•  

  Nawiązując do obecnej paniki, jaka się obecnie odbywa na tagu #obowiazkowecwiczeniawojskowe mam parę pytań do tych, którzy mieli jakąś większą styczność z #wojsko #wojskopolskie xD

  Pomijając to czy te wezwanie to jest fake, czy nie i czy takie coś powinno być dobrowolne, czy nie prawda jest taka, że w wielu krajach, które mają popierdolonego sąsiada (np. Korea południowa), podobne ćwiczenia są normalne i my właśnie takim krajem się (stety/niestety) stajemy.

  Jak wygląda przydział do jednostki i w jakim stopniu jest on uzależniony od predyspozycji danej osoby? Z wykształcenia jestem (tele)informatykiem, mam technika informatyka, inż. teleinformatyki i mgr informatyki. Tak mam wadę wzroku skąd wiedziałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  Perspektywa 33 dni bardziej rozwiniętego WF'u nie jest aż taka straszna, ale jak już mam kiedyś tam mieć miesiąc wyjęty z życiorysu to fajnie by było ten czas jakoś lepiej spożytkować, żeby to nie był tylko czysty WF. Do jakich jednostek bym się nadawał? Jakaś łączność, systemy (tele)informatyczne, oprogramowanie wojskowe, przetwarzanie danych, obsługa jakichś wojskowych urządzeń pomiarowych ???? ? Co się w takich jednostkach robi na ćwiczeniach?

  Nie znam się kompletnie na temacie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  pokaż całość

  •  

   @paperkite: No może tak, ale mówisz to z doświadczenia czy sobie trollujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Pytam, bo co się naczytałem o kręceniu wora to moje.

   W sumie teraz wiem czemu brak obu jąder cię dyskwalifikuje w oczach wojska. Wtedy nie można kręcić wora.

  •  

   @biesy: No nie, nie sugeruje niczego takiego. Nie produkował mięso armatnie, tylko szkolił cywili, którzy nie mieli nigdy styczności z wojskiem oprócz cyrku nazywanego komisją wojskową. Tak jak to się dzieje w wielu państwach, które czują się zagrożone (Izrael, Korea Płd.).

   Wybiórcze szkolenie cywili z limitem rocznym (na wszelki wypadek), a szkolenie masowe cywili oraz wysłanie ich na pierwszą linię frontu to trochę się różni, zgodzisz się? pokaż całość

  • więcej komentarzy (8)

 •  

  Czy jest jakieś sposób, żeby zrobić port forwarding na routerze, którego publiczny adres IP jest w prywatnym zakresie? (jak na screenie)

  Ustawiałem router zgodnie z tym filmikiem: https://www.youtube.com/watch?v=2tIUts0fyFk

  Sieć jest widoczna publicznie jako (192.162.X.X). Adres 192.162.X.X pojawia się po wpisaniu w Google "my ip address".

  Jest to sieć mojego kolegi i w sumie pierwszy raz coś takiego widzę. Na moim routerze jest normalnie, mam publiczny adres IP, który nie jest w prywatnym zakresie i tam udaje mi się ustawić port forwarding i jest to dostępne z internetu.

  Jak to jest realizowane po stronie ISP? Jest to jakiś współdzielony adres IP? w którym wiele osób ma adres taki sam jak mój znajomy tzn. 192.162.X.X a jedyne co się różni, to te wewnętrzne prywatne adresy 10.0.0.0/8?

  #siecikomputerowe #programista15k #programowanie
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Maoo

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.