•  

  Zastanawiam się na wszelkimi możliwymi scenariuszami jak może zakończyć się akcja z GameStop i szczerze nie nie widzę najmniejszych szans na obiecywane sięganie gwiazd i zarobki w tysiącach procent. Po pierwsze nie ma szans aby fundusz wykupił akcje po cenach z kosmosu, prędzej ogłosi upadłość i niech wierzyciele (czyli inne fundusze czy dostawcy kapitału) się martwią, w takim przypadku wartość papierów poleci szybko w dół. Po drugie pamiętajmy, że prędzej grubasy się zjednoczą niż dadzą leszczom wygrać. Marvin z pomocą innych fundów będzie ciągnął krótkie pozycje w nieskończoność, aż ludzie wymiękną. Stare akcje, dla których skończy się termin wymagalności, będą oddawać z nowych pożyczonych, coś jak spłacenie kredytu kolejnym kredytem. Koszty takiego rozwiązania będą mniejsze jak wykup czy upadłość. Po trzecie nie zdziwię się interwencji rządu chamerykańskiego, ratowali banki za miliardy to tutaj tez mogą zadziałać, co to za problem wstrzymać obrót alby wycofać spółkę z giełdy ze spłatą akcjonariuszy centami... rozwiązań jest wiele. W takich funduszach swoje inwestycje trzymają również zwykłe szaraczki czy emeryci, a nie tylko grubasy z jachtami. Cała akcja ogólnie ma pozytywny wydźwięk, jak większość na taką skalę, pokazuje ułomności systemu i nierówne traktowanie uczestników. Jednak moralnie wypada trochę jak kara śmierci za zabójstwo, niby oddajemy tym samym ale jednak coś jest nie tak. Nie są dobrze postrzegane spekulacje kursami na niekorzyść spółki, ale tak działa ten rynek, nawet same akcje nigdy nie odzwierciedlają faktycznej wartości przedsiębiorstwa. Masowe podbijanie ceny jest dokładnie tym samym. Jedynymi co na tym zarobią to typ z Big Shortu i drugi z Reddita, nakręcali cala akcję bo to właśnie oni mają w tym największy interes. Reszta ludzi zaczyna się wkręcać w tę piramidę jak babcie na pokazach z garnkami. Przypomnijcie sobie ile było podobnych akcji: Skarbiec, Ambergold, GetBack... Chcecie się bawić to spoko, ale trochę rozsądku i nie pakujcie w zabawę całych swoich funduszy! To nie pierwsze i nie ostatnie obietnice darmowych zysków.

  #gielda #hold #gme #gamestop
  pokaż całość

  +: w.......z, Pjoter2536 +14 innych
  •  

   Widzę tutaj dużo logicznych argumentów i ludzi, którzy mają pojęcie w temacie, ale głównie zależy mi aby przestrzec tych co liczą jedynie w tym wszystkim na szybki zarobek. Historia wielokrotnie pokazała, że to grubasy zawsze wygrywają, nie rozumiem czemu teraz miałoby być inaczej. Przeraża mnie masowe zakładanie kont maklerskich i pompowanie wszystkich zaskórniaków w praktycznie czysty hazard.

   @karpadoor: coś jałowy ten twój wpis, taki nie za inteligentny... jak chcesz coś dodać to wytłumacz konkretnie błąd w mojej logice a nie rzucasz pustymi frazesami
   pokaż całość

  •  

   @Mars775: jeden grubas ma 80 mln akcji GME. Czemu miałby pomagać melvinovi?

   @Kuklak co kurwa, niby kto? 80 milionów to jest chyba wszystkich akcji razem

  • więcej komentarzy (24)

 •  

  Mirki mam pytanko, chce kupić poleasingowe autko z Holandii, mam raport z AutoDNA i tam w pozycji właściciele widnieje 5 wpisów. Najpierw jest leasing/wynajem 2 lata, firmowy 3mc, później znowu leasing/wynajem 1 rok, i na końcu dwa wpisy firmowy przez niecały miesiąc - co to może oznaczać? Że autko przez ten czas faktycznie miało kilku właścicieli, czy to jakiś magiczny sposób oznaczania leasingu? Dzięku z góry za pomoc.
  #autodna #carfax #vin
  pokaż całość

 •  

  Z początku nie wierzyłem w to cudowne danie, ale w końcu sam zrobiłem i oto on #czosndog. Kolejny po zapiekance powód do dumy w naszym pięknym kraju, wynosi smakoszy na wyżyny kulinarnych doznań! Tutaj należy się nobel dla twórcy, oby kolejne pokolenia o Tobie pamiętały i czciły za wybitne zasługi. Polecam 10/10.

  źródło: czosndog.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Mars775

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)