•  

  Zastanów się 10 razy jeśli chcesz okazać trochę życzliwości dla polskiej księżniczki (ⴲ﹏ⴲ)/

  #niebieskiepaski #rozowepaski #p0lka #patologiazewsi #bekazpodludzi #logikarozowychpaskow

  źródło: 54676132467.png

 •  

  Ikona Częstochowska „Od Oceanu do Oceanu” została bezpiecznie ustawiona za barierkami, tuż koło wejścia do Parlamentu. Wszyscy wchodzący do środka patrzyli Jej w Oczy. Trwała wielka modlitwa na całym świecie. „Niepokonane Zwycięstwo, jak nazywają tę Ikonę prawosławni, znowu zwyciężyło! Aborcja w Ekwadorze pozostała nielegalna, uratowanych zostało tysiące, najczęściej bardzo ubogich dzieci” – wskazują Kowalewscy.

  http://www.pch24.pl/ekwador--parlament-przeciwny-legalizacji-aborcji--obowiazujace-prawo-zostaje-bez-zmian,70925,i.html#ixzz603RmksUt

  Uwaga, te bardzo ubogie dzieci zostały URATOWANE. Jaki ten kościół dobry, ratuje biedne dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°) Już abstrahując od tematu aborcji, zakazanej w każdym przypadku w Ekwadorze co doprowadziło do kar więzienia za poronienie, niedobrze mi się robi jacy oni są dumni ze swojej działalności i jaką to niezwykłą przysługę robią dla tych dzieci. Zawsze łatwiej zmusić kobietę do porodu niż poprawić warunki życia w państwie biedy i przestępczości. Prawdziwi bohaterowie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  #antynatalizm #aborcja #bekazkatoli #ekwador
  pokaż całość

  •  

   @MPXD: Adolf Hitler tak jak Ekwadorczycy też myślał, iż robi coś dobrego dokonując czystki etnicznej.
   Nawet on sam był zdania, że po to został powołany na świat, aby kontynuować dzieło boga chrześcijańskiego, który jak wiadomo ze Starego Testamentu mordował ludzi bez litości.

   Więc czego się spodziewać po wyznawcach boga chrześcijańskiego, czy też powielaczach ideologii Hitlera.
   Kościół Katolicki = Adolf Hitler = Bóg chrześcijański ze Starego Testamentu
   pokaż całość

 •  

  Tak dla odmiany pozytywne informacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Wiadomo, w skali globalnej tacy ludzie nadal niewiele znaczą, ale fajnie jest widzieć, że są grupy ludzi rozsądnych, szczególnie w takich Indiach. Każdy jest na wagę złota.
  #antynatalizm #efilizm

  źródło: 1568707034357.jpg

  •  

   @HAL__9000: @Bazarnia: bo @satba: to taki klasyczny natalista, w świecie świń na przykład oczywiste jest że "wygrywa" kto przekaże geny, nie wie knur dlaczego, ale tak mu nakazuje najbardziej prymitywna natura. Ale niektórzy chcą bardzo przekazać swoje geny jako ludzie, kierowani tymi samymi instynktami, i jeszcze przekonać że ktoś kto nie przekaże "przegrywa". Gdyby tylko umieli chwilę pomyśleć doszliby do wniosku że jest to nielogiczne i tak naprawdę o niczym nie świadczy, ale jakieś połączenie neuronów w mózgu każe wam czuć inaczej. Z przyjemnością czytałam o genach w każdym jednym komentarzu XD widzę kolego że dla ciebie jest za trudne zrozumiec że dobór naturalny przestał działać w momencie rozwoju medycyny i nieograniczonego dostępu do jedzenia. Dzisiaj nie rozmnaża się najsilniejszy i najmądrzejszy, bo mamy warunki w których nawet kaleka z IQ 60 znajdzie sposób żeby przekazać swoje geny. Teraz dobór naturalny to tylko mżonka, a człowiek jest na tyle rozwinięty i inteligentny że potrafi robić coś więcej niż każda mysz w kącie. Powtarzam: dzisiaj przekazanie genów nie jest żadnym wyznacznikiem, bo może to zrobić nawet tak zaplątana osoba jak ty. Wartość przekazania genów jest tylko legendą, człowiek myślący logicznie dostrzeże że nie ma żadnej wartości i jest podobnie ceniona do kleszcza który musi się uczepić do czyjejś skóry aby poegzystowac tydzień a potem zgnić w trawie. pokaż całość

  •  

   @YaaN: mógłbyś odblokować priv?

  • więcej komentarzy (26)

 •  

  Taka prawda, nawet z tym nie dyskutujcie

  #logikarozowychpaskow #modadamska #takaprawda

  źródło: Drake-Hotline-Bling.png

  •  

   @przegrany_przegryw: @S7-1500: co za pierdolenie. Nie zrobię się na chłopczyce bo mi się to nie podoba. Zawsze jak czytam takie komentarze myślę, że wy naprawdę w to wierzycie i nie ściemniacze i się zastanawiam czy naprawdę mężczyzna jest gotowy na każdą zmianę w swoim wyglądzie by się podobać kobietom. Bo już nie wiem jak wam tłumaczyć że wiele kobiet naprawdę często zmienia coś w swoim wyglądzie z pełną świadomością że przeciętny mężczyzna uzna że wcześniej było lepiej. Taki jest powód że kobiety ubierają się różnie. Bo uwaga MY NAPRAWDE WIEMY CO WAM SIE PODOBA LUB NIE. Serio, to że lubicie długie włosy to nie jest żadną wiedzą tajemna i wszystkie kobiety to wiedzą. A jednak ścinają, krótko, czy do ramion, grzywki. To że większość lubi zgrabne ale nie wyuzdane kobiece stroje też nie jest dla nas żadnym szokiem XD. Ale nadal będą ubrania oversize, lata 70te, damskie garnitury, dzwony. My naprawdę wiemy że nie wyglądamy wtedy atrakcyjniej statystycznym męskim okiem. Należę też do grupy retro, i to nie rekonstruktorskiej, tylko dziewczyny szyja i ubierają się tak na codzien, robią sztywne i wysokie fryzury itp. Myślisz, że nie wiedzą że ubierają się babciowo?

   Oczywiście że człowiek zazwyczaj stara się ubierać aby wyglądać dobrze atrakcyjnie. Ale często, chyba głównie kobiety sięgają po specyficzne stroje tylko dlatego że im się podobają albo wprawiają je w określony nastrój, albo coś wyrażają, albo chcą urozmaicić dzień.

   Przysięgam, każda kobieta która ścina włosy wie że przeciętnemu mężczyźni z ulicy bardziej by się podobała w długich. Serio
   pokaż całość

  •  

   @S7-1500:

   , skąd niby taki wniosek
   Przypuszczenie, raczej mało klarowne. Wniosek po komentarzach jakie się słyszy od mężczyzn gdy wchodzi temat ubierania się dla siebie a nie dla atrakcyjności. Plus na chłopski rozum mężczyźni jako statystycznie mniej zainteresowani modą być może traktują ją tylko praktycznie lub w celu przyciągnięcia samic. Ogólnie myślałam zawsze że jest tak samo u kobiet i u mężczyzn, ale być może się mylę, zwłaszcza gdy czytam komentarze jak powyżej.

   Powodem dla którego kobiety ubierają się różnie jest to że przeciętny mężczyzna uzna że wcześniej było lepiej?

   Może tamto zdania mogło być trochę niejasne. Kobiety ubierają się tak "mimo to" a nie "dlatego".

   Nie zawsze powodem wszystkiego co robią
   kobiety jest mężczyzna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Ilość plusów od różowych w drugim komentarzu mnie do tego nie przekonuje. I komentarze z laskami które twierdzą że taka i taka aktorka w krótkich wygląda lepiej.

   Wygląda lepiej =/= jest bardziej atrakcyjna pod względem seksualnym dla mężczyzn. Według mnie niektóre szczupłe kobiety świetnie wyglądają w tych modnych ostatnio dzwoniastych gładkich garniturach. Uważam że wyglądają elegancko, umiarkowanie wyzywająco, profesjonalnie, schludnie i z charakterem. Ale zdaje sobie sprawę że przeciętny chłop wyrwany z ulicy wolałby na nie patrzeć w dziewczęcej, wąskiej w talii sukience. Tak jak te babki które obserwuje z grupy retro: uważam że wyglądają cudownie i do jutra mogę patrzeć na te dopracowane detale i klimatyczne tkaniny, i uważam że często świetnie podkreśla ich charakter i urodę. Nie znaczy to jednak, że myślę że mężczyznom podobają się skrzętnie dziergane sweterki i loki na pół głowy.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (86)

 •  

  O ja pitolę.
  Ona może mieć bagaże i dzieci, ale Ty masz przybyć piękny, świeży i pachnący na swoim ładnym rumaku bez żadnej przeszłości.

  ładne rzeczy i drobne przyjemności to rozumiem bukiet kwiatów co tydzień bez żadnej rekompensaty z jej strony, tak?

