Romance de la mort. Un baiser avant de mourir

 •  

  Byłby ktoś zainteresowany AMA o Holandii, konkretniej Amsterdam? Różnice kulturowe, zarobki, opinie na temat Polaków, marihuana.

  Jest wiele rzeczy które są według mnie gorsze niż w Polsce, niektóre są lepsze, ale generalnie nie mógłbym zostać tu na dłużej.
  Jedną z rzeczy która może zaskoczyć, jest brak akceptacji kart VISA w wielu miejscach, w tym najbardziej popularnym sklepie Albert Hejin które znajdziecie co ulicę. Bardzo słabo też wychodzi płatność jakimkolwiek innym sposobem, zapomnijcie o bliku/android psy/NFC - w Polsce mieszkając w jednym z mniejszych miast, miałem możliwość płatności telefonem nawet w Żabce.

  Druga rzecz - ubezpieczenie, ogólnie medycyna. Wielu Polaków mysli że Holandia jest krajem gdzie służba zdrowia jest w pełni darmowa, no bo w końcu mają tyle kasy na zasiłki to co kurła.
  Jeśli macie ból zęba, i musicie pilnie go wyrwać, musicie zapłacić coś takiego jak "ryzyko własne". Jest to obecnie kwota 385euro. Więc dajmy na to - koszt leczenia zębów wynosi 400 euro, 385 euro płacicie wy - 15 euro płaci ubezpieczyciel.
  Oczywiście jeśli chodzi o następne leczenie, jest ono darmowe. Jeśli ktoś przyjechał do pracy na kilka miesięcy, ta kwota jest dosyć wysoka.
  Lekarz pierwszego kontaktu jest darmowy, tak samo jak lekarstwa. Jednak co mnie zaskoczyło z autopsji, oraz opinii przyjaciół, lekarze w Holandii będą dążyć raczej do przepisania tobie paracetamolu. Jeśli masz kaszel - poczekaj 2 tygodnie, jeśli nie przejdzie - zgłoś się znowu. Boli cię głowa? Więcej sportu, a poza tym weź paracetamol.

  Zapraszam do pytań!

  #ama #holandia
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika M_M_W

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (7)