https://www.youtube.com/watch?v=h7SpXGz-XOc -------------------------------- https://www.youtube.com/watch?v=-15VC4Yxzys

 •  

  Ktoś mi wytłumaczy na chłopski rozum różnice między ciężarem wyrzuty, a wielkością ryby? Mam spinning cw 7-23 i czy to znaczy, ze jakbym miał cw do 30 to łatwiej byłoby mi wyciągnąć taką sama rybę? Mam sg2 medium game 7-23, będę polował głównie na szczupaka można określić mniej więcej do jakiej wielkości ryby ta wędka sie nadaje? I czy jak przeciążę zestaw o kilka gramów to coś się stanie? Bo sam cannibal 12,5 cm wazy 20 gramów. #wedkarstwo pokaż całość

  •  

   @Marterr_: cw na związek ze sztywnością wędki, ale proces holu w przy różnicy tych 23 / 30 g i rybie normalnych rozmiarów nie będzie się znacznie różnił. Przeciążyć przynętę możesz, nie powiem ci ile bo to zależy. Masz do 23, rzucisz 30 to nic się nie stanie. Ale jeśli założysz to 30 i pierdolniesz najmocniej jak się da? To nie gwarantuję że wytrzyma.

  •  

   @Marterr_: CW dobierasz do przynęty, a nie do ryby, to raz.
   A dwa, ludzie na wklejkę do 8g potrafią 20kg suma wyholować, teraz ci linka nie wrzucę, ale czytałem taki zabawny tekst, znam człowieka, co 10kg suma 7g wędką wyholował.

   Ogólnie, to jak masz dobrze ustawiony hamulec, to twoją wędką komfortowo wyciągniesz wszystko, co nie jest jakąś megarybą albo sporym sumem. A na 15kg szczupaka to serio nie ma co się nastawiać, nie, żeby wędka nie dała rady, bo da.

   Jak przeciążysz trochę, to nic się nie stanie, ale może pomyśl nad 10cm przynętą, też szczupaka złowisz, a przynęta dalej poleci.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (3)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Marterr_

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi Marterr_

Osiągnięcia (5)