  #tinder #p0lka #logikarozowychpaskow

  źródło: 1568816262951.tinder.png

  •  

   Co i tak nie tłumaczy drugiego zdania, bo komuś może przeszkadzać i to jego wybor

   @Yaggar: myślę, a nawet z umiarkowaną pewnością stwierdzam, że to było pod kątem że dla niej jest nie do zaakceptowania żeby komuś kto z nią jest to przeszkadzało. Coś jakbyś napisał np. "nie możesz mieć tatuażu" to chyba logiczne że "nie możesz jeśli ma nam się udać", a nie że zabraniasz tego każdemu czytającemu XD pokaż całość

  • więcej komentarzy (30)

 •  

  gdyby ktoś potrzebował kodu: https://huel.mention-me.com/m/ol/mo3bv-521d9871e4
  #huel
  (A jeśli ktoś inny ma do odsprzedania jakieś opakowania, to ja chętna)

 •  

  Trochę mnie to cieszy, trochę nie, bo sam jestem poszkodowany, ale na forum mojego osiedla pojawił się straszny ból odbytu madek i grażyn, które znam też z widzenia i które są gorącymi zwolenniczkami PiSu i ich "polityki gospodarczej" po tym jak niedawno dostaliśmy ze spółdzielni pisma informujące o podwyższeniu czynszu (od 50 do 150zł w zależności od metrażu) z powodu potrzeby dostosowania warunków wynagradzania pracowników spółdzielni od nowego roku, w tym podniesienia płacy minimalnej dla osób wykonujących podstawowe prace gospodarcze, jak i odpowiednio o tę samą kwotę pracowników biurowych/administracyjnych.

  Socjalizm welcome tu.

  #bekazpisu #bekazprawakow
  pokaż całość

  •  

   @sramnawas: nie chodzi tylko o zatrudnionych na stałe w administracji. Wszyscy panowie od remontów też muszą dostać więcej, producent materiałów też musi zapłacić więcej pracownikom i za benzynę. Kominiarz będzie droższy, sprzątanie będzie droższe. Wszystko będzie droższe, więc nie mając całego sprawozdania wydatków spółdzielni nie sposób robić takich pochopnych obliczeń na chłopski rozum

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  Może spróbujmy pociągnąć dalej pomysł o ile pamiętam @cyjanek_potasu
  Mimo że bardzo podoba mi się ulotka z reddita udostępniona tu niedawno przez @fapowiczowski , nadal w użyciu jest niewystarczająca wobec potrzeb. Odpowiedzi na niektóre pytania są po prostu za krótkie. Nada się jako właśnie wstęp i wprowadzenie, ale wobec natalistów zaplątanych na tagu potrzebujemy na większość zarzutów z bingo jak najobszerniejszej odpowiedzi, a najlepiej kilku, w zależności od potrzeb dyskusji. Nie stawiam tutaj zachęty do antynatalizowania całego wykopu, ale wobec kilku pomocy łatwiej będzie kończyć niepotrzebne dyskusje, co zaoszczędzi mnóstwo czasu. Ponadto sama często daję ponieść się emocjom i moje odpowiedzi nie są tak merytoryczne jakbym chciała. Z kolejnych plusów myślę że pozytywnie wpłynie to na aktywność na tagu, jak i wywoła w końcu dyskusję między osobami utażsamiającymi się z tagiem, a nie tylko kłótnie na linii: użytkownicy tagu vs zaplątany, agresywny natalista.
  Żeby nie było tylko NIECH KTOŚ ze swojej strony mogę zaproponować zrobienie listy do wołania oraz trochę organizacji. Wedle waszego uznania i zainteresowania mogę też spróbować zrobić jakiś dysk lub blog, na którym będą zamieszczone gotowe treści i linki. Wiadomo że nikt nie cierpi na nadmiar czasu, ale przecież nie mamy żadnego dedlajnu. Myślę, że nawet rozpoczęcie i aktywność raz na jakiś czas będzie ciekawym doświadczeniem i być może po dłuższym czasie przyniesie jakiś efekt. Bardzo proszę zainteresowane osoby o głos w dyskusji.

  Wołam jeszcze @Werdandi @Bazarnia i @kruszon_ bo wyrazili zainteresowaniem pod wspomnianym postem

  Ahoj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #antynatalizm #bekaznatalistow #efilizm
  pokaż całość

  •  

   @Werdandi: jeśli chodzi o czas mam właśnie wolne najbliższe dwa tygodnie (w granicach rozsądku) a potem cóź, dzieci mi nie kwilą o jedzenie więc ¯\_(ツ)_/¯ zresztą jak już pisałam nie pali się, czas na tygodniu zawsze się znajdzie i może by szło pomalutku. Właśnie zaczynam od szukania chętnych, zobaczymy

  • więcej komentarzy (5)

 •  

  Rozwala mnie to, jak głupie konserwy przy jakimś pomyśle lewicy piszą komentarze typu "a bo to nie ma większych problemach w kraju?", przez co mamy od zasrania jakichś gównianych problemów które się ciągną latami, legalizacja związków partnerskich, aborcja, in vitro czy po prostu większość postulatów które przeszkadzają konserwom.
  #neuropa #4konserwy #bekazprawakow
  PEE PEE POO POO SOM GORSZE PROBLEMY
  pokaż całość

  źródło: ce8 (2).png

  •  

   Właśnie w tym problem że jak Polakowi nie latają bomby nad głowami to wszystko go najbardziej interesuje i będzie głosował na partię która obcym ludziom będzie zabraniać prawnie podejmować decyzje bo "rodzina" i "święta wiara". Właśnie jakby nikogo to nie obchodziło możnaby wprowadzić jedną poprawkę na papierze i elo. Chociażby wczorajsza ankieta która tu latała: blisko co trzeci Polak przed 40 uważa że największym zagrożeniem dla Polski jest ideologia gender a nie np. klimat czy zapaść w służbie zdrowia. Mów mi jeszcze jak bardzo Polacy muszą troszczyć się o podstawowe dobra i nie mają czasu na nic innego pokaż całość

  •  

   @cyanoone:

   legalizacja związków partnerskich była do gdyby nie tęczowa Matka Boska. Potem różne prowokacje, żeby hehe katoli tylek bolał i cyk toleracja dla mniejszości seksualnych raczej nie rosła. Czyli dzięki lewicy ta legalizacja się opóźni.

   A w tej bajce były smoki?

  • więcej komentarzy (13)

 •  

  Planowałem otworzyć mały biznes w małym mieście- foodtruck.
  I tak sobie liczę: dwójka pracowników + ja.
  Już niedługo 4000brutto pensji minimalnej czyli około 4850zł mojego kosztu na jednego tj. 9700PLN za dwójkę plus mój ZUS 1500 (ostatecznie 2000PLN) = 11200PLN samych kosztów pracowniczych. Jeśli chciałbym zarobić 3000PLN = 14200 (14700).

  Wiecie co? To ja to pierdole.

  #dobrazmiana #pis #rzad #polska #biznes #foodtruck #neuropa #4konserwy .
  pokaż całość

  •  

   @Deckera: ale w tych waszych wielkich obliczeniach bierzecie pod uwagę że wartość nabywcza złotówki będzie inna i ceny pójdą w górę? Wtedy to 11000 na dzisiejsze ile wyjdzie?

   Jak już chcecie to robić to bądźcie uczciwi i porównujcie pensje i ceny z jednakowego czasu

  • więcej komentarzy (10)

 •  

  Te p0lki to głupie są, nie mają zainteresowań i nie znają się na POLITYCE. Nie to co facet który wyszukuje jedynie FAKTY, kieruje się LOGIKĄ i MYŚLI SAMODZIELNIE xDDDDDD

  pokaż spoiler Co ciekawe uchodźcy już nagle nie zalewają Europy. Rozumiem że ta już upadła i panuje tam kalifat? A może zobaczyli na plaży dobrych chłopaków z Polski i uciekli? xD


  #antykapitalizm #neuropa #bekazprawakow
  pokaż całość

  źródło: scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net

 •  

  #bekazprawakow #bekazpodludzi o chuju złocisty... Gadałem z babką w pracy, że jak pis podniesie minimalną to wypierdoli inflacja a ta do mnie "no i co z tego? Normalny szary człowiek tego nie odczuje, ci najbogatsi złodzieje może i tak".

