"Wszyscy jesteśmy skąpani w blasku atencji i staramy kurwić się za plusy" Notka dla siebie: Nie ukradli ci maila debilu, masz 66 daunie

 •  

  Omówienie trzeciego przykazania: 3. Nie będziesz miał obrazka konia kolorowego ani żadnej mangi ani anime.

  Cały dekalog Żabizmu jest tutaj: https://www.wykop.pl/wpis/27698341/swietyzabiusz-przegryw-stulejacontent-wtem-objawil/

  Już starożytni ludzie żyjący w epoce wielkiego przegrywu przed proroctwem wiedzieli, że nie można służyć dwóm panom. Nie można również nie czynić czegoś, co jest niezbędne, a potem oczekiwać rezultatu takiego, jaki by był, gdyby się to co niezbędne zrobiło. Czy latem rolnik wychodzi na zbiory, jeśli wiosną nie zasiał swego pola? Jeśli zostawiasz sobie w awatarze obraz konia nieprzystojnego o wielu kolorach czy postaci szkaradnej z anime, sam innym pokazujesz, że nie jesteś przekonany do tego, by stąpać ścieżką wygrywu. Gąsienica nie żałuje utraty nóg swoich, gdy zmienia się w motyla. Ty nie żałuj obrazka plugawego, gdy zmieniasz się w wygrywa, a jak ten motyl latać będziesz. Jeśli chcecie obrazek sobie ustawić, ustawiajcie żaby szlachetne i inne postacie przystojne, które dla was Pan stworzył.

  Rachunek sumienia:
  Czy na różnych stronach mam obrazek z anime czy obrazek kucyków? Czy trzymam w pokoju swoim przedmioty z bajek dla dziatwy na widoku? Czy nie uzależniam się od estetyki z bajek dziecinnych i jej nie miłuje?

  Oto nauka dla Was

  #swietyzabiusz
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

 •  

  #przegryw #stulejacontent #tfwnogf #tinder

  Dobra oglądnąłem parę "poradników" na necie dotyczących podrywania, w jaki sposób gadać z tymi suczami.
  No i jaki wniosek wysunąłem po tych paru filmikach?
  Oglądałem 4 róznych youtuberów i każdy był prawie o tym samym.
  O czym?
  O tym, że trzeba udawać i nie być sobą. xD
  Czyli trzeba nie mówić zawsze to co ma się na myśli i co czuje, tylko udawać, być zainteresowanym tylko do momentu, później nic nie mówić, być tajemniczym, później się podroczyć, później znowu cisza i jakieś flirty nie flrty...

  I tak cały czas...
  Kurwa męczy mnie to, to pokazuje jakie te #rozowepaski są inne, zupełnie nie jak homo sapiens, albo homo sapiens tylko bez pewnej części w czaszce..

  #rozowepaski kręcą was pozerzy? Wiecie że ten fajny chad, na pierwszej randce taki tajemniczy, taki "głuuupi" to on to robi tylko żeby was zwabić w przynęte? I że taki oho zaradny, cudowny, bez wad(bo nie był szczery na pierwszych randkach), taki woow, i w ogóle.

  Te wady poznacie później, ale wtedy stwierdzicie że nie jest taki sam jak na początku i zerwiecie XDD
  Gdzie tu logika?

  Ja pierdole jak ja się cieszę że urodziłem się rozumnym mężczyzną.
  pokaż całość

  •  

   Tym tekstem "Twoja kolej" zgasiles rozmowe strasznie. Nie chodzi o zadne odpierdalanie szajsu, a troche luzu, bo to serio za sztywne. Przykladowo, po tym tekscie z teleturniejem mozna bylo pociagnac to w stylu.

   "Ale nagroda o wiele lepsza jak w teleturnieju"
   "Mmm, jaka nagroda? ;p"
   "Jeszcze nie zagralas, a myslisz ze wygrasz? Odwaznie ^_^"


   Potem cos by Ci odpisala, to moglbys atakowac z czyms na zasadzie "A co robisz na codzien? To czy to?"

