•  

  Mafia paliwowa, czyli co wolno wojewodzie, to...

  Szary człowiek z pewnością nie byłby w stanie powołać syndykatu działającego niemal jawnie i obracającego tak wielkimi pieniędzmi. Tutaj nie dość, że przez wiele lat nie dochodziło ani do zatrzymań, ani po ujawnieniu afery do konfiskaty powstałych fortun, to do dzisiaj aparat państwowy skutecznie eliminuje osoby pragnące zająć miejsca dawnych potentatów.

  Idealnym tego przykładem pozostaje nieudana zmiana profesji przez byłego warszawskiego antyterrorystę o pseudonimie „Robson”. Policjant ten, po przejściu na wcześniejszą emeryturę, podjął się z dawnymi kolegami „ochrony” nocnych klubów oraz imprez. Faktycznie tym samym przeszedł na drugą stronę, co staje się powoli normą wśród stołecznych policjantów, zaślepionych blichtrem i pełnym rozmachu dostatnim życiem gangsterów. Jako osoba znana zarówno przez jedną, jak i drugą stronę, stosunkowo szybko wywalczył sobie mocną pozycję na mieście i zgromadził kapitał, na bazie którego postanowił rozkręcić interes w branży biopaliw. Godne pochwały pozostawało innowacyjne podejście świeżo upieczonego przedsiębiorcy: drogą własnych eksperymentów opracował on szereg ciekawych, ekologicznych alternatyw dla ropy naftowej, nie tylko takich jak stosunkowo już spowszedniałe oleje paliwowe z roślin, ale i z tłuszczów zwierzęcych. Całe laboratorium umożliwiające tą niezbyt skomplikowaną technologicznie produkcję Robson umieścił w przydomowych budynkach gospodarczych, również osobiście prowadził cysternę dostarczającą drogocenny płyn. Szybko zawarł kontrakt na dostawy paliwa roślinnego z rafinerią w Trzebini, przy czym łączna wartość zamówienia rozpisanego na kilka rocznych transz oscylowała w granicach 200 milionów zł. Pieniądze te okazały się zbyt duże, aby mogły trafić do osoby z zewnątrz.

  Dziwnym trafem, wkrótce po sprzeczce Robsona z jednym z paliwowych baronów z południowo-wschodniej Polski, urząd skarbowy dokonał niekorzystnej i sprzecznej z powszechną wykładnią interpretacji przepisów dot. podatku VAT w obrocie komponentami do biopaliw. Wbrew praktyce i pozostającej poza sporem interpretacji przepisów, nowego producenta obciążono obowiązkiem zapłaty kilkuset tysięcy zł „zaległego” podatku VAT. Przy ówczesnej kondycji finansowej przedsiębiorstwa, będącego dopiero na etapie rozruchu działalności, oznaczało to faktycznie upadłość. Odwołanie od niekorzystnej decyzji okazało się nieskuteczne, doszło do egzekucji należności i zupełnego pozbawienia przedsiębiorcy kapitału. Nieopłacone należności względem dostawców surowców też skutkowały szybkim wydaniem nakazów zapłaty. Wszelkie tytuły wykonawcze skierowano do egzekucji – niszczącej dla drogiej aparatury. Pod nieobecność Robsona komornik, wraz z lokalnymi policjantami, wyważył bramę jego domu i wkroczył na posesję, a następnie dokonał bardzo nieprofesjonalnego „demontażu” zainstalowanej tam linii produkcyjnej. Z powodu wstrzymania dostaw rafineria zerwała umowę na dostawy biopaliwa i obłożyła niesolidnego kontrahenta kilkumilionową karą umowną. Pomimo późniejszego wzruszenia niesłusznej decyzji dot. podatku VAT przedsiębiorstwo upadło, a sam inwestor powrócić musiał do dawnych metod zarabiania pieniędzy.