 •  

  Ostatni pocałunek przed wyjazdem na wojnę w Korei, 1950

  #starszezwoje - blog ze starymi grafikami, miedziorytami, rysunkami z muzeów oraz fotografiami

  #historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #fotohistoria #militaria #myrmekochoria pokaż całość

  źródło: 1.jpg

  +: jasmi_n, SnowFox +278 innych
 •  

  O kurwa co się odjebalo, dzisiaj w autobusie #madka jechała z bachorem który się zesral xD Gowno wytrzepal z nogawki i leżało na podłodze. Smród niesamowity. Zwróciłem jej uwagę ze ma posprzątać to zaczęła się awanturować ze to jest tylko dziecko i nie będzie nic sprzątać. Ludzie nie mogli wytrzymać bo tak jebalo, jeszcze autobus gwałtownie zachamowal i ktoś poleciał i wdepnął w to gowno xD Kierowca wkoncu zatrzymał autobus bo tak jebalo i mówił ze jak tego nie posprząta to wzywa policję. Madka nie miała takiego zamiaru i zaczęła dzwonić do jakiegoś Seby ze ja atakują i jej bombelka xD Kierowca zadzwonił wkoncu na policję, w czasie czekania przyjechał ten sebiks i zaczął wszystkim grozić xDDDDDD Wkoncu przyjechała policja i zaczęli ich wynosić, seba darł mordę ludzie nagrywacie to pomocy. Wszyscy wysiedli i trzeba było czekać na kolejny autobus.
  #komunikacjamiejska #patologiazmiasta #bombelek
  #chwalesie #p0lka #sebixkurwix
  pokaż całość

 •  

  O gurwa, nie wierzę xDDD Nie mam telewizora, więc nie znam reklam, ale wczoraj oglądałam mecz u rodziców i co widzę? Reklama z następującym scenariuszem:

  - starsza pani opowiada, jak była przedsiębiorcą przez 20 lat
  - prowadziła gospodarstwo
  - ale stwierdziła, że trzeba gonić za marzeniami i zmieniać swoje życie, więc oddała gospodarstwo synowi
  - i zatrudniła się w Lidlu

  xDDDDDDDDDDDDDD

  Cóż za piękne programowanie nas, Polaczków-robaczków do zapierdalania u zagranicznych gigantów. Własne przedsiębiorstwa? A po co to komu, spełniaj marzenia Grażynko i siedź na kasie w Lidlu.

  Nie wierzę, że taka reklama serio istnieje.

  #praca #polska #lidl #reklama i może #heheszki
  pokaż całość

 •  

  Pewnie zauważyliście, że moje wpisy pojawiają się z jednodniowym opóźnieniem. To tylko po to, żeby mieć okazję ochłonąć po danym wydarzeniu. Nie inaczej jest dzisiaj.
  Pamiętacie tego typka z fiutem w ręce? Potrzeba było 24h żeby cały personel i pacjenci doszli do wniosku, że to nie jest miejsce dla niego. Podobno choruje na jakąś ciężką postać autyzmu + jakieś zaburzenia psychomotoryczne. W każdym razie stan: do wyskrobania, onegdaj.

  Wczoraj też robiłam kroki i dalej za mną łaził. Cknęło mnie, żeby zapytać o chuj mu chodzi. Poza wypowiadanym w kółko jednym słowem, którego nie mogłam zrozumieć - nie dogadywaliśmy się zbyt dobrze. W każdym razie w trakcie rozmowy z nim na korytarzu, inny pacjent (ponad 2 metry wzrostu) podbiegł do niego i przewalił go na glebę. A za co? A za to, że przez pomyłkę wszedł do jego pokoju. Z moich ust poszła wiązanka w stronę dwumetrowego typa, zaraz przyleciały piguły i jeden pigularz. I pewnie spodziewacie się teraz zamknięcia w pasy jednego albo obydwu? A taki chuj. Personel nie zrobił NIC. Totalnie NIC poza zapytaniem czemu kolega-2-metry to zrobił. Więc do teraz jeden i drugi chodzą po korytarzu z czego jeden jest agresywny a drugi nie wie gdzie jest.

  Nie wiem czy to ma związek z weekendowymi wydarzeniami, ale dzisiaj znowu spałam kiepsko. Wydaje mi się, że coś nie tak jest z moją kartą leków albo po prostu jestem zjebana, sprawdzę to.
  Trzymajcie kciuki za dzisiejszą wymianę zdań z lekarką.

  #psychonudles #psychiatria #psychiatryk
  pokaż całość

  źródło: 1568615405343.jpg

 •  

  Dlaczego większość katolików nie uwierzyliby, gdyby przyszła do nich koleżanka/dziewczyna/siostra/sąsiadka i oznajmiła, że została zapłodniona (bez kontaktu cielesnego) przez niewidzialnego ducha, mimo, iż wciąż jest dziewicą, ale mimo to wierzą, że ponad dwa tysiące lat temu taka sytuacja miała miejsce na terenie Izraela? Akurat dwa tysiące lat temu i akurat w Izraelu... Hmmm

  pokaż spoiler #bekazateistow #katolicyzm #wiara
  #bekazkatoli #bekazprawakow #bekazlewactwa
  pokaż całość

  •  

   @fapowiczowski: a też byłam osobą kwestionująca wszystko i wszystkich i jako dziecko zawsze robiłam na odwrót. I może właśnie też to weszło gdy był moment na gimboateizm. Brzydziło mnie co robią rówieśnicy, że wszyscy na jedno kopyto i tak samo, i że nie ma w tym zastanowienia. Dziś powiedziałabym "normictwo" xd a ja chciałam inaczej, nie chciałam ani ich mody ani przekonań. Może gdyby ci najgorsi nie rezygnowali nie wydawałoby mi się to odejście takie mainstreamowe i dziecinne. pokaż całość

  •  

   @fapowiczowski: ale wiem o tym jak wygląda większość wierzących. Chce tylko zwrócić uwagę że jakby nie nauczanie od dziecka katolików byłoby kilka procent jeśli w ogóle. Cieszę się że wyplatales się wcześnie, ale nie stygmatyzuje osób które ciągle w tym trwają. Pamiętaj że te duszpasterstwa i inne to naprawdę sympatyczne zgromadzenia pełne serdecznych i wesołych ludzi. Jak ktoś tam trafi "z ulicy" i z miejsc gdzie jest źle traktowany, olewamy, w dodatku z jakimś tam zakorzenionym przekonaniem że jest bozia może wpaść i tak łatwo się nie wyplątać, bo jak to możliwe że tyle miłości wyrosło na kłamstwie? pokaż całość

  • więcej komentarzy (47)

 •  

  Wszystkim spod tagu #bekazkatoli narzekających, że u nas kościoły co kilometr, dzwony co niedzielę, procesje co kilka miesięcy lub rzadziej polecam się wybrać na tydzień - dwa do Turcji czy innego kraju muzułmańskiego. Meczety co 500 metrów, 5x dziennie nawolywanie na pełnej kurwie z megafonow, (lekki, zależy od lokalizacji) paraliż w usługach jak czas na modlitwę...

  •  

   @foxbond: tym którzy narzekają że przez biedę i zaniedbania rodziców polskie dzieci są niedożywione polecam wybrać się do Afryki, głodowe porcje, brak wody, brzuchy wydęte od braku białka...

   Tym którzy narzekają na kolejki w służbie zdrowia polecam wybrać się do Indii, bród, brak lekarzy i leków, porody na ulicach, dentyści kowale...

   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Właśnie dzięki temu że ktoś kiedyś narzeka na złe rzeczy w cywilizowanych krajach Europa nie wygląda jak chrześcijańska Turcja
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (13)

 •  

  Istnieje jakieś polskie określenie na typ kobiecej osobowości ‚gold digger’? Czyli tej, która leci przede wszystkim na kasę swojego potencjalnego partnera? Blachara to bardziej auta.
  #logikarozowychpaskow #zwiazki

  +: TheAR
 •  

  #p0lka #przegryw #stulejacontent #spermiarzalert #spermochlip

  Zakrecona dynamiczna sam wiesz jak skakam po bolcach. No ale pyk kaszojad wiec beciak morda w kubel i blagaj moze spojrze na ciebie, zabawiaj mnie a ja nic nie musze

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_2019-09-15-11-11-11-327_com.tinder.png

 •  

  ostatnio zastąpiłem ból i ciemność owocami tropikalnymi i powiem wam mirony, że niczego nie żałuję

  #heheszki #takaprawda

  źródło: 1568450761873.jpg

  •  

   @greyson: No nie powiedziałabym że się jakoś bardzo znam, raczej korzystam z tego że dużo dziewczyn się zna i mi ładnie analizują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Ale znam niezbędne minimum które ułatwia mi codzienne funkcjonowanie. Ale przy wyborze szamponu oprócz kilku podstawowych zasad trzeba też znać swoje włosy: ja mam kręcone, co za tym idzie unikam wszelkiej maści silikonów: w składzie zapisane jako np. Cetyl dimethicone, Stearoxy dimethicone itp. Niemniej dla osób z prostymi, za to puszącymi się włosami niektóre silikony się przydają, one nie odżywiają ale tworzą taką barierę na włosach, często się też nimi zabezpiecza końcówki przed rozdwajaniem. To taki "makijaż" dla włosów, dlatego producenci lubią z nim przesadzać bo przynosi szybkie efekty, ale są one krótkotrwałe i przeszkadzają wnikać prawdziwym odżywczym w łuskę włosa.
   Ogólnie nie poleca się też alkoholu bo bardzo wysusza włosy, ale też nie każdy składnik z napisem alkohol jest tym alkoholem.
   Warto zwracać uwagę na obecność najbardziej pożądanych składników pielęgnacyjnych czyli naturalnych wyciągów i oleji, czyli większość z dopiskiem "oil" albo "seed" (ale też nie każdy, i muszą być wysoko w składzie żeby ich ilość była zauważalna: jeśli są na końcu to tak jakby ich nie było)
   Taka łatwa do wychwycenia jest też Parafina, albo pisze Paraffin albo Syntetic Wax.
   Ogólnie można o tym pisać i pisać, są też substancje które uznaje się za rakotwórcze i ogólnie szkodzące, ale każdy jeden występuje pod kilkoma jak nie kilkunastoma nazwami ( ( ͡° ͜ʖ ͡°) ciekawe dlaczego) i nie ma sensu ich tutaj wypisywać ani nawet pamiętać. Są w siecie setki stron analizujących składy, więc ja zazwyczaj wpisuję nazwę kosmetyku i potem googluję pozycje których nie kojarzę. Jest taki mini kurs od Anwen (kilka lat temu prawdziwe guru włosowe w polskim internecie, teraz już nie)
   http://www.anwen.pl/2011/02/mini-kurs-czytania-skadow-dla.html
   pokaż całość