   @NexciaK: Teoretycznie jestem ci w stanie przyznać racje, ale gdybym miał coś takiego napisac to wykręciło by mnie z żenady na drugą stronę i czułbym obrzydzenie do samego siebie.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (59)

 •  

  Trochę o piecu z Rievaulx, polemika z @Towarzysz_Moskwin

  Nie ma znaczenia czy ten wpis będzie dobry czy nie, robię go z tego powodu, że do tego się zobowiązałem, napisałem coś do czego ktoś się odwołał i uznał, że moje koncepcje są nieprawidłowe. Lub inaczej - moje koncepcje w opinii @Towarzysz_Moskwin i innych członków neuropa są nietrafne z tej racji, że piszę je nie kto inny niż Ja. Nie ukrywam, mam minimalną ilość szacunku dla mojego interlokutora dla którego polityka na wykopie jeśli nie jest sprawą najwyższą to kluczową i jest niczym walka dusz. Dlatego nie oczekuję czystej dyskusji ani nawet zrozumienia, pragnę jedynie prawdy i meritum ante omnes. Prawda bowiem nas wyzwoli.

  Przejdźmy do wpisu @Towarzysz_Moskwin. Uznaje on

  No i mamy pierwszy poważny zgrzyt. Otóż wedle badań archeologicznych piec powstały przed kasacją zakonu był piecem proto-blast furnice co stwierdzona na podstawie badań żużlu. Jako że wykopaliska nie były prowadzone jakiekolwiek porównania wydajności nie są jeszcze możliwe (o ile kiedykolwiek będą) a porównanie do XIX pieców jest zwyczajną fantazją autora. Jeżeli już można go do czegoś porównywać to do właściwego pieca szybowego zbudowanego w 1570 30 lat po rozwiązaniu zakonu.

  Po pierwsze - pierwszy poważny zgrzyt ponieważ piec powstał przed kasacją zakonu? Fascynujące, że sam o tym piszę ponieważ piec był własnością zakonu aż do jego kasacji. Dwa - jest to fantazja autora naprawdę?

  I uwaga! Ten sam autor na którego @Towarzysz_Moskwin - Gerrego McDonalda uważa, że

  The iron ore left in the slag at Laskill has been identified by Gerry McDonnell (archeometallurgist of the University of Bradford) as more refined than anything else at the time, suggesting a much more efficient blast furnace technology than otherwise existed – perhaps as advanced as a modern blast furnace

  Czy Pan McDonald dokonał poważnego zgrzytu na który powołuje się @Towarzysz_Moskwin? Sam nie wiem, może Gerry McDonald się myli? Ale wtedy cała narracja @Towarzysz_Moskwin o tym jaki fantazjujący jest mój wpis łamie się w posadach.

  A więc udowodniliśmy, że sam piec mógł dorównywać piecom z XIX wieku jak pisałem a nawet (jak uważa uczony na którego @Towarzysz_Moskwin się powołuje) do współczesnych pieców hutniczych. To nawet więcej niż oczekiwałem moi drodzy!

  Zresztą odpowiedź @Towarzysz_Moskwin na argument o możliwościach pieca jest niewystarczająca bo opisuje - uwaga - dokument Gerrego McDonalda o piecu i szybie w okolicach opactwa. Tak proszę Państwa to ten sam McDonald który uważa, że piec jest "as more refined than anything else at the time, suggesting a much more efficient blast furnace technology than otherwise existed – perhaps as advanced as a modern blast furnace"

  Popłyńmy dalej. @Towarzysz_Moskwin pisze, że kłamię o popadnięciu w ruinę zakonu. Odpiera argument pisząc o tym, że ziemie zakonu zostały odebrane przez diuka i wznowił pracę wydobywcze "The project is investigating the monastic iron working landscape from the foundation of Rievaulx Abbey in 1131 to the Dissolution of the Abbey in 1538. The Abbey lands were taken over by the Earl of Rutland who continued mining and smelting iron. The ironworks continued, a blast furnace was built in 1570, with finery and chafferies."

  Ba! Sugeruje mi kłamstwo kiedy pisze, że "Piec został zniszczony w 1538 roku przez głupotę anty-katolickiego motłochu. Jakim cudem tak wielkie przedsiębiorstwo zarządzane przez zakon popadło w ruinę?" Parę rzeczy naprostujmy. Po pierwsze - zakon popadł w ruinę. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości skoro wpadł w ręce diuka a zakonników rozgoniono. Ale co z piecem hutniczym? No wcale zniszczeniem zakonu nie było zniszczenie pieca, który został odbudowany prawie 30 lat później bez technologii zakonników. Piec zbudowany w 1570 roku nie dorównywał wcześniejszemu. Diuk zresztą nie przykładał tak wielkiej wagi do rozwoju metalurgicznego tego miejsca i w końcu zaprzepaścił owe technologie - Henry "Stamped Out Industrial Revolution"', David Derbyshire, The Daily Telegraph (21 June 2002) How the Catholic Church Built Western Civilization, Thomas Woods, (2005), ISBN 0-89526-038-7

  Nie tylko protestenci niczego nie zburzyli "przedsiębiorstwo" pod ich opieką rozwineło się na tyle że zbudowano piec szybowy z prawdziwego zdarzenia.

  Zero dowodów tym bardziej, że dotychczas źródła Pana Gerrego McDonalda jak i jego kolegów których odnajduję w takim badaniu - R. W. Vernon, G. McDonnell and A. Schmidt - 'An integrated geophysical and analytical appraisal of early iron-working: three case studies' Historical Metallurgy opisują, że to właśnie schizmatycy (może zbyt poważnie ich określiliśmy mianem protestantów) tacy jak anglikanie ostatecznie doprowadzili do upadku pieca i zaniku technologii metalurgicznych. No ale po co powoływać się na badaczy (patrz - McDonalda, Schmidta i Vernona) którzy uważali, że

  The destruction of the abbey at Rievaulx by King Henry VIII during the Reformation put an end to this blast furnace and its advanced technology.

  Potem przechodzimy do krytyki wątku historycznego zawartego w moim wpisie. @Towarzysz_Moskwin nazywa je "histerycznymi bzdurami" które "nie mają związku z prawdą historyczną" to trochę zabawne bo wszystko co opisałem w owych dwóch akapitach pokrywa się z prawdą historyczną od Anny Boleyn przez jej ścięcie (ścięcie Anny to bzdura historyczna?) aż do rozganiania zakonów (rozganianie zakonów to bzdura historyczna?) Napisałem też, że dziesiątki tysięcy miejsc pracy upadło. To na pewno nie jest prawda historyczną według @Towarzysz_Moskwin skoro lista upadłych zakonów i manufaktur jest olbrzymia. Oto cała lista - https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_monasteries_dissolved_by_Henry_VIII_of_England

  Dalej pisze @Towarzysz_Moskwin "Jw wierutna bzdura nie posiadająca żadnego oparcia w faktach (pomijając to że nie był on żadnym diukiem). Earl przejął majątek a sam piec działał do 1570 kiedy został zastąpiony lepszym i ponownie przebudowany w 1577. Całe przedsiębiorstwo działało nieprzerwanie do końca wojny domowej w 1651"

  Po pierwsze nie został zastąpiony lepszym, po drugie, pierwszy został zaorany a zakonników wygnano a na ich miejsce próbowano przyprowadzić pracowników. No ale historia wojny domowej to już inna historia.

  Poprosił bym o źródło tych rewelacji myślę że autor troszkę się zagalopował z tymi setkami statków pełnych węgla ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Napisałem "możliwe kilkaset statków z węglem" co nie jest takie niemożliwe biorąc pod uwagę jak potężny był to piec. Jak jednak piszę używając słowa "może" jest to spekulacja.

  Dalej idziemy do wpisu @Towarzysz_Moskwin w którym sugeruje on, że Irlandia mimo pozostania katolicką rozwijała się wolniej niż uwaga! Wielka Brytania. Co z tego, że Irlandia była bantustanem Anglii, czymś w rodzaju kolonii. Rozwijali się oddzielnie tak samo jak Birmingham i Londym - przecież to różne kraje prawda?

  Bibliografia:
  * R. W. Vernon, G. McDonnell and A. Schmidt, 'An integrated geophysical and analytical appraisal of early iron-working: three case studies' Historical Metallurgy 31(2) (1998), 72-5 79.
  How the Catholic Church Built Western Civilization, Thomas Woods, (2005), ISBN 0-89526-038-7
  'Henry "Stamped Out Industrial Revolution"', David Derbyshire, The Daily Telegraph (21 June 2002)

  Obserwuj #ockham

  #wiara #katolicyzm #chrzescijanstwo #mirkomodlitwa #4konserwy #nauka #hutnictwo #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #historia #gruparatowaniapoziomu #katolicyzm #kosciol #wiara #naukowcywiary
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

 •  

  Ojoj, co tu się wydarzyło? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  Brzytwa_Ockhama

  Użytkownik zbanowany do 13.08.2018 za naruszenie regulaminu - nieodpowiednie treści
  -3431

  #neuropa #stobanowdlaprawakow

 •  

  Mirki kupiłem sobie niedużego wana, lubię nim jeździć sobie po województwie. Zgłoszę się do TVN Turbo bo zamierzam zaproponować im aby zrobili o nim program. Dokładnie nie wiem jeszcze jak się będzie nazywał ten Program O Wanie więc otwieram nowy tag #programowanie zapraszam do obserwowania ( ͡° ͜ʖ ͡°) #dziendobry

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Magromo

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.