiak93: filtry starczają, że tak powiem, na zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Już wyjaśniam:

   Jeśli filtrujemy PM10/PM2.5, to filtr z czasem nie zaczyna ich przepuszczać - tylko zaczyna się nimi zapychać. Czyli... filtruje coraz lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Owszem - jest szansa, że zacznie stawiać coraz większy opór przy oddychaniu... ale podejrzewam, że coś takiego może nastąpić raczej wtedy, gdy z filtrów korzystamy w budowlance i po prostu siedzimy po uszy w gęstym pyle przy szlifowaniu gipsu. Najprawdopodobniej po całym sezonie użytkowania takich 6038 stawiane opory będą nieodróżnialne od takich w nówkach sztukach.

   A dlaczego wymienia się filtry w maseczkach przeciwsmogowych? Ano właśnie... dlatego, że te maseczki są cholernie niehigieniczne! Filtry leżą na policzkach, a gdy wydychasz powietrze... to ono idzie nie tylko przez zawory wypustowe ale i przez same filtry. Skutek jest taki, że filtr po krótkim nawet używaniu jest przesiąknięty wilgocią, a na powierzchni (i w głębi) ma mnóstwo naszego potu, śliny, bakterii, śluzu i fragmentów naskórka. Po bieganiu, czy choćby spacerowaniu, odkładamy maseczkę żeby wyschła na kaloryfer - prawdziwe El Dorado dla bakterii! Ciepełko, wilgoć, pożywka...

   Dlatego już po tygodniu biegania w respro jej filtry normalnie po prostu cuchną. Teoretycznie respro każe wymieniać filtry po ok. 60h używania - ale to chyba musiałoby być bardzo delikatne używanie, bez wysiłku i w optymalnych warunkach. W rzeczywistych warunkach - dla masochistów. Bogatych masochistów, bo te ich filtry kosztują jakby były ze złota xD
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (19)

 •  

  #prawo #allegro #olx #rekojmia
  Mirki,

  sprzedawałem kino domowe na OLX. Kupił jakiś gość - wszystko fajnie. Przysłał żonę po odbiór. Kino grało. Po kilku godzinach dzwoni, że kino nie łapie stacji radiowych. Moim zdaniem, to gość nie umie po prostu sobie poradzić z uruchomieniem odpowiednio radia, ale powiedziałem, żeby udał się do serwisu i jak dostarczy paragon to mogę pokryć koszt naprawy do 100 PLN.

  Gość napisał, że zgłasza sprawę na policję.
  Jak będzie wyglądała sprawa?
  Jakie ewentualnie są konsekwencje przegrania sprawy dot. rękojmi? Gość kupił kino za 300 PLN. (XD)
  pokaż całość

  +: m....v, adekad
  •  

   @chytra_wydra: co w przypadku gdy ukryta wada nie była znana sprzedającemu?
   Nie sprzedawał uszkodzonej rzeczy ze złej woli ukrywając jej wadę.
   Zwłaszcza, że w takim wypadku zobowiązuje się do pokrycia kosztów naprawy za stówę.
   Tylko czy to świadczy o ukryciu wady, której naprawa jest droższa niż stówę i dlatego sprzedawał rzecz po określonej cenie?

  •  

   @Dibhala: brak wiedzy o wadzie czy wola sprzedającego nie ma wpływu na jego odpowiedzialność, jedynie gdyby kupujący wiedział o wadzie w chwili zakupu to powodowałoby wyłączenie odpowiedzialności sprzedającego.

   +: y..........w
  • więcej komentarzy (7)

 •  

  #radio #elektronika #elektroda

  (Panie i) Panowie,

  mam problem. Kino domowe sony hbd f500 nie znajduje stacji radiowych.
  Co może być przyczyną?

 •  

  #programowanie #wordpress #webdev
  Mirki, mam pytanko.