  •  

   @JigglyJoe: a żelu pod prysznic nie polecę bo nie używam, korzystam tylko z mydła. Ale jak jechałam w podróż kupowałam Niveę, ten żel zrobiony na wzór ich flagowego kremu i w użyciu był całkiem przyjemny, skład też spodziewam się dobry po tej firmie, ale to już sam musisz wygooglować bo z racji sporadyczności użytkowania nie interesowałam się.

   I przepraszam za literówki i błędy, zmęczona jestem xd

  • więcej komentarzy (25)

 •  

  #madki i #lojcowie o bezdzietnych: to egoiści
  Te same madki i łojcowie tak argumentują posiadanie dzieci:
  - bo fajne jest mieć dzidziusia
  - żeby w życiu się nie nudziło
  - żeby mieć potem wnuki
  - żeby miał kto się mną zająć na starość

  Czyli dziecko ma być zabawką, która za kilkadziesiąt lat zmieni się w opiekuna. Zupełnie nie egoistyczne powody xD
  #antynatalizm #dzieci #bekazpodludzi
  pokaż całość

  •  

   @hellgihad: nieposiadanie dzieci nie jest decyzją egoistyczną.
   Chyba, że za egoizm uważasz także to, że ktoś robi rzecz słuszną i dobrą dla innych ale też dla siebie, to tak, nieposiadanie dzieci jest egoizmem, bo i wilk syty i owca cała.
   Ale stawianie znaku równości i centryzm "obie strony są takie same" to obrzydliwa manipulacja.
   Antynataliści, czy chcieliby czy nie posiadać dzieci nikogo nie krzywdzą, wręcz przeciwnie a czasem nawet świadomie rezygnują ze szczęścia jakim jest rodzina aby się nie bawić ludzkim życiem.
   Nataliści zaś tylko i wyłącznie dla własnej rozkoszy i spełnienia bawią się w ruletkę cudzym życiem, skazując je na cierpienie i śmierć a resztę żyjących na podział już i tak ciężko dostępnych surowców. Faktycznie, to to samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   pokaż całość

  •  

   @hellgihad: a jeśli tak jak ja chcieliby mieć dzieci ale nie chcą żeby żyły na skraju katastrofy albo odziedziczyły słabe geny? Czy to że ktoś świadomie rezygnuje z czegoś złego wgl nie jest brane pod uwagę?
   A te "altruistyczne" powody posiadania dzieci to po pierwsze sprzątanie, a raczej trzymanie w społecznie akceptowalnych ryzach syfu który się zrobiło, wychowanie na pożądanego człowieka to też bezcelowe działanie przynoszące satysfakcję samemu rodzicowi. Poświęcenie dla swojego dziecka nigdy nie jest altruistyczne. Jak chcesz się poświęcić jest dużo potrzebujących i zaniedbanych: no niestety nie mieli szczęścia wywoływać burzy hormonów i nosić twojego DNA.

   Przynajmniej w egoizmie (powiedzmy) antynatalistów nikt postronny nie cierpi.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (46)

 •  

  W odpowiedzi do @cyjanek_potasu_
  _Na reddicie powstała już ulotka antynatalizmu w postaci odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez zwyrodniałych, bezwzględnych, nieempatycznych, egoistycznych, pozbawionych taktu i patrzących tylko i wyłącznie na czubek własnego nosa bestii, czyli natalistów.
  Cały tekst został przetłumaczony bodajże w 2015 roku przez jednego z użytkowników wykopu - mogę się mylić co do daty, ale coś tak sobie kojarzę.


  #ulotkaantynatalizmu - przetłumaczony post z 2015 został wklejony niedawno przez jednego z użytkowników, ja to powielam, niech stanie się on ulotką antynatalizmu.

  Prokreacja nie jest tylko osobistym wyborem, jest niemoralna.

  Antynatalizm : Ponieważ żadne dziecko nie jest w stanie wyrazić zgody na swoje narodziny, nieetycznym jest obarczanie ich życiem w świecie, w którym istnieje potencjalnie ogromne cierpienie. Posiadanie dzieci to w istocie hazard; stawką jest czyjś dobrobyt. Przeprowadza się niekontrolowany, "frankensteinowski" eksperyment, którego konsekwencje ponosi inna osoba. Zabawa w boga bez boskiego wglądu w przebieg spraw. Słowem - szaleństwo.

  Kiedy zwraca się uwagę, że dopóki ludzie nie przestają się rozmnażać, dopóty pewien odsetek zawsze kończy w mizerii popychającej ich do samobójstwa (blisko 40000 osób na rok w USA, ponad 7000 w Polsce), niektórzy wykazują tendencję do uznawania ich za cenę jaka jest płacona, by życia ludzi spełnionych mogły trwać w najlepsze. Gdy decydują się na dzieci, nie wprost przedkładają istnienie szczęśliwych nad nieszczęśliwych, rzecz jasna kosztem tych drugich. Dla kontrastu - antynataliści uważają przeciwnie. To cierpienie ma pierwszeństwo, lepiej by nie było nikogo, niż gdyby choć jedna osoba miała trwać w koszmarnej egzystencji. Przez niezerowe prawdopodobieństwo wydania na świat kogoś takiego, mieć (biologiczne) dzieci jawi się jako coś niewłaściwego. W każdym wypadku jedna grupa musi zostać poświęcona drugiej, albo znikną potencjalnie zadowoleni z życia by niezadowoleni nie musieli żyć, albo rzeczywiście skrzywdzeni dalej będą służyć za kozły ofiarne.

  Nie brak zdroworozsądkowych argumentów przeciwko:
  1.) Mówisz "albo znikną potencjalnie zadowoleni z życia by niezadowoleni nie musieli żyć, albo rzeczywiście skrzywdzeni dalej będą służyć za kozły ofiarne". Czy nie oznacza to przypadkiem, że żadna z opcji nie jest sprawiedliwa? Skoro tak, czemu nie trzymać się obecnego stanu rzeczy?
  Powodem, dla którego ten zarzut nie działa, jest różny stopień niesprawiedliwości. Brak przyjemności (przed urodzeniem przynajmniej) jest kompletnie nieodczuwalny, zaś obecność bólu, z oczywistych względów, nie. Ergo, wyższy priorytet niż propagacja pierwszego ma prewencja drugiego.

  2.) Ale znacznie więcej osób raczej cieszy się z życia niż je przeklina. Nie powinieneś wziąć tego pod uwagę?
  Jaka ilość przeklinających jest dla ciebie akceptowalna? Że co 40 sekund ktoś się przedterminowo z niego wypisuje, a rokrocznie 10-20 milionów bez skutku innego niż psychuszka czy kalectwo próbuje, to widocznie za mało. Ponadto, mniejszości mają swoje prawa. Gdyby pięć osób zyskało na zbiorowym gwałcie, nie czyni to z gwałtu czegoś w porządku. Tak samo jak torturowanie nielicznych na rzecz dobrego samopoczucia licznych.
  3.) Faktycznie cierpiący zawsze mogą się zabić.
  Powtarzający to jak mantrę nie zdają sobie sprawy, że to jak powiedzieć uzależnionemu od heroiny "zawsze możesz rzucić". Jasne, to możliwe, wielu rzuciło (zwykle po latach gehenny), ale też niezwykle trudne. Notabene, nie usprawiedliwia to skazywania kogokolwiek na drogę (chciałoby się rzec krzyżową) prowadzącą do takiej decyzji. Tyle w tym sensu co zgwałceniu kogoś i rzuceniu na odchodne "zawsze możesz iść na terapię". Urodzić kogoś to znaczy uzależnić go, od funkcji życiowych. I tak jak w przypadku innych uzależnień, nałogowiec ma problem z powstrzymaniem się od nałogu, czy to przez czy głęboko zakorzeniony instynkt samozachowawczy, czy opory przed skrzywdzeniem innych. Kiedy już ktoś sobie pożył, zwykle ma wiele koneksji zmieniających to wyjście awaryjne w nieużyteczne. Jeśli niedoszli rodzice chcą używać tego kulawego argumentu żeby usprawiedliwić obarczanie kogoś ciężarem życia bez ich zgody, powinni jednocześnie robić wszystko co w ich mocy dla uczynienia samobójstwa prostszym i bardziej tolerowanym społecznie rozwiązaniem. Ponieważ tego nie robią (a często wręcz sabotują - przyp. Pedala), ich racje okazują się nieszczere i formułowane w złej wierze. Prosta racjonalizacja egoistycznej żądzy przekazania genów.