  Ostatnio widywany był jednak nie na mieście, a głównie w programie Pani Jaworowicz „Sprawa dla reportera”, gdzie bez większych efektów usiłował pozyskać wsparcie do swych batalii ze Skarbem Państwa, od którego domaga się odszkodowania równego utraconym zyskom i stratom powstałym z tytułu nałożonych kar umownych. Jak widać, nie każdy sposób zarabiania wielkich pieniędzy jest dostępny dla wszystkich chętnych. Nawet tych posiadających potencjalnie silne koneksje – zarówno w świecie przestępczym, jak i wśród oficerów Policji. Tam, gdzie zaczyna się wielki pieniądz, przestają mieć znaczenie odznaki, pięści i pistolety. To, co było dozwolone dla byłego antyterrorysty na warszawskiej ulicy i na co dawni koledzy przymykali oczy, nie zapewniło żadnej ochrony w starciu z biznesmenami operującymi jedynie pozornie niegroźnym papierem, ale także i powiązaniami sięgającymi jeszcze zmierzchu poprzedniego ustroju oraz murów Kremla.

  Fragment książki Kazimierza Turalińskiego "Jak kraść - podręcznik złodzieja".
  #vatowcy #vat #podatki #prawo #mafia #policja #pieniadze
  pokaż całość

 •  

  A Wy macie już najnowszy 23nr kwartalnika Rally & Race? Znowu o nas piszą (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  Do nabycia, w Empiku oraz salonikach prasowych kolporter/inmedio

  #acleague #assettocorsa #simracing #chwalesie

 •  

  Siemka #simracing owe świry - przypominam że dzisiaj o 20:30 widzimy się na serwerze, trzy ogłoszenia parafialne:

  1. @Sefni podjął się wyzwania i będzie komentować dzisiejsze zmagania:

  Link do transmisji: https://www.twitch.tv/nitjsefni

  2. Nasz SUPER grafik znalazł 10 minut czasu i przygotował SUPER skiny ( ͡° ͜ʖ ͡°), jak to na SUPER organizatorów przystało, polecam pobrać, w przeciwnym razie wszystkie ferrari będą białe :/.

  Link do pobrania skinów: http://acgp.pl/files/ACGP_Skins.7z

  standardowo wrzucamy do katalogu "steam\SteamApps\common\assettocorsa\content\cars\ksferrarif2004\"

  3. link do PLP: http://acgp.pl/files/PitLanePenalty.7z - obowiązkowa appka na wyścig :)

  Pozdro i do zobaczenia na torze! Więcej szczegółów jak zawsze na naszym discordzie ACGP oraz na stronie http://www.acgp.pl

  pokaż spoiler a zawołam se #assettocorsa i #acleague ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  pokaż całość

 •  

  Witamy

  Zapisy do Funrace WEK OLD - czas START!

  WSTĘP WOLNY

  Wszystkich chętnych do jazdy prosimy o zgłaszanie się w komentarzu pod tym wpisem:
  Format zgłoszenia:
  - Nick w grze
  - Auto Klasa/Model

  Dostępne auta:
  Klasa szybsza:
  - Mazda 787b
  Klasa wolniejsza:
  - BMW M3 E30 DTM
  - Mercedes E190 EVO II

  Liczba miejsc teoretycznie ograniczona do 37 (15 Slotów na Mazde, 22 na DTM) Jednak przy zebraniu większej grupy postaramy się uruchomić drugi serwer.

  Trasa jakby ktoś nie miał do pobrania TUTAJ

  Uruchomiony został serwer treningowy - hasło - WYKOP
  --------------------------------------------------------
  Wyścig główny odbędzie się 21 grudnia o godzinie 21:00

  ZAPRASZAMY (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  #acleague #assettocorsa #simracing #wyscigi #esport #gry #funrace
  pokaż całość

  źródło: old.JPG

 •  

  Uwaga rozkład jazdy ACLeague 2017/2018

  - 21.12.2017 - Wyścig Funrace WEK OLD
  Mazda 787b & DTM (Mercedes, BMW) @ SPA (lub jakiś inny podobny tor).
  Event otwarty, zapisy ruszą pod specjalnym wpisem dzisiaj po południu, liczba miejsc ograniczona. 37 slotów.
  Wymagany Dream Pack 1
  - 28.12.2017 - Wyścig Funrace Mazda MX5 CUP
  Mazda MX5 CUP @ Laguna Seca ( jeśli wyjdzie)
  Wymagany Japan Pack
  - 04.01.2018 - Wyścig Ligowy WEK R5 @ Paul Ricard.

  ZAPRASZAMY (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  #acleague #assettocorsa #simracing #wyscigi
  pokaż całość

  źródło: Mazda787B.jpg