  Mamy postawioną stronę w wordpressie. Posiadamy 3 formularze kontaktowe. Chcielibyśmy, żeby po wysłaniu każdego z nich pokazywała się strona z podziekowaniami (to się już dzieje), ale żeby per formularz ta strona z podziekowaniami miala unikalny link, tak żeby można było liczyć wyświetlenia/kliki per formularz. Jak to zrobić? pokaż całość

 •  

  Mirki #motoryzacja #prawo #ufg #ubezpieczenie #oc, auto które w ogole nie nadaje się na cywila i to widać na pierwszy rzut oka przypadkiem nie miało polisy oc przez 2 miesiące (skończyła się umowa). Jaka jest szansa, że wpadnie za to kara i kiedy się spodziewać?

 •  

  #dom #budujzwykopem #budowadomu #budownictwo

  Cześć Mirasy. Razem z różową podjeliśmy dość odważną decyzję, że zamiast kupować mieszkanie za 1,2-1,4 mPLN, lub budować dom w okolicach Warszawy za podobną kwotę, to pobudujemy się na ziemi, którą mam 70 km od Warszawy. Chcę Was (ludzi, którzy budowali swoje domy lub mają o tym dobre pojęcie) o kilka spraw:

  1. gotowe projekty: e-domy.pl (https://www.e-domy.pl/e-114.html?niewielki-dom-parterowy&idk=all) vs murator (https://projekty.muratordom.pl/projekt_swiatla-miasta-wariant-i,3371,0%2C0.htm?q=m225&t=&v=1) oba domy o powierzchnii około 100 metrów - dlaczego między projektami jest taka różnica w kosztorysie (400 vs 150 tys)? Czy to po prostu różnica w jakości materiałów itd.

  2. jak to jest z przekształceniem działki rolnej w budowlaną, jak wyglądają sprawy z pociągnieciem kanalizacji, prądu i wody, jeżeli NIE MA TYCH MEDIÓW W POBLIŻU (najbliższy dom z kanalizacją około 500 metrów)

  3. jak najlepiej grzać dom? pewnie są różne szkoły.. chodzi oczywiście o to, żeby było tanio i możliwie bezobsługowo
  pokaż całość

  •  

   @bajcik: raczej będziemy. Poza godzinami szczytu 1h 15 min drogi. Godziny pracy zostaną przesunięte z 9 rano na 8 albo na 10, żeby uniknąć korków

  •  

   @Lqsn:
   1. Ni chuja nie wybudujesz tych dwóch projektów w tych pieniądzach o których napisali. Chyba, że sam będziesz budował. Projekt E-114. Za 250k za SSZ. Za tyle ja tu widzę SSO. Do tego dolicz stolarkę - dwa okna narożne, drzwi tarasowe nie wiem ile tam sztuk jest, brama garażowa, drzwi wejściowe itp 40k. Instalacje wewnętrzne wg projektu 46k,mało. Jak pompa ciepla to 26k,podłogówka za 18k, do tego instalacja wod-kan z 4k,elektryka z 20k. Ceny z robocizną i materiałem. O wykończeniu nie napiszę bo można mieć deski z egzotyki albo panel z casto. Do tego zagospodarowanie działki.
   2. Jak jest gaz to gaz, a jak nie ma to pompa ciepła.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (19)

 •  

  mam pytanie, co to jest? było w zestawie wędkarskim. z drugiej strony zaostrzone, dlugość ok 20 cm
  #kiciochpyta #wedkarstwo

  źródło: e31a88de-0075-4332-9fe0-34670c21d417.jpg

 •  

  Mam pytanie, co to jest? Było w zestawie wedkarskim

 •  

  #motoryzacja #kamper #remontujzwykopem #dzialka

  Cześć, drogie Mirki.

  Chciałbym odpalić sobie nowy projekt - mianowicie zakup starej przyczepy kempingowej (np. Niewiadów n126) i jej kompletny remont. Takie przyczepy w stanie agonalnym zaczynają się od 400-800 PLN, w dobrym stanie 3-5k. Pomyślałem, że któryś z Mirków może na działce lub u dziadka widział taką przyczepę gdzieś w rogu działki i chciałby sprzedać? W zależności od stanu cena oczywiście do dogadania. Dajcie znać też czy ktoś byłby zainteresowany fotorelacją z remontu (naprawa skorupy, zabudowa mebli, instalacja elektryczna i hydrauliczna). pokaż całość

  +: dzazzio
  •  
   t..l

   0

   @Lqsn: Ja mam jakiegoś berglanda, stoi zadaszony już dobre 4-5 lat. Musialbym ojca spytac czy chcialby to sprzedac

  •  

   @trll: Super. Jak stoi i nie ma na niego kompletnie pomysłu to może będzie to z korzyścią dla obu stron. Ważne tylko, aby był zarejestrowany i żeby było wszystko ok z papierami. Czekam na wiadomość!

 •  

  #podroze #szwajcaria #emigracja
  Hej mirki, poszukuję kogoś kto mieszka na stałe w Szwajcarii. Możliwe, że szykuje się przeprowadzka i chciałbym wiedzieć ile koszuje wynajem 60-70 metrów w dobrej lokalizacji w Zurychu/Berno, ile kosztuje jedznie, ile kosztuje "życie".
  Dla porównanie w Polsce mieszkanie kosztuje mnie 2500, jedzenie 1200-1500, 4-5 tys zostaje i to jest dla mnie "ok". Ile powinienem zarabiać, żeby zachować taki standard? pokaż całość

 •  

  No i o to chodzi pewny mecz i pewne zwycięstwo 2-0. Brawo panie trenerze xD

  +: s...........a
 •  

  słuchajcie, moja mam w UK ma problem. Ja też przyznam, że na odległość nie wiem jak to zrobić. Jak "przykręcić" taki uchwyt?
  https://streamable.com/f641p

  +: Cronox
 •  

  #offroad #motoryzacja #4x4 #mechanikasamochodowa

  Wracam i ja, po zakupie Insigni do lansowania się (XD)
  Przyszedł mi pomysł na nowy projekt. Nie za bardzo lubię pracować i prawdę mówiąc chcę jak najszybciej zrezygnować, ale na ten moment projekt "OFFROAD" będę realizował z teściem (mechanik samochody) w weekendy.

  Mianowicie chciałbym kupić seryjną vitarę, samuraja, pajero, lub inne standardowe małe auto łatwe do modyfikacji i własnymi siłami stworzyć przeprawówkę z prawdziwego zdarzenia.
  Czy ktoś tutaj podjął się takiego wyzwania?
  Jakieś poradniki? wiem, że są gotowe zestawy od radzikone etc, ale raczej szedłbym drogą własnego planowania i domawiania konkretnych cześci, a nie zestawów (mam ceny hurtowe na wszystkie części samochodowe).

  Chciałby ktoś podyskutować?

  Zdjęcie poglądowe - tak chciałbym żeby wyglądało moje auto za ~3 lata (i pewnie za 30 tys PLN)
  pokaż całość

  źródło: 36605702_10204592140161520_3216460317454237696_n.jpg

 •  

  ma ktoś gifa z tą sytuacją cavaniego sprzed 10 sekund?
  #mecz

  +: Cronox
 •  

  #samochody #pokazauto #motoryzacja

  Kochani, mam pytanko. Mam do 50k na samochód. Wiem, że od razu się ciśnie na usta, żeby dorzucić 200 i kupić coś normalnego, ale to za parę lat.
  Chciałbym zapytać, o opinię. Co lepsze - 6-cio letnie porządne Volvo czy 8-10 letnie bmw/audi? Zaznaczam, że samochód na 3-4 lata. Jak już komuś będzie się chciało wypowiedzieć to proszę podajcie też argument za jedną lub drugą opcją pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  #saksofon #muzyka #instrumenty #nauka
  cześć kochani,
  czy w wieku 24 lat jest w ogole sens rozpoczynania nauki gry na saksofonie?
  chciałbym na swoim slubie, za okolo 1,5 roku zagrac candy dulfer - lily was here na start, a potem grac co mi wpadnie do glowy..

 •  

  #audio #dzwiek #naglosnienie #muzyka #kinodomowe #glosniki
  mam problem. Chciałbym podpiąć kino domowe sony hbd f500 do telewizora Sony Bravia. Telewizor widzi głośnik, niestety nie słychać dźwięku. Gdy przełączę kino domowe na radio i skaczę po częstotliwościach fm i głośniki tylko b cicho szumią, a muzyki nie słychać.. ktoś coś? pokaż całość

 •  

  ma ktoś może gifa ze znakomitą interwencją obrońcy białegostoku sprzed około 3 minut? kiedy skiksował i sprokurował sam na sam?
  #ekstraklasa

  +: Cronox
 •  

  #fifa18 wczesniej deco prime, a teraz to

  źródło: image.ibb.co

 •  

  kolejny dzień, kolejny wpis kogoś, kogo rodzice bili i kolejni ludzie, którzy uważają, że wiedzą jak często to jest bić "w sam raz jak zasłuży", a kiedy już "za często". Przecież Ci rodzice co bili, też myśleli, że już innej metody nie ma, bo chłopak się nie chce uczyć.. więc bili codziennie.

 •  

  Czy jest portfel, który służy do przechowywania wielu walut? w tym np einsteinium?
  #kryptowaluty

  +: Cronox
 •  

  tak podsumowując rozlane szambo w wykopalisku o biciu dzieci jako metodzie wychowawczej to przeraża mnie po prostu infantylność ludzi (wykopków), którzy:
  1. uważają, że zaletą bicia jest "szacunek" tj dokładniej strach. Ciekawe czy w dorosłym życiu też pracują na szacunek bijąc, lub zastraszając współpracowników. Współczuję wszystkim, którzy czuli strach przed powrotem ojca do domu a teraz wspominają to jako szacunek
  2. nie są w stanie wymyślić innej kary, niż cielesnej. Po prostu nie są w stanie, no bo jak to tak wytłumaczyć dziecku jak zrobi coś źle? raz na jakiś czas zlać kablem i się nauczy..
  3. a najbardziej przerażające jest to, że nie mają zupełnie pojęcia jak mogliby uzyskać szacunek czy zostać autorytetem dla dziecka nie bijąc go.. w komentarzach ludzie zadają pytania typu "jak dziecko ma się ze mną przyjaźnić to czemu ma słuchać mnie a nie swojego przyjaciela Marcina?" XD no kurwa jak ja to czytam to ręce opadają...
  pokaż całość

 •  

  gdybyście mogli w życiu robić cokolwiek, wiedząc, że macie stały dochód z innego źródła - co by to było?
  ja mimo #analityk8k najchętniej zajmuję się murowaniem. Aktualnie mam pracę, która wymaga zaangażowania 4-5 dni w tygodniu i resztę czasu spędzam u teściów murując wędzarnię, szambo etc. Jakie zajęcie sprawia Wam najwięcej radości?

  +: Cronox
 •  

  Cześć kochani. Słyszałem, że na mirko są odpowiedzi na wszystkie pytania - więc zadaję swoje - od jakiej kwoty (zarobki brutto = wartość wystawianej faktury) opłaca się przejść na b2b zamiast umowy zlecenie / umowa o pracę.
  Jest tutaj jakis #ksiegowosc, który to liczyl? Założmy, że moje zarobki brutto to 8tys + jakieś premie. Jaki miałbym dochód, gdybym przeszedł na b2b i jakie dodatkowe koszty dochodzililby w przypadku jdg / sp zoo? pokaż całość

  +: Cronox

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Lqsn

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)