  4.) Jeśli kogoś nie ma, nie potrzebuję jego zgody!
  Proponuję eksperyment myślowy. Przyjmijmy, że piekło jest prawdziwe, a jego populacja ma wolną rękę w kwestiach reprodukcji, gwarantując swoim potomkom tragiczny los. Część ludności sugeruje, że nie jest zbyt chwalebnym wrzucanie do kotła niewiniątek, podkreślając, że nie miały żadnego wyboru. Druga część konstatuje, że oprócz zgody nie mogły się sprzeciwić, a koniec końców lepiej żyć w piekle niż nie żyć wcale.
  W odpowiedzi na taki scenariusz większość (zdrowych na umyśle - przyp. Pedala) ludzi przechyliłaby się raczej na stronę twierdzącą, że wciąganie tam ludzi bez ich chęci zdecydowanie nie jest OK, nawet jeśli to jedyna szansa na świadome doświadczenie przez nich czegokolwiek. Dlaczego ma mieć sens, a w naszym nie?
  Dla jasności, celem tego wywodu nie było zrównanie Ziemi z piekłem, tak nie jest (przynajmniej dla niektórych). Sęk w tym, że argument (szerzej znany jako The Nonidentity Problem) jest zwodniczy.
  I tak, racja, większość osób nie chciałaby dzieci w piekle nie z powodu zgody czy jej braku, lecz z powodu jednoznacznego uznania piekła za złe miejsce. Nie znaczy to jednak, że przyzwolenie nie gra tu żadnej roli. Załóżmy, że byliby jacyś ludzie chętni na doświadczenie go, w pełni przemyślana decyzją. Popierałbyś to? Myślę, że sporo osób nie miałoby oporów. Teraz wracając do początku, przymuszenie kogoś w wypadku, w którym nie byliby tacy jednomyślni. Jeszcze więcej by protestowało. To demonstruje, że czynnikiem decydującym nie są immanentnie złe warunki, lecz aprobata interesanta.

  5.) Ludzie nie mogą tak po prostu przestać płodzić, to biologia!
  Wszystko co robimy jest warunkowane ewolucyjnie, w tym gwałt i morderstwa. Zachęcanie ludzi do niegwałcenia i niezabijania jest złe? Dalej, mnóstwo par nie ma dzieci. A jeszcze więcej dzieciatych ich nie planowało, są rezultatem libido. To prawda, że niektórzy wykazują potrzeby nakierowane wyłączenie na rozpłód (nature versus nurture ), jednak pobłażanie im nie różni się specjalnie od skasowania kogoś wcinającego ci się przed maskę samochodu, mimo że gniew również jest silnym impulsem. Ludzie rzucający argumentami tego typu tak naprawdę dają do zrozumienia, że jesteśmy tylko naczelnymi i nie powinniśmy robić niczego w kierunku zmiany. Tj., są nihilistami (albo relatywistami czy mizantropami ).

  6.) Ale antynatalizm to nihilizm!
  Właściwie to dokładna odwrotność nihilizmu. Bazuje na podstawowych założeniach, takich jak przyzwolenie na działanie i troska o cierpienie. Obecna sytuacja, w której dzieci są bez grama krytycznego myślenia umieszczane w ciężkim, niesprawiedliwym świecie, jest bliższa nihilizmowi niźli opozycja do niej. To status quo, do którego jesteśmy zbyt przyzwyczajeni, żeby go w ogóle zauważać (i podważać ). Każdy rodzaj niemoralnego dziś zachowania miał swój czas, w którym był normalny.

  7.) Ale to oznacza, że wszyscy przestaną istnieć!
  Niekoniecznie. Masz trzy opcje:
  a) Szczęśliwe życie istnieje na innej planecie, w innym kosmosie, wymiarze, etc. Jeśli w istocie tak jest, dokąd zmierza to oparte na węglu perpetuum mobile, któremu nierozerwalnie towarzyszy ból? (Niektórzy posuwają się wręcz do stwierdzenia, że nie ma szczęścia bez nieszczęścia, a więc nieszczęścia bez szczęścia. Obosieczne ostrze bez rękojeści )
  b) Życie istnieje gdzie indziej, ale niekoniecznie w szczęściu (ogół ziemskich gatunków poza homo sapiens - ). W takim wypadku nie jesteś za nie odpowiedzialny i możesz spokojnie spać w nocy, nawet gdyby Ziemianie zdecydowali się na ostateczne rozwiązanie własnej kwestii.
  c) Życie istnieje tylko tutaj. Mało prawdopodobne, ale nawet jeśli, niczego to zmienia w kwestii świadomej reprodukcji.
  Z tego, że gdzieś zniknie jakoś nie wynika, że nie mogłoby rozwinąć się później, jeszcze dalej. (Stety albo niestety ). Na narodziny czekaliśmy dobrą wieczność. Gdy się człowiek śpieszy, to się diabeł cieszy.

  8.) Tylko dlatego, że nie możemy być w 100% pewni wyniku nie znaczy, że powinniśmy przestać mieć dzieci w ogóle!
  Prawdę mówiąc, znaczy. Są z tym dwa problemy. Po pierwsze, grasz w kości cudzymi kośćmi, co jest złe. Po drugie, to strasznie lekkomyślne. Ekstremalne męczarnie są faktem i powinno się im stawić czoła zamiast zamykać oczy, zatykać uszy i wrzeszczeć "na-na-na". Co miałbyś lub miałabyś do powiedzenia, gdyby wszystko się posypało? "Przykro mi, że przeżywasz katusze, ale miałem dobre przeczucie, gdy zakręciłem ruletką?"

  9.) Ale jeśli na tym etapie przestaniemy się rozmnażać, nie będziemy w stanie zbudować utopijnego społeczeństwa, w którym nie ma ludzi nieszczęśliwych!
  Nie ma żadnych przesłanek każących wierzyć, że do czegoś takiego ten cyrk na kółkach dąży. Co ważniejsze, nawet gdyby tak było, nie czyniłoby to w magiczny sposób budowania wieży transhumanizmu na fundamencie masowej mogiły czymś usprawiedliwionym.

  10.) Jesteś po prostu na etapie buntu!
  Masz argumenty, czy tylko obelgi?

  11.) Masz depresję!
  Psychoanaliza może iść w obie strony, ale nawet zakładając, że to prawda, to tylko wzmacnia moje twierdzenia. Twoje dziecko mogło skończyć tak samo jak ja!
  Ogólnie rzecz biorąc, nie chodzi tu o mnie. To o prawdzie, w której miliony żegnają się z życiem, dziesiątki milionów próbują, a setkom milionów przychodzi to na myśl. Prawdzie, w której niektórym przychodzi dostać od życia najgorszy ochłap, a potem ich egzystencję zamiata się pod dywan i okrywa zmową milczenia kiedy przychodzi debatować o przyzwoitości prokreacji. Ludzie decydujący się na dzieci są jak bywalcy kasyna, tak odurzeni wizją wygranej i wyobrażaniu sobie jak cudownie będzie, że kompletnie tracą zdolność do obiektywnego oszacowania ryzyka. Tylko że w tym przypadku, nie ryzykują swoim własnym majątkiem. Nawet gdy komuś już cieszącemu się rodzicielstwem zdarzyła się taka refleksja (głównie w kontekście chorób genetycznych ), koniec końców powiedział "pieprzyć, tasuj talię".
  Tylko dlatego, że nie jesteś w stanie jednocześnie cieszyć się swoim życiem i zauważyć, że jego wysoka jakość nie jest dziedziczna, nie oznacza od razu, że nieprzystający na to są smutnymi eunuchami dorabiającymi ideologię do bezdzietności.

  12.) Jesteś pesymistą! Czemu zawsze zakładasz najgorsze?
  Martyrologia jest FAKTEM, nie hipotezą stworzoną na kanwie złego samopoczucia. Dlaczego jesteś tak krótkowzroczny i pozbawiony empatii, że preferujesz zaprzeczać, minimalizować i/lub racjonalizować, miast przyznać, że jest, i to nie marginesem? Twój "optymizm" to tak naprawdę wyparcie, kreujące w szerszej perspektywie coraz więcej niedogodności. Jeśli chcesz być prawdziwie "pozytywnym", pomóż położyć temu kres.

  13.) Ale ja kocham żyć! Życie to dar!
  To świetnie, jednak nie uzasadnia to w żaden sposób obdarowywania tych, którzy kogoś z propozycją takiego prezentu potraktowaliby jak wciskającego ulotki na ulicy. Życie nie jest darem dla wszystkich, równie dobrze może być potępieniem. Odwracanie wzroku nie sprawi, że zniknie.

  14.) Mam wiarę! Tak, cierpienie istnieje, ale nie bez celu!
  Skoro twoja wiara jest tak silna, skąd ta chcica na robienie dzieci? Czemu nie poczekać do jakiejś formy życia pozagrobowego? Albo po co dzieci w ogóle, najwięksi trwali w celibacie. Ponad wszystko, głębokie przeświadczenie nie jest kartą przetargową na czyny problematyczne obyczajowo.

  15.) Jesteś despotą! Powinieneś odpuścić i zaufać przyrodzie!
  Dziś nikt nie powiedziałby tego np. o abolicjoniście. Domyślnym stanem świata jest zbiór problemów, które ludzie starają się kontrolować. Może zamiast kontrolowania MNIE i mi podobnych, czemu nie odpuścisz i nie zaakceptujesz oczywistości, że świat to nie miejsce dla nas? Czemu nie przestaniesz zjadać paznokci na obserwowaniu niskiego przyrostu naturalnego i dopuścisz do siebie myśli, że bezpotomność jeszcze nikogo nie zabiła?

  16.) Ale moje instynkty rodzicielskie są zbyt silne, dorośniesz, zrozumiesz!
  Gdyby rzeczywiście były tak potężne, nie miałbyś dzieci. Ta planeta nie jest dla nich wystarczająco dobrym miejscem. Samo to, że myślisz inaczej wykazuje, że nie masz silnych instynktów związanych z troską o potomstwo, co najwyżej o samolubne geny.

  17.) Nawet jeśli masz rację, próba przekonania do niej ludzi to walka z wiatrakami.
  Może, ale nigdy się nie dowiesz, jeśli nie spróbujesz. Gdybyś spytał kogoś w latach 50 o małżeństwa LGBT, pewnie pomyślałby, że jesteś obłąkany. Tak samo to wygląda w przypadku wielu innych spraw.

  18.) Przeszedłem przez najgorsze, co nie zmienia faktu, że chcę mieć dzieci! Pomysł żebym się podporządkował twoim wydumanym nakazom i zakazom jest arogancki!
  Aroganckie jest narażanie innych na ogromną krzywdę tylko z tytułu chciejstwa. Aroganckie jest twierdzenie, że ktokolwiek przeszedł przez najgorsze. Dużo więcej pokory w stwierdzeniu, że są, byli i będą ci, którzy mieli gorzej niż ty czy ja. Jeśli zdołałeś się wygrzebać z bagna, winszuję. Inni nie muszą. Choć gdybyś był faktycznie zadowolony z siebie, do czego ci potrzebne trofeum z nasienia? Niespełniona potrzeba to forma cierpienia. Spłodzenie potomka to pokrętna droga do uniknięcia frustracji.
  Naiwnym jest też myślenie, że masz to coś by być dobrym rodzicem. Wielu mądrych próbowało i poległo. Jesteś unikalnym płatkiem śniegu?

  Końcowe pytania:
  Nataliści,
  1.) Nawet gdy nie zgadzacie się z konkluzjami tej filozofii, nie sądzicie może, że przyszli rodziciele powinni zostać skonfrontowani z jej "dogmatami"? Zdecydowana większość nigdy się nad tym nie zastanawia (robi rachunek strat i zysków dla SIEBIE ). Co to mówi o powadze, albo jej braku, gdy przeciętna osoba zastanawia się nad powiększeniem rodziny? Chyba najwyższy czas, by chociaż przyjęli pozycję defensywną i zostali zmuszeni do wytłumaczenia kilku kwestii.
  Antynataliści,
  2.) Jak złe musiałyby się stać warunki życia zanim zdecydowalibyście się nie tylko na bezdzietność, a aktywne nakłanianie ludzi do niej ?

  #antynatalizm #filozofia #przemyslenia #takaprawda #brutalnaprawda #takaprawda
  #bekazkatoli #bekazpodludzi #bekaznatalistow #urojenianatalistow
  pokaż całość

  •  

   @haes82:

   w zasadzie mi jeden chuj, zwracam jednak uwagę na jeden istotny powód dla którego antynatalizm jest drogą może niekoniecznie niewłaściwą, ale jednak trudną i prowadzącą do ciężko dających się naprawić konsekwencji: ZUS

   w zasadzie mi jeden chuj, zwracam jednak uwagę na jeden istotny powód dla którego zniesienie niewolnictwa jest drogą może niekoniecznie niewłaściwą, ale jednak trudną i prowadzącą do ciężko dających się naprawić konsekwencji: spadek wydajności pól bawełny

   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Jeśli system jest zły to trzeba szukać rozwiązania a nie napędzać to koło cudzym życiem. Nie będę kazać komuś żyć żeby mnie podcierał na starość
   pokaż całość

  •  

   @haes82: zawsze się tak mówiło. Zniesienie pańszczyzny też miało być początkiem końca i powtarzano jak to "nie da się" tego zrobić bo tak już jest. Zniesienie niewolnictwa miało przynieść głód krajowy i biedę na południu. Zresztą problemem jest to, że żadna władza nie szuka rozwiązania, nikomu się to politycznie nie opłaca. I nadal nie uważam że to że "to będzie trudne" jest jakimkolwiek usprawiedliwieniem do rodzenia sobie pielęgniarek i niewolników emocjonalnych. Komfort jednego człowieka nie może być opłacony cierpieniem innego pokaż całość

  • więcej komentarzy (11)

 •  

  Cześć #przegryw chciałem wam powiedzieć że w ciągu ostatnich tygodni się wyrwałem z prawictwa. Uprawiałem ten mityczny #seks ,dużo DUŻO razy, nie z divą z #roksa tylko z różową która rzeczywiście na mnie leci, fajne (nie do końca, ale to później). Wnioski?
  1. wychodzi na to że nie zostanę czarodziejem ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚c'est la vie
  2. seks jest spoko, ale nie jest to coś co zmieniło moje życie (póki co)
  3. mogę dużo razy, raz tak długo że wszyscy chcemy iść spać poza panem benisem oczywiście, raz tak krótko bo chce wracać do serialu, nie ma reguły, bo życie to nie pornole ( ͡º ͜ʖ͡º)
  4. dało mi to duży boost do pewności siebie, do tego stopnia że po prostu czułem się dobrze, te wszystkie normiki które mają z tym do czynienia od lat bagatelizują rolę tego co daje im samo bycie pożądanym przez inną osobę, to robi cholernie dużo
  5. sporo lęków przegrywów, w tym i moich łączy się z tym że są prawiczkami w tak późnym wieku - fake it till you make it, nie wspominajcie o tym, nie róbcie tego bardziej niezręcznym niż i tak pewnie jest na początku, będzie dobrze, zobaczycie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  7. ta różowa jest fajna i w ogóle, ale po tylu latach samemu ciężko mi wyobrazić sobie bycie z kimś i głupio powiedzieć że moim głównym celem było jednak pozbycie się prawictwa, to nie będzie długi związek. Seks jest spoko, posiadanie kogoś kto na ciebie leci jest spoko, ale najważniejsze jest chyba życie w zgodzie ze samym sobą, a ja czuje że nie jestem gotowy na wszystkie kompromisy, które wiążą się z posiadaniem różowego paska. Dziwne nie?
  8. nie było punktu 6

  Teraz chyba muszę usunąć konto albo chociaż zmienić żabkę na wesołą.
  #tfwnogf #stulejacontent #wygryw
  pokaż całość

  źródło: feelsgoodman.png

 •  

  Mistrzostwo XD
  #humorobrazkowy #polityka

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_20190913-115423_Facebook.jpg

 •  

  Drodzy Antynatiści,

  przychodzę z propozycjo-pytaniem.
  W związku z tym, że dosłownie co chwilę nasz tag odwiedzają rozerwani wewnętrznie nataliści, którzy poszukują potwierdzenia i usprawiedliwienia dla swoich egoistycznych instynktów i cały czas zasypyją nas serią jakże nieprzewidywalnych i wcześniej nam nie znanych pytań i "argumentów";
  Może warto byłoby stworzyć taką ulotkę/broszurę/podstawowe pojęcia i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania by niepotrzebnie nie marnować czasu.

  Co o tym sądzicie?

  Tak, wiem, że można po prostu nie odpisywać, ale myślę, że wielu z nas udziela się w tym tagu właśnie dlatego, że być może przypadkowa osoba, która ma wahania, rozterki czy poszukuje prawdy będzie mogła kiedyś przeczytać przypadkiem i poszerzyć swoją wiedzę by następnie w procesie intelektualnym zdecydować, co jest wyższą moralnością czy stanowsiko natalistów czy antynatalistów.

  #antynatalizm
  pokaż całość

  •  

   @cyjanek_potasu: Śmieszne, już dawno, i pewnie nie tylko ja, o tym myślałam. Najważniejsze, oprócz samego tłumaczenia istoty, jest zrobić Q&A. Bo każdy kto się udziela na pewno zauważył, że trzeba po 20 razy tłumaczyć to samo, bo każdy zaplątany natalista odkrywa "jeden prosty sposób" ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nas "orze". No czasem brakuje cierpliwości. A tak to kopiuj wklej i elo.
   Oprócz tego mimo wszystko uważam, że kluczem jest aby osoby zainteresowane redagowały to razem, to znaczy oczywiście wybiera się "bazę" jednej osoby ale zanim uznamy to za odpowiedź nadającą się zgłaszamy uwagi. Już kilka razy i nie tylko ja miałam tak że odpowiedzi na tagu były spoko, ale coś, moim zdaniem szalenie istotnego poszłoby do zmiany lub dodania. Do każdego człowieka trafiają inne słowa więc i każdy tłumaczy po swojemu. Co prowadzi do kolejnego punktu, czyli kilka odpowiedzi, na przykład różnego zaangażowania, wtajemniczenia i długości, i stosowny odnośnik do jakiegoś dłuższego i wyczerpującego tekstu z zewnątrz (przecież nie zawsze chcemy wklejać ścianę tekstu) ze wszystkimi odnośnikami itp.
   Co do bloga o którym pisze @Werdandi: myślę, żebyśmy zaczęli powoli. Blog poza wykopem to dobry pomysł, ale może taki z prawdziwego zdarzenia powinien powstać kiedy ktoś będzie miał czas go nie dość że redagować, to jeszcze dbać o szatę graficzną. Na początek zróbmy najprostszą stronę z samym tekstem, ewentualnie spisem treści i tekstem, taką do użytku codziennego.
   Myślę, że na początku powinniśmy dojść do porozumienia aby nikt nie uprawiał samowolki i stworzyć listę chętnych, aby przy każdym zapytaniu co robimy nikt zainteresowany nie został pominięty.
   Podsumowując, moim zdaniem z którym można się nie zgodzić najważniejsze jest stworzenie Q&A, bo jakby nataliści chcieli o tym poczytać, to by poczytali, a dzisiejsza dyskusja internetowa zaczyna się zanim ktoś zgłębi temat bo "na już" może się podzielić "genialnym" pomysłem. Drugi to porządek w działaniu.

   Jeśli już dzielimy się opiniami, niektórzy być może wiedzą, że nie jestem fanką ulotek, infografik czy filmików o ile nie stoją za nimi wyczerpujące teksty.

   Myślę też że całkiem to "rozrusza" tag, popieram pomysł. Wołam @Bazarnia i @efilista , bo widzę że się nie wypowiedzieli to być może im post umknął.
   pokaż całość

  •  

   @Bazarnia: najbardziej się boję że problemem z pomysłem Opa będzie organizacja. Nikt za bardzo nie będzie wiedział na ile rozkazów w którą stronę może sobie pozwolić, ani że trzeba coś zrobić bo przecież zrobi to ktoś inny.
   No chyba że np OP postawi jakiś konkretny krok, wtedy będzie można rozdzielić zadania i może coś z tego będzie w dłuższej perspektywie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • więcej komentarzy (12)

 •  

  Kuuuurłaaaa... Walczyliśmy by #rozowypasek sie nie zarazila przeziebieniem odemnie i chuj. Nosiłem maske w domu, spałem w innym pokoju, trzymałem dystans ii co? I gowno. Dzis rano mówi, że ją gardlo napierdala. Czyli do soboty pewnie przejdzie jej gardło a zacznie się potok z nosa. Będzie tragedia a nie #slub. Na weselu będzie cieniem samej siebie a na poprawinach najgorszy dzień. Ja pierdole. Wszystko zaplanowane, raczej bez wtop i do tego ma być słońce, więc cos musialo sie spierdolić. Bożżż. Ale jestem wściekły. #boldupy #gorzkiezale #oswiadczenie pokaż całość

  •  

   @fraciu: dokładnie. Wcześniej nawet nie wiedziałam że sprowadza się węgiel z Mozambiku czy skąd on tam przypłynął. Ludzie usłyszeli, cel osiągnięty, trochę trudniej będzie mówić o polskim czarnym złocie

  •  

   @MajsterZeStoczni: aha, bo Polacy to naród chętnie sięgający po takie materiały. Świetnie się propagują. Najlepiej świadczy o tym to że o tym wspomniałeś, mimo że razem z WWF mają bardzo dużo merytorycznych materiałów na swojej stronie.
   Chodzi o ruch i o zmianę, do którego potrzeba społeczeństwa które dowie się właśnie z takich dzikich akcji z kanapy przed TV

  • więcej komentarzy (20)

 •  

  Byłem na zebraniu u młodego w #szkola
  Za identyfikator identyczny z foto zażyczyli sobie 40 PLN

  W środku zwykła kartka z wydrukowanymi danymi i fotografią
  Bez żadnych chipów, elektroniki otwierającej drzwi etc
  Na alle koszt to 1.40 PLN ᶘᵒᴥᵒᶅ
  Na moje pytanie

  Za co???
  Chyba kogoś popierdoliło
  Poproszę o rachunek


  usłyszałem, że teraz wszystko kosztuje ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  Czekamy z innymi rodzicami na rachunek, bo oczywiście nie wiadomo gdzie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #edukacja #rodzice #truestory #oszukujo
  pokaż całość

  źródło: identyfikator-na-smyczy-sztywny.jpg

 •  

  Jak w tym kraju ma być lepiej skoro istnieją tacy ludzie? (Dotyczy podwyżki płacy minimalnej o 422zł, bo tyle to kosztuje pracodawcę).

  RZONT WYREGULUJE CENY I BYNDZIE ZAJEBISCIE NIE BENDOM ŻYDY NAM DYKTOWAĆ CEN!!!!11

  #bekazpisu #bekazprawakow

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: IMG_1100.PNG

 •  

  Męski Różaniec w Przemyślu

  #bekazprawakow #bekazkatoli #meskirozaniec #przemysl #katolicyzm

  źródło: Screenshot_20190910-104124_Chrome.jpg

 •  

  Religijna indoktrynacja powinna być zakazana prawnie. To jest smutne, że taki ksiądz potrafi przekonać dziecko do rozebrania się czy zlizywania gówna z kolana.
  To tylko pokazuje, że wstęp do jakiekolwiek sekty religijnej powinien być od 18 roku życia gdy człowiek jest już świadomy własnych decyzji. Ciekawe czy kiedyś nastaną takie czasy.

  #ateizm #bekazkatoli

 •  

  Sędziowie nie będą mogli otwarcie nosić nie tylko krzyżyków, ale także innych symboli religijnych, jak żydowskich jarmułek czy muzułmańskich chust.
  To właśnie te ostatnie stały się w Niemczech w minionych latach przedmiotem publicznej debaty. Muzułmanki chciałaby nosić chusty i burki także podczas sprawowania urzędów publicznych, co zrodziło sprzeciw Niemców. Niestety, wydaje się, że w tym przypadku wylano dziecko z kąpielą. Wychodząc od ograniczenia możliwości zakrywania głów wyznawczyniom Allaha ograniczono również prawa chrześcijan.


  Chwila, chwila że co?

  Niestety, wydaje się, że w tym przypadku wylano dziecko z kąpielą. Wychodząc od ograniczenia możliwości zakrywania głów wyznawczyniom Allaha ograniczono również prawa chrześcijan.
  NIESTETY?
  Nie spodziewali się że to samo prawo które przyszykowali dla muzułmanów uderzy w katolików XD, a teraz ból pupy. Co za banda hipokrytów.
  #neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #niemcy #prawo #ciekawostki #tysiacurojenniezaleznychmediow
  pokaż całość

  źródło: 1568186727745.png

 •  

  Dziś mija 18lat od zamachów na WTC i Pentagon
  Jest właśnie ten dzień , znajdujesz się 300m od wieżowców , widzisz jak 2 samolot uderza w południową wieże.
  Uciekasz jak najdalej żeby nie znaleźć się w zagrożeniu czy biegniesz do wież pomagać innym?

  #wtc #terroryzm #usa #nowyjork #911

  źródło: AP_01091104290b_750x509.jpg

  Co robisz?

  • 1356 głosów (92.69%)
   Uciekam
  • 107 głosów (7.31%)
   Pomagam
  •  

   @RustyJames: bo ktoś stwierdził że utrzymywanie przy życiu dziecka praktycznie bez mózgu, nie wiedząc jakie ma odczuwanie bólu przy zerowej szansie na jakikolwiek postęp jest nieludzkie i samopoczucie rodziców nie może decydować o torturowaniu innej istoty. Dziecko nie jest własnością rodziców.
   No teoretycznie nie wiemy na 100% czy na pewno nic się nie dało zrobić, ale jeśli był powód to właśnie taki

  •  

   @RustyJames: tylko że jedynymi lekarzami którzy stwierdzili inaczej byli albo lekarze z innych krajów którzy byli tam na chwilę przy okazji praktyk i jak przyznają "nie wiedzą" albo ci co chcieli go "leczyć" czyli lekarze z Włoch przysłani przez papieża Franciszka. To leczenie miało polegać na podłączeniu gdzieś indziej.

   Nie, jeśli zakładamy że lekarze nie popełnili błędu i dobrze oszacowali brak szansy na wyleczenie rodzic nie powinien mieć najmniejszego prawa torturować drugiego człowieka bo psychicznie nie potrafi sobie poradzić z jego odejściem i będzie mu smutno. Dziecko nie jest dla rodziców i czasem trzeba ukrócić ich pomysły kierowane najniższymi instynktami. Przypominam że oficjalna wersja jest taka że tego dziecka nie dało się leczyć a przy okazji nie wiadomo było jak duży ból odczuwa, bo nie było żadnego kontaktu. To oni go urodzili i dziecko nie ma żadnego długu bycia laleczką dla zrozpaczonych rodziców. pokaż całość

  • więcej komentarzy (17)

 •  

  Czy są z nami szczęśliwcy zarabiający oszałamiające 3600zł na rękę? Musicie wiedzieć, że dla partii razem i Lewicy jesteście obrzydliwymi burżujami, których należy jeszcze mocniej opodatkować. Bo madka i bombelek muszą mieć swoje 500/600/800+.

  #neuropa #4konserwy #razem #pracbaza #bekazlewactwa #polityka pokaż całość

  źródło: raklem.png

  •  

   A co złego jest w stereotypach żeby z nimi walczyć? Nie wzięły się one znikąd. I zwykle znajdują potwierdzenie w rzeczywistości. Osobiście traktuję stereotypy jako uproszczone modele rzeczywistości ułatwiające podejmowanie decyzji.

   @dump: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Czyli postępujesz jak najgorzej wykształcona część społeczeństwa, tracąc mnóstwo szans, nie wykonujesz wysiłku intelektualnego samodzielnej oceny rzeczywistości i jeszcze się tym chwalisz? pokaż całość

  • więcej komentarzy (34)

 •  

  Odkąd poruszam sie samochodem, lubię w deszczu pojechać dłuższą drogą, gdzie jest więcej przystanków autobusowych. Patrzę wtedy jak mokną i marnują życie na czekanie robaki z nizin społecznych. Wyobrażam sobie potem ich dalszą drogę, gdzie wsiadają do zatęchłego autobusu z ludźmi, którzy smierdzą, nie myją się. Potem wysiadają spoceni na deszcz, bo znowu popsuła się klima. A ja sobie jadę w czysciutkim, pachnącym, klimatyzowanym samochodzie, zastanawiając się czy może dzisiaj nie wykolei się jakiś tramwaj albo zepsuje autobus na środku trasy.

  Też tak macie?
  #wygryw #ztm #komunikacjamiejska #polakicebulaki
  pokaż całość

  źródło: 2_729876769_IMG_1490_.jpg

 •  

  #urodziny #przegryw
  Sto lat @Panas, sto lat...

  źródło: received_2642200222498404.jpeg

 •  

  Ale mnie wkurza ta przymusowa obecność małych dzieci w polskich reklamach telewizyjnych.

  Provider internetu? Dzieci w reklamie
  Pożyczki gotówkowe? Dzieci w reklamie
  Lek na ból? Dzieci w reklamie

  I tak że wszystkim prawie!!

  #telewizja #reklama #antynatalizm

 •  

  wpis
  "moja zmarła na koniec listopada, miała 57 lat, ja 26. Dwa lata później, czyli w ostatniego Sylwestra zmarł tato.
  Najgorsze jest to, że wspominam ich praktycznie każdego dnia i ciągle przed oczami mam obraz tego, jak wyniszczeni byli chorobą i jakie męki przechodzili na koniec."

  Czyli ludzie jednak to widzą, ale mimo wszystko dalej uparcie się mnożą. Co jest do cH#$%?

  #antynatalizm #efilizm
  pokaż całość

  •  

   @Bazarnia:

   Z pięknej kobiety w wieku 42 lat przemieniła się w warzywo - nikogo nie poznawała, leżała w pampersach i umierała śmiercią głodową, bo jej organizm niczego nie chciał już przyjmować. Tak, to wszystko dzięki cukrzycy.

   Wiadomo, współczuję autorce ale jeszcze bardziej współczuję jej matce. Może kiedyś do ludzi dotrze że to że chcą stworzyć "kochający dom" i mają jakieś fundusze nie zapewni ich dzieciom szczęśliwego życia. Nie wystarczy ich "wielka miłość", życie to nieprzewidywalne pasmo cierpień ( ͡° ʖ̯ ͡°) pokaż całość

 •  

  Lubię sobie czasem maszynką do włosów ogolić nogi i ręce, żeby mieć bekę z turbo-heteryków którzy swoją chwiejną męskość i hetero-seksualność muszą utwierdzać owłosieniem na skórze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #oswiadczenie #anonimowemirkowyznania #takaprawda #polak

  źródło: ce.rowery.org

 •  

  Nienawidzę zimna na dworze a teraz będzie tak codziennie... Jak jest ciepło to chce się jakoś tak działać mimo wszystko a tu tylko człowiek bedzie się trzasc z zimna czekając na autobus do pracy (╯︵╰,)
  #przegryw

 •  

  Chyba wiadomości TVP tak mocno weszły w umysł niektórych osób, że znajdują się umysłem na pierścieniach Saturna.
  #bekazprawakow #bekazpisu

  źródło: CZO XD.png

  •  

   @szczepanbochen: a jak już będą ci zdolni jak będziesz ich filtrował żeby oni dostali posadę?
   Zresztą, mówienie że nikt nie idzie: u mnie w liceum uczyła bardzo słaba nauczycielka chemii, która nie skończyła nawet chemii tylko dorobiła jakiś kurs do swoich studiów. Ważny przedmiot więc nawet szły skargi, ale nic. Jest też słynny emerytowany nauczyciel z tej szkoły (dobra szkoła, taka z tradycjami) u którego wszyscy biją się o korki. On dał polecenie do szkoły (wiedząc jaka jest sytuacja) na swojego byłego ucznia, młody, po studiach, podobno zdolny i co najważniejsze zdolny pedagogicznie ze wszystkimi papierami. Efekt? Żaden, przecież Grażynki nie możesz zwolnić bez powodu :) Nie mamy dla pana etatu, przykro nam.
   Wy twierdzicie że kadra się poprawi po podwyżkach, tymczasem już teraz łamane są wszelkie normy i nepotyzm kwitnie. Na pracę mogą liczyć tylko dzieci nauczycieli, reszta nawet zdolnych nie ma szans nawet na pół etatu, ewentualnie może dojeżdżać uczyć 4h tygodniowo na jakiś wypizdow do podstawówki.

   Nie ma uczciwej konkurencji w pracy, jeśli podniesiecie do 8 tysięcy to sprawi tyle że środowisko będzie jeszcze bardziej zamknięta i już totalnie nikt bez znajomości nie będzie miał szansy na pracę w szkole. Zresztą, żeby nauczać w szkole potrzebny jest głównie talent pedagogiczny bo do programu licbazy nie potrzeba wybitnego fizyka czy geografa. Chęci, ogarnianie tematu w stopie dobrej i cierpliwość.
   Im lepszy matematyk (w sensie naukowiec) tym gorszy nauczyciel, przykro mi.

   Poza może kilkoma największymi miastami ludzie zabijają się o posadkę nauczyciela, a jakby nie było dotyczy to 80% mieszkańców
   pokaż całość

  •  

   @szczepanbochen: cały system jest do poprawy, teraz nie widzę żadnej różnicy w podniesieniu pensji nauczycieli z naszych podatków do podniesienia pensji urzędnika pijącego kawę. Jeśli ktoś mi poda sposób filtracji zapewniającej pracę dla najzdolniejszych niech będzie i 5 tysiące od razu po studiach.

  • więcej komentarzy (13)

 •  

  Trochę śmieszą mnie te apokaliptyczne przewidywania o tym jak to zaraz kraj się załamie i chleb będzie po 10 zł. Jak na ironię działają one głównie na korzyść PiSu, bo gdy takie się nie sprawdzą, to ich wyborcy będą myśleli, że krytycy się zwyczajnie mylą i ich przewidywania nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Zamiast punktować ich program realnymi przewidywaniami sami utwierdzacie pisowców w ich poglądach.
  #bekazpisu #pis #neuropa #4konserwy
  pokaż całość

  •  

   @Reretos: bo zrujnował budżet, tylko aż tak się tego na co dzień nie widzi, no chyba że nagle musisz iść do lekarza, albo przyjdzie powodzi okaże się że nic nie unowocześnione na taką okoliczność. Albo jak jesteś przedsiębiorcą i płacisz podatki. Zresztą ceny w sklepach jak najbardziej skoczyły w górę. Prąd. Długo by wymieniać

  • więcej komentarzy